Klasik Game of Thrones - 8. Sezon Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
66979

Uzun bekleyiş dönemi artık sona erdi! Ekranların en görkemli dizisi Game of Thrones, 8. ve final sezonuyla geri dönüyor...

İlk sezonu 2011 yılında yayınlanan ve yayınlandığı süre boyunca bir çok ödül kazanan efsane dizinin 6 bölümden oluşacak 8. sezonu 14 Nisan'da, yani yarın başlıyor.

Game of Thrones'un 8. ve final sezonunun bölüm tarihleri ve süreleri şu şekilde:
  • 1. Bölüm: 14 Nisan’da yayınlanacak ve 54 dakikadan oluşacak.
  • 2. Bölüm: 21 Nisan’da yayınlanacak ve 58 dakikadan oluşacak.
  • 3. Bölüm: 28 Nisan’da yayınlanacak ve 1 saat 22 dakikadan oluşacak.
  • 4. Bölüm: 5 Mayıs’ta yayınlanacak ve 1 saat 20 dakikadan oluşacak.
  • 5. Bölüm: 12 Mayıs’ta yayınlanacak ve 1 saat 20 dakikadan oluşacak.
  • 6. Bölüm: 19 Mayıs’ta yayınlanacak ve 1 saat 20 dakikadan oluşacak.
Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ekli dosyayı görüntüle 66978

Uzun bekleyiş dönemi artık sona erdi! Ekranların en görkemli dizisi Game of Thrones, 8. ve final sezonuyla geri dönüyor...

İlk sezonu 2011 yılında yayınlanan ve yayınlandığı süre boyunca bir çok ödül kazanan efsane dizinin 6 bölümden oluşacak 8. sezonu 14 Nisan'da, yani yarın başlıyor.

Game of Thrones'un 8. ve final sezonunun bölüm tarihleri ve süreleri şu şekilde:
  • 1. Bölüm: 14 Nisan’da yayınlanacak ve 54 dakikadan oluşacak.
  • 2. Bölüm: 21 Nisan’da yayınlanacak ve 58 dakikadan oluşacak.
  • 3. Bölüm: 28 Nisan’da yayınlanacak ve 1 saat 22 dakikadan oluşacak.
  • 4. Bölüm: 5 Mayıs’ta yayınlanacak ve 1 saat 20 dakikadan oluşacak.
  • 5. Bölüm: 12 Mayıs’ta yayınlanacak ve 1 saat 20 dakikadan oluşacak.
  • 6. Bölüm: 19 Mayıs’ta yayınlanacak ve 1 saat 20 dakikadan oluşacak.
Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.
Hani her bölüm 1.30 saatti. Bizi yediniz be kardeşim...

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Son dört bölüm neredeyse 1.5 saat adaşım, muhtemelen sinematik açıdan zirve bölümler izleyeceğiz. Beklentilerimiz hala çok yüksek, umarım karşılanır...
Umarım öyle olur... Böyle bir efsanenin bitişi de tarihe geçmeli. Ekran tarihinin en büyük savaşını vaat ediyorlarmış zaten. Çılgınca bekliyoruz...

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Son sezondan önce sil baştan yapmayı düşünüyordum ama kısmet olmadı. Son 3 bölümü tekrardan izleyeceğim bu gece ve yarın ve genel sezon özetlerni izleyip öyle moda geçeceğim.

2.5 sene olmuş neredeyse dile kolay. Spoiler yememek için tek bir fragmanını bile izlemedim şu ana kadar, her yeni bölümünü izlemeden önce de her türlü sosyal medya ve haber sitesinden uzak kalıp GoT’u izleyene kadar internetle iletişimimi keseceğim.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Umarım öyle olur... Böyle bir efsanenin bitişi de tarihe geçmeli. Ekran tarihinin en büyük savaşını vaat ediyorlarmış zaten. Çılgınca bekliyoruz...

Geçmiş sezonlarda çekmiş oldukları savaş sahneleri, bu iddialarını destekler nitelikte aslında. O yüzden destansı bölümler izleyeceğimize eminim, final sezonu bir bütün olarak muazzam olmalı...

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Geçmiş sezonlarda çekmiş oldukları savaş sahneleri, bu iddialarını destekler nitelikte aslında. O yüzden destansı bölümler izleyeceğimize eminim, final sezonu bir bütün olarak muazzam olmalı...
Ne kadar az fan service o kadar destansılık... Umuyorum, hem de büyük umuyorum bu sezon 7. sezon gibi olmayacak, olmamalı...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Ne kadar az fan service o kadar destansılık... Umuyorum, hem de büyük umuyorum bu sezon 7. sezon gibi olmayacak, olmamalı...

Yedinci sezonu, final sezonu öncesi bir geçiş sezonu olarak görüyorum ve final sezonuna ıvır zıvır diyebileceğimiz konular kalmasın diye hızlı hızlı işlendiğini düşünmek istiyorum. Sekizinci ve final sezonunun ise ilk altı sezon gibi destansı, epik, efsane ve dizinin olağan hızında olmasını istiyorum...

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şaka maka büyük bir efsane daha sona eriyor. Çok hüzünlü bir sezon olacak. Hala şaka gibi geliyor başlaması, o yüzden çok heyecanlı değilim. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Safları sıkıştıralım, safımız belli olsun.

images

Bu arada ayak üstü sezonun ilk spoilerini yedik bu görseli ararken allah kahretsin. Spoiler değil teori deniyor ama her türlü teori benim için sinsi bir spoilerdir, allah tüm teorilerin belasını versin. Ulan haber başlığına spoiler koymak nasıl bir ahlaksızlıktır anlamıyorum ki. Umarım sadece gerçek dışı fan-teorilerindendir :( Her türlü fanboyluktan da popüler kültürden de nefret eder hale geldim. Şu güzelim diziyi fanboylar ve popüler kültür yönlendirdi resmen son sezonlarda. Nerede o eski G.R.R.Martin? Sosyal medya ergenleri ne istiyorsa o oluyor. Bir de şimdi haftalarca YouTube’da türlü türlü videolara denk geleceğiz, kimisinden sadece video kapağından bile tadımız kaçacak spoiler etkisinden, kimisi sırf prim yapmak tık kazanmak için ayni şeyleri ısıtıp ısıtıp sunacak.. Hayat 10 sene önce ne kadar güzeldi. Lost gibi Breaking Bad gibi efsaneler Allahtan bu korkunç sosyal medya canavarı çağında yoktu genel olarak, ki onda bile “Lost teorileri” diye türlü spoilerler yemiştik ilkel sosyal medya döneminde. Lost güncel dizi olsaydı onun da içini boşaltıp tadını kaçırmıştı sosyal medya denen tek dişi kalmış canavar.

• Beğendim

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Vay bee sonunda o gün geldi şaka maka. 6 hafta boyunca 6 bölümümüzü izleyeceğiz ve efsane sonlanacak. Bir yandan sonu geldi diye düşününce üzücü ama her biri film gibi olacak bölümlerin, 6 tane film izlemiş gibi olacağız bir nevi. Her dizide olmaz böyle bir şey. Daha sonra da Spin-Off'larla evren devam edecek tabi o da ayrı bir güzel olay. Aynı tadı vermeyebilir o diziler ama yine de piyasanın epey üstünde olacaktır onlar da her türlü.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Tüm ilk bölümler gibiydi.

İlk karşılaşmaları izledik geçtiğimiz sezonlarda birbirinden ayrılan kişilerin karşılaşmalarını izledik. 4. Sezon 2. Bölümde Joffrey ölmüştü 8. Sezonda da büyük savaş olur sanırım.
Dany ve Jon'un aşkını izlemek sıkıcıydı. Ejderha sahnesinde şov yapmışlar ama olmamış.

Gerçekten Cercie ve Sansa dışında heyecan uyandıran karakter yok dizide.
Cercie'nin Euron ile olan sahnesi ilgi çekiciydi. Zekice diyaloglar vardı. Birde Cücenin Sansa ile olan sahnesinde ki diyalogları beğendim. Sansa'nın zaten boş konuştuğu sahne yoktu.

Tormund'un sahnesini fazla saçma buldum. Troll gerginlik yaratmak saçmaydı ama O yanan çocuk baştan sona gösterildi. Bi sır var orada yada ben anlamadım. Onu merak ediyorum.

Arya'nın Tazı ile sahnesi hoştu.
Theon'un bi işe yaradığını görmek güzeldi. Yara'nın Starklara göndermesi, Starklar ile vedalaşıp öleceğini anlamına geliyor.
Jemie tarafindan sakat bırakılan Bran ne yapacak merak ettim.

Bi fark hissetmedim diziyi izlerken. Bende yazsam böyle yazardım. Kitaptan ayrılmasından mi yoksa yönetmen mi değişti bilmiyorum ama eski etkiyi yaratamıyor bence dizi.
Birde müzikleri biraz karıştırmışlar o hiç olmamış.:(

7.5/10

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
8x1

Çok şükür korktuğum başıma gelmedi, boş bir troll denemesiymiş o malum sahte spoiler. Ama yine de tetikte bekliyorum, ilerleyen bölümlerde görmeyiz umarım öyle bir şey..

Bölüme gelirsek, bence güzel bir bölüm diyebilirdik eğer kala kala son 5 bölüm kalmamış olsaydı. Ciddi ciddi son 5 bölümden bahsediyoruz ve popüler kültür ve sosyal medya ergenleri hükmetmeye devam ediyor güzelim yapıta.

İlk sezonlar birçok konu ağır ağır ilerlerken sezonlar ilerledikçe bu sefer de gereğinden fazla hızlandı. Son sezona geldiğimizde ne ara hikayenin bitmek üzere olduğunu anlayamadık bile. Son 5 bölüm kala adamlar bize ejderha yarışını izlettiler. Fena da bir sahne değildi ama ortada onca konu dururken bilmiyorum. Ve gerçekten de 1x1’e çok benziyordu bölüm genel hatlarıyla. Giriş sahnesi, kuzeye gelen hükümdar ve özellikle son sahnedeki Jaime-Bran bakışması...

Gönlüm Night The King’den yana kazanması için ama şu an zaten Cersei iyice zayıfladı, kazanma gibi bir ihtimali kalmadı. Jon Snow ile Targaryen büyük savaşı kazanıp hala-yeğen olarak evlenerek tahta geçerlerse de bence klişe bir son olur herkesin beklediği. Jon ya da Dany’den birisi mutlaka ölecektir, eğer Jon finalde Dany’yi kurtarmak için ölür ve Dany de o sinirle savaşı kazanırsa tarihin en büyük klişesi olmuş olur zaten, aynısı tam tersi için de geçerli.

Bunun dışında yüzsüz Tanrılar, Kızıl Hatun filan bunların finale nasıl bir etkisi olacak meçhul.

Ama en büyük meçhul Gece Kralı, umarım geçen gün yediğim o pis spoiler de sadece teoriden ibarettir. :(

8.0/10

Son düzenleme:

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
8x1

Geçtiğimiz sezonun biraz hızlı işlenmiş olmasına rağmen aktif olarak yayınlanan en iyi dizi kesinlikle, tatmin edici bir açılış bölümüydü.

Bölüm genel hatlarıyla 1x1'e çok benziyordu ki bölümün özellikle böyle tasarlandığını düşünüyorum.

Dizinin yedinci sezonunda -konuları da biraz hızlı işledikleri için- bir çok konu nihayete ermişti. Bu bölüm ise alıştığımız Game of Thrones bölümlerindendi, izlerken yine büyük keyif aldım.

Diyaloglar yine çok iyiydi. Özellikle içinde Tyrion'ın bulunduğu diyalogları çok beğeniyorum.

Jon'un aslında Aegon Targaryen olduğunu direkt ilk bölümden öğrenmesini beklemiyordum açıkçası ama iyi de oldu. Uzatmadılar. Jon'un bu gerçeği dillendireceğini düşünmüyorum açıkçası. Bu yüzden de Dany'nin öleceğini düşünüyorum, Dany - Jon ikilisi için bir arada olacakları bir son yazıldığını zannetmiyorum. Dany öldüğü zaman Jon'un tahtla arasında herhangi bir engel kalmayacak ve gerçek varis kendisi olduğu için doğrudan taht için mücadele edebilecek.

Bölüm sonunda Jaime ve Bran'i karşılaşmaları ve birbirlerine bakmaları ise direkt ilk sezonun son bölümündeki sahneyi hatırlattı. İkili arasında neler yaşanacağını çok merak ediyorum.

Ak Gezenler, geçtiğimiz sezon finalinde duvarı yıkmıştı, adım adım hedeflerine doğru ilerlediklerini öğrendik bu bölüm. Bir tarafta Cercei, bir tarafta Jon ve Dany, bir tarafta Night King var. Önümüzdeki bölümün fragmanına bakılırsa Winterfell civarlarında ya 8x2, ya 8x3'de savaşın ilk ayağını izleyeceğiz. Benim tahminim, bu savaşta dizinin birçok kilit karakterine veda edeceğiz, buna Dany de dahil. Bu savaşta ben bir şekilde Night King'i yeneceklerini düşünüyorum, sonrasında ise Jon veya Dany ile Cercei arasında ikinci bir savaş izleriz gibi geliyor. Tabii bu sadece tahmin, Night King veya Cercei ne yapacakları kestirilemeyen karakterler, hiç beklemediğimiz bir hamle de yapabilirler. Bekleyip göreceğiz.

Heyecanla bekliyorum önümüzdeki 5 bölümü, bu sezonun her bir bölümü epik ve film tadında olacaktır.

Bu arada ben ejderha sahnesini çok beğendim. Yönetmenlik yine çok iyiydi. Dizinin görüntü yönetimi ve efektleri de muazzam ayrıca. Zaten kışı ve soğuğu köküne kadar hissettirebilmek için dizinin verdiği ara uzun sürdü diye biliyorum. Yüksek bütçeli bir film izliyormuş gibi hissettim yine.