Gülse Birsel'den Radikal Karar!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Başarılı senarist ve oyuncu Gülse Birsel'den radikal karar!

'Avrupa Yakası', 'Yalan Dünya' ve 'Jet Sosyete' ile Türk televizyonlarında iz bırakan yapımlara imza atan Birsel, dün akşam katıldığı Fashion TV Moda Ödülleri'nde muhabirlerden gelen soru üzerine bir daha televizyon için 100-120 dakikalık bir komedi dizisi yapmayacağını açıkladı.

İşte Birsel'in açıklaması:
"Çok büyük konuşmak istemiyorum ama galiba büyük konuşacağım: Bir daha televizyona artık 100-120 dakikalık dizi yapmayacağım. Yani 100-120 dakikalık komedi yazıyorsam o bir sinema filmi olacak. Ki 'Avrupa Yakası'nı herkes çok özlüyor, ilk başladığında 50 dakikaydı, sonra bitirdiğimizde 80-90 dakikaya ulaşmıştı. 'Yalan Dünya' başladığında 75 dakikaydı. Şu an biz 120 dakika yapıyoruz. Yani bir drama belki 120-140 dakika yapılabilir, yine yapılmaması lazım bence çünkü türler azalıyor. Mesela artık polisiye dizimiz yok. Başka janrlar yok ama komedi kesinlikle yapılmıyor. Mesela 120 dakikalık bir komedi dizisinin senaryosu 120 sayfa, bir dramanın 80 sayfa. Çünkü uzun uzun bakışmalar var, müzik altları var, ağır çekim yürüyüşler filan var; biz bunların hiçbirini yapamıyoruz. Ben kendi açımdan çok yoruldum."

Bilindiği gibi 2 Mayıs'ta TV'deki ömrü sona erecek olan Jet Sosyete yeni sezonda 45-50 dakikalık bölümlerle bir dijital platformda izleyiciyle buluşacak.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
TV'ye küsenlerin sayısı gittikçe artıyor. Hercai gibi vasat ötesi diziler reyting rekorları kırarken böyle değerli isimler bir bir başka mecraları tercih etmeye başlıyor. 5-10 sene sonra belki de kimse kalmayacak.

Jet Sosyete de en baştan dijitalde başlamalıydı ama geç olsun güç olmasın sonunda istediği gibi bir komedi yapabilecek Gülse. :Z

• Beğendim
Reactions: alperuz

Klaus

Favori Üye
Reaksiyon puanı
513
Puanı
135
Yalan Dünya zamanı da böyle diyordu sonra dönmüştü boşa umutlanmayın

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,934
Puanı
1,060
Haklı kadın, artık sürelerin kısalması gerekiyor neden kimse ayaklanmıyor acaba bu konuda

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Klasik, dizisi televizyonda rağbet görmeyen isimlerin söylediği cümle. Devamında ise 2-3 sezona dizi yapıyorlar. Yalan Dünya zamanı da aynı şeyi dememiş miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Kimse meraklı değil zaten Gülsecim, böyle havalara girmeye gerek yok. :X

• Olmamış
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Klasik, dizisi televizyonda rağbet görmeyen isimlerin söylediği cümle. Devamında ise 2-3 sezona dizi yapıyorlar. Yalan Dünya zamanı da aynı şeyi dememiş miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Kimse meraklı değil zaten Gülsecim, böyle havalara girmeye gerek yok. :X
ÇATLA :Z :A

• Olmamış
Reactions: Yiğitt

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Malesef çok haklı. 2 saat komedi yapmak da izlemek de çok zor. Yakın zamanda kısa süreli işler başlarsa o zaman 30-40 dakikalık Gülse Birsel dizisi izlemek güzel olur. O zamana kadar Aile Arasında 2'yi yazsın da izleyelim:Z

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
Bence dibi görme değil de dijitallesme demek doğru olabilir. TV için dizi yapmaz da internet için yapabilir ki bu açıklamalardan sonra muhtemelen teklifler gelecektir. Zaten öngörüldüğü üzere TV ortamı yerini internet dizilerine bırakıyor. :(

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Olacağı oydu. Sektör tv’den uzaklaşıyor diye boşuna demiyorduk.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Evet diziler uzun. Komediler bu kadar uzun olmamlı. Ama Avrupa Yakası'nın ekmeğini de yeme Gülse:( Aynı senaryo metodlarını uyguluyorsun. İzlemedim ama insta'da gördüm Yemekteyiz bölümü yapmiş. Yaa efsane dizi Avrupa Yakası'nda yaptın zaten aynı bölümü. Jet Sosyete'ye ne gerek vardi? Burhan'ın Var mısın Yok musun'a katıldıgı gibi (kopyala+yapiştir) bölüm daha görecekmiyiz?

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Dijitalde görürüz inşallah Gülse’yi. Haklı bir isyanda bulunuyor bence.

Evet diziler uzun. Komediler bu kadar uzun olmamlı. Ama Avrupa Yakası'nın ekmeğini de yeme Gülse:( Aynı senaryo metodlarını uyguluyorsun. İzlemedim ama insta'da gördüm Yemekteyiz bölümü yapmiş. Yaa efsane dizi Avrupa Yakası'nda yaptın zaten aynı bölümü. Jet Sosyete'ye ne gerek vardi? Burhan'ın Var mısın Yok musun'a katıldıgı gibi (kopyala+yapiştir) bölüm daha görecekmiyiz?
O Ses’e katıldılar o sayılıyor mu :A Ya da bu gidişle Survivor’a biri katılır falan :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Lordly

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
1,186
Puanı
284
Televizyon artık orta yaş-ileri yaş kadın dışında bir gruba hitap etmiyor.

Çağ artık değişti. Kalite yükselmeye başladı.

Artık insanlar uzun ve boş şeyleri izlemek yerine kısa ve lezzetli yapımları tercih ediyor.

Gülse Birsel doğru karar vermiş, umarım bu kararını uygulayabilir.