IMDb Top 250'deki Sıra Değişimleri

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ciddi ciddi bir örümcek adam filmi Pulp Fiction, Forrest Gump, Inception, Life is Beautiful, Parasite, Psycho gibi filmlerin üzerinde. :(
@DarkLegenD gibi fanboylar yüzünden şu an 8. sıraya kadar çıktı :( Seri şekilde 2 puan verelim…
Filmi izledim bu arada... Evet gelmiş geçmiş en iyi Spider Man filmi... Evet MCU'nun en iyi 3 4 filminden biri, belki en iyisi... Evet fanların aşırı seveceği ve yüksek puan vereceği şekilde yapılmış bir film... Evet gerçekten çok çok iyi bir film... Ama 8. sırada olması FAZLA aşırı bir durum... Aynısı Endgame'de de oldu, 5. sıraya falan çıktı ama şuan 70'lerde geziniyor. Bu da öyle olacaktır... Bu sıralarda kalma şansı yok... O yüzden bu kısa süreli çılgınlığa şimdilik sabretmekten başka bir şey gelmez elden...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Cem Yılmaz, Matrix balonunu geride bırakmış Top 250'de. :A @Tolstoyevski

1640190806616.jpeg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Cem Yılmaz nasıl geldi oraya, çok ilginç. Hazır gelmişken, Hababam Sınıfı serisini de çıkarsınlar üst sıralara. Oysa izin vermezlerdi Türkiye'den bir yapımın zirvelere oynamasına. :D
Daha önce de birkaç kez girmişti listeye ama bu kez çok yukarıdan girdi. Bir sonraki güncellemede gider tabii orası ayrı, film değil bir kere. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Muhtemelen ilk 5'e giremez.
Bu tamamen sana göre...
Mesela benim için uzuuun bir süre en iyi film Winter Soldier'dı... Ama senin bakış açınla baksaydım; bu filmin konusu dar ve küçük (ki No Way Home'da böyle bir durum da yoktu...) derdim ve Avengers'lar daha büyük olaylara sahip ve daha etkileyici çekilmişler diyip Avengers 1'i (Ultron epey vasattı) 1 numarama koyardım. Ancak ben olaya sanatsal kalite ve filmin kendi dinamiklerindeki ağırlığı olarak baktığım için başka türlü yorumladım. No Way Home da kendi sanatsal değer yargılarıma göre ilk 3'te kesin olarak yer alıyor...

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Bu tamamen sana göre...
Mesela benim için uzuuun bir süre en iyi film Winter Soldier'dı... Ama senin bakış açınla baksaydım; bu filmin konusu dar ve küçük (ki No Way Home'da böyle bir durum da yoktu...) derdim ve Avengers'lar daha büyük olaylara sahip ve daha etkileyici çekilmişler diyip Avengers 1'i (Ultron epey vasattı) 1 numarama koyardım. Ancak ben olaya sanatsal kalite ve filmin kendi dinamiklerindeki ağırlığı olarak baktığım için başka türlü yorumladım. No Way Home da kendi sanatsal değer yargılarıma göre ilk 3'te kesin olarak yer alıyor...
Ciddi misin sen?

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: Araf

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Rus film yönetmeni Tarkoskvy'nin Andrei Rublev ve Stalker filmleri, IMDb'nin top 250 listesinden çıkarıldı. Bu yapımlar uzun zamandır IMDb listesinde yer alıyordu.

@bazinga, @MEnes, @Tolstoyevski, @Sherlock, @Forumdash, @MasacRE, @Dosi, @DarkLegenD, @mesmeso, @serhatt, @Aserat, @Ahmed.
Şimdi sırada rus salatalarını yerlere dökerek Rusya'yı protesto etme var :A
Tamam biz de sonuna kadar savaş karşıtıyız da bu iş iyice zıvanadan çıktı. :A
O iş pek öyle olmamış aslında. :A

Listenin algoritmasında köklü bir değişim olmuş yine, ciddi kıpırdamalar olmuş. Değişikliklerin çoğu hoşuma gitti benim. Forrest Gump 11. sıraya yükselmiş, Back to the Future ilk 30'a girmiş. :Z

The Dark Knight 3. olmuş. Değişikliklerin tamamı aşağıdaki linkte:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
O iş pek öyle olmamış aslında. :A

Listenin algoritmasında köklü bir değişim olmuş yine, ciddi kıpırdamalar olmuş. Değişikliklerin çoğu hoşuma gitti benim. Forrest Gump 11. sıraya yükselmiş, Back to the Future ilk 30'a girmiş. :Z

The Dark Knight 3. olmuş. Değişikliklerin tamamı aşağıdaki linkte:

Andrei Rublev 245. sıradaymış zaten, hadi o herhangi bir müdaheleye gerek kalmadan çıkabilir listeden biraz da tepki oylarıyla falan da Stalker'ın çıkışı yine de ilginç olmuş. 187. sıradayken nasıl bir değişiklik yapmışlar da liste dışına çıkmış.

Bir de verdiğin linkten listeye girenlere çıkanlara bakınca Amerikan yapımlarının listeye girdiği diğer ülkelerin yapımlarının çıktığı dikkatimi çekti. Bizim Eşkıya ile Yedinci Koğuştaki Mucize de (şükür :A) çıkmış mesela. Bu durum da dolaylı yoldan bu şekilde bir müdaheleyle Rus yapımlarını liste dışına mı attırdılar acaba sorusunu sordurdu bana :A