Diğer Horace and Pete 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ünlü komedyen ve oyuncu Louis C.K. geçtiğimiz aylarda büyük bir sürpriz yaparak kimselere haber vermeden, hiç tanıtım yapmadan kendi web sitesi üzerinden bir drama dizisi yayınladı.

10 bölüm olarak yayınlanan dizi, mini-dizi niteliğinde olsa da Louis C.K. ikinci sezon olabileceğini söyledi ve dizi Emmylerde mini dizi kategorisi yerine normal dizi kategorilerinde yarışacak.

Louis C.K. ve Steve Buscemi'nin başrolleri paylaştığı dizide Edie Falco, Alan Alda, Rebecca Hall (konuk oyuncu olarak), Jessica Lange gibi pek çok ünlü isim yer alıyor.

Diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

horace5.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Özellikle Steve Buscemi'yi çok sevmeme rağmen sıkıcı olabileceğini düşündüğüm için erteliyordum başlamayı. Epey yanılmışım, sıkıcının tam zıttı bir dizi olmuş. Senaryosu harika, su gibi akıyor dizi. Replikler boş değil dolu dolu, Louis C.K. senaryo anlamında çok iyi iş çıkarmış kutluyorum. Bu kadarını hiç beklemiyordum. :)

Hayatı pek yolunda gitmeyen iki dertli adamın hikayesi aslında Horace and Pete. Fakat dizinin kendi içinde bir absürtlüğü var ki bu da biraz komediye de yaklaştırıyor.

Louis C.K. bu diziyi tamamen kendi imkanlarıyla yapmış ve epey borca girmiş. Fazla maliyet arttıracak şeylerden kaçınmışlar ve 1-2 mekanda geçen senaryo filmi çıkmış ortaya. Sitcom formatındaki drama gibi değişik bir şey olmuş ama sevdim bu durumu. :)

Alan Alda'nın karakteri çok renkli olmuş, sevdim. :D

İzlemeye herkesi davet ediyorum özellikle diziye yakın gördüğüm @sürgünüm @destere @Danger UA! ve @gundix123'ü. @MEnes ve @MasacRE- de olabilir belki, onların tarzlarını henüz tam oturtamadım kafamda. :D @cevaa'yı da çağıracağım Nucky reyis için ama muhtemelen yine 3. dakikasında kapatacak o yüzden önermiyorum ona. :):)

9- /10

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Özellikle Steve Buscemi'yi çok sevmeme rağmen sıkıcı olabileceğini düşündüğüm için erteliyordum başlamayı. Epey yanılmışım, sıkıcının tam zıttı bir dizi olmuş. Senaryosu harika, su gibi akıyor dizi. Replikler boş değil dolu dolu, Louis C.K. senaryo anlamında çok iyi iş çıkarmış kutluyorum. Bu kadarını hiç beklemiyordum. :)

Hayatı pek yolunda gitmeyen iki dertli adamın hikayesi aslında Horace and Pete. Fakat dizinin kendi içinde bir absürtlüğü var ki bu da biraz komediye de yaklaştırıyor.

Louis C.K. bu diziyi tamamen kendi imkanlarıyla yapmış ve epey borca girmiş. Fazla maliyet arttıracak şeylerden kaçınmışlar ve 1-2 mekanda geçen senaryo filmi çıkmış ortaya. Sitcom formatındaki drama gibi değişik bir şey olmuş ama sevdim bu durumu. :)

İzlemeye herkesi davet ediyorum özellikle diziye yakın gördüğüm @sürgünüm @destere @Danger UA! ve @gundix123'ü. @MEnes ve @MasacRE- de olabilir belki, onların tarzlarını henüz tam oturtamadım kafamda. :D @cevaa'yı da çağıracağım Nucky reyis için ama muhtemelen yine 3. dakikasında kapatacak o yüzden önermiyorum ona. :):)

9- /10

Güzel bir işe benziyor. İmdbde 9 puanmış zaten. Bir bakarım. Louis C.K'nın Louie dizisi baya övülüyordu onu izlemeyi düşünüyordum ben de belki bunu seversem onu da izlerim :) Sen izlemiş miydin o diziyi?

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Güzel bir işe benziyor. İmdbde 9 puanmış zaten. Bir bakarım. Louis C.K'nın Louie dizisi baya övülüyordu onu izlemeyi düşünüyordum ben de belki bunu seversem onu da izlerim :) Sen izlemiş miydin o diziyi?
IMDb puanından bahsetmeyi unutmuşum iyi oldu söylediğin daha ilgi çekici hale gelebilir arkadaşlar için. :D

Louie'yi 3-4 sene önce 3-4 bölüm izleyip bırakmıştım. Fena değildi ama çok da iyi gelmemişti. O zaman izlediğim çok komedi vardı aslında bırakma kararı da almamıştım öyle arada kaybolmuştu sıra gelmemişti. Tekrar başlamayı düşünüyorum ona da. Bu diziden sonra başlayabiliriz senin de niyetin varmış madem. :):)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

9- /10
Steve Buscemi ve Louis C.K'yı severim ama bunun varlığından haberim yoktu. İzlerim.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Yine güzel bölümdü de ilk bölüm daha iyiydi. :)

Horace kızı için sevgilisinden ayrıldı ama üstüne azar yedi kızından. :) Gereksiz bir hamleydi, kızının koşa koşa yanına gelmesini beklemek fazla hayalciydi. Üzdü tabii düştüğü durum. :( Sanırım başka kardeşleri de var kızın ama onlardan haber yok. Geçmişte ne olduğuna dair yavaş yavaş bilgi edineceğiz sanırım.

Pete ilaçları almış herhalde de nasıl olduğunu göremedik. Çok pahalı falandı?

Horace'ın yanına yanaşan yaşlı kadın Martha mıydı onu anlamadım. İnşallah değildir. :D

8/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x1

Benim de çok hoşuma gitti. Replikler güzel, dizide yaratılan ortam güzel, oyuncular zaten çok iyi. Tiyatroya da benziyor biraz.

Konusu da ilginç, karakterleri de beğendim. Özellikle Uncle Pete'i. Dizi aslında tam olarak komedi değil. Hatta bence dram yönü daha ağır. Ama Louis C.K'nin usta mizahı da hissediliyor tabi ki.

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Çok acayip bölümdü. IMDb'de 9.5 puan aldığını görünce çok şaşırdım.

Breaking Bad'in sinekli bölümü tarzında tamamen diyalogla geçen bir bölümdü. Başta çok sıkıldım ve "bu ne böyle" durumu oldu. Fakat sonlarına doğru giderek ilgi çekici hale geldi. Horace'ın geçmişi hakkında da bir şeyler öğrenmiş olduk. Oğluyla ilgili kısımda ağlatacaktı Louie reyis. :(

7+ /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

Dizinin süresi her bölüm daha kısalıyor. Tam hayalimdeki dizi. :A 30 dakikadan da aşağı inmez ama herhalde. :)

Güzeldi yine.

Baştaki kürtaj ve cennet-cehennem muhabbeti çok iyiydi. Bütün bölüm bununla geçecek sandım ama yanılmışım.

Horace'ın mutsuzluğu üzüyor. Ben de zaman zaman o tip ruh hallerinde olabildiğimden anlıyorum kendisini. :(

8- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5

Çok iyi bölümdü. Özellikle ikinci kısmıyla tabii. :)

Ne demek Uncle Pete öldü :( Dizideki en renkli karakterdi, epey üzüldüm. :(

"Kuzen" Pete için de üzüldüm. Sylvia inşallah ölürsün. Ne umursamaz bir kadın ya. Tamam kansersin falan da yani 100 yıllık bir mekan var ortada. Ne yapacak o iki adam. Güzel para tamam da para illa bulunur?

9- /10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x2

Yine iyiydi.

Horace yanlış yaptı. Kızının gelmeyeceği belliydi zaten.

@OzaN İlk bölümde Horace sigorta şirketini aramıştı ya? Bir de Marsha yanına yaklaşmıyor, Horace'ın fantezisi. :D

8/10

-----------

1x3

Çok acayip bir bölümdü. Açıkçası ilk 10 dakika aşırı sıkıldım. Bu bölüm hep bu şekilde mi ilerleyecek dedim ve gerçekten öyle ilerledi. :D

Horace'ın oğlu falan da varmış. Üzücü bir durum. :( Tamam adam zamanında yapmış bir hata ama eski karısı daha beter. :D

7/10

-----------

1x4

Bölümlerin 30 dakikaya inmesi güzel olmuş. Bölüm de iyiydi genel olarak.

Baştaki muhabbetleri ben de beğendim. Bir de Uncle Pete'in oğluna en son verdiği nasihat güzeldi.

8/10

----------

1x5

Baya iyi bölümdü.

Uncle Pete müthiş karakterdi. Ölmesine çok üzüldüm. :( Üstelik intihar etmiş. :(

Sylvia bence çok haksız değil. Mekanın bir getirisi yok ama satarlarsa müthiş para kazanacaklar. Pete sırf oradan çıkmamış diye o kadar paradan vazgeçilir mi? Tamam deli falan ama o parayı aldıktan sonra bir yolu bulunur. :D

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sylvia bence çok haksız değil. Mekanın bir getirisi yok ama satarlarsa müthiş para kazanacaklar. Pete sırf oradan çıkmamış diye o kadar paradan vazgeçilir mi? Tamam deli falan ama o parayı aldıktan sonra bir yolu bulunur. :D
O parayı yiyerek mi yaşayacaklar? Getirisi hiç yok değil herhalde yaşamlarını sürdürecek kadar kazanıyorlar.

Adamların yaşam amaçları Horace and Pete's geleneğini sürdürmek olmuş. Bence harika bir gelenek tamam para güzel de her şey para değil. :):)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x6

Yine çok iyi bölümdü ama baya sinirlendim.

Sylvia geberirsin inşallah. Durduk yere Pete'e yapmadıkları kalmadı Horace ile birlikte. Adamla ne zorları var anlamadım. Adamın bir kız arkadaşı olmuş durduk yere ezdiler kızın yanında. Özellikle Sylvia çıldırttı beni. Horace da neden durduk yere Pete'in durumunu söyledi anlamadım.

8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6

@Danger UA!'ya tamamen katılıyorum. Çok iyi bölümdü ama, aması var.

Her şeyden önce Louis C.K.'in kalemi muhteşem. Su gibi akıyor dizi, diyaloglar acayip sürükleyici.

Pete'e yapılan inanılmaz büyük terbiyesizlikti. Özellikle Sylvia çıldırttı. Ulan yıllarca kardeş bildiğin adamı nasıl her fırsatta kardeş değil kuzen diye dışlayabiliyorsun vicdansız kadın.

Horace ise gerçekten şaşırttı. Oysa böyle bir şey yapacak bir adam gibi gözükmüyordu.

9- /10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x7

Yine güzel bölümdü. Diyaloglar su gibi gidiyor gerçekten.

Sylvia'dan nefret ediyorum ya. Aptal aptal işler yapıyor. Gereksiz yere adamı kovdu.

Horace'ın kadınla konuşması çok iyi yazılmış bir sahneydi. Horace'ı haklı buluyorum o konuda. Sonuçta daha önce erkek olan biri bunu açıklamak zorunda tabi ki.

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7

Pek beğenmedim bu bölümü. İlk kısım güzel gidiyordu ama Sylvia batırdı. İkinci kısım ise sıktı beni nedense...

Çocukların aynı yaşta ve iki farklı kardeşten olduğunu öğrenmiş olduk. :eek:

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8

Güzel bölümdü.

Ama üzdü. :(

Pete için çok üzüldüm. Yeniden hastaneye gidecek olmak üstelik ilaçlar sayesinde gayet normal bir hayat sürerken. :(

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x9

Pek sevmedim bu bölümü. Dizi genelindeki diyalog zenginliği ve akıcılığı pek yoktu.

Pete için üzüldüm yine. Uncle Pete'i görmek güzeldi de pek bir saçma şekilde oldu. :D

Bu arada geçen bölümde House of Cards'taki zenci abiden bahsetmeyi unuttum. Görmek güzeldi onu. :D

7/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x8

Güzeldi.

Pete'e üzüldüm gerçekten. Şu dizide şu adama çok üzülüyorum. Umarım bir yolu bulunur.

Bu arada Louis CK. bu bölümde kendiyle dalga geçmiş biraz. Dizide bahşi geçen Trump ile ilgili yorum yapan komedyen Casey Louistein kendisi. :)

8/10