AMC Fear the Walking Dead 1. Sezon Yorumları

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Dizi beni ilk 45 dakikası hiç sarmadı.Son 15 dakikası ise harikaydı.Hele son 5 dakikası...

Puanım son 18 dakikası harika olduğu için 10 üzerinden 7.o_O
Daha iyi olabilirdi ilk 45 dakikası ve karakterler özenle seçilmemiş bana göre.

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
1x1

Ben açıkcası başarılı buldum. Merak ettiğim kısımda buydu bana istediğimi harfı harfıne verdiler diyebilirim.Tek temennim virüsun birden yayılmaması. :D İnsanların ne tepkiler, ne önlemler aldığını görmek istiyorum. :)

Özellikle belirtmek istediğim noktaysa, uyuşturucu kullanan arkadaş role yakışmış, iyi oynuyor tebrik etmek lazım.

8.5/10

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
1x1

Ben açıkcası başarılı buldum. Merak ettiğim kısımda buydu bana istediğimi harfı harfıne verdiler diyebilirim.Tek temennim virüsun birden yayılmaması. :D İnsanların ne tepkiler, ne önlemler aldığını görmek istiyorum. :)

Özellikle belirtmek istediğim noktaysa, uyuşturucu kullanan arkadaş role yakışmış, iyi oynuyor tebrik etmek lazım.

8.5/10
Merak ettiğini aldın mı?
Ben almadım. Nasıl yayındı virüs hala bilgi yok.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
fear-the-walking-dead-cci-poster-1200x707-141829.jpg

1x1

Öncelikle diziyi beğendim. Ben TWD'nin fanı olsam da beğenmediğim bir durum varsa söylerim. Yanlışa yanlış doğruya doğru her zaman. :cool:

İlk olarak dizinin oyuncularına değenelim. Başrolleri yaşlı bulduğum için beğenmemiştim hatırlarsanız. TWD'nin başrolleri daha iyi demiştim Ama iki oyuncuyu da iyi buldum. Genç oyuncularda iyi.

Konuya gelirsek ilk bölüm için aradığım kaos ortamı azdı ama bundan sonra ki bölümlerde kaos ortamı artacak:). Zaten dizinin bu kadar merak edilmesinde en önemli etken virüsün ilk yayılmasını merak edenler olduğu için. Çünkü insanlar kaos ortamında korku ve panik yaparlar. Ve böylece kaos ortamı oluşur.:)

Kısacası eli yüzü düzgün bir dizi olmuş. AMC yine iyi bir iş çıkarmış gerçekten.:Z İleride daha da dizi güzelleşir. Yalnız dizide jenerik yoktu. Umarım onuda eklerler. :D

En beğendiğim sahneler.:D
İlk sahnelerde ilk zombimizi görmemiz. :F Sonra Üvey babanın kiliseye gitmesi orada bir kapıyı açarken koktum zombi çıktı diye başka adammış. Sonra trafikte araçların durması polislerin evinize gidin demesi. Ve son sahnede Çocuğun zombiyi öldürmesi.:)

Birkaç önemli bilgi vereyim.:)

*Dizi 2010 yılında geçiyor.
*Dizi California-Los Angeles şehrinde geçiyor.
( TWD Georgia-Atlanta'da geçiyor)

8.5

Son düzenleme:

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
fear-the-walking-dead-cci-poster-1200x707-141829.jpg

1x1

Öncelikle diziyi beğendim. Ben TWD'nin fanı olsam da beğenmediğim bir durum varsa söylerim. Yanlışa yanlış doğruya doğru her zaman. :cool:

İlk olarak dizinin oyuncularına değenelim. 4 oyuncuyu da beğendim. Başrolleri yaşlı bulduğum için beğenmemiştim hatırlarsanız. TWD'nin başrolleri daha iyi demiştim Ama iki oyuncuyu da iyi buldum. Genç oyuncularda iyi. :cool:

Konuya gelirsek ilk bölüm için aradığım kaos ortamı azdı ama bundan sonra ki bölümlerde kaos ortamı artacak:). Zaten dizinin bu kadar merak edilmesinde en önemli etken virüsün ilk yayılmasını merak edenler olduğu için. Çünkü insanlar kaos ortamında korku ve panik yaparlar. Ve böylece kaos ortamı oluşur.:)

Kısacası eli yüzü düzgün bir dizi olmuş. AMC yine iyi bir iş çıkarmış gerçekten.:Z İleride daha da dizi güzelleşir. Yalnız dizide jenerik yoktu. Umarım onuda eklerler. :D

En beğendiğim sahneler.:D
İlk sahnelerde ilk zombimizi görmemiz. :F Sonra Üvey babanın kiliseye gitmesi orada bir kapıyı açarken koktum zombi çıktı diye başka adammış. Sonra trafikte araçların durması polislerin evinize gidin demesi. Ve son sahnede Çocuğun zombiyi öldürmesi.:)

Birkaç önemli bilgi vereyim.:)

*Dizi 2010 yılında geçiyor.
*Dizi California-Los Angeles şehrinde geçiyor.
( TWD Georgia-Atlanta'da geçiyor)

8.5

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

İlk sahnesi hariç kayda değer bir şey göremedim. The Walking Dead'den bile daha kötü, düşünün artık. İsmi zaten akıllara ziyan, Çakma The Walking Dead gibi.

Bekliyordum ki bu sefer The Walking Dead in ayıbı örtülecek ve iş bilimkurgu-korku-gerilim türünde ilerleyecek.

Ama adamlar yine kolaya kaçmış. Her zamanki klişeler buram buram, fazlasıyla kullanılmış. Klasik bir Amerikan klişesinden ne beklenir? Asi ve sorunlu bir genç, onun asi kız kardeşi, tabi kesin olarak boşanmış bir anne ve onlara babalık yapmaya çalışan üvey baba. Tabi üvey babanın da kendi sorunlu oğlu var. Vs. vs Kalıplaşmış başarısız ve sıradan karakter çalışması.

Ama dizi okulları diye bir şey varsa bence bu bölüm ve bu kurgu kesinlikle ders konusu olmayı hak ediyor! Nasıl kötü ve başarısız bir kurgu, senaryo yazılıp; nasıl başarısız teknik, yönetmenlik yapılırmış, ibret i alem için izletilmeli!

The Walking Dead gibi bir etki yapamadı, onun ilk böşümü efsaneydi. Hatta ilk 2 sezon. Ama bu dizi daha ilk bölümden ilah seviyesinde Mesih düzeyinde bir dizi olmayacağını gösterdi. Çıtası ve hitap ettiği kesim belli. Dizinin büyük bölümü halkla ilişkiler üzerine geçecek, aile dramı, insana insan ilişkileri vb. vb The Walking Dead in da tercih ettiği gibi bayatlamış konular.

Eğer War Z gibi sadece konunun üzerinde ilerleyip hakkını verselerdi nefessiz izlerdim. İnsanların dramı da, psikolojik betimlemeleri de sizin olsun, zaten her dizi aynı konuyu işliyor sözde tür farklılığıyla. İnsanların dramı ve aile ilişkileri kimin umrumda Zombi kıyameti sırasında??? Bu konuda adam gibi Bilimkurgu dizi vermediğiniz sürece lanet olsun böyle işe.

Hayır, zombi virüsü denince artık akla Bilimkurgu ve korkudan ziyade drama geliyor sanırım? Adamların da işine geliyor tabi basit ve çöp senaryoyu kolaycq yazıp, dünden hazır kitlenin önüne atmak!

Dizinin oyunculukları berbattı! Hepsi yapmacık ve alışık olduğumuz hareketler sergiledi. Müzik olsun, teknik olsun gayet de vasatın altındaydı.

Konu dışı olarak çevirisi bile tam bölüme yakışır düzeydeydi. (Bkz: Jack Londra) :D

Her ne kadar kötü başlarsa başlasın, konunun hatrına bir ya da iki bölüm daha devam edip öyle karar vereceğim devam edip etmeyeceğime. Yine de ikinci bölümü heyecanla beklemiyorum, öyle bir etkide bulundu ilk bölüm! :)

3/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,822
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

İnsafsızlar, bu kadar ağır ilk bölüm mü olur. :(

Bölümün özellikle orta kısımlarında çok sıkıldım ama sonlara doğru oldukça ilgi çekici olmayı başardı.

Cast genel olarak başarısız gözüküyor yalnız esas oğlan Johnny Depp'in gençliğine benziyor ve oyunculuğu fena değil.

Diğer bölümler umarım 40 dakika civarı olur, yoksa fazla sabredilmez. :)

6/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1.bölümü izledim bende @Harunnn60 @OzaN @*YıldırıM* @mrt-06 @Titanium
@GreatOttoman @Tolstoyevski
aa bencede yani ilk sahne ve son sahnesi iyiydi ortası bomboş bir bölümü biz daha doğrusu zombi dizilerine dağda ormanda sahnelere alışmısız ormanda oturalak 10 dakıka geçirseler birşey demeyiz mesala ama şehirde olunca sahneler sıkıldık zombi dizisine şehir falan olmuyor dağ orman şart :F:F:F
bu arada kız nasıl zombi oldu o diğer çocuklar kimdi diğer oğlanlar belliki kızı öldürmüş kız öyle zombi olmuş çünkü karnında kazık vardı o çocuklar nickin arkadaşımı kızı neden öldürmüşler kızda çıplak tecavüz olayımı olmuş ne olmuş dizide hiçbir detay yok :F
o kız nereye kayboldu ondandan haber yok bence detay vermekten çekinmesinler ayoll
1 saat bölüm çekmişler ama detay vermekten kaçınmışlar eee öyle oluncada ortası bomboş bir bölüm gibi geldi bizlere birde dediğim gibi orman dağ falan olmayınca şehirde falan olmuyor buna alışabilirmiyiz bilmiyorum :F:F:F

ayy bu arada @Yiğitt ilk 3 dakıka verilen konuda nicki kadın sanmıs bakın şunu yazmış:F:F:F

@Yiğitt İlk 1.5 dakika zaten kadının yattığı yerden aşağı merdivenlerden inmesiyle başlıyor mübarek. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Çiğdem- Zombi kıyameti söz konusu olunca The Walking Dead de bu dizi de hikaye. World War Z filmini öneririm, Brad Pitt in mükemmel oyunculuğu ile sınırları zorlamış efsane bir film bu konuda. Konu hakkında yapılmış en iyi filmlerden. Onun gibi yapımları izleyince , Walking Dead ve çakmasını cidden boş olduğu anlaşılıyor zombi kıyameti konusunda. :)

yRmfpxPG3sfhDS0uajD0Fjp8f4N6GHVxMG8-It6-n1KoRpfqCso-BuBhL6S4X5nDlGxbOd-Z0HfZ-NreXf9Z2BrrJPX_NXaK0UhXZoIUZ14nlOybihTyGS_hJA=w485-h303-nc

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
1.bölümü izledim bende @Harunnn60 @OzaN @*YıldırıM* @mrt-06 @Titanium
@GreatOttoman @Tolstoyevski
aa bencede yani ilk sahne ve son sahnesi iyiydi ortası bomboş bir bölümü biz daha doğrusu zombi dizilerine dağda ormanda sahnelere alışmısız ormanda oturalak 10 dakıka geçirseler birşey demeyiz mesala ama şehirde olunca sahneler sıkıldık zombi dizisine şehir falan olmuyor dağ orman şart :F:F:F
bu arada kız nasıl zombi oldu o diğer çocuklar kimdi diğer oğlanlar belliki kızı öldürmüş kız öyle zombi olmuş çünkü karnında kazık vardı o çocuklar nickin arkadaşımı kızı neden öldürmüşler kızda çıplak tecavüz olayımı olmuş ne olmuş dizide hiçbir detay yok :F
o kız nereye kayboldu ondandan haber yok bence detay vermekten çekinmesinler ayoll
1 saat bölüm çekmişler ama detay vermekten kaçınmışlar eee öyle oluncada ortası bomboş bir bölüm gibi geldi bizlere birde dediğim gibi orman dağ falan olmayınca şehirde falan olmuyor buna alışabilirmiyiz bilmiyorum :F:F:F

ayy bu arada @Yiğitt ilk 3 dakıka verilen konuda nicki kadın sanmıs bakın şunu yazmış:F:F:F

@Yiğitt İlk 1.5 dakika zaten kadının yattığı yerden aşağı merdivenlerden inmesiyle başlıyor mübarek. :D
Bu ne ya ne kadar çok eleştirmişsin. :D

@Çiğdem- Zombi kıyameti söz konusu olunca The Walking Dead de bu dizi de hikaye. World War Z filmini öneririm, Brad Pitt in mükemmel oyunculuğu ile sınırları zorlamış efsane bir film bu konuda. Konu hakkında yapılmış en iyi filmlerden. Onun gibi yapımları izleyince , Walking Dead ve çakmasını cidden boş olduğu anlaşılıyor zombi kıyameti konusunda. :)

yRmfpxPG3sfhDS0uajD0Fjp8f4N6GHVxMG8-It6-n1KoRpfqCso-BuBhL6S4X5nDlGxbOd-Z0HfZ-NreXf9Z2BrrJPX_NXaK0UhXZoIUZ14nlOybihTyGS_hJA=w485-h303-nc

Dizi ile filmi mi kıyaslıyorsun bravo. :D

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
Şimdi bitti benim de. Diziden pek umutlu değildim zaten @Tolstoyevski 'nin dediği gibi şu üvey baba klişesinden bıktık artık ya yani her kıyamet filminde olmak zorunda değil mi bu ? Zombi makyajları güzel olmamış o Calvin daha dönüşeli 5 dakika oldu o yüzündeki yaralar ne ara oluştu ? Tüm bu sıradan insanların hayatı yerine TWD 1. sezondaki Dr. Edwin Jenner'ın hayatını anlatsalardı çok daha ilgi çekici ve güzel olurdu bence.

Bunun da zombileri güzel değil be hacı düz duvara tırmanmalar filan. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu ne ya ne kadar çok eleştirmişsin. :D

Dizi ile filmi mi kıyaslıyorsun ya. :D
ayoll virsün yayılmasından nasıl yayıldığından bahsedicklerdi ama o kız virüsten nasıl etkilendi nasıl zombi oldu hiçbir detay verilmedi şuan twd formatında gidiyor insanlar zombi oluyor ama bu dizinin formatı virüsün nasıl yayıldığı bunlar nasıl zombi oluyor ama bunu vermediler ayrıca şehir ortamı kesinlikle uymuyor boş boş ormanda otursunlar izleriz yani :F:F:F

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,877
Puanı
1,061