Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Bu yarışmayı sevdim. :Z :Z Cevap veriyorum. 🤭 Galatasaray + Beşiktaş... Son takımı ise sürpriz ata oynuyorum... Eskişehirspor. ✍️✍️✍️
Eskişehir mi kaldı hacı ya? Bizi de kat onların yanına. :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Ya valla cidden yazık size. Bak ben bu işin kulüp boyutunda değilim. Ben ülke futbolunun ve takımlarının rezilliğindeyim. Ben sana diyorum ki adamın yaşıtları şu anda takımlarında direkt oynuyor. Bu çocuk burada en son tercihlerden. Fenerbahçe seviyesinde oynayanlar sezon sonunda milyonlarca eurolara transfer yapacakken bu çocuğun kulüpteki yeri belli değil. 5 yıllık sözleşme önerdiğin bir insana daha fazla süre ve önem verirsin.

Ferdi nereye yatırım ya? Sakatlar olmasa çocuk aklınıza bile gelmeyecek. Şu anda sıradan bir avrupa takımına transfer olsun sezon sonunda çift haneli rakamlar ile büyük takımlara gider ama burada rotasyonun bilmem kaçıncı oyuncusu.

Pardon da hangi yarışmacı kulüp ya? 12 yıldır Şampiyonlar Ligi'nde oynamamışsın. 3 yıldır avrupanın kapısına bile yaklaşamamışsın. 7 yıldır kulübün müzesine kupa girmemiş. Aziz Yıldırım'ı borca soktu diye beğenmiyordunuz deli gibi Ali Koç'u istediniz. O geldiğinizden beri bir tane düzgün hamlesi yok. Her sene en az iki hoca değiştiriyor. Geldiğinden beri en iyi altıncı olmuşsunuz. Milyon eurolar saçıp karşılığını ne kadar alıyorsunuz belli değil. Devlet olmasa batacak dört kulüpten birisiniz. Bu mu yarışmacı kulüp? Şu fanatiklik işini bırakıp futbola reel bir açıdan bakma işine artık başlamalısınız.
Fenerbahçe'yi uzun süredir şampiyon olamamakla küçümsüyorsun da takımın en son şampiyon olduğunda Berlin Duvarı sapasağlamdı, Sovyet Rusya dağılmamıştı daha. Trabzonspor çok mu yarışmacı geçen sezon haricinde? Ne kupası kazanmış geçen sezonki Türkiye Kupası haricinde son zamanlarda? Her sene Şampiyonlar Ligi'ne mi gidiyorsunuz sanki oradan da vurmaya kalkmışsın. Avrupa'ya gittiğimizde her sezon gruptan çıktık Avrupa Ligi'nde sizin gibi sonuncu falan da olmadık.

Her kulüp altyapıda oyuncu yetiştirmede iyi olacak diye bir şey yok. Dünya'da her kulüp bunu yapamaz zaten. Türkiye'de bunu yapan takımlar var Altınordu, Bursa ve Trabzon gibi. Fenerbahçe de böyle olacak diye bir şey yok. Fenerbahçe sanıldığı kadar kötü bir altyapıya da sahip değildir bu arada kalitesi tartışılır ama tam bir kaleci üretim fabrikasıdır altyapısı. Alt liglerdeki kalecileri inceleyin mesela. Son dönemlerde de Merih ve Ömer Faruk'u çıkardık altlardan da Melih Bostan gibi isimler geliyor.

Fenerbahçe zaten son yıllarda daha çok çıkış yakalayan/yakalamak isteyen ve bu çıkışı sürdürmek isteyen futbolculara vitrin görevi görerek iyi bonservisler elde etti. Bu da bir yoldur para elde etmek için ve Fenerbahçe başarılı bu alanda. Şu an stopere düşünülen Szalai de o tarz biri. Ömer Faruk konusunda iki tarafın hataları oldu ve sonuç olarak yollar ayrılacak. İleriye bakmak lazım bu saatten sonra.

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Fenerbahçe'yi uzun süredir şampiyon olamamakla küçümsüyorsun da takımın en son şampiyon olduğunda Berlin Duvarı sapasağlamdı, Sovyet Rusya dağılmamıştı daha. Trabzonspor çok mu yarışmacı geçen sezon haricinde? Ne kupası kazanmış geçen sezonki Türkiye Kupası haricinde son zamanlarda? Her sene Şampiyonlar Ligi'ne mi gidiyorsunuz sanki oradan da vurmaya kalkmışsın. Avrupa'ya gittiğimizde her sezon gruptan çıktık Avrupa Ligi'nde sizin gibi sonuncu falan da olmadık.

Her kulüp altyapıda oyuncu yetiştirmede iyi olacak diye bir şey yok. Dünya'da her kulüp bunu yapamaz zaten. Türkiye'de bunu yapan takımlar var Altınordu, Bursa ve Trabzon gibi. Fenerbahçe de böyle olacak diye bir şey yok. Fenerbahçe sanıldığı kadar kötü bir altyapıya da sahip değildir bu arada kalitesi tartışılır ama tam bir kaleci üretim fabrikasıdır altyapısı. Alt liglerdeki kalecileri inceleyin mesela. Son dönemlerde de Merih ve Ömer Faruk'u çıkardık altlardan da Melih Bostan gibi isimler geliyor.

Fenerbahçe zaten son yıllarda daha çok çıkış yakalayan/yakalamak isteyen ve bu çıkışı sürdürmek isteyen futbolculara vitrin görevi görerek iyi bonservisler elde etti. Bu da bir yoldur para elde etmek için ve Fenerbahçe başarılı bu alanda. Şu an stopere düşünülen Szalai de o tarz biri. Ömer Faruk konusunda iki tarafın hataları oldu ve sonuç olarak yollar ayrılacak. İleriye bakmak lazım bu saatten sonra.
Tamam da ben konuda hiç bizden bahsetmemişken neden örnek gösteriyorsun ki? Fenerbahçe, Ali Koç geldiği günden beri o eski ruhunu kaybetti. Kaç yıldır sezon başı medyanın gazına gelip sezonun ortasında rakipleri şampiyon olmasın diye diğer rakibini destekleyen bir kulüp haline geldi.

Fenerbahçe'nin en son altyapıdan çıkartıp düzgün oynattığı isim Semih Şentürk be hocam. Onları kullanamadıktan sonra çıkartsan ne olur? Kendi çıkarttığın kaleciyi kullanmayıp dışarıdan aldığın kalecileri neden kullanıyorsun o zaman? Üst düzey kaç tane kaleci çıkarttın da kaleci fabrikası diyorsun kendine?

Her sene bir adam satsan bile kar elde edemiyorsun ki. Ondan gelen parayı zaten bir transfer döneminde tüketiyorsun. Sezon başı Muriqi'i güzel bir fiyata sattın ama 16 tane transfer yaparak yine borca girdin. Önceki mesajlarda dediğim gibi geleceğe yatırım sıfır. Bu sezon başında aldığın isimlerden hangisi sana para getirebilir? Hangisi maliyetini çıkartabilir? Türk futbolu hatayı dış etkenlerde arayacağına önce kendine baksın. Sorun yabancı oyuncular değil sorun kulüplerin iş bilmezliği. Sen Ömer Faruk'u işleyip satsan hem genç oyuncuların ilk tercihi olursun hemde yeni oyuncu satarken bir referans göstermiş olursun.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Tamam da ben konuda hiç bizden bahsetmemişken neden örnek gösteriyorsun ki? Fenerbahçe, Ali Koç geldiği günden beri o eski ruhunu kaybetti. Kaç yıldır sezon başı medyanın gazına gelip sezonun ortasında rakipleri şampiyon olmasın diye diğer rakibini destekleyen bir kulüp haline geldi.

Fenerbahçe'nin en son altyapıdan çıkartıp düzgün oynattığı isim Semih Şentürk be hocam. Onları kullanamadıktan sonra çıkartsan ne olur? Kendi çıkarttığın kaleciyi kullanmayıp dışarıdan aldığın kalecileri neden kullanıyorsun o zaman? Üst düzey kaç tane kaleci çıkarttın da kaleci fabrikası diyorsun kendine?

Her sene bir adam satsan bile kar elde edemiyorsun ki. Ondan gelen parayı zaten bir transfer döneminde tüketiyorsun. Sezon başı Muriqi'i güzel bir fiyata sattın ama 16 tane transfer yaparak yine borca girdin. Önceki mesajlarda dediğim gibi geleceğe yatırım sıfır. Bu sezon başında aldığın isimlerden hangisi sana para getirebilir? Hangisi maliyetini çıkartabilir? Türk futbolu hatayı dış etkenlerde arayacağına önce kendine baksın. Sorun yabancı oyuncular değil sorun kulüplerin iş bilmezliği. Sen Ömer Faruk'u işleyip satsan hem genç oyuncuların ilk tercihi olursun hemde yeni oyuncu satarken bir referans göstermiş olursun.
Borca falan girdiğimiz yok kim diyor yahu borca girdiğimizi? Tisserand 4m euro, Nazım 2, Pelkas 1.5, Lemos 1.5 milyon euro diğer tüm transferler free. Harcanan miktar 9 milyon euro, Muriqi'i 18.5'a Jailson'u 4.5 milyon euro'ya aldık 23 milyon euro girdi var. Net 14 milyon euro kardayız. Astronomik maaşlar da verdiğimiz yok. Galatasaray'ın maaş bütçesinden daha düşük bizim bütçe. Ezbere yorumlar yapmayın. Ayrıca Nazım, Pelkas, Thiam, Samatta bunlar 30 yaşında oyuncular değil 26-27 yaşında Fenerbahçe'nin satabileceği oyuncular. Halihazırda zaten Altay, Ozan ve Ferdi gibi alıcısı bulunabilecekler de var.

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and mesmeso

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,176
Puanı
1,060
Geçen sezon da fazla oynamamış ki koca sezonda 2 3 asisti var :A Ayrıca bu ülkede RvP, Slimani, Falcao gibi yıldızlar hayal kırıklığı yarattı, prime yıllarını Real Madrid'de geçirme şansını yakalayan Mesut onların yanında kim ki :D

Slimani ve Özil...

Cidden ya troll yapıyorsun ya da futboldan baya bir uzaksın :A
Soldaki isim Allah'ın cezası, sağdaki isim Allah'ın lütfu :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Ziraat kuraları fena olmuş. Fenerbahçe Beşiktaş çıkarsa yarı finalde ikisi eşleşecek ardından lig maçı yine Beşiktaş Fenerbahçe Beşiktaş Ziraat öncesi Başakşehir ile oynayacak aynı zamanda. Yine korktuğum başıma geldi. Bu Ziraat maçları yüzünden şampiyonluk gitti zamanında yıprandık bu da yine Galatasaray'a yarar.

• Beğendim
Reactions: HeisenBerg

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Ziraat kuraları fena olmuş. Fenerbahçe Beşiktaş çıkarsa yarı finalde ikisi eşleşecek ardından lig maçı yine Beşiktaş Fenerbahçe Beşiktaş Ziraat öncesi Başakşehir ile oynayacak aynı zamanda. Yine korktuğum başıma geldi. Bu Ziraat maçları yüzünden şampiyonluk gitti zamanında yıprandık bu da yine Galatasaray'a yarar.
Her kura onlara yarıyor zaten. Son zamanlarda hiç yarı finalde GS'nin rakipleriyle eşleşmesine şahit olmadım. Fener ile Beşiktaş sürekli eşleşiyor.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Mesut transferi kesinlik kazanmış, resmî olarak bitti sadece açıklamaya kaldı sıra. Büyük ihtimalle yarın maçtan hemen önce açıklarlar.

3 senelik maliyeti 20 milyon Euro’yu geçecektir açıklanmayanlarla birlikte. Ki şampiyonluk gelirse çok önemli olmaz ama şampiyonluklar gelmezse işte o zaman seyret eğlenceyi. Seneler sonra şu an tıpkı Aziz Yıldırım’a karşı yapıldığı gibi Ali Koç’a karşı da bizi batırdı söylemleri gelecektir.

Öte yandan ne yapıp edilip Fener’in bu sene şampiyon olmasının önüne geçilmeli. Eğer Fener şampiyon olursa bu yapılanma ve kadro düzeniyle seneler boyunca lige ambargo koyabilir, Fener sever böyle şeyleri ciddiyim. Eğer biz olamıyorsak Beşiktaş olsun, Beşiktaş olamazsa Başakşehir ya da Trabzon ya da Anadolu takımı... Ama Fener’in önüne geçilmeli. Lobileri harekete geçirmeliyiz.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Mesut transferi kesinlik kazanmış, resmî olarak bitti sadece açıklamaya kaldı sıra. Büyük ihtimalle yarın maçtan hemen önce açıklarlar.

3 senelik maliyeti 20 milyon Euro’yu geçecektir açıklanmayanlarla birlikte. Ki şampiyonluk gelirse çok önemli olmaz ama şampiyonluklar gelmezse işte o zaman seyret eğlenceyi. Seneler sonra şu an tıpkı Aziz Yıldırım’a karşı yapıldığı gibi Ali Koç’a karşı da bizi batırdı söylemleri gelecektir.

Öte yandan ne yapıp edilip Fener’in bu sene şampiyon olmasının önüne geçilmeli. Eğer Fener şampiyon olursa bu yapılanma ve kadro düzeniyle seneler boyunca lige ambargo koyabilir, Fener sever böyle şeyleri ciddiyim. Eğer biz olamıyorsak Beşiktaş olsun, Beşiktaş olamazsa Başakşehir ya da Trabzon ya da Anadolu takımı... Ama Fener’in önüne geçilmeli. Lobileri harekete geçirmeliyiz.
Arsenal'in maaşında indirim talebini kabul etmediği için kadro dışı bırakılan adamın Arsenal'de 8 m para bıraktığına inanan insanda mis gibi kullanılmamış 0 km kafa vardır. :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Arsenal'in maaşında indirim talebini kabul etmediği için kadro dışı bırakılan adamın Arsenal'de 8 m para bıraktığına inanan insanda mis gibi kullanılmamış 0 km kafa vardır. :D
Muhasebeci olarak işe alalım seni biz sizin işlerinize bu kadar takılmıyoruz :A

Tarih 16 Ocak 2021. Fenerbahçe tarihinin Carlos'tan sonra en büyük transferi gerçekleşti.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bu transfere hala inanamıyorum, aklıma geldikçe mutlu oluyorum. Hayatımda aldığım en mutlu haberlerden biriydi kesinlikle. :A
Benim için de :A
Bir de 2006 Dünya Kupası'ndan sonra gelme durumu vardı. Real Madrid 1 sene kal diye kalmıştı tam ümidi kesmişken 1 sene sonra gelmişti :A
Dünya futbol tarihinden 11 kurulsa 10 kişiden 8'inin kadrosuna alacağı adam giyince formayı çok ayrı bir mutluluk oluyor tabii :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bir de 2006 Dünya Kupası'ndan sonra gelme durumu vardı. Real Madrid 1 sene kal diye kalmıştı tam ümidi kesmişken 1 sene sonra gelmişti :A
Dünya futbol tarihinden 11 kurulsa 10 kişiden 8'inin kadrosuna alacağı adam giyince formayı çok ayrı bir mutluluk oluyor tabii :A

Son cümle yok daha neler fazla abartı dedirtti ama şu anın verdiği o transfer mutluluğundan dolayı mübalağa işin doğasıdır, normaldir tabi.. :A

• Güldürdün
Reactions: mesmeso

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kesinlikle. Dünya tarihinin en iyi sol beki olmasını geçtim Fenomen Ronaldo ve Roberto Carlos benim için her zaman çok çok özel iki futbolcuydu. Real Madrid'i ve uzun yıllar Brezilya milli takımını tutmamın sebebiydiler. :A

• Harika
Reactions: 12.Adam and xdragxx