Netflix House of Cards 2. Sezon Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x13 (Sezon Finali)

Tek kelimeyle şunu söyleyeyim muhteşem bir finalle bitti.

Bu diziyse diğerleri ne? hele bizim 3.dünya ülkelerine kaktırdıklarımız ne :)

Frank inanılmaz derecede manipülatif ve hilebaz birisi ,Başkana mektup yazması Tusk'la görüşmesi meclisde çoğunluğa gücü olduğu halde başkanı rüşvetle suçlanmaktan kurtarmak için kılını bile kıpırdatmaması ve ilginç olan Frank'ın bu kadar kötü yanına rağmen onun kazanmasını istememiz?:)

Başkan'da da var suç tabi onun yerinde Frank olsa bir dakika durmaz mektupu savcılara verirdi niye Linda'ya telefon açıp Tusk'la anlaşmayı bozdu anlaşılır gibi değil.:)

Doug'un başına gelecekleri bir önceki bölümden tahmin etmiştim.Ama bir taşla öldürülmesine şaşırdım doğrusu anca bu bizim Türk filimlerinde olurdu.Rachel'in sonuda Zoe gibi olur.:)

Son sahneler inanılmaz heyecanlıydı.bir daha ki sezon daha büyük entrikalar dönecektir dizide. İzleyip, göreceğiz.:)

10/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
House of Cards'ın Emmy'de eli boş dönmesi üzerine Netflix, Doug Stamper karakteriyle hoş bir video hazırlamış. :D

En iyi drama dizisini kaybettik. Akademi'den Jim'i telefona bağla.

Merhaba Jim, ben Doug Stamper. Bir anlaşmamız olduğunu düşünmüştüm.

@Forumdash @sürgünüm

Bu arada @Harunnn60 @destere siz ne yaptınız? :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,181
Puanı
1,061
dizinin oyuncularından biri ölmüş şekil a daki teyze @destere @sürgünüm @OzaN @Çiğdem- @Forumdash
MV5BMTgzNTI5NDY0OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMTY2NzkyMjE@._V1_SX214_CR0,0,214,317_AL_.jpg

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,181
Puanı
1,061

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
dizi zaten 26 bölümmüş kadın 14 bölümde yer almış hay hafızanıza.ss
Önemli olan aldiği bölümlerde kendini gösterebilmesi:F @destere'nin demesi gibi Zoe ölse oturur ağlar bi Fatiha okurdum :X

frank underwood un yardımcısı vardı hanı şu başkanın kalem müdürü gibi olan ihtiyar teyze, o olabilirmi diyecektimde onada benzemiyor :)
Yok o esmer değilmiydi???

House of Cards'ın Emmy'de eli boş dönmesi üzerine Netflix, Doug Stamper karakteriyle hoş bir video hazırlamış. :D

En iyi drama dizisini kaybettik. Akademi'den Jim'i telefona bağla.

Merhaba Jim, ben Doug Stamper. Bir anlaşmamız olduğunu düşünmüştüm.

@Forumdash @sürgünüm

Bu arada @Harunnn60 @destere siz ne yaptınız? :D
2 ay sonra gördüm :F

Son düzenleme:

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x1

Çok iyi bölümdü ya. Hele bir sahnesi vardı ki ağzım açık izledim.

Bahsettiğim sahne tabii ki Francis'in Zoe'yu raylara ittiği sahneydi. Zoe sınırları zorluyordu ama bu kadarını da beklemiyordum. Bir anda olduğu için de şok etkisi yaratan bir sahneydi.

Dizi son 3 bölümde 2 önemli karakterini harcadı. İkisi de bana göre beklenmeyen ölümlerdi.

Şu ana kadar diziye en yüksek puan verdiğim 1x11'den daha iyi bir bölümdü. Hem hak ettiği hem de o bölümden ayrılır bir yanının olması için;

Puanım: 10/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x2

İlk bölümden sonra çok tatmin edici olmasa da iyi bölümdü.

Gazeteci adam işleri çok zorluyor. Bir şeyler bulacaktır bulamayacak olsa bu kadar sahne gösterilmezdi diye düşünüyorum. :D[/spoiler[

Puanım: 8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x3

Önceki bölüme göre daha iyi bir bölümdü.

Lucas'ın olayı farklı bir havaya büründü bu bölüm. Bu konuda gizem olması iyi olmuş. Lucas'la iletişime geçen adam tam olarak kim ve amacı ne acaba?

Siyasi olayları bazı zamanlar anlayamıyorum. Frank zekasını ve ikna ediciliğini kullanarak istediğini yaptırdı. :)

Puanım: 8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x4

Güzel bölümdü yine.

Claire'ın röportaj sahneleri iyiydi. Frank bu sefer ikna edemedi karşısındakini. Şaşırttı. :D

Parti Denetçi'si olacak kadın da işini iyi yapan cinsten. Ama Frank niye onu istiyor anlamadım.

2x5

Yine dizi ortalamasında bir bölümdü. Fena değildi.

2 bölüm önceki gizem çözüldü. Meğer her şey planmış. Ama Lucas'ı bence de çok çabuk yakaladılar.

Puanım: 8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x6, 2x7, 2x8

Genel olarak forumda çok da beğenilmemiş bölümler ama bence 3 bölüm de çok iyiydi. Diziyi ilk sezona göre daha çok seviyorum. :)

Bunda çok sevmediğim Ruso ve Zoe karakterlerinin ölümü ve işlerin daha da büyümesi etkili.

Puanım: 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x6, 2x7, 2x8

Genel olarak forumda çok da beğenilmemiş bölümler ama bence 3 bölüm de çok iyiydi. Diziyi ilk sezona göre daha çok seviyorum. :)

Bunda çok sevmediğim Ruso ve Zoe karakterlerinin ölümü ve işlerin daha da büyümesi etkili.

Ben iki karakteri de baya seviyordum fark ondan kaynaklanıyor olabilir. :):)

2x6, 2x7, 2x8

Ben iki karakteri de baya seviyordum fark ondan kaynaklanıyor olabilir. :):)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x9, 2x10

Önceki bölümlere göre biraz sönüktü özellikle 10. bölüm ama yine de iyiydi. :)

Remy işini iyi yapan biri. Hemen buldu Claire'la ilgili açığı ama büyük oranda çözüldü gibi sorun. Yalnız Seth'in Claire'ın banyodayken çekilen resme benzer bir resim çekip basın karşısında tanıtması, bizim geçen yıl ülkemizde yayınlanan ses kaydına montaj deyip ona benzer montaj yayınlayan hükümet yanlılarının işine benzedi. :D İzlerken komiğime gitti. :D

Hacker adam geri döndü ama amacı ne ve neden Doug'ı takip ediyor anlamadım. Bu arada Doug demişken Francis Doug'a ayıp ediyor bence son zamanlarda. Özellikle Seth ortaya çıktığından beri. :)

Bu arada;

Francis, başkan olacak ama sezonun bitmesine 3 bölüm kalmasına rağmen bir hareketlilik göremedim ben. Acaba mevcut başkana mı bir şey olacak? Çünkü diğer türlü seçim olacak da kazanacak da... Uzun iş. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x11

Bomba bir bölümdü ya. Şok oldum. :D

Ya düşündüm de şimdiye kadarki Frank ve Meachum arasındaki sahneler gizliden gizliye ipucuymuş gibi aslında ama böyle bir şeyi tahmin etmek gerçekten zor. Yani Frank'in biseksüel olduğu gerçekten şaşırtıcı. Yani söyleyecek pek bir şey bırakmadı kısacası Francis reyis. :D

Remy'nin hamlesi de şaşırttı.

Başkan gerçekten çok pasif. Yani öncesinde Frank gibi akıllı bir adam dururken bu adam nasıl başkan olmuş acaba? :D O da ruhen çöküntüde ama bakalım.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x12

Yine güzel bir bölümdü. :)

Başkan ile Frank'in arası açıldı. Baya sert konuştu bölümün başında. Garrett yanlış adımlar attı. Avukatının rahibe bir şeyler söylemesi ve bunu Adalet Bakanlığı'ndaki kadının anlaması Başkan için baya kötü oldu. Frank de beklenen hamle için artık düğmeye bastı.

Rachel aslında baya tehlike arz ediyor. Doug kızı fazla zorluyor bence.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x13 (Sezon Finali)

Harika bir sezon final bölümüyle sezonu kapattık. Hem diziye hem de sezona yakışan bir bölümdü.

Francis'in Başkan olacağını maalesef biliyordum o yüzden pek bir şeyi olmadı bende. Ama son sahne bence de çok iyiydi. Masaya iki kez vurması hoştu. :D

Doug'ın ölümü tamamen sürpriz oldu. Ben bayıldı falan diye düşünüyordum ama ölmüş. :( Dizide ölümüne üzüldüğüm ilk karakter oldu Doug. Şimdi hackerla olan anlaşma da suya düşecek. O tarafta işler baya karışacak gibi gelecek sezon.

Puanım: 10/10