Fav10 | Satranç Odası

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Şu an olmaz ama yakın zamanda yaparız diye düşünüyorum
Yarın olur diğer günler olur, ne zaman uygun olursa ben de uygunum akşamdan sonra olmak üzere tabi.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Geceye doğru pek müsait olamayacağım, uyku da basıyor fırsatın olursa lichesten 1 maç atarız rovanşı sonraya kalır. :A
Hâlâ aktifsen yapabiliriz. Ama buradan nasıl oynanacak bilmiyorum. Uygulama var. Genelde oynama alışkanlığı olanları yenemiyorum. Sen öyle misin? :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hâlâ aktifsen yapabiliriz. Ama buradan nasıl oynanacak bilmiyorum. Uygulama var. Genelde oynama alışkanlığı olanları yenemiyorum. Sen öyle misin? :A
Nadiren oynuyorum artı şu an uyku bastı ama yine de oynayalım :A Hazırsan "güldürdün" at hemen link atayım gir odaya :A
------

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Müsait bir vakit satranç atmak isteyenler olursa belirtmesi yeterlidir..

Well Done Chess GIF by emilyreaganpr

@MEnes @The_Erinch @Gerekli24 @bazinga @Dosi ....

• Güldürdün
Reactions: Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Akşam sonrası hesaplaşalım, defterleri kapatalım o halde bakalım... :A
Aynen muhakkak bu hesaplaşma defterini dürmemiz lazım... :A

Bu arada bir anime/manga takip ediyorum bir süredir. Yani günceline gelmeye çalışıyorum diyeyim... Onda ağır ilerliyorum, çılgınca bir anda tüketmiyorum... Serinin adı 3-Gatsu no Lion. Bu seride baş karakter Shogi diye bir oyun oynuyor. Oyun bildiğin Satranç'ın Japon Uzak Doğu versiyonu gibi... Hatta seri yapı olarak da The Queen's Gambit'e benziyor. İşte karakter belirli psikolojik savaşlar veriyor. Dramatik bir altyapısı falan var. Turnuvalara katılıyor. En iyisi olmak için mücadele veriyor. Uzun bir maraton gibi. Serinin samimiyeti ve çizimleri ise iç ısıtan cinsten. Animesi 2 sezon 22'şer bölüm yayınlanmış vaziyette şuan. Çok tatlı ve sıcak bir çizim kalitesi mevcut. Renk tonu falan gerçekten müthiş... Yani diyeceğim odur ki bir Satranç sever olarak sana tavsiye ederim...
------

Tavla odası nerede? :A
Tavla ile Satranç bir mi kardeşim... :A

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,343
Puanı
1,060
Aynen muhakkak bu hesaplaşma defterini dürmemiz lazım... :A

Bu arada bir anime/manga takip ediyorum bir süredir. Yani günceline gelmeye çalışıyorum diyeyim... Onda ağır ilerliyorum, çılgınca bir anda tüketmiyorum... Serinin adı 3-Gatsu no Lion. Bu seride baş karakter Shogi diye bir oyun oynuyor. Oyun bildiğin Satranç'ın Japon Uzak Doğu versiyonu gibi... Hatta seri yapı olarak da The Queen's Gambit'e benziyor. İşte karakter belirli psikolojik savaşlar veriyor. Dramatik bir altyapısı falan var. Turnuvalara katılıyor. En iyisi olmak için mücadele veriyor. Uzun bir maraton gibi. Serinin samimiyeti ve çizimleri ise iç ısıtan cinsten. Animesi 2 sezon 22'şer bölüm yayınlanmış vaziyette şuan. Çok tatlı ve sıcak bir çizim kalitesi mevcut. Renk tonu falan gerçekten müthiş... Yani diyeceğim odur ki bir Satranç sever olarak sana tavsiye ederim...
------

Tavla ile Satranç bir mi kardeşim... :A

Tavla, satrancın üvey kardeşi... :A @mrt-06 açmış ama pek ilgi görmemiş.Var mısın alıyım bir ifadeni seni Mars'a yollayayım... ( Kendisi Mars olur.) :A

• Güldürdün
Reactions: mrt-06 and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Tamamen iddialı bir yaklaşım % 50 diyelim.Mantık faktörünü devredışı bırakma... :A
Tabi ki strateji, risk kontrolü, blöfler önemli ama zar gelmedikten sonra bunların hiç birinin bir önemi olmadığı için %50 çok az bir sayı. Yüzde 75 şans yüzde 25 kişisel strateji diyebilirim NET bir şekilde... :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam