IMDb Top 250'deki Sıra Değişimleri

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Apple ile ilgili bir şey yazmadım dikkat edersen. :A

Aslında Apple bu arkadaşların uygulamalarına yasak getirse bu iş huzur içinde çözülür de... :A
Dikkat ettim ama Disney’in sonunda da plus var, o yüzden yine sıkıntı çıkarır bu arkadaş. :A Kendilerinden her şeyi beklerim. :A

Apple’ın galiba bizim ülkeye giresi yok zaten, yoksa istese 50 kere yok ederdi ve çözerdi bu işi. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dikkat ettim ama Disney’in sonunda da plus var, o yüzden yine sıkıntı çıkarır bu arkadaş. :A Kendilerinden her şeyi beklerim. :A

Apple’ın galiba bizim ülkeye giresi yok zaten, yoksa istese 50 kere yok ederdi ve çözerdi bu işi. :A
Disney Plus'a bir şey diyemezler bence ya. :A İsim hakkı TV+ şeklinde.

Maalesef Apple konusunda haklısın. İsteseler kesin girerlerdi, umurlarında değil. :(

Zaten şu an Apple TV diye uygulamaları var. İstedikten sonra ek isim eklemeden bile onun üzerinden devam edebilirlerdi üyelik modeli ekleyerek... Fakat çok tuhaf yani yüzlerce filmi sunuyorlar o uygulama üzerinden ama gidip kendi orijinal yapımlarını izleyemiyoruz. :( Zaten içeriğinde pek bir şey de yok ama 150 tane ülkede varken Türkiye'de olmaması üzüyor. :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Disney Plus'a bir şey diyemezler bence ya. :A İsim hakkı TV+ şeklinde.

Maalesef Apple konusunda haklısın. İsteseler kesin girerlerdi, umurlarında değil. :(

Zaten şu an Apple TV diye uygulamaları var. İstedikten sonra ek isim eklemeden bile onun üzerinden devam edebilirlerdi üyelik modeli ekleyerek... Fakat çok tuhaf yani yüzlerce filmi sunuyorlar o uygulama üzerinden ama gidip kendi orijinal yapımlarını izleyemiyoruz. :( Zaten içeriğinde pek bir şey de yok ama 150 tane ülkede varken Türkiye'de olmaması üzüyor. :D
(Dediler. :A)

Apple pek dediğin yollarla çalışacak bir şirket değil ama ya, bir uygulama/sistem/platform çıkarmışlarsa tanıtımını da yaparak şaşalı bir giriş yaparlar mutlaka. :D Tabii bana asıl şaşırtıcı gelen o zaten, 150 tane ülkede hizmet verip burayı Apple için sorun olmayacak bahanelerle es geçmeleri çok tuhaf. :(

Bir yandan da düşünüyorum, örneğin yakın zamanda Apple Arcade çıktı. Apple'ın oyun platformu ve yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'de de direkt erişime açıldı diğer ülkelerle beraber. Apple Music için falan da aynı durum söz konusuydu, bu yüzden gerçekten Turkcell diretiyor da olabilir gibi geliyor. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
(Dediler. :A)

Apple pek dediğin yollarla çalışacak bir şirket değil ama ya, bir uygulama/sistem/platform çıkarmışlarsa tanıtımını da yaparak şaşalı bir giriş yaparlar mutlaka. :D Tabii bana asıl şaşırtıcı gelen o zaten, 150 tane ülkede hizmet verip burayı Apple için sorun olmayacak bahanelerle es geçmeleri çok tuhaf. :(

Bir yandan da düşünüyorum, örneğin yakın zamanda Apple Arcade çıktı. Apple'ın oyun platformu ve yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'de de direkt erişime açıldı diğer ülkelerle beraber. Apple Music için falan da aynı durum söz konusuydu, bu yüzden gerçekten Turkcell diretiyor da olabilir gibi geliyor. :D
Sürekli aratıyorum, araştırıyorum bir gelişme de bulamıyorum. Apple'a sormak için mail atmayı falan da düşündüm ama bir iletişim noktası bulamadım. :D Türkçe altyazı seçeneği varmış tüm yapımlarında. Dediğin gibi ismi değiştirip marka değerine zarar vermek istemiyor gibiler. :( Bir gece ansızın gelirler inşallah. :D

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Sürekli aratıyorum, araştırıyorum bir gelişme de bulamıyorum. Apple'a sormak için mail atmayı falan da düşündüm ama bir iletişim noktası bulamadım. :D Türkçe altyazı seçeneği varmış tüm yapımlarında. Dediğin gibi ismi değiştirip marka değerine zarar vermek istemiyor gibiler. :( Bir gece ansızın gelirler inşallah. :D
En sonunda Zorlu'daki veya Akasya'daki mağazalarına gidip hesap soracakmışsın gibi bir hissiyat aldım bu cümlenden. :A Türkçe altyazı desteği de varsa Türkiye'ye hala giriş yapmamış olmalarının tek sebebi malum arkadaş o zaman. :D Belki de iPhone 12 Türkiye'de satışa çıktığı zaman gelirler... Belki de yılbaşında gelirler... Bu tam anlamıyla bir bilinmez., dediğin gibi bir gece ansızın aramızda olacaklar elbet. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Neye sinir bozucu attığımı bilmiyorum ama sinirim bozuldu gibi bir şeye ya ilk film olmasına listeye giren bu sene ya da listeye girmiş olmasına...
“Overratedevski” modun açılmış işte kendiliğinden, Top 250’ye giren içerik ne olursa olsun tepki göstermen adettendir. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
“Overratedevski” modun açılmış işte kendiliğinden, Top 250’ye giren içerik ne olursa olsun tepki göstermen adettendir. :A
Sinema söz konusu olunca biraz muhafazakarım bana bıraksalar bir filmin Top 250'ye girmesi için en az 200 bin, hadi 100.000 oy şartı ekletirdim ama neyseki bana bırakmıyorlar... :A

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Hamilton’ı saymazsak 2020’nin ilk Top 250’si geçtiğimiz günlerde, beklenildiği üzere Soul ile beraber geldi...

@bazinga @MEnes @Tolstoyevski @MasacRE ve konuya ilgi duyanlar...
Beklenen oldu, kalıcı olacaktır muhtemelen. Bugün yorum yapacaktım ama yapamadım yarına kısmetse. :D

Bir de Wolfwalkers girecek gibi gereken oy sayısını toplamayı başarırsa. :D Onun dışında çok zor gibi şu saatten sonra...

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Sinema söz konusu olunca biraz muhafazakarım bana bıraksalar bir filmin Top 250'ye girmesi için en az 200 bin, hadi 100.000 oy şartı ekletirdim ama neyseki bana bırakmıyorlar... :A
Haklı bir öz eleştiri. :A Sana kalsa Top 250'yi direkt Top 5'e falan düşürürsün. :A Orada da Godfather, Matrix, Kill Bill falan yer alır. :A
Beklenen oldu, kalıcı olacaktır muhtemelen. Bugün yorum yapacaktım ama yapamadım yarına kısmetse. :D

Bir de Wolfwalkers girecek gibi gereken oy sayısını toplamayı başarırsa. :D Onun dışında çok zor gibi şu saatten sonra...
Ben de bugün izleyeceğim, yorumum için ise ben direkt kısmet diyeyim. :A

Uzun vadede gireceğini düşünüyorum Wolfwalkers'ın, girdikten sonra kalıcı olup olmayacağını ise zaman gösterecek. :D Güzel filmdi, onu da çıkar kısa zamanda aradan... Yalnız cidden ilginç bir yıl, 2020'den iki film girecek muhtemelen ve ikisi de animasyon. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
7.Koğuştaki Mucize filmi 246.sıradan listeye giriş yaptı.

Ekran görüntüsü 2021-04-08 150944.jpg

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
İzlemeyi dahi düşünmediğim şu film 9.2 puanla 20. sıradan giriş yapmış, şaka gibi. :(

Ekli dosyayı görüntüle 112878
Ben de bu kadarını hiiiiç beklemiyordum ama bu nasıl bir puan gerçekten de... Fan abanması elbette var ama filmin de çok iyi olduğuna dair bir sürü yorum görüyorum... Yarın gideceğim, bakalım nasıl bir şey izleyeceğim...

• Beğendim
Reactions: bazinga

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
İzlemeyi dahi düşünmediğim şu film 9.2 puanla 20. sıradan giriş yapmış, şaka gibi. :(

Ekli dosyayı görüntüle 112878
Çüş. :A Şişirmenin de bir adabı olur. :A
Ben de bu kadarını hiiiiç beklemiyordum ama bu nasıl bir puan gerçekten de... Fan abanması elbette var ama filmin de çok iyi olduğuna dair bir sürü yorum görüyorum... Yarın gideceğim, bakalım nasıl bir şey izleyeceğim...
Marvel Evreni olarak IMDd listelerini domine etmeye devam ediyoruz. :A Endgame ve Infinity War üst sıralarda biraz dolaşıp sonra altlara düşmüştü ama bu sefer öyle olmayacak. Babaları ve Esaretin Bedeli'ni zirveden indireceğiz... :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Marvel Evreni olarak IMDd listelerini domine etmeye devam ediyoruz. :A Endgame ve Infinity War üst sıralarda biraz dolaşıp sonra altlara düşmüştü ama bu sefer öyle olmayacak. Babaları ve Esaretin Bedeli'ni zirveden indireceğiz... :A
Derken film 17. sıraya çıktı... Sakin olun fan kardeşlerim, just relax... :A

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD