Klasik Firefly 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Olur orda ikinci bölüm izlendi mi ?izlendiyse direk iki bölümü arka arkaya izlerim :)
Bayramdan dolayı biraz karıştı henüz ikinci bölümü izleyen olmadı sanırım ama normalde izlenmesi gerekiyor izleyebilirsin arka arkaya. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
İlk bölümün 30 dakikasını izledim devamı gelmedi.Adminden 2. bölümü 1. bölüm olarak izleyin açıklamasından sonra dizinin 2. bölümünden izlemeye başlamaya karar verdim.:)Pazartesi gündüz izlerim.:D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İkinci bölümü izledim.

İkinci bölüm olmasına karşın tvdeki yayın sırasına göre aslında birinci bölümdü ve ilk bölümle pek bir bağlantısı yoktu.

İlk ilk bölümün aksine biraz daha iyi bir girişti, daha az karışıktı fakat yine de beni tatmin etmedi. İzleyecekler bu bölümden başlayarak izlesinler diziyi. (The Train Job bölümün adı)

En sevdiğim karakterler: Jayne ve Kaylee
Bölüme puanım: 6/10

Forumda en çok bu dizi için ismini yazdıran oldu ama şu ana kadar sanırım sadece iki kişi izledi. Ben etkinlikteki dört diziyi birden izlediğim için açıkçası bana fazla geliyor. İçlerinden en zayıfı Firefly gözüküyor ve şu an için kesin karar olmamakla diziyi bırakmayı düşünüyorum.

Sizlerden durum güncellemesi bekliyorum diziyle ilgili. Eğer kimse izlemeyecekse bu diziyi yayından kaldırıp diğer üçüyle devam edelim. :):)

@BesaleT @HeisenBerg @legolas9900 @Forumdash @mrt-06 @sokak sanati @007At @xemrexxx @Harunnn60
Dizi gündeme gelemden öncede demiştim İMDB'de yuksek olmasının sebebi fanlarin oylamasındandır diye. Sende böyle kötü yorumlar yapınca hevesim kalmadı:( Bu hafta evde yoktum ama dizimag'ta hafta sonu 2 bölüm birden izlerim:)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bence bu dizinin beğenilmeyeceği baştan belliydi. Uzay ile western nasıl bir araya getirilebilir ki? :eek:

Firefly, bilimkurgu türünü western ile harmanlamış bir dizidir. Konusuna gelirsek, 2500'lü yıllarda Dünya nüfusunun iyice artması ve kaynakların tükenmesi sonucu insanların başka gezegenlere göçmesi başlıyor. Merkez gezegenlere yerleşenler medeniyeti devam etttiriyor ve Alliance (Abd & Çin ortak birliği) kuruyor. Diğerleri ise çevre gezegenlere ve aylara yerleşerek bağımsızlıklarını ilan ediyor. Alliance bu bağımsızları kendine katmak için savaş başlatıyor. Dizinin pilot bölümü olan Serenity bölümü, bu savaşla devam ediyor.

Savaş sonrası Mal (Kaptan Malcolm Reynolds), diziyede adını veren Firefly model bir uzay gemisi kaçırıp kaçakçılık işine giriyor.

2005 yılında dizinin devamı niteliğinde Serenity adlı filmi yayınlanmıştır.

Konusu da çok kötü. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence bu dizinin beğenilmeyeceği baştan belliydi. Uzay ile western nasıl bir araya getirilebilir ki? :eek:

Konusu da çok kötü. :(
Western ile bir alakası yok bence. Oradaki açıklama iyi olmamış. :):)

Dizi gündeme gelemden öncede demiştim İMDB'de yuksek olmasının sebebi fanlarin oylamasındandır diye. Sende böyle kötü yorumlar yapınca hevesim kalmadı:( Bu hafta evde yoktum ama dizimag'ta hafta sonu 2 bölüm birden izlerim:)
123 bin oydan 76 bin tanesi 10 puan. O kadarı hep fansa helal olsun o kadar fanı olduğu için. :):)