2015 Inside Out / Ters Yüz - Film Yorumları

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Yıllardır animasyon film seyretmiyordum, geri dönüşümü bu filmle yaptım ve şahane oldu. Gerçekten çok güzel bir filmdi. Pixar işi biliyor. :D

Film boyunca insan beyni hakikaten böyle işleseydi nasıl olurdu diye düşünüp durdum, film hayalle gerçeği çok güzel harmanlamış. Film çocuklara yönelik gibi gözükse de yetişkinlerin de zevk alabileceği bir film bence.

Filmdeki komediyi de başarılı buldum ben. Annenin beynindeki Brezilyalı pilotun öğretmenin de beyninde olması, babanın beyni, filmin sonundaki kediler, sakız reklamı falan bana çok komik geldi.

Öfke ile üzüntü karakterleri en iyileriydi bence. Ben de sürekli depresif bir modda olduğum için üzüntüyle kendimi özdeşleştirdim sanırım.

Filmi orijinal dilinde Türkçe altyazıyla izlediğim için seslendirme konusunda bir yorumum yok, ancak ben izlerken aradan Rusça kelimeler çıkıp duruyordu, Rus kaynaktan alınmış herhalde. :D

9.5/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Animasyon ile arası çok kötü olan beni bile saran bir film olmuş. Severek izledim tabi yer yer baygınlık geldi, biraz ara verdim ama iyiydi yani.:)

Senaryo çok çocuksu geldi bana ama tatlılık akıyordu. Şirin Şirin gülümsemeler bırakan bir senaryosu vardı.
Duyguları canlandırmak gerçekten güzel bir projeymış. En az 4 tane daha filmi gelir zaten ki duygu ekranı falan büyütüldü ergenlik vs. dendi direk ilerisi için sinyal verdi. 2. Filmin tanıtımı çıkmış bile benim ön görümun anlamı kalmadı.:(

Bing bong mu ne onu vedasına üzüldüm. En son üzüntü ile neşenin el ele verdiği ve Riley'de uyandırdığı (herkese tanıdık gelebilecek) o hissi vermeleri güzeldi.:bhr: Duygusal olmuş sonu.:(

İzledikten sonra 6 diyordum ama 7/10'yi haketmis film söyle bir genel bir daha bakınca.:D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Animasyon ile arası çok kötü olan beni bile saran bir film olmuş. Severek izledim tabi yer yer baygınlık geldi, biraz ara verdim ama iyiydi yani.:)

Senaryo çok çocuksu geldi bana ama tatlılık akıyordu. Şirin Şirin gülümsemeler bırakan bir senaryosu vardı.
Duyguları canlandırmak gerçekten güzel bir projeymış. En az 4 tane daha filmi gelir zaten ki duygu ekranı falan büyütüldü ergenlik vs. dendi direk ilerisi için sinyal verdi. 2. Filmin tanıtımı çıkmış bile benim ön görümun anlamı kalmadı.:(

Bing bong mu ne onu vedasına üzüldüm. En son üzüntü ile neşenin el ele verdiği ve Riley'de uyandırdığı (herkese tanıdık gelebilecek) o hissi vermeleri güzeldi.:bhr: Duygusal olmuş sonu.:(

İzledikten sonra 6 diyordum ama 7/10'yi haketmis film söyle bir genel bir daha bakınca.:D

bing bing benide çok üzmüştü o ne fedakarlıktı gözlerimde yaş aktı izlerken :) bir buz devri kadar olmasada bayağı bir sevdim filmi :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061
Sahi ya Buz devri bitti mi ne oldu? :) En son 4.filmi sinemada izlemiştim kıtalar ayrılıyor diye. Sonra bitirdiler seriyi galiba?
evet en son buz devri 4 yayınlanmıştı devamı gelmedi :)
5. filmi yazın vizyona girecek. :)

O fragman gerçek değil, parodi. :X

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şimdi izleyebildim harika bir filmdi... Big Hero 6'dan beridir hiç animasyon izlememiştim bu filmde aynı o film gibi suygulandırdı.

Öfkeli ve Üzgün'ü çok sevseniz de ben Üzgün bacımızı çooook sevdim hele sondaki haliyle:love1: Peluş ouyuncağı çıksa da alsam sarsam ıyyyy tatlılıktan ölecek :hearteyes::hearteyes::hearteyes::bhr::bhr::bhr::bhr:

Hayal gücü çok iyi senaristlerin kutlarım beni küçüklüğüme götürdüler. Ben de bunun duygusal değil de maddesel hayalini kurardım hep:F

Filmin Üzgün ve Neşe'nin maceralarında sıkılmadım değil hani ama Bibg Bong'la güzel dramatezi ettiler diliniz varmıyor sıkıldım demeye...

İzlemeyen varsa kesinlikle izlesin ben şimdiden turkçe dublajlısı için yine filmi listeme aldım. Üzgün'ü merak ettim türkçe konuşurken :X

8.5/10

Edit:1 saat önce turkçe dublajlı da izledim :X Gubse gerçekten karakterin sesine uymuş yine çok tatlıydı :X

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şimdi izleyebildim harika bir filmdi... Big Hero 6'dan beridir hiç animasyon izlememiştim bu filmde aynı o film gibi suygulandırdı.

Öfkeli ve Üzgün'ü çok sevseniz de ben Üzgün bacımızı çooook sevdim hele sondaki haliyle:love1: Peluş ouyuncağı çıksa da alsam sarsam ıyyyy tatlılıktan ölecek :hearteyes::hearteyes::hearteyes::bhr::bhr::bhr::bhr:

Hayal gücü çok iyi senaristlerin kutlarım beni küçüklüğüme götürdüler. Ben de bunun duygusal değil de maddesel hayalini kurardım hep:F

Filmin Üzgün ve Neşe'nin maceralarında sıkılmadım değil hani ama Bibg Bong'la güzel dramatezi ettiler diliniz varmıyor sıkıldım demeye...

İzlemeyen varsa kesinlikle izlesin ben şimdiden turkçe dublajlısı için yine filmi listeme aldım. Üzgün'ü merak ettim türkçe konuşurken :X

8.5/10

üzgün çok sıkıcı bir tipti ya ? :) neresini beğendin insanı hayattan soğutan bir hal hareketler?? her şeye olumsuz bakan iki dakika yanında dursan intihar etme isteği uyandıran bir şişko kız :))

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061

8.5/10

Edit:1 saat önce turkçe dublajlı da izledim :X Gubse gerçekten karakterin sesine uymuş yine çok tatlıydı :X
Ben de sana onu diyecektim, Gupse Özay'ın seslendirmesi son yıllarda duyduğum en iyi çalışmalardandı. :X

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061
Bence de öyle :X onun da ses tonu öyle boğuk ve sıkıcı çok yakışmış:X
Umarım ikinci filmde de olur. Öte yandan biz bu Türkçe dublaj işini gerçekten çok iyi beceriyoruz, hatta bana orijinallerinden bile daha güzel geliyor. Mesela bugün Kung Fu Panda'nın son filmine gittim, orada da Okan Yalabık döktürmüştü. :X

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Umarım ikinci filmde de olur. Öte yandan biz bu Türkçe dublaj işini gerçekten çok iyi beceriyoruz, hatta bana orijinallerinden bile daha güzel geliyor. Mesela bugün Kung Fu Panda'nın son filmine gittim, orada da Okan Yalabık döktürmüştü. :X
Animasyonlar da bence de öyleyiz artık. Ama normal filmlerde heleki aksiyoarda ses karmaşalarında cok başim ağrıyor:X

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben de yabancı filmlerde Türkçe altyazıyı tercih ediyorum tabii, ama animasyonlarda elimize su dökülemez yetkinliğe geldik. :X
Benim önceliğim yine orjinal dil oluyor aliştiğimdan olsa gerek. Bir de dublaj izlediğimde kıyas yapıyorum:X mesela Neşe'nin Üzgün'ün taklidi yapması orjinalde çook tatlıydı ama dublajda güldürmedi çok :X

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061
Benim önceliğim yine orjinal dil oluyor aliştiğimdan olsa gerek. Bir de dublaj izlediğimde kıyas yapıyorum:X mesela Neşe'nin Üzgün'ün taklidi yapması orjinalde çook tatlıydı ama dublajda güldürmedi çok :X
Arada farklılıklar olabiliyordur elbet, ama alıştığımdan dolayı ben de ilk olarak Türkçe dublajı tercih ediyorum ve bugüne kadar pişman ettiğini de görmedim. :X

orxan200e

Favori Üye
Reaksiyon puanı
48
Puanı
129
animasyon filmlerini cok severim.inside outda suphesiz 2015-in en iyi animasyon filmi.evet guzel filmdi fakat yinede oten yillardaki filmlere karsi daha zayifti.belkide cocuklugumda inanilmaz cok animasyon filmleri izledim ve hep onlarla karsilastiriyorum o yuzdendir=5.7