iPhone 12 Pro Max | Özellikleri & Bilgileri ve Fiyatı  🍏📱

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yalnız asgari ücret brüt olduyor net değil. Sigortalarla beraber 1.600 TL gelir elde ediyorsun. Ay başından önce duruma göre asgari ücretlilerde daha az bir kesim yapıldığı için yaklaşık 1.200 € gelir elde ediyorlar diye düşünüyorum. Benim gibi daha yüksek bir maaş alanlar ise daha çok sigorta ödüyorlar mesela. Çünkü daha adaletli olması adına sigortaların hepsi yüzdeye göre ölçülüyor. :A Bunu da alıp işsiz kesime dağıtıyorlar, biraz sinir bozucu ama olurda yarın bir gün işsiz kalırsam iş arama derdine girmem mesela. :A

İşte bilinçsiz bir toplum olduğumuz buradan anlaşılabilir. Geçenlerde kendi firmamızın en yetkili ve deneyimli patronlarıyla öğle yemeği arasında bana telefon önerir misin dediğinde bende fiyatı sadece 500 €'luk bir telefonu önerdim fakat anında redetti. Bunun aslında ne kadar gelir elde ettiğimiz değil ne kadar bilinçli olduğumuzla alakası var. Kapitalizmin oyuncağı olursak bir şey elde etmemiz mümkün değil çünkü. Bunun farkında olalım. :D
Tamam asgari ücret 1600 değil gerekirse 1000 Euro olsun yine aramızda uçurum fark var, bu telefonun 18.000 TL değil de 3000 TL’ye gelmesi gibi bir şey oluyor bizim için denklik bakımından :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
Tamam asgari ücret 1600 değil gerekirse 1000 Euro olsun yine aramızda uçurum fark var, bu telefonun 18.000 TL değil de 3000 TL’ye gelmesi gibi bir şey oluyor bizim için denklik bakımından :A
Zaten eğer ben Türkiye'de yaşasaydım vergileri protesto etmek adına tuşlu telefon falan kullanırdım. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Zaten eğer ben Türkiye'de yaşasaydım vergileri protesto etmek dına tuşlu telefon falan kullanırdım. :A
Ben zaten tuşlu kullanıyorum :S Yurt dışından aldığım 6s’i ise senelerdir tablet niyetine kullanıyorum internete takılmak için, imei yüzünden :( :A

Iphone 12 Pro Max sizin orada 8000 Euro olsa ya da @Dosi lerin memlekette 60.000 kron olsa, ama maaşlar aynı olsa şimdiki gibi; işte bu örnek daha anlaşılır bir vehamet... :A

• Güldürdün
  • Üzücü
Reactions: kerem and Dosi

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
Asgari ücretli bir kişi kalkıp da iPhone almaz zaten. Ortaya 150-200 kağıt koyup Xiaomi alır geçer. Sen bize ne anlatmaya çalışıyorsun ben anlamadım zaten. 🤔🤔
Baksana üçün beşin hesabını yapıyorlar.. Halbuki sizden değerli değil diyip telefonları bize almaları lazım.. @kerem @Dosi
Iphone telefonları zaten çok fazla satılsaydı fiyatları bizde de düşmezdi diye tahmin ediyorum. İki yıl önce çıkan Iphone X 1.000 € iken şimdi 569 €. Fiyatların taleple de alakası var çünkü. :A

• Güldürdün
Reactions: Maskeli Fedai

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu arada @Tolstoyevski , başlığa ne ekledin bilmem ama bende görünmüyor :A çarpı var :A
Bende şöyle gözüküyor ama modelden modele farklı gözüküyor, çarpı gibi elma :A PC’de de çarpı gibi gözüküyor :A

12B4277D-C7C3-41BE-9125-41A4DEDC29A2.jpeg

• Güldürdün
Reactions: Dosi

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
Ben zaten tuşlu kullanıyorum :S Yurt dışından aldığım 6s’i ise senelerdir tablet niyetine kullanıyorum internete takılmak için, imei yüzünden :( :A

Iphone 12 Pro Max sizin orada 8000 Euro olsa ya da @Dosi lerin memlekette 60.000 kron olsa, ama maaşlar aynı olsa şimdiki gibi; işte bu örnek daha anlaşılır bir vehamet... :A
Dedi ve son model Samsung'u 36 taksit ile satın aldı...
Sosyal medya bağımlısı bir insan değilim. Instagram'ı ısrarlar sonucu tekrar açtım ama hiç aktif olduğum söylenemez. Onun dışında Snapchat ve Whatsapp dışında kullandığım bir uygulama da yok. Yani onlarsız da çok rahat yaşarım. Her yıl internet orucu yapıyorum zaten. Kafam çok rahat ediyor. Tavsiye ederim. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
256 GB bakıyorum ben 12099 TL diyor çıkış fiyatı. Şu an 9900'e var, sabah 9700'e vardı. :A Anlık iyi bir fırsat olmayabilir ama biraz takip edince iyi bir satıcıdan fırsat yakalanıyor illa. Ben mediamarkt'tan denk getirmiştim mesela, Apple Türkiye garantili olarak. :A

Hissettirmesi değil maaşın ne kadarını verdiğin daha önemli. :A
Ben maaş almıyorum, verdiğim birim paraya bakarım. :A

Ya niye ne olduğu belirsiz bir mağazanın ithalatçı garantili ve kapalı kutu diye sattığı 0 yorumlu ürünün fiyatını ürünün resmi fiyatı gibi değerlendirerek kıyaslama yapıyoruz. :A İndirim ve fırsatlar her zaman oluyor zaten, sadece telefon eskiyince olmuyor ki :A Iphone 12 resmi fiyatı 11 bin TL mesela ama piyasada 1000 lira aşağısına bulunabiliyor. Yani sen yeni model telefonu da resmi fiyatın altına alabiliyorsun. Ve sonuç benim dediğim yere bağlanıyor gibi... :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Xs Max 64 gb çıkış fiyatı (2018) : 10.999 TL
Sanırım piyasadan kalkmış, şu an resmi satışı yok. Trendyol'da var ve fiyatı daha yüksek. :A Akakçe'ye baktım orada 9.900 TL'ye var ama kapalı kutu, ithalatçı garanti vs diyor. Buna güvenip alabilir misin ki :A

Yorumumda da kazandığımız para artıyor ama diye yazmıştım zaten ama birim olarak daha fazla ödediğimizden bana zarardaymışım gibi hissettiriyor
8 Plus bile 8k :A Piyasadan kalkınca fiyatını da yükseltiyorlar ama 11 varken onları almak bana mantıklı gelmiyo

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: phoebebuffay