Geçmişten Günümüze İnsan Türleri

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
İlk çağ konularını nedense hiç sevmiyorum, ilgimi de çekmiyor. Hem bu konular daha çok Arkeoloji, Felsefe ve Sosyoloji dallarına daha yakın ve ben bu üçüne ilgi duymuyorum zaten. :D
Bu konu İlk Çağ'ın da öncesini anlatıyor. :D

• İlginç
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tarih okuduysan arkeolojiye nasıl ilgi duymazsın ya? :A
Tarih okuyan herkes arkeolojiye ilgi duymak zorunda değil ki. Osmanlı ve Cumhuriyet üzerine ilgi duyanların birçoğu ilk çağ konularına ilgi duymaz ya da tam tersi durum da söz konusu. İlgi duyan da olabilir ama genel olarak böyle bir şey var. Alanlara ayrıldığı için tamamına ilgi duymak zorunda kalmıyorsun. :D

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Keşke ben de senin okuduğun okullarda okusaydım da tarih dersini görmeye Sümerler ile değil de insan türlerinin tarihiyle başlasaydım. :D
Okuduğun okuldan söz ediyorsun ama aynı okulda okuduk zaten. Kastın bölümse, tamam. Sanat Tarihi, Felsefe diye gittin. Tarih bölümüne gelseydin o zaman. :D

Gerçi ilk çağ derslerimizde çok fazla bu konulara değinilmemişti. Antropolojik konu aslında, bu detayı atlamayalım. :)

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Okuduğun okuldan söz ediyorsun ama aynı okulda okuduk zaten. Kastın bölümse, tamam. Sanat Tarihi, Felsefe diye gittin. Tarih bölümüne gelseydin o zaman. :D

Gerçi ilk çağ derslerimizde çok fazla bu konulara değinilmemişti. Antropolojik konu aslında, bu detayı atlamayalım. :)
Nerelere gittin ya. Ben "İlk Çağ insan türleriyle başlamaz" diyorum, sen antropolojiye dalıyorsun.