Kanal D Hekimoğlu - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Aksine Zeynep sümsüğünün yokluğuyla bölüm daha güzeldi. :Z
Zeynep büyük renk katıyor, kesinlikle olmalı. :Z

O değil de 14 bölüm geçtik, bir aşk sahnesi izlemedik. Ona rağmen kimsenin gözüne batmadı, tam aksine izleyicinin ilgisini de son derece çekti. Bu çok büyük başarı. Geçen sezonun en kaliteli dizisi... Mucize Doktor'u da severek izliyorum ama şu da bir gerçek ki Hekimoğlu > Mucize Doktor.

• İlginç
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Zeynep büyük renk katıyor, kesinlikle olmalı. :Z

O değil de 14 bölüm geçtik, bir aşk sahnesi izlemedik. Ona rağmen kimsenin gözüne batmadı, tam aksine izleyicinin ilgisini de son derece çekti. Bu çok büyük başarı. Geçen sezonun en kaliteli dizisi... Mucize Doktor'u da severek izliyorum ama şu da bir gerçek ki Hekimoğlu > Mucize Doktor.
Aşk sahnesi yok muydu Zeynep'in platonik sahneleri gayet de aşktı. :A

Ben de seviyorum ama normalde 40 dakikada işlenen tek vakanın 120 dakikaya uzatılması yer yer sıkıyor o yüzden tempo ve uyarlama anlamında Mucize Doktor daha akıcı.

• İlginç
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Aşk sahnesi yok muydu Zeynep'in platonik sahneleri gayet de aşktı. :A

Ben de seviyorum ama normalde 40 dakikada işlenen tek vakanın 120 dakikaya uzatılması yer yer sıkıyor o yüzden tempo ve uyarlama anlamında Mucize Doktor daha akıcı.
Üçüncü bölümden öpüşme sahnelerinin olmadığı diziyi zor bulurken platonik birkaç sahneyi saymak da haksızlık. :A

Tek vaka var ama poliklinik sahneleri de renk katıyor, o aralar ilgimi çekiyor epey. :D

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Uzun zaman izlemediğim için çok iyi geldi ancak normal bölüm olsa iyi demezdim çünkü çok fazla Zeynep Ateş sahnesi artık gına geldi. Muzo Aysel hemşire sahnesi daha iyi bundan. Umarım reytingi etkilemez. Bir de yeni bölümü en geç başlatan Hekimoğlu idi.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Uzun zaman izlemediğim için çok iyi geldi ancak normal bölüm olsa iyi demezdim çünkü çok fazla Zeynep Ateş sahnesi artık gına geldi. Muzo Aysel hemşire sahnesi daha iyi bundan. Umarım reytingi etkilemez. Bir de yeni bölümü en geç başlatan Hekimoğlu idi.
Kaçta başladı ki yeni bölüm?

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Bölümü izledim. Senarist değişikliği olsa da ilk sezon ayarı bozulmamış her zamanki gibiydi. Özellikle Ateş, Orhan ve bu bölüm çok görmesek de İpek'i çok özlemişim. :bhr: Yalnız umarım İpek'in geri planda kalışı bu haftaya özgüdür yoksa Zeynep gıcığıyla dayanılmaz. :A Neyse güzel bir bölümdü ve gelecek haftalarda da reytinglerinin yükseleceğini düşünüyorum. Bu ayarda gitse bile bütçesi yüksek olmadığı ve kanalın da elinde fazla yeni dizi olmadığı için rahatça devam eder.

Şu yaşlı çiftin hikayesini pek anlayamadım anlatır mısın. (b)

• Beğendim

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bölümü izledim. Senarist değişikliği olsa da ilk sezon ayarı bozulmamış her zamanki gibiydi. Özellikle Ateş, Orhan ve bu bölüm çok görmesek de İpek'i çok özlemişim. :bhr: Yalnız umarım İpek'in geri planda kalışı bu haftaya özgüdür yoksa Zeynep gıcığıyla dayanılmaz. :A Neyse güzel bir bölümdü ve gelecek haftalarda da reytinglerinin yükseleceğini düşünüyorum. Bu ayarda gitse bile bütçesi yüksek olmadığı ve kanalın da elinde fazla yeni dizi olmadığı için rahatça devam eder.

Şu yaşlı çiftin hikayesini pek anlayamadım anlatır mısın. (b)
Anlatılacak bir şey yok Cem Yılmaz Serenay Sarıkaya ikilisi işte :A

• Güldürdün

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Hayır var bir baştan anlat işte. :A
Aslında aynı şeyleri izledik. Zeynep hocamız hoşlanıyor adamı da zorla yemeğe getiriyor ateş hocamız da biraz tuhaf . İşe gelsin diye kabul ediyor. Orijinalde bu kadar üstüne düşündüğünü sanmıyorum bu konunun. Zeynep'in Ateşten neden hoşlandığını saptamak güç. Ancak daha önceki bölümlerde onunla ilgilenmişti. Her asistanıyla olduğu gibi. Bu onda bir etki yapmış olabilir. Ayrıca Hekimoğlu sen beni dağınık tek başına kötü durumda olduğun için benden hoşlanıyorsun dedi son bölümde. Cümleyi tam hatırlamıyorum ama bunun gibi bir şeydi. Zeynep yıllar önce de kanser olduğunu bildiği halde biriyle evlenmişti. Orijinali izlemedim ancak bir kaç yerde spoiler yedim bu konu hakkında . Ateş'te de bir şeyler var gibi bende daha çok utançtan ve daha önceki eşinde yaşadığı durumdan olduğunu düşünüyorum.

• Güldürdün

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Aslında aynı şeyleri izledik. Zeynep hocamız hoşlanıyor adamı da zorla yemeğe getiriyor ateş hocamız da biraz tuhaf . İşe gelsin diye kabul ediyor. Orijinalde bu kadar üstüne düşündüğünü sanmıyorum bu konunun. Zeynep'in Ateşten neden hoşlandığını saptamak güç. Ancak daha önceki bölümlerde onunla ilgilenmişti. Her asistanıyla olduğu gibi. Bu onda bir etki yapmış olabilir. Ayrıca Hekimoğlu sen beni dağınık tek başına kötü durumda olduğun için benden hoşlanıyorsun dedi son bölümde. Cümleyi tam hatırlamıyorum ama bunun gibi bir şeydi. Zeynep yıllar önce de kanser olduğunu bildiği halde biriyle evlenmişti. Orijinali izlemedim ancak bir kaç yerde spoiler yedim bu konu hakkında . Ateş'te de bir şeyler var gibi bende daha çok utançtan ve daha önceki eşinde yaşadığı durumdan olduğunu düşünüyorum.
Yok onu değil Ahsen ve Ercüment şeyini diyorum yaşlı çift niye Ateş-Zeynep olsun. :A

• Güldürdün

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Yok onu değil Ahsen ve Ercüment şeyini diyorum yaşlı çift niye Ateş-Zeynep olsun. :A
Ne bileyim yaş farkından o geldi aklıma :A Onu bende tam anlamıyla anlamadım. Sonunda anlattılardı galiba yıllar önce ayrılmışlar. Başka biriyle evlenmişler sonra eşleri ölünce bunlar tekrar birbirini bulmuşlar. Ama bir problemleri var yaşlılık :A Ayrintili anlatmayayım ceza yerim burada. Kadın bunları yaz eşim gelecek diyor. Ama adamın da buna niyeti yok anlaşılan ama eşininde onu öyle görmesini istemiyor. Ateş mavi haplardan diye hazımsızlık hapı veriyor. Sonra tabi istenilen sonuç olmayınca hepsi dediğine ilk başta inkar geliyor. Sonra orada tatlıya bağlıyorlar meseleyi. Benim anladığım bu.

• Beğendim

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bu bölüm çok anlamlı bir bölümdü duyduğuma göre ödül de almış bu bölüm ama bizim Türk izleyicisine sıkıcı gelmiş. İki saat olduğu için de olabilir. Umarım reytingi etkilemez.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Dizinin şu ana kadar ki en iyi bölümüydü. Ateş gençlere daha çok eğitim vermeli. Selin keşke bir kaç bölümlük değil de kalıcı olsaydı.

• Beğendim

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Gerçekten harika bir bölümdü. Dizi normal şekilde sezon finali yapsa yeni sezonun ilk bölümü olurmuş ki sezondan ilk fragman da bu bölümden gelmişti. Özellikle son 1 saatte Ateş'in hikayesinin olduğu kısımlar çok iyiydi ve Timuçin Esen de her sahnede döktürdü. Zaten orijinal dizi için çok önemli bir bölümmüş ve (aslını izlemesem de) biz de hakkından gelmişiz bence. Ama keşke Selim'i başka biri oynasaydı. Belçim Bilgin tekdüze bir oyuncu olduğu için Ateş-Selin sahneleri pek vurucu olamamış gibi geldi. Üç vaka olması bakımından da oldukça akıcıydı çünkü daha önce de dediğim gibi tek vakayı 40 dakikadan 130 dakikaya uzatmak senaryo için sorun yaratabiliyor.

Dünkü reytinglerin yüksek gelmemesinin nedeni sadece Masterchef ve Menajerimi Ara değil bence. Geçen sezonun aksine PR hiç iyi yapılmıyor ve Youtube'daki bölümlerin yurt içinde kapalı olması da izleyicilerin habersiz kalmasına neden oluyor. Bir de reytingleri iyi değilken reklamla birlikte 21.15'te başlamış bu ne özgüven merak ediyorum. Geçen sezondaki reytingler hayal ama en azından 5 üstüne çıkıp kendini sağlama alsa iyi olur. Gerçi bu durumda da biteceğini sanmıyorum ama yükselmesini isterim bu bölümden sonra ayrı bir bağlandım gerçekten. :(

• Beğendim
Reactions: Gerekli24 and Dosi