FOX Gracepoint Mini-Dizi Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Yer yer sıkıcı bulduğum yerler yok değildi ama genel olarak iyiydi. :)

Mark'ın hadi diyelim gönül ilişkisi vardı o yüzden sakladı cinayet gecesi nerde olduğunu..Peki Danny'i dövmesi ve teknedeki kan lekesine ne diyeceğiz? Şimdilik aklandığını söyleyemeyiz. :X

Karavanda sürekli havlayan köpekle yaşayan kadın Mark'ın 1 hafta önce kırık boru için cineyet evine gelmediğini söyledi. Kim yalan söylüyor anlamadım. İzin çıkarıp şu kadının evinde arama yapmadılar bi türlü. :X

Beth bu arada kocasını takip etti ve sarışın kadınla öpüşürken gördü, ayrıca Danny'i senmi öldürdün sorusu çok manidardı. Kocasına o bile güvenmiyor. :X

Dedektif Miller ve Ellie sürekli didişme halinde. :)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Hiç izleyesim gelmiyor ikinci bölümü, puanlar reytingler falan da iç açıcı değil devam etmeyeceğim galiba. :)
ne demişler : Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste ..:)

beni the knick da yalnız bıraktığına say :)
Amerikalılar orjinalini izledikleri için izlemiyor olabilirler, siz niye izlemiyorsunuz dizi heyecan ve gerilim dolu. :)

@destere The Knick'e başlayıp bıraksam dediğin doğru. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Amerikalılar orjinalini izledikleri için izlemiyor olabilirler, siz niye izlemiyorsunuz dizi heyecan ve gerilim dolu. :)

@destere The Knick'e başlayıp bıraksam dediğin doğru. :)
Ben de orijinalini izlerim belki diye düşünüyorum. Onun yorumları daha iyi. Yine de belli olmaz dönüp bir ara sıraya gidebilirim de yalnız her hafta yeni bölüm izlettirecek dizi değil gibi. Haftalık diziler fazlasıyla var zaten şu sıralar. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Ben de orijinalini izlerim belki diye düşünüyorum. Onun yorumları daha iyi. Yine de belli olmaz dönüp bir ara sıraya gidebilirim de yalnız her hafta yeni bölüm izlettirecek dizi değil gibi. Haftalık diziler fazlasıyla var zaten şu sıralar. :):)
Orjinalinden katil farklı olacakmış dizide de şu katil olabilir diyemiyorsun. Valla herkes olabilir. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Orjinalinden katil farklı olacakmış dizide de şu katil olabilir diyemiyorsun. Valla herkes olabilir. :)
Puanı niye bu kadar düşük acaba imdb'de 7.3 baya düşük bir drama dizisi için. Ben 8-9 arasına oynayan bir yapım bekliyordum True Detective ve Fargo başarısı sonrası...

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

"Şimdi mutlu musunuz?" "Herkes bana bugün soruyor Neden? Ben hiç mutlu değilim." Dedektif Carver.
Bir sonraki bölümü merak ettiriyor, umarım iptal olmaz.

Kravanda sürekli havlayan köpekle yaşayan kadın misafirim var diyerek 20 dolara tavuk satın alıp canlı canlı kafasını kopardı, misafiride yoktu, tavuğun etini köpeğe yedirdi. Cins bir kadın, katil ortaya çıkana kadar her zaman şüpheli olarak kalacak..

Ellie'nin oğlu Tom annesinin arkasından ne işler çeviriyor bilmiyoruz ama bir şeyler sakladığı ortada.

Beth gibi kadın Mark gibi adamla nasıl evlenmiş, üstelik adamdaki lükse bak Beth gibi kadını aldatıyor. Kızı da eroinciyle yiyişiyor..

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x5

Son 10 dakika hariç oldukça sıkıcıydı. :(

Yanan teknede bununan saç teli Danny'e ait çıktı.

Beth, kocası Mark'a Gemma ile ilişkisini bildiğini söyledi.

Jack, Danny'in cep telefonunu bulup getirdi, geçmiş dosyası kabarık tabi. Çocuk tacizinden içeride yatmış. Böylece şüpheli sayısı 4'e çıkmış oldu.

Miller'in, Ellie ve kocasıyla beraber yediği akşam yemeği keyifli keyifli dakikalardı.

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Dizi aslında kötü değil. Polisiyenin gereklerini yerine getiriyor. Oyuncular zaten kaliteli ama izlerken keyif almıyorum. Bir sonraki bölümü izleme isteği uyandırmıyor. O nedenle devam etmeyeceğim sanırım...

6/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6

Ortalama bir bölüm izledik yer yer duygusal sahneler vardı. :X

Jack'in bizde günahını aldık ama adam suçsuzmuş. Geçmiştede taciz vakası yokmuş hep senaristlerin yüzünden. Kasabada da adamın üstüne çok gittiler, sonuç intihar etti. :(

Bu arada katil olabilecek kişi sayısı 3'e düştü.

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x7

Güzel bölümdü, finale doğru gerilim gittikçe artıyor. :X

Ellie'nin oğlu Tom kayboldu, öldürülmüşte olabilir.

Katil sayısı karavancı teyze ya da Vince, Beth'e Tom için acı çekiyor diyen adamda da var bir numaralar. (b)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x8

Sezonun en güzel bölümlerinden birisiydi. :)

Tom sağ salim bulundu ama delilleri karartmaya devam ediyor, sildiği görüntüler kurtarılabilir ne sakladığını çok merak ediyorum. Karavancı Susan, Danny'in kaykayını Tom'a getirdi polisler onu sorguya aldığında konuşmayacağını söyledi. Köpeği öldürülmeden kurtarılsa da konuşsa keşke. :)
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x9

Cinayet aydınlığa kavuşmaya başladı finali merak ediyorum. :)

Susan'a üzüldüm başına gelmeyen kalmamış. Kocası büyük kızına tecavüz etmiş o da babası küçük kız kardeşine tecavüz etmesin diye uğarşmış ama hayatını kaybetmiş (nasıl öldüğünü söylemedile, intihar etmiş olabilir) Çocuk esirgeme kurumu küçük kız koruma altına lmış bab da çok geçmeden ceza evinde yaşamına son vermiş. O sıralarda Susan hamileymiş ve o çocuğuda çocuk esirgeme kurumu sahiplenmiş annesinin bakmayacağı gerekçesiyle ve sonra evlatlık verilmiş o çocuk şimdi öğreniyoruz ki Mark'ın yardımcısı Vince'ymiş. Cinayet geceside Danny'i tekneden kumsala indiren oymuş ama ona kim yardımcı oldu yoksa Mark'mı onuda finalde öğreneceğiz. :X

Dedektif Carver'in daha önce aydınlatamadığı cineyette yardımcı polis arkadaşının karısıyla ilişkisi varmış, kızının da bu durumu öğrenmemesi için örtbas etmiş o cinayette aydınlanmayı bekliyor, dizi devam etseydi ikinci sezonda o cinayeti işleyebilirlerdi. Bu arada dedektif Carver, Tom'un bilgisayarına el koydu bakalım ne çıkacak? :X
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x10 (Final)

Yok artık, ters köşenin kralını yaptılar. :eek::eek:

Ellie, bir önceki bölümde Susan'a kocan çocuklarına tecavüz ederken sen nerdeydin? Nasıl görmezsin demişti. Aynısı başına geldi. Kocası Joe aylardır Danny'le buluşuyormuş adam bildiğimiz sapık çıktı. :eek:

O gece Tom bunu takip ediyor, babası Danny'le yakınlaşmaya çalışsada Danny bunu reddetiyor. O arada Danny uçuruma doğru kaçmaya başlıyor. Tom'da eline aldığı bir sopayla peşinden koşarak babasına vurmaya gidiyordu yanlışlıkla Danny'e vurdu ve öldü. Joe oğluyla ilgili ifade vermedi ancak Ellie oğluyla konuşunca bunu öğrendi. Bu durumuoğlunu korumak için dedektif Carver'dan sakladı. Tabi finalde Carver herşeyin farkına vardı, orayı biraz cucu açık bırakmışlar heralde ikinci sezonda da devam etme umudu taşıyorlarmış. :)
9/10