Zey TV FF Var Mısın Yok Musun- 5.Hafta Sona Erdi 🍒

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Aspava fiyatları, her fiyat var işte :A :
  • Alinazik Kebap (Kıymadan): Salata, cacık, patates kızartması, irmik helvası ile: 36,00 TL
  • Alinazik Kebap (Şişten): Cacık, patates kızartması, irmik helvası ile: 48,00 TL
  • Beyti Kebap: 35,00 TL
  • Aspava Kebap (1 Kişilik): Adana kebap, tavuk şiş, patlıcanlı kebap, şiş kebap, fındık lahmacun: 65,00 TL
  • Aspava Kebap (2 Kişilik): Adana kebap, tavuk şiş, patlıcanlı kebap, şiş kebap, 2 adet fındık lahmacun: 130,00 TL
  • Beyti Kebap (Et Dönerden): 35,00 TL
Tamam çok mu pahalı :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Tamam çok mu pahalı :A
65 TL çok mu ucuz? :A ya zaten ben pahalı yerlerde yemekten bahsedip sen yemekler ucuz diyorsun :A
Zaten sadece tavuk döner ve ayran alsan 10 TL bile yapmıyor (2 sene önce öyleydi)
Ben bu tarz yerlerde bu yemekleri dedim ve tüm gün yeme içme olarak dedim. 1000 TL elbette 1 ay gitmez böyle yerlerde :A
------

İstanbul Beyefendileriniz eski meşhur :A
Anlamadım bu mesajı desem? :A

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
65 TL çok mu ucuz? :A ya zaten ben pahalı yerlerde yemekten bahsedip sen yemekler ucuz diyorsun :A
Zaten sadece tavuk döner ve ayran alsan 10 TL bile yapmıyor (2 sene önce öyleydi)
Ben bu tarz yerlerde bu yemekleri dedim ve tüm gün yeme içme olarak dedim. 1000 TL elbette 1 ay gitmez böyle yerlerde :A
------

Anladım anlayacağımı dosi ama sen de haklısın...

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
------

İstanbul Beyefendisi kullanılan bir kalıplaşmış söz öbeğidir ona gönderme maksatlıydı tam İstanbullusun deyince :A İstanbul Beyefendisi diyebilirsin yani istediğin zaman bana :bhr: :A (nasıl da mütevaziyim...)

Şarkısı da var sana pek hitap eder mi emin değilim ama...

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Anladım anlayacağımı dosi ama sen de haklısın...
Anladığın ne arkadaş :A
Bu arada ben yaptığım tatillerde kaldığım şehirdeysem çok fazla dışarda yemem. Hatta nerdeyse hiç.
Ama bir dahaki tatilde daha fazla yapabilirim :A
İstanbul Beyefendisi kullanılan bir kalıplaşmış söz öbeğidir ona gönderme maksatlıydı tam İstanbullusun deyince :A İstanbul Beyefendisi diyebilirsin yani istediğin zaman bana :bhr: :A (nasıl da mütevaziyim...)

Şarkısı da var sana pek hitap eder mi emin değilim ama...

Ha senin mevzu beyefendi kelimesi :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu arada ben yaptığım tatillerde kaldığım şehirdeysem çok fazla dışarda yemem. Hatta nerdeyse hiç.

Evet İsveç Hanımefendisi yeni jeton düştü sanırım :A :bilmem:

• Güldürdün

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Anladığım sizin gibi zenginler için 1.000 TL'nin 2 günde harcanacak basit bir para oluşu :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Öyle oldu :A

Sen çok yanlış anladın. 1000 kron sizin 1000 TL
Yanıma bir öğlen 5 kişiyi alsam 1 kerelik yemek parası burada :A TR ise defalarca yenir dedim. İk mesajı düzgün oku :A
1000 Kron 1000 TL de Türkiye'de asgari ücret 3000 küsürken, İsveç'te ortalama 15.000 - 20.000 ve üstü, onu ne yapacağız :A

• Güldürdün
  • Sinir Bozucu
Reactions: xdragxx and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
1000 Kron 1000 TL de Türkiye'de asgari ücret 3000 küsürken, İsveç'te ortalama 15.000 - 20.000 ve üstü, onu ne yapacağız :A
Niye anlamak istemiyorsunuz. Ben paramızı alıp orda harcamayı herzaman diyorum. Sizin kazanç ve giderden bahsetmiyorum.
Yakamoz'a derken İsviçre'de hiç bir şey değil. Aynısı bura içlnde geçerli ama gelip orda daha fazla yararlanırız bu para ile dedim.
------

Aynen aklı sıra bizi kandıracak @Dosi :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Niye anlamak istemiyorsunuz. Ben paramızı alıp orda harcamayı herzaman diyorum. Sizin kazanç ve giderden bahsetmiyorum.
Yakamoz'a derken İsviçre'de hiç bir şey değdö. Aynısı bura içlnde geçerli ama gelip orda daha fazla yararlanırız bu para ile dedim.
------

Yok genelde 1 kron 1 TL nasılsa diyerek sanki Türkiye'deki şartlarla İsveç şartları çok farklı değilmiş gibi gibi bir şey mana etmeye çalışıyorsun da ona şey ediyoruz :A @xdragxx

• Güldürdün
  • Olmamış
Reactions: xdragxx and Dosi

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Acı ama gerçek... Ne kadar üzücü... @DarkLegenD
@Yakamoz-Asi 😡😡😡 Şimdi baktım, İsviçre'nin asgari ücretini çevirince 4.000 Euro yapıyor. 😡 1 litre süt kaç Euro orada? (1 veya 2 dersen düşüp bayılırım. Kendime gelince de ip ve sandalyeyi hazır ederim. İşte bu yüzden rica ediyorum "3 Euro" de...)

Yahu sadece yemek diyorsunuz ama siz de :A
Tek başıma olsam 1000 TL 2 ay bile yeter gerçi. Biz alışığız döner+ayrana :A
Seni kim nasıl bu hâle getirdi? Merdiven altı dönerciye mi gidiyorsun abi? Bizim burada yarım ekmek 10 lira, tam yiyip ayran içsen ve bunu günde iki kere tekrarlasan ayda 1.350 lira yapar...

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
@Yakamoz-Asi 😡😡😡 Şimdi baktım, İsviçre'nin asgari ücretini çevirince 4.000 Euro yapıyor. 😡 1 litre süt kaç Euro orada? (1 veya 2 dersen düşüp bayılırım. Kendime gelince de ip ve sandalyeyi hazır ederim. İşte bu yüzden rica ediyorum "3 Euro" de...)

Seni kim nasıl bu hâle getirdi? Merdiven altı dönerciye mi gidiyorsun abi? Bizim burada yarım ekmek 10 lira, tam yiyip ayran içsen ve bunu günde iki kere tekrarlasan ayda 1.350 lira yapar...
İşini bileceksin :A Merdiven altı olup lezzeti üst düzey olan çok yer var :A

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD