FF Film Kulübü | 3. Sezon | Film Seçimi Oylaması: Yıllanmış Filmler

Etkinlikte hangi beş filmi izleyelim?

• Double Indemnity (1944)

Oy: 0 0.0%
  • Ben-Hur (1959)

• Persona (1966)

• Kullanılan toplam oy
    7

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,771
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bildiğiniz gibi geleneksel hale gelen FF Film Kulübü etkinlik sezonlarımızdan ikincisi bitmek üzere ve üçüncüsü çok yakında başlayacak. Üçüncü sezonda da film seçimi tıpkı ikinci sezonda olduğu gibi farklı kategorilerde yapılacak. Sizlerin önerileriyle ve benim seçimlerimle aday listeleri belirlendi.

Tahminen bu kategoride toplam 5 tane film etkinlik için seçilecek, diğer kategoriler de yakında oylamaya açılacak...

Bu kategoride 1980 öncesi yayınlanmış ve neredeyse hepsi IMDb Top 250'de yer alan filmler yer alıyor...

Filmlere göz atalım: (biraz geç yüklenebilir, lütfen bekleyin)

FF Film Kulübü 2. sezon üyeleri: @berkann @gundix123 @Danger UA! @Arslan Bey @Reytinger @destere @cevaa @sokak sanati @kaan955

3. sezona herkesi bekleriz. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Çok iyi filmler var.

All About Eve
Byscle Thieves
The Birds
Witness for the Prosecution
Yojinbo

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Gerçekten harika filmler var.

The Treasure of the Sierra Madre: Humphrey Bogart varmış inşallah seçilir. Seçilmezse de bir ara kendim izlerim artık. :D

The Birds
The Deer Hunter
All About Eve
Witness for the Prosecution

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Benim film tarzıma uyan bir grup olmuş gerçekten. Bu zevki seçmeyi sizlere bırakıyorum.

Kuşlar - The Birds
Beklenmeyen Şahit - Witness for the Prosecution

Özellikle The Birds'ü nedense izleyesim bile geldi diyebilirim. Bir çekiciliği var bir şans verebilirim belki.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Filmlerin hepsi mükemmel neredeyse.

1.All About Eve
2.Witness For Propesiction
3.The Birds
4.Yojimbo
5.The Apartment

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
eski filmler en sevdiğim filmlerdir aynı zamanda,
tam benlik br sayfa, kaç film seçebiliyoruz 5 miydi oysa imkan olsa hepsini izlemek lazım, bir Ben Hur haricinde :) çok iyi bir filmdir dönemine göre harikadır ama çook çook uzundur 3,5 saat gibi bir süreyle insanı kabız edebilir :) o açıdan ben hur u eledim :)

buster keaton dan film koyman harika olmuş @OzaN , buster keaton chaplin döneminin bir başka komedi ustasıymış ve hiç bir zaman gülmeyen yüzüyle anılan biri, insanları güldürüp kendisinin hiç gülmemesi büyük başarı..
ayrıca jack lemon dan film koymuşken lemon ın o dönemki bir çok filminde oynayan walter matthau ile başrolü paylaştığı bir film koysaydın ozan, daha süper olurdu gibi :) dönemin zeki, metin ikilisi gibiymiş vatandaşlarımız :)

ayrıca bisiklet hırsızları izlediğim ve muhteşem bulduğum bir filmdir tekrar izlemek büyük keyif olacak ..aynı zamanda hitchcok un kuşlarda çok iyidir ..

isimlere geçeyim :

Bcycle thieves
The third man
The general
The deer hunter
The birds
Yojimbo
sayı çok oldu diyorsan sondaki filmi çıkarabalirsin @OzaN :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
nasıl olsa bu filmlerden 5 tanesi seçilecek ben bunlardan 10 tane izlesem seçilenlerle birlikte... diğer dallara bakmasamda olur gibi :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Burada seçilemeyenler ileriki sezonlarda seçilir büyük ihtimal. Biraz güncel filmler de izlesen iyi olur bence. :D
güncellerden pek dikkatimi çeken yok ortaya karışık dediğin filmlerde al paçino filmleri falan var
o zaman ben burdan 5 tane diğerlerinin hepsinden 5 tane izleyeyim, zaten toplam 10 tane izlemiyormuyuz etkinlik boyunca ? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,771
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
güncellerden pek dikkatimi çeken yok ortaya karışık dediğin filmlerde al paçino filmleri falan var
o zaman ben burdan 5 tane diğerlerinin hepsinden 5 tane izleyeyim, zaten toplam 10 tane izlemiyormuyuz etkinlik boyunca ? :)
16 olması lazım ama sen 10 izlesen de olur. Oscar Öncesinde de vardır belki ilgini çeken bir şeyler. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
16 olması lazım ama sen 10 izlesen de olur. Oscar Öncesinde de vardır belki ilgini çeken bir şeyler. :):)
tamam bu sefer 16 yı tutturacağım:) zaten daha önceki etkinlikte çok fire verdim dizilere biraz ara versem 16 taneyi rahat izlerim :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
'The Graduate' seçilmeyecek gibi gözüküyor. Dustin Hoffman'ın gençliği vardı. Büyük hevesle seçmiştim ama sadece ben seçmişim. Hayal kırıklığına uğradım. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,771
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
All About Eve, The Deer Hunter ve The Birds 3. sezon filmleri arasında olmayı garantilediler!

Witness for the Prosecution, Bicycle Thieves, The Apartment ve Yojimbo son şans oylamasına kaldılar...