eTV Hissikablelvuku: Bir Katilin Hikayesi | Bölüm 6

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Bu bölümü yayınlarken en çok sen aklıma gelmiştin zaten. Kesin Forumdash beğenmeyecek diye :F Ama sen çok kötü deyince moralim bozuldu yalan yok, o kadar da beklememiştim çünkü :D
Durum guncellemende aklıma bısey geldi demiştın senaryo için bumuydu:A kötu dememın sebebi hikayenın bırden döönmesi. Yoksa senaryolarını severim biliyorsun. Hatta sen farklı senaryo yazdıgın için forumda aksatmadan okudugum senaryolar senınkıydi. (Bi de artık @Tolstoyevski var) çünkü böyle farklı şeylerı okumayı seviyorum. Üzerınde konuşulacak şeyler olabılıyor. Senaryoya okuyucular sinerji katıyor daha aktif guzel oluyordu. (Tekrar söyluyorum alıncak bişey yok:) )

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Durum guncellemende aklıma bısey geldi demiştın senaryo için bumuydu:A kötu dememın sebebi hikayenın bırden döönmesi. Yoksa senaryolarını severim biliyorsun. Hatta sen farklı senaryo yazdıgın için forumda aksatmadan okudugum senaryolar senınkıydi. (Bi de artık @Tolstoyevski var) çünkü böyle farklı şeylerı okumayı seviyorum. Üzerınde konuşulacak şeyler olabılıyor. Senaryoya okuyucular sinerji katıyor daha aktif guzel oluyordu. (Tekrar söyluyorum alıncak bişey yok:) )

Fırsatın olursa değil. Fırsatını yaratmalısın :A

Olumsuz eleştiriler de olumlular kadar hatta onlardan daha da önemli eksik noktalara parmak basabildikleri için. O yüzden ben olumsuz eleştirilerin gelmesini her zaman desteklerim ama beğenmedim kötü olmuş tarzında kestirip atmalarını değil, birkaç cümleyle de olsa gerekçeleri açıklamalarını. Ayrıca baştan sona kötü hiçbir şey yoktur, iyi noktalara iyi, kötü noktalara kötü demek gerek sadece kötü olmuş denilirse benim de moralim bozulur tabi. :A

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Bu kısmı 1-2 ay önce yazmıştım aslında. O aklıma gelen şey bu bölümün sonunda giriş yaptığım kısım, zaten aklımda olan 2017 hikayesinde büyük bir adım attım kendi içimde ve beni heyecanlandırdı o :D
Aslında hikaye dönmüyor hiçbir yere, sadece adamın anıları gözüyle bakmak gerekiyor. Hikayeyi de bölümlere ayırınca bazı bölümler komple tek temada olmak zorunda kalabiliyor. Bu adam her şeyi yaşadı ve adamın yaşadığı şeyleri onun hissettiği gibi hissettirmeye çalışıyorum. O yüzden yaşadığı bir dramsa, o dramı hissetmeli okuyucu bence :D

Olumsuz eleştiriler de olumlular kadar hatta onlardan daha da önemli eksik noktalara parmak basabildikleri için. O yüzden ben olumsuz eleştirilerin gelmesini her zaman desteklerim ama beğenmedim kötü olmuş tarzında kestirip atmalarını değil, birkaç cümleyle de olsa gerekçeleri açıklamalarını. Ayrıca baştan sona kötü hiçbir şey yoktur, iyi noktalara iyi, kötü noktalara kötü demek gerek sadece kötü olmuş denilirse benim de moralim bozulur tabi. :A
Peki ya çook kötü denirse? İki o ile hem de? :F:F @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Benim de şeye morelim bozuluyor. Emeğine sağlık çok güzel olmuş diyip onlara saygı duyulup, teşekkür edilmesi :X Eleştirinin hangi sözlerle yapıldıgı önemli değil. Çok kötü olmuş demek kaliplaşmış söz öbeği... Eleştirmek için edebiyat yapmaya gerek yok yani :A

Örneğin vasat desem yine kötü algılanacaktı. Oysa vasatın sözlük anlamı orta :X Dediğim gibi eleştirinin nasıl yapıldıgı önemli değil. O eleştireden ne çıkarrdiğin :X
Bu kısmı 1-2 ay önce yazmıştım aslında. O aklıma gelen şey bu bölümün sonunda giriş yaptığım kısım, zaten aklımda olan 2017 hikayesinde büyük bir adım attım kendi içimde ve beni heyecanlandırdı o :D
Aslında hikaye dönmüyor hiçbir yere, sadece adamın anıları gözüyle bakmak gerekiyor. Hikayeyi de bölümlere ayırınca bazı bölümler komple tek temada olmak zorunda kalabiliyor. Bu adam her şeyi yaşadı ve adamın yaşadığı şeyleri onun hissettiği gibi hissettirmeye çalışıyorum. O yüzden yaşadığı bir dramsa, o dramı hissetmeli okuyucu bence :D

Peki ya çook kötü denirse? İki o ile hem de? :F:F @Forumdash

Ben tabletten yazıyorum:F tolstonun hikayesinde de distopya yerine distopik yazmişim :X herşeye kafa takıyorsun:A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Çocukların ardından koşup yetiştim onlara. Karşıdan karşıya geçmemiz gerekiyordu, çocukların elinden tutup karşıya geçirdim, ama o hala karşıdaydı, arkamızda yürüyordu. Arkama döndüm hadi demek için, gülümsüyordu bize bakarak. Bu mutlu ailesinden çok memnundu, o da ben de. Birden… Olduğu yere yığıldı. Ben donakaldım, gözbebeklerim büyüdü... Çocuklar onu görünce elimi bırakıp bağırarak yolun karşı tarafına doğru koşmaya başladılar ve… Asla gözümün önünden gitmeyen o saniyeler… Yüksek hızla gelen kamyonet çocukları metrelerce uzağa fırlattı.
Ve durmadan gitti!
Fazla geldi ya bana bu. Bu yüzden gülerek okudum. :D :(
IWLnuwoDTiKsiRb75MO5yQ.jpg
Canım bunlar pek Azra ve Arda'ya benzemiyor ama sen bilirsin. :A Canel'e de baktım, Türk adıymış.

Son sahnedeki kadına Azra diyeceğim ama kesin şimdi bana "öldü dediysem ölmüştür" diyeceksin. :D Aaa bizimkinin metresi? :O

Parmakları istiyorum hikayede.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
Aaa iyice karıştırdın her şeyi. :F Herkeste anlamakta bocalamaya başladı sanki. :F

Günümüze geçiş yapman iyi olmuş. Yazım tarzı filan da iyi. :A @XanTier

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Çocukların ardından koşup yetiştim onlara. Karşıdan karşıya geçmemiz gerekiyordu, çocukların elinden tutup karşıya geçirdim, ama o hala karşıdaydı, arkamızda yürüyordu. Arkama döndüm hadi demek için, gülümsüyordu bize bakarak. Bu mutlu ailesinden çok memnundu, o da ben de. Birden… Olduğu yere yığıldı. Ben donakaldım, gözbebeklerim büyüdü... Çocuklar onu görünce elimi bırakıp bağırarak yolun karşı tarafına doğru koşmaya başladılar ve… Asla gözümün önünden gitmeyen o saniyeler… Yüksek hızla gelen kamyonet çocukları metrelerce uzağa fırlattı.
Ve durmadan gitti!
Fazla geldi ya bana bu. Bu yüzden gülerek okudum. :D :(
IWLnuwoDTiKsiRb75MO5yQ.jpg
Canım bunlar pek Azra ve Arda'ya benzemiyor ama sen bilirsin. :A Canel'e de baktım, Türk adıymış.

Son sahnedeki kadına Azra diyeceğim ama kesin şimdi bana "öldü dediysem ölmüştür" diyeceksin. :D Aaa bizimkinin metresi? :O

Parmakları istiyorum hikayede.
Benim tahminlerime neden cevap vermediniz senarist bey? :unamused: @XanTier

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bir tahmine kendin cevap vermişsin. Ötekinin de dayandığı bir şey yok. Vereceğim cevabın da "bilmem, görücez" olacağını tahmin edeceğini düşündüğüm için :A

Her şeyi doğru tahmin edemiyorum işte. :A Başka bir karakterle uğraşacağını kesinlikle düşünmüyorum. Sokak lambasını bile ayrıntı olarak kullanan bir kişi "adı geçen ve senaryoda önemli bir rol oynayan" karakteri kullanır. :D -dayandığım nokta burası-

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Her şeyi doğru tahmin edemiyorum işte. :A Başka bir karakterle uğraşacağını kesinlikle düşünmüyorum. Sokak lambasını bile ayrıntı olarak kullanan bir kişi "adı geçen ve senaryoda önemli bir rol oynayan" karakteri kullanır. :D -dayandığım nokta burası-
Adı geçen ve senaryoda olan birisi ya da adı geçecek ve senaryoda olan birisi olacak o kişi. :A Çok aşırı geniş bir cevap verdim dimi? .ss

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Politik olamıyorsun. :D Neyseeeee bakalım kim çıkacak acaba? .s
En geç 1 yıla çıkar ortaya :A

Okulum var maalesef, mühendialik okuduğumu biliyorsun.:A İstesem de istemesem de gelecek yaza kalacak 20 küsür bölüm olacak muhtemelen. @berkann :D

Son düzenleme: