Formula 1 ve Diğer Motor Sporları - Genel Yorum & Sohbet Konusu

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Ferrari'de takım direktörlüğüne Fransız Frederic Vasseur getirildiği bildirildi.
Ferrari'den yapılan açıklamada 25 yıllık bir kariyeri olan Fransız mühendis Frederic Vasseur'un 9 Ocak'tan itibaren İtalyan takımın patronu olacağı belirtildi.
54 yaşındaki Vasseur , "Ferrari'nin yönetiminı takım patronu olarak aldıgim için çok mutluyum ve onurluyum.Motor sporlarına her zaman tutkuyla bağlı olan biri olarak, Ferrari benim için her zaman yarış dünyasının zirvesini temsil etti."

2017'den bu yana Sauber - Alfa Romeo takımının başında bulunan Vasseur , 2016 'da Renault 'nun başında F1 takımının başında görev yapmışti.
Vasseur, F1 'de genç pilotları kesfetmesiyle biliniyor.
Ferrari takımı, 29 Kasim'da yaptığı açıklamayla olan Ocak 2019 'dan bu yana görevde olan takım direktörü M.Binotto'nun yılbaşında görevden ayrılacağını duyurmuştu.

@bazinga @Sherlock @BARON男爵
@batuhankaralar
RedBull dominasyonu dışında enteresan bir transfer sezonu oldu ilk önce Alpine-Piastri-Mclaren olayı sonra Vettelin emekliliği,Alonsonun Alpine'den ayrılması,Mick'in erken ayrılığı pilotlar derken şimdi TP transferleri başladı.

Binotto-Ferrari'den atıldı
Vasseur-Sauberi bırakıp Ferrari'ye geçti
Seidl-McLaren'i bırakıp Audi projesinin zeminlerini atmak için şimdiden Sauber'a gitti (eskiden Porsche için çalıştı ordan VW ile iletişim var)
Capito-Williams'tan ayrıldı
Stella-McLaren TP oldu.

Bakalım daha neler değişecek.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Alfa Romeo'nun hangi başarısından ötürü Ferrari bu adamı başa getirdi anlayamadım. :)

Capito'nun Williams'tan ayrılması da başka bir ilginç nokta, adam takımı toparlamaya başlamıştı...

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Alfa Romeo'nun hangi başarısından ötürü Ferrari bu adamı başa getirdi anlayamadım. :)
Okuduğum kadarıyla geçen yıl Elkann Horner ve Seidl ile görüşmüş ama ikisi de kabul etmemiş bu yüzden Elkann koltuğu kurtarması için Binotto'ya bir yıl daha vermiş ama o bunu kullanmadı ve Vasseur ile görüşmeler başlamış Elkann'ın istediği şey Leclercin projenin ana teması olması yani takım onun şampiyonluğu için çabalasın Binotto bunu yapamadı en sağlam tercih Vasseur olarak kalmış(2016 GP3 Leclerc Vasseurun kurduğu ART takımı ile şampiyon oldu bir de üstelik 2018 Sauber'de birlikte çalıştılar).

Kısacası Vasseur ilk tercih değildi ama Leclerc için en iyi tercih oydu ben en azından artık takımda sağlam bir hiyerarşi olacağı için mutluyum Silverstone fiyaskosu tekrarlanmayacak artık.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061

Capito'nun Williams'tan ayrılması da başka bir ilginç nokta, adam takımı toparlamaya başlamıştı...
Vasseur eldeki seçenekler içinde en işe yararı. Ferrari'nin tek pilot etrafında şekillenecek bir takım yapısına ihtiyacı var ve Vasseur bunu yapabilir. Lobi tarafında Binotto gibi pısırık olacağını da sanmam. En azından bundan kötüsü olmaz :A

Capito da anladığım kadarıyla geçen sezon sonu emekli olacakken 1 sezon ertelemesini istemişler. Planlı bir ayrılık gibi geldi.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Vasseur eldeki seçenekler içinde en işe yararı. Ferrari'nin tek pilot etrafında şekillenecek bir takım yapısına ihtiyacı var ve Vasseur bunu yapabilir. Lobi tarafında Binotto gibi pısırık olacağını da sanmam. En azından bundan kötüsü olmaz :A

Capito da anladığım kadarıyla geçen sezon sonu emekli olacakken 1 sezon ertelemesini istemişler. Planlı bir ayrılık gibi geldi.
Sainz bu oyunu bozar. :A

Elbette,senin kullandığın tv de çıkmıyor mu? :A Ayrıca nostalji sevmez misin?
Severim de internet varken ihtiyaç olmuyor. :A TV'de de çalışmıyor ayrıca nedense. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,185
Puanı
1,060
Formula 1 'de takımların 2023 sezonu hazırlıkları sürüyor.
Yeni sezonda kullanılacak araçlarla ilgili tanıtım tarihleri de belli oluyor.
Gelecek sezonun araç tanıtımıyla ilgili ilk açıklama Aston Martin takımından geldi.İngiliz ekibi, 2023'te yarışacağı " AMR23" ün örtüsünü 13 Şubat'ta kaldıracak.
Tanıtım tarihini duyuran ikinci takımsa Ferrari oldu.
Takım, 2023 aracı Ferrari 675 'i 14 Şubat'ta görücüye çıkaracak.

Kaynak: TRT TELETEKS

@bazinga @batuhankaralar @BARON男爵

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: baron and bazinga

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,185
Puanı
1,060
AVUSTRALYALI PİLOTTAN REKOR ANLAŞMA
Daniel Ricciardo, 2023 yılında pistlerde olmasa bile motor sporları dünyasında en çok kazanan sporcularından biri olacak. 33 yaşındaki pilot, 2023 yılında McLaren ve Red Bull'dan 23 milyon avro kazanacak.

Formula 1 pilotlarından Daniel Ricciardo, 2023 yılında pistlerde olmasa da kariyerinin en kazançlı sezonunu geçirecek.
İki yıllık Renault macerasının ardından McLaren'la üç yıllık anlaşma imzalayan Ricciardo, takımıyla olan sözleşmesi normal şartlar altında 2023 sonunda bitecekti.
Fakat Avustralyalı sürücünün beklenen sonuçları alamamasıyla kontrat, olması gerekenden bir yıl erken feshedildi.
Bu karar McLaren'a pahalıya mal olacak. Fransız basını konuyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.
Sportune gazetesine göre Ricciardo, 2023 yılında tam zamanlı bir yarış koltuğuna sahip olmayacak.
Buna karşın bazı yarışlarda Red Bull Racing'in üçüncü pilotluğunu üstlenecek. Avustralyalı pilot, pistlerde olmasa da griddeki en yüksek maaşlardan birini alacak.
33 yaşındaki sporcunun elde edeceği gelirin büyük bir kısmı "erken fesih tazminatı" olarak McLaren tarafından ödenecek.
İngiliz ekip, Ricciardo'ya 21 milyon avro tazminat verecek.
Ricciardo, yedek pilotluk anlaşması imzaladığı Red Bull Racing'den de iki milyon avro maaş alacak.
23 milyon avroluk bu kazanç, Avustralyalı pilotun Formula 1 kariyeri boyunca elde edeceği en büyük yıllık gelir olacak.

KAYNAK TRT TELETEKS

@bazinga @BARON男爵 @Sherlock @batuhankaralar

• Beğendim
Reactions: baron

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hamilton emekli olsun artık da Verstappen'den nefret edelim. Ya yine Hamilton zirveye geçerse diye rahat rahat antisi olamıyoruz Verso reyisin. :A

Mick'siz tatsız tuzsuz bir sezon olacak gibi ama izleyeceğiz yine de. :(

• Beğendim

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
RedBull çok korkunç duruyor Newey başka bir seviyede umarım tekrar 16+ yarış kazanmazlar.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sen gene verso reisi mi destekliyorsun? :A
Henüz kimi destekleyeceğime karar veremedim. :A

Red Bull'da Perez'i destekliyorum öncelikle. Verso reyise Hamilton hegemonyasını yıktığı için her daim sevgimiz mevcut. Fakat açık ara fark yaparsa yine bir tadı kalmıyor F1'in. :A

Alonso'dan nefret ederek büyüdük ama bu sezon şampiyonluğa oynaması olağanüstü bir şey olur. Aston Martin'i destekliyor gibiyim. :A

Kırmızılara sempatimiz sonsuz. Doğru düzgün yarışsınlar da destekleyelim. :A

• Güldürdün