Eurovision 2024 | Genel Yorum Konusu

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,375
Puanı
1,061
Ukrayna, çok güzel. Ilk 5'te olurlar umarım

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,739
Puanı
1,061
Finale kalacağını düşündüğüm ülkeler;

• G.Kıbrıs
  • Litvanya
  • İrlanda
  • Ukrayna
  • Hırvatistan
  • Finlandinya (maalesef bence sonuncu olsalar yeri ama Avrupa seviyor bu tarz)
  • Moldova
  • Portekiz
  • Lüksemburg
  • Sırbistan (Gönül Azerbaycan ister ama zor)

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,375
Puanı
1,061
Hırvatistan, şampiyon olur. Adamlar, en iyisi olduklarını farkında, o şekil sahneye çıktılar. Solistleri çok özgüvenliydi. Salonu da ele aldılar zaten.

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,739
Puanı
1,061
Tahminlerde Sırbistan %52, Slovenya %38 ile çıkamıyordu finale. Demek ki pek de bakmamak lazım tahminlere. :D
------

Finale kalacağını düşündüğüm ülkeler;

• G.Kıbrıs
  • Litvanya
  • İrlanda
  • Ukrayna
  • Hırvatistan
  • Finlandinya (maalesef bence sonuncu olsalar yeri ama Avrupa seviyor bu tarz)
  • Moldova
  • Portekiz
  • Lüksemburg
  • Sırbistan (Gönül Azerbaycan ister ama zor)
Moldova demiştim Slovenya çıktı onun dışında 9/10. :D

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Üzgünüm ama artık Türkiyeye katılmadığı için hak veriyorum. Yarışma iyice zıvanadan çıkmış. Çık soyun ve 3 dk boyunca boğazını yırtarak bağır, ilk 10’dasın.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,675
Puanı
860
Sırbistan, Slovenya, Ukrayna, Litvanya, Finlandiya, Kıbrıs, İrlanda ve Hırvatistan tahminlerim tutmuş.

Lüksemburg ucundan girebilir demiştim ama bu Portekiz cidden hak etmiyor. Şu slow şarkıların finale çıkmaması lazım.

Azerbaycan'ın elenmesi hem üzdü hem de şaşırtmadı. Şarkı bence güzeldi ama tur için zordu. Avustralya'yı bu tarz bir ikili ile elemezler diye düşünüyordum ama şaşırdım.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,454
Puanı
1,060

3 defa aynı abimizle yarışmayı kazanan bu İrlanda buralara nasıl bu kadar evrildi
------

Geçen senede abdest alan bir abla ile katılıp halkdan sağlam puan almamış mıydı bunlar?

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
Çok önceden bu konuda da belirtdiğim gibi bizim final şansımız maalesef ki yoktu. Zaten geçemedik de.

Dün İrlanda bir masterpiece oluşturdu sahnede. Eurovision tarihine geçecek bir performanstı. Tek kelime ile mükemmel.
Şarkı herkese uygun olmasa da, görsel şölendi.

Ayrıca Ukrayna, Portekiz, Slovenya, Hırvatistan da güzeldi.

Yarınki yarı-final daha eğlenceli.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,675
Puanı
860
İkinci yarı final değerlendirmem:

Malta: Normal bir hareketli şarkı. Sahnesi iyi olursa belki final gelir ama şu halle zor.

Arnavutluk: Şarkıyı beğendim. Aman aman bir özelliği yok ama dinletiyor kendini. Finale ucundan girerler.

Yunanistan: Komsi güzel şarkı yapmış. Başta Hint sonrasında Latin havası var şarkıda. Finale rahat çıkacaktır. Sahnesini merak ediyorum.

İsviçre: Şarkıda her tür kullanılmış gibi. İlginç ve güzel bir şey çıkmış. Sahnesine bağlı olarak ilk beş içinde olacaktır.

Çekya: Ses güzel ama şarkı bence biraz sakin kalmış. Nakarat bölümü daha sert ve yüksek olsa bu halinden daha iyi olurdu.

Fransa: Direkt finale giden ülkelere her zaman uyumuz. Şarkısı ne kadar iyi olursa olsun. Hele bir de deneysel parçalar yerine böyle slow şeylerle gelenlere daha çok uyuz oluyorum. Umarım finalde tablonun sağ dibinde olurlar.

Avusturya: Harika bir şarkı. Yarışma sonrası yaz sezonunun hit şarkıları arasına girebilir. Patlama yerini güzel yapmışlar. Sahnesi de iyi olacaktır. Finalde kafaya oynar.

Danimarka: Şarkıyı çok beğenmedim ama ses kuvvetli. Sahnesi güzel olursa belki sonlardan kendini finale atar.

Ermenistan: Benim için Eurovision tarzı budur. Özellikle bizim yöre ve Balkanlar bu tarz işler yapmalı. Hem güzel oluyor hem de kendi kültürünü yansıtıyorsun. Finalde de kuvvetliler.

Letonya: Hayatta başarılar bu arkadaşa. Umarım İsveç'te güzel gezmiştir.

İspanya: Bu güzel hanımefendi yarışmayı renklendirmeye gelmiş. Şarkının öyle aman aman bir olayı yok.

San Marino: Bu ekipten daha sert bir şarkı beklerdim. O şekilde daha iddialı olabilirlerdi. Şimdi finale ucundan kalabilirler.

Gürcistan: Şarkı ve şarkıcı güzel. Hadise etkisiyle ben de desteklediğimi söyleyebilirim.

Belçika: Şarkının kurgusu gayet iyi olmuş. Ritim yukarı yönlü gidiyor. Finale rahat kalırlar ve yarışmayı da tablonun sağ tarafında bitirirler.

Estonya: Bu şarkıyı niye iddiasız kalmış ki? Şarkıdan bir şey anlamadım ama eğlendim. Kendi dilinde gayet hareketli bir şarkı olmuş. Umarım finale kalırlar.

İtalya: Şarkının hoş bir havası var. Şampiyonluk getirmez ama sağ tarafa kendini yazdırır.

İsrail: Umarım bir rezillik yaşarlar.

Norveç: Sözleri anlamadım ama ritmi ve sesi sevdim. Finale kalabilirler ve iyi de puan alırlar.

Hollanda: Yarışma dinamiklerine uygun bir tip ve şarkı seçilmiş. Benim favorim Hırvatistan ancak bu şarkı da alabilir.

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,814
Puanı
710
Marina Satti ve Mustii’nin provalarda kötü söylediği yazılıp çiziliyor. Ben video izlemedim sürpriz olsun diye. Umarım düzeltmişlerdir de güzelim şarkılara yazık olmaz.

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,695
Puanı
1,060
Sahnesinde benim göremediğim ne var. Sıradan troll bir sahne fazlası değil. :A

Şarkı çok eğlenceli ama Eurovision birinciliğini yakıştıramıyorum. :A
Bu sene Hırvatistan antisisin diye yorumladım. :A

Çok iyi bir sahne performansı sergiledi. Sahneyi ele geçirdiler. Seyirci ve izleyenleri enerjiye boğdular, önemli olan bu zaten. Televotingde çok rahat 1. olacaklardır. :A
------

Bugün bu üç kraliçeyi izleyeceğimiz için ekstra heyecanlıyım. Türkiye'yi senelerdir göremesek de Sertab'ı sahnede görmek heyecan verici olacak. :Z

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,675
Puanı
860

Çok iyi bir sahne performansı sergiledi. Sahneyi ele geçirdiler. Seyirci ve izleyenleri enerjiye boğdular, önemli olan bu zaten. Televotingde çok rahat 1. olacaklardır. :A
------

Bugün bu üç kraliçeyi izleyeceğimiz için ekstra heyecanlıyım. Türkiye'yi senelerdir göremesek de Sertab'ı sahnede görmek heyecan verici olacak. :Z

Hırvatlar televotingden açık ara farkla çıkacaktır. Adam resmen konser verdi. Seyirci şarkıya çok iyi reaksiyon veriyor. Bir aksilik olmazsa ben ondan galibiyet kutlaması bekliyorum.

• Okudum
  • Beğendim
Reactions: 12.Adam and kerem

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,695
Puanı
1,060
Hırvatlar televotingden açık ara farkla çıkacaktır. Adam resmen konser verdi. Seyirci şarkıya çok iyi reaksiyon veriyor. Bir aksilik olmazsa ben ondan galibiyet kutlaması bekliyorum.
İsviçre ile aralarında çok büyük bir jüri puanı farkı olmazsa 1. olacaklardır büyük ihtimalle. Geçen seneden sonra ben artık jürinin de troll şarkılara daha ılımlı yaklaşacaklarını düşünüyorum. Tabii İsviçre de sahne performansını optimize edip %20'ye yükselmiş. Cumartesi akşamı performansları kazananı belirleyecek.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,814
Puanı
710

Hayır değilim. Şarkıyı seviyorum, benim sıkıntım birincilik yarışında isminin anılması. Trollük değil sanat kazanmalı. :A

Televotingde Hollanda ile yarışır diyorum…

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,695
Puanı
1,060
Hayır değilim. Şarkıyı seviyorum, benim sıkıntım birincilik yarışında isminin anılması. Trollük değil sanat kazanmalı. :A

Televotingde Hollanda ile yarışır diyorum…
Hollanda mı kaldı artık. İlk 10'a girerse başarıdır. :A

Geçen sene sanat kazanmıştı, o yüzden halk bu sene geçen senenin acısını çıkaracak gibi. :A

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,739
Puanı
1,061
Malta ile başlıyoruz geceye. :D
------

Malta: Güzel hareketli bir şarkı olmuş ama finale çıkıp çıkmaması diğer şarkılara bağlı şimdilik.
------

Arnavutluk: Şarkı güzel bence çıkabilir. Malta'dan daha şanslı görünüyor.
------

Yunanistan: Şarkı çok boş ama müziği güzel, harketli şansı olacaktır.
------

İsviçre: 1.olabilecek şarkı bu kadar kötü sahne şovu ile 2.liğe mahkum olacak gibi görünüyor.
------

Çek Cumhuriyeti: Şarkı güzel ama sıradan.

Son düzenleme:

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,739
Puanı
1,061
Fransa: Adamın sesi çok iyi bunu bilerek de direk kullanmış sesi müziksiz olarak söylediği yer çok etkileyici. İlk 5'e girebilir.
------

Avusturya: Hareketli tam bir eurovision şarkısı. Çıkacaktır finale.
------

Ermenistan: Kesin finalde diyebileceğim 3 ülke var şu ana kadar. İsviçre - Yunanistan ve Ermenistan.
------

Danimarka: Atlamışım Danimarka'yı. Şarkı çok durağan ama sahne de bir o kadar güzeldi. Sahneden dolayı kapabilirler final biletini.

Son düzenleme:

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,739
Puanı
1,061
Letonya: Adamın sesi çok güzel sonunda gözleri dolması falan güzel hissederek söylüyor zaten ama sabit olduğu yerde söylenen şarkılar pek tutmuyor.
------

İspanya: Baya alkış aldı saçma LGBT tarzı şovla 60 yaşındaki teyze niye bu kadar alkış aldı anlamadım. :D
------

San Marino: Şansı bence yok. Ben beğenemedim.