Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Efsane dizi geri döndü. Her zaman olduğu gibi film tadında, oldukça güzel bir bölümdü.

Yeni sezonun ilk bölümüne Arya'nın muhteşem intikam sahnesiyle başladık. Ailesinin intikamını kelimenin tam anlamıyla 'Efsane' bir şekilde almış oldu. Freylerin sonunu getirdi. Gerçekten muazzam bir sahneydi.

Ardından Jon ve Sansa'nın uzlaşamadığını gördük. Bunda Littlefinger'ın da etkisi var. Sansa'yı bu sezon bol bol dolduruşa getirecektir. Ancak ben Sansa'nın onun oyununa gelip Jon'un karşısında duracağını düşünmüyorum. Sansa oldukça akıllı bir karakter haline geldi çünkü.

Bran'de duvarın diğer tarafına geçmiş oldu. Yakında Sansa ve Jon ile kavuşmalarını izleriz. İlerleyen süreçte Arya'da yanlarına katılırsa Starklar çok güçlü bir hal almış olurlar.

Daha sonra geçtiğimiz sezon finalinin yıldızı Cercei sahneye çıktı. Hala çok akıllı, ancak bugüne kadar tahta çıkanların öldüğünü göz önüne alırsak Cercei'nin de öleceğini düşünüyorum ben bu sezonun sonunda. Zaten ilerleyen süreçte Dany ile savaşacaklar.

Euron Greyjoy'un girişi de efsaneydi. Cercei'yi etkilemeyi başardığını düşünüyorum. Bu duruma Jemie'nin tepkisi sert olacaktır, ki bunu hissettirdi. Cercei'nin ölümünün onun elinden olabileceğini düşünüyorum.

Onun dışında Tazı'nın ateşe bakarak gördüklerinin bir anlamı olduğunu düşünüyorum. Ak Gezenler, Tazı'nın ateşte görmüş olduğu şekilde geçiş yapabilirler bence duvarın diğer tarafına.

Sam ise Dragonestone'da bol miktarda Dragonglass olduğunu keşfetti. Bu bilgiyi Jon'a ulaştırmasının ardından Jon ve Dany bir araya gelip, güçlerini birleştirebilirler.

Ayrıca Sam'e Dany'i soran önceki sezonlarda Dany'e akıl vermiş olan Jorah Mormont'tu, evet. @RüzgarGülü

Neden olmamış? Anlatsana biraz. @Polat Şaşmaz

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
a6VQW18_700b.jpg

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
7x2

Yer yer uzatılan sahneler olsa da keyifli bir bölümdü. Bu bölümden sonra ise gereken tempoyu kazanacaktır dizi bunun emareleri verildi bölümün son kısmında. Son 5 bölüm baya baya olaylar ilerleyecek gibi. Şaka gibi la 5 bölüm kalmış sezon bitecek resmen. :A

Bölümün ilk kısmında Tyrion zekasını konuşturdu. Dany ile ve diğer ailelerle Westeros planları yapıldı. Hepsi yamyam gibi saldılarım keselim biçelim Kings Landing'i dedi. Tyrion ise zeki bir planla hepsini ikna etti. Yapılan plan Casterly Rock üzerine zaten. Orayı fethetme gerçekleşecek gibi ama son sahneden sonra işler biraz değişecek gibi ona da geleceğim birazdan.

Melisandre'nin gelmesi Jon'dan bahsetmesi falan o kısım iyiydi. Dizide karakterler azaldığından dolayı hepsi birbirleriyle etkileşime giriyor artık bu da hoşumuza gidiyor yani. Jon'a Tyrion tarafından yazılan mektup ve içeriği Dany ile farklıydı. Dany hemen havalara girdi yok gelsin diz çöksün falan. Tyrion zeki adam öyle bir içerikte mektup yollamayacağı kesindi yani. :) Dany Jon karşılaşması yakındır hatta önümüzdeki bölüm bile olabilir yani. Jon'un yol macerasını göstermezler direk zaman atlanır görüşme yapılır bence. Görüşmeyi ve sonuçlarını ise merakla bekliyorum.

Sam kısmı biraz sahne doldurmalık gibiydi. Sam'in asıl amacına yönelik bir sahne yoktu. Biraz geçmişe vefa gösterip Mormont soy adını duyunca soyun kurumaması için Jorah'a yardım etmeye karar verdi. O sahne biraz acı vericiydi. Adamın kabuklarını soyması falan baya can yakıcı gözüktü. Hastalıktan kurtulsa bile Jorah'ın hikayesi ne olacak bilemedim. Dany'nin yanına gidecektir kuşkusuz ama affedilir mi bilinmez.

Keza Missandei Grey Worm sahnesi ise tamamıyla dizinin popüler kültüre armağanı olmuş. 6 dakika sürdü bu sahne. Tamam karakterler benimsenmiş karakterler aralarında geçmişte de bir şeyler oldu ama bu olay gereksiz yani. Nathalie Emmanuel popüler olduğu için oyuncunun popülaritesi düşmesin diye görsel şov yaptılar. Ama 7 bölümlük bir sezonda bir bölümün 6 dakikasını alması ana hikayeye bir katkı vermez abi. Demek ki dizi planlamasında hala bu tarz sahnelere yer ayırabiliyor ve anlatacak hikayesini 13 bölüme sığdırabilecek kadar zamanı var, ben bunu anladım bu sahneden. Ha Nathalie ablamız formundan bir şey kaybetmemiş bunu da belirteyim yani. :A

Arya'nın hikayesi bir anda değişti. Cercei'yi öldürmeye gidiyorum dedi ama Kuzey'deki hiç bir şeyden haberi yoktu tabi garibimin. Eski bir dostla karşılaşıp Jon'un yaşadığını öğrendikten sonra yüzündeki değişim ve giren müzik duygulandırdı. Ben de Arya gibi mutlu oldum o sahnede. Winterfell'e gidince ise çok daha duygusal anlar bizleri bekliyor olacak. Kurt sahnesi ise yine zaman doldurma gibi oldu sanki. Kendi kurtu gelse bir anlamı olurdu ama ileriki bölümlerden birinde olacak gibi heralde o karşılaşma.

Jon Kuzey'i Sansa'ya emanet edip gitti. Baelish'le olan sahnesi iyiydi. Verdiği tepki de öyle. Sansa'ya güvenemiyorum açıkçası orada yanlış bir şeyler olabilir Jon'un yokluğunda. Littlefinger'ın da yüzündeki gülümsemeden bir şeyler çıkacak gibi. Bu adamın sevgisine de inanamıyor insan yüzü o güveni vermiyor resmen. :A

Son sahne ise yukarıda da dediğim gibi dizinin artık hareketleneceğinin göstergesiydi. Beklenmedik bir saldırı gerçekleşti. Klasik boş bir sahne sanıyordum Elania Sand'la Yara takılır muhabbetler olur sahne geçer diyordum. Euron geldi kıyım yaptı resmen. Fazla prodüksiyon ayırmak istememişler ki sahneyi gece yapmışlar ve diğer gemileri fazla göstermeden 5 10 gemi yakıp orayı geçiştirmişler. Ama Euron yüksek ihtimal Theon ve Yara'nın donanmasını yakıp geçti orada. Gemi üstündeki savaş sahnesi kan ve kıyımlar güzeldi. Greyjoy'ların nasıl sayko olduğunu görmemiz açısından iyi çekilmiş. Bazı detaylarla bunları iyi gösterdiler. Adamın kuleğını kesmesi dişlerini koparması falan. Euron da baltasıyla sağlam manyaklıklar yaptı hoşuma gitti. 2 Sand kızını harcadı Euron baya güçlü gösterdiler burada. Dorne'lulara ise dizi zaten gereken önemi vermemişti burda da saygınlıkları düştü iyice. Euron Cercei'ye hediye olarak Elania'yı getirecek ve Dorne'un Cercei'den taraf olmasını sağlayacak sanırım. Yani teorilerdeki borozan muhabbeti pek ihtimal dahilinde değil gibi.

Bu arada fragmanı izledim tahmin ettiğim gibi bir dahaki bölüm Dany Jon karşılaşması olacak dizi artık yolculuklara pek zaman ayırmayacaktır olması gerektiği gibi. Ayrıca Castelry Rock kapışmasını ve sonucunu da merakla bekliyorum. Gel Pazartesi gel...

9/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,640
Puanı
860
Bölüm yine Danny ile başladı ya acayip sinirim bozuldu. Aşırı nefret ediyorum ondan. Bir de kalkmış Varys reyize laf atıyor. Melisandre'yi özlemiştim.

Jorah Mormont'a çok üzüldüm be. Adam neydi ne oldu. İnşallah Sam onu düzeltir.

Jon sonunda Baelish'e had bildirdi. Bir kaç bölüme de Sansa vurur ona inşallah. Kuzey halkı harbi değişik millet ya. Ama Jon onları ipe getirir.

İnşallah Jon ve Danny müttefik olurlar. Tek sıkıntı orada Danny inşallah baskın olmaz.

Euron sen neymişsin be abi. O nasıl bir saykoluktur ya? Aşırı saygımı kazandı. Bundan sonra onunla ilgili konuşurken iki kere düşünecem.

Arya'da sonunda Kuzey'e yöneldi. Eğer buluşurlarsa epey iyi olacak oralar.

9/10

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
7x2

Yer yer uzatılan sahneler olsa da keyifli bir bölümdü. Bu bölümden sonra ise gereken tempoyu kazanacaktır dizi bunun emareleri verildi bölümün son kısmında. Son 5 bölüm baya baya olaylar ilerleyecek gibi. Şaka gibi la 5 bölüm kalmış sezon bitecek resmen. :A

Bölümün ilk kısmında Tyrion zekasını konuşturdu. Dany ile ve diğer ailelerle Westeros planları yapıldı. Hepsi yamyam gibi saldılarım keselim biçelim Kings Landing'i dedi. Tyrion ise zeki bir planla hepsini ikna etti. Yapılan plan Casterly Rock üzerine zaten. Orayı fethetme gerçekleşecek gibi ama son sahneden sonra işler biraz değişecek gibi ona da geleceğim birazdan.

Melisandre'nin gelmesi Jon'dan bahsetmesi falan o kısım iyiydi. Dizide karakterler azaldığından dolayı hepsi birbirleriyle etkileşime giriyor artık bu da hoşumuza gidiyor yani. Jon'a Tyrion tarafından yazılan mektup ve içeriği Dany ile farklıydı. Dany hemen havalara girdi yok gelsin diz çöksün falan. Tyrion zeki adam öyle bir içerikte mektup yollamayacağı kesindi yani. :) Dany Jon karşılaşması yakındır hatta önümüzdeki bölüm bile olabilir yani. Jon'un yol macerasını göstermezler direk zaman atlanır görüşme yapılır bence. Görüşmeyi ve sonuçlarını ise merakla bekliyorum.

Sam kısmı biraz sahne doldurmalık gibiydi. Sam'in asıl amacına yönelik bir sahne yoktu. Biraz geçmişe vefa gösterip Mormont soy adını duyunca soyun kurumaması için Jorah'a yardım etmeye karar verdi. O sahne biraz acı vericiydi. Adamın kabuklarını soyması falan baya can yakıcı gözüktü. Hastalıktan kurtulsa bile Jorah'ın hikayesi ne olacak bilemedim. Dany'nin yanına gidecektir kuşkusuz ama affedilir mi bilinmez.

Keza Missandei Grey Worm sahnesi ise tamamıyla dizinin popüler kültüre armağanı olmuş. 6 dakika sürdü bu sahne. Tamam karakterler benimsenmiş karakterler aralarında geçmişte de bir şeyler oldu ama bu olay gereksiz yani. Nathalie Emmanuel popüler olduğu için oyuncunun popülaritesi düşmesin diye görsel şov yaptılar. Ama 7 bölümlük bir sezonda bir bölümün 6 dakikasını alması ana hikayeye bir katkı vermez abi. Demek ki dizi planlamasında hala bu tarz sahnelere yer ayırabiliyor ve anlatacak hikayesini 13 bölüme sığdırabilecek kadar zamanı var, ben bunu anladım bu sahneden. Ha Nathalie ablamız formundan bir şey kaybetmemiş bunu da belirteyim yani. :A

Arya'nın hikayesi bir anda değişti. Cercei'yi öldürmeye gidiyorum dedi ama Kuzey'deki hiç bir şeyden haberi yoktu tabi garibimin. Eski bir dostla karşılaşıp Jon'un yaşadığını öğrendikten sonra yüzündeki değişim ve giren müzik duygulandırdı. Ben de Arya gibi mutlu oldum o sahnede. Winterfell'e gidince ise çok daha duygusal anlar bizleri bekliyor olacak. Kurt sahnesi ise yine zaman doldurma gibi oldu sanki. Kendi kurtu gelse bir anlamı olurdu ama ileriki bölümlerden birinde olacak gibi heralde o karşılaşma.

Jon Kuzey'i Sansa'ya emanet edip gitti. Baelish'le olan sahnesi iyiydi. Verdiği tepki de öyle. Sansa'ya güvenemiyorum açıkçası orada yanlış bir şeyler olabilir Jon'un yokluğunda. Littlefinger'ın da yüzündeki gülümsemeden bir şeyler çıkacak gibi. Bu adamın sevgisine de inanamıyor insan yüzü o güveni vermiyor resmen. :A

Son sahne ise yukarıda da dediğim gibi dizinin artık hareketleneceğinin göstergesiydi. Beklenmedik bir saldırı gerçekleşti. Klasik boş bir sahne sanıyordum Elania Sand'la Yara takılır muhabbetler olur sahne geçer diyordum. Euron geldi kıyım yaptı resmen. Fazla prodüksiyon ayırmak istememişler ki sahneyi gece yapmışlar ve diğer gemileri fazla göstermeden 5 10 gemi yakıp orayı geçiştirmişler. Ama Euron yüksek ihtimal Theon ve Yara'nın donanmasını yakıp geçti orada. Gemi üstündeki savaş sahnesi kan ve kıyımlar güzeldi. Greyjoy'ların nasıl sayko olduğunu görmemiz açısından iyi çekilmiş. Bazı detaylarla bunları iyi gösterdiler. Adamın kuleğını kesmesi dişlerini koparması falan. Euron da baltasıyla sağlam manyaklıklar yaptı hoşuma gitti. 2 Sand kızını harcadı Euron baya güçlü gösterdiler burada. Dorne'lulara ise dizi zaten gereken önemi vermemişti burda da saygınlıkları düştü iyice. Euron Cercei'ye hediye olarak Elania'yı getirecek ve Dorne'un Cercei'den taraf olmasını sağlayacak sanırım. Yani teorilerdeki borozan muhabbeti pek ihtimal dahilinde değil gibi.

Bu arada fragmanı izledim tahmin ettiğim gibi bir dahaki bölüm Dany Jon karşılaşması olacak dizi artık yolculuklara pek zaman ayırmayacaktır olması gerektiği gibi. Ayrıca Castelry Rock kapışmasını ve sonucunu da merakla bekliyorum. Gel Pazartesi gel...

9/10
Yoruma Yorumum.
Sen o kurt sahnesini yanlış anladın galiba. Orada evet sen değilsin dediği olay farklıydı. O sahnede kendisi ile empati yaptı. kendisinin de artık eski Arya olmadığını ve kurdunun da değiştiğini anlatan bir sahneydi o. Şöyle düşünebilirsin. Eğer o kurt Nymeria olmasaydı Aryayı parçalamışlardı. Diğer kurtlar önce Aryaya yiyecek gibi bakarken sonra o kurdun gelip uzaklaşmaları bundan dolayı yani Nymeria.

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
7. Sezon 1. Bölüm;
Dizi çok iyi bir sahne ile açılış yaptı. Ben Arya'nın Walder Frey'i öldürdükten sonra gider diye düşünürken orada kalıp Walder Frey olup tüm Freylerin sonunu getirmesi gerçekten şahaneydi ve bence şu ana kadar en iyi Game of Thrones girişi diyebilirim.

Bran'ın duvara varması ve ölüleri görmesi( Burada artık devleri de görüyoruz ki bu harika bence) yine güzel bir sahneydi. Artık kendini geliştirdi. İlerki bölümlerde Jon'un ailesini ortaya çıkaracağı için benim bu sezonki favori karakterlerim arasında.

Çoğu kişi Sansa'nın Jon'u herkesin içinde yanlış fikre kapıldığını düşündüğü için uyarması sahnesine tepkili. Ama bence bu çok normal bir durum. Halkının eleştrisini dinlemeye cesareti olmayan kralın hükmetmeye de cesareti yoktur. Zaten yine dediğini yaptı Jon ve bağışladı. Doğrusu da buydu zaten ama Sansaya fazla yükleniliyor.
Cercie hakkında konuştukları sahnede de onu örnek alacağı belli. Yani Sansa akıllandı.Ve bu sene buyuk ihtimalle Serçeparmak gidici. Ama inşallah giderken Sansayı da götürmez.
Cercie'nin Doğudaki, Batıdaki Kuzey ve Güneydeki düşmanlar konuşması harikaydı.Kin ve nefreti bu kadar güzel canlandıran karakter az vardır ki Cercie bunu başarıyor.

Sam için de sahneleri gereksizdi diyenler var ama hiç de gereksiz değildi. Hatta en çok hoşuma giden sahneler diyebilirim. Önceden boş gelirdi bana Sam sahneleri ama Eskişehir ile çok pekiştirdim Sami.

Euron Greyjoy ve Cercie sahnesi de bir o kadar güzeldi. Jamie ve Euron atışması beni güldürdü. El hakkında konuşmasına gelince ama kıl olmadım diyemem.
Şu durumda Cercie Euron ile ittifak kuracak bence ama burada önemli olan Jamienin vereceği tepki. Cercie düşmanlarıma karşı müttefik buldum derken Jamieyi düşman edinebilir ki kehanette Cercieyi kardeşi öldürüyordu. Bu bence Jamie.

Ve Khaleesinin sonunda Ejderha Kayasına gelişi. Kumu ellemesi falan iyi sahneydi de bana sanki çok hızlı oldu gibi geldi. Bir de hemen başlayalım dedi ya. Bana evine gelen biri hadi hadi misafirler gelecek hemen unu yumurtayı çıkar da gelmeden kek falan yapalım gibi geldi.

Görsellik çekim falan yine harikaydı. Bazı arkadaşlar yok durgundu yok bilmem ne falan diyor da anlamıyorum yani. Sami gösteriyolar boş karakter yok onu göstermesinlere falan giriyorlar. O zaman biz full Jon ve Dany seyredelim. Yani boş konuşmalar falan yapıyorlar. Game of Thronesi diğer dizilerden ayıran özellik her karakterin öyküsü olması. Mesela Hodor, Varys ki ben Varysin geçmişini çok merak ediyorum.

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
7. Sezon 2. Bölüm
Önceki bölüme göre daha bir efsane bölümdü.

Varys ile Dany konuşma sahnesi tartışmasız bölümdeki en iyi sahnelerinden biriydi.Ve Dany eğer bana ihanet edersen seni diri diri yakarım dediğinde Varys'te nedense bir şey hissettim. Sizden daha küçük bir şey beklemezdim dedi ama o başka bir şey. Ya sanki sen beni yakamazsın bakışı attı gibi. Varys'in geçmişi bilinmiyor ama bence Targaryen olabilir. Targaryen p.çi olduğunu ve onu başkasına verdiklerini düşünüyorum bir büyücü de tahta hak iddia etmesin diye hadım ettirdi onu.

Melisendra ve Dany konuşmasında Jon Snow konusunun geçmesi de iyiydi. Jon Snow'un aslında önemli bir karakter olduğunu herkes biliyor ama bu dizide dile getirilmiyor. Sanki etkisiz elemanmış gibi gösteriliyordu dizide. Ama bu sezon değişecek her şey.

Serçe Parmak ve Jon sahnesinde Jon'un ilk baştaki sakinliği beni sinir etse de sonra boğazına yapışması yağlarımı eritti bi güzel. :A

Olenna'nın sen kuzu değilsin ejderhasın demesi üzerine Dany ilerde değişik şeyler yapabilir. O konuşma olsa mıydı olmasa mıydı diye düşündüm habire. Ama umarım iyi sonuçlanır.

Cercie'nin arbalet ve ejderha kafatası sahneleri muazzamdı. Yani görsel şölen yaşadık dizide. Dizide bir ejderha Ölülerin Kralına gitse diğer iki ejderhadan ise Dragon ölmez inşallah ya.:(

Sam sahneleri yine güzeldi. :love1: Bazıları neden o kadar üstat varken Mormontu Sam iyileştirme girişimine girdi diyebilir. İlki yasak bir tedavi. Peki yasak tedaviyse neden yardım etti diyebilirler ki o da Jorahın babasının Same yardımcı olması yüzünden. Güzel sahnelerden biriydi.

Arya ve Nymeria sahnesi de olağanüstüydü. O son sahnede sen değilsin demesinden kastı Aryanın da artık eski Arya olmadığını ve Nymerianın da aynı şeyi yaşadığını kastediyor. Ve kuzeye gidiyor ya harika işte bu. :love1:

Ve lütfen Aryaya bir şey yedirmesinler. O yemek yerken ki tavrı bana bir an itici geldi.

Greyjoyların savaşı da muhteşemdi ama Euronun kötü adam gülüşü biraz fazla kaçtı gibi geldi. Martell kızları sahneleri harikaydı. Ama Eurona karşı ikisinin de kaybetmesi bana basit geldi ya. Zamanında Jamie ve Bronn ile savaşırlarken gayet iyydiler.

Ve son sahne Theon'un kaçması zaten beklediğim bir şeydi. Bir de işkence ediyorlardı. Eskiler aklına gelince kaçması muhtemeldi.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
7x2

Dizide yavaş yavaş saflar sıklaşıyor, büyük finale adım adım yaklaşılıyor...

Ana karakterler ilk defa bu sezonda topyekun karşılaşacak gibi. Gerçi spoilerler sağolsun Khaleesi ile Jon buluşması sürpriz olmayacak.
Yine de biraz hızlandırılma sezdim dizide. Finale az kaldığı yeni akıllarına gelmiş gelmiş gibi.

Felipe Melo ile Missandei'nin sahnesi müthişti. Evet belki ana konuyla bağlantılı değil ama olsun, özlemiştik GoT erotizmini. :)

Euron'dan nefret ediyorum. Anlaşılan bu sezonun şerefsiz karakteri bu. Bundan önce Ramsay, Ramsay'dan önce Joffrey'di.

Khaalesi'yi severim ama Jon Snow'suz olmaz, zaten finalde Khaalesi kazanırsa çok klişe bir son olur. Ki bence Khallesi bu sezon finali ya da gelecek sezon ölecek. Ejderhaları zaten allaha emanet yaşıyor, 2 oka mızrağa yaralanacak kadar dayanıksız yaratıklar olduğunu gördük. Arya'nın kurdu bile daha sağlamdır bunlardan, geçen sezon çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı ejderhanın basitçe yaralanması. O yüzden Danny'yi favorim görmüyorum.

Benim asıl favorim Gece Kralı'dır. Finalde Akgezenler tüm dünyaya hükmederse Breaking Bad'i bile yerinden edecek kadar efsaneye ulaşır benim gözümde dizi. Ancak uzun yıllar ekmeğini yiyecek olmalarından müteakip pek güçlü bir ihtimal olarak görmüyorum, sadece istiyorum ki savaşı Ak Gezenler kazansın. :)

8.7,5/10

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
7x2

Dizide yavaş yavaş saflar sıklaşıyor, büyük finale adım adım yaklaşılıyor...

Ana karakterler ilk defa bu sezonda topyekun karşılaşacak gibi. Gerçi spoilerler sağolsun Khaleesi ile Jon buluşması sürpriz olmayacak.

Felipe Melo ile Missandei'nin sahnesi müthişti. Evet belki ana konuyla bağlantılı değil ama olsun, özlemiştik GoT erotizmini. :)

Euron'dan nefret ediyorum. Anlaşılan bu sezonun şerefsiz karakteri bu. Bundan önce Ramsay, Ramsay'dan önce Joffrey'di.

Khaalesi'yi severim ama Jon Snow'suz olmaz, zaten finalde Khaalesi kazanırsa çok klişe bir son olur. Ki bence Khallesi bu sezon finali ya da gelecek sezon ölecek. Ejderhaları zaten allaha emanet yaşıyor, 2 oka mızrağa yaralanacak kadar dayanıksız yaratıklar olduğunu gördük. Arya'nın kurdu bile daha sağlamdır bunlardan, geçen sezon çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı ejderhanın basitçe yaralanması. O yüzden Danny'yi favorim görmüyorum.

Benim asıl favorim Gece Kralı'dır. Finalde Akgezenler tüm dünyaya hükmederse Breaking Bad'i bile yerinden edecek kadar efsaneye ulaşır benim gözümde dizi. Ancak uzun yıllar ekmeğini yiyecek olmalarından müteakip pek güçlü bir ihtimal olarak görmüyorum, sadece istiyorum ki savaşı Ak Gezenler kazansın. :)

8.7,5/10
Dany ve Gece Kralı hakkında;
Dany bu sezon ölmeyecek. Kendisi seneye de yer alacağını açıkladı dizide.Ak gezenlere gelirsek kızıl kadın her sezon diyor vadedilmişprens ve ya prenses gelecek ve beraberinde şafağı getirecek diye. Gece kralı bence olmaz. Bran bile etkili onun üzerinde.