Fav10 Film Kulübü 9. Sezon | 1. Hafta Oylaması

Hangi 6 filmi izleyelim?

• Kullanılan toplam oy
    10
  • Anket kapatılmış .

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Oylama sonucu şöyle oldu. Eşitlik olan iki filmi ne yapalım? (One Day ve The Invention of Lying)

İsterseniz ikisini de alalım ya da hızlıca mini oylama yapalım? :D

@Dosi @vadikızı @Sherlock @MasacRE @sokak sanati @Araf @Maskeli Fedai @Yiğitt @MasacRE @kerem @mesmeso61 @MEnes @Tolstoyevski

Mother: 8
Melancholia: 6+2
Chronicle: 6+1
Moon: 5+2
Safety Not Guaranteed: 5+1
One Day: 4
The Invention of Lying: 4

Sleep Tight: 3
Precious: 3
End of Watch: 2+1
Julie & Julia: 1+1
Twice Born :1
Bu ikinci aşama. Beraberlik bozma. ne ara kullandın? :eek:
Yok ki mesajın bazinga belirttikten sonra
İkisine de vermişim işte ankette :A Mesaj olarak yazmadım :A
tahmin ettim anlamadığını. Bazinganin mesaja beğeni bile atmışsın.
Şimdi sırada ikisi arasinda seçim yapmanda 😡
Daha ne kadar açıklayabilirim durumu :S
Seç birini
One Day veya The Invention of Lying

sırf One Day kolay yazılıyor diye onu seçme :A

@MasacRE @Sherlock @MEnes

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
"One Day" filminin konusu:
Emma (Anne Hathaway) ve Dexter (Jim Sturgess) birbirlerine tamamen zıt sosyal yapılardan gelen iki genç insandır. Emma işçi sınıfı bir aileden yetişmiş, hayata dair devrimci ruhu olan bir genç kızdır. Dexter ise baba parası ile okuyan, çapkın ve eğlenceden başka bir şeyi umursamayan biridir. İkilinin yolları üniversiteden mezun oldukları gün kesişecek ve 15 Temmuz tarihi uzun yıllar sürecek bir arkadaşlığın başladığı gün olacaktır.

Onların hayatları bazen beraber bazen uzak diyarlarda akıp giderken, her yıl 15 Temmuz'da
aralarındaki ilişkinin seyrine de tanık oluruz. Mutlulukları, hüzünleri, umutlarıyla geçen 20 yılın ardından tanıştıkları mezuniyet gününün gerçek anlamını da anlayacaklardır...

Geçtiğimiz sene Carey Mulligan ve Peter Sarsgaard'ın başrollerini paylaştıkları Aşk Dersi (An Education) filmi ile adından bolca söz ettiren Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig’in yönettiği film, David Nicholls aynı adlı çok satan romanından beyazperdeye uyarlandı. Filmin senarsitliğini de yazarın kendisi üstleniyor...

"The Invention of Lying" filminin konusu:
Politikacısınıdan reklamcısına herkesin aklındakini doğru oralarak söylediği bir gerçeklik düşünün.

Ve o gerçeklikte ezik bir adam olan Mark, yalan söyleyebilmeyi keşfeder...

Seçim yapmakta zorlanana konular.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
tahmin ettim anlamadığını. Bazinganin mesaja beğeni bile atmışsın.
Şimdi sırada ikisi arasinda seçim yapmanda 😡
Daha ne kadar açıklayabilirim durumu :S
Seç birini
One Day veya The Invention of Lying

sırf One Day kolay yazılıyor diye onu seçme :A

@MasacRE @Sherlock @MEnes
Bana ikisi de uyar farketmez :A

• Olmamış
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
"One Day" filminin konusu:
Emma (Anne Hathaway) ve Dexter (Jim Sturgess) birbirlerine tamamen zıt sosyal yapılardan gelen iki genç insandır. Emma işçi sınıfı bir aileden yetişmiş, hayata dair devrimci ruhu olan bir genç kızdır. Dexter ise baba parası ile okuyan, çapkın ve eğlenceden başka bir şeyi umursamayan biridir. İkilinin yolları üniversiteden mezun oldukları gün kesişecek ve 15 Temmuz tarihi uzun yıllar sürecek bir arkadaşlığın başladığı gün olacaktır.

Onların hayatları bazen beraber bazen uzak diyarlarda akıp giderken, her yıl 15 Temmuz'da
aralarındaki ilişkinin seyrine de tanık oluruz. Mutlulukları, hüzünleri, umutlarıyla geçen 20 yılın ardından tanıştıkları mezuniyet gününün gerçek anlamını da anlayacaklardır...

Geçtiğimiz sene Carey Mulligan ve Peter Sarsgaard'ın başrollerini paylaştıkları Aşk Dersi (An Education) filmi ile adından bolca söz ettiren Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig’in yönettiği film, David Nicholls aynı adlı çok satan romanından beyazperdeye uyarlandı. Filmin senarsitliğini de yazarın kendisi üstleniyor...

"The Invention of Lying" filminin konusu:
Politikacısınıdan reklamcısına herkesin aklındakini doğru oralarak söylediği bir gerçeklik düşünün.

Ve o gerçeklikte ezik bir adam olan Mark, yalan söyleyebilmeyi keşfeder...

Seçim yapmakta zorlanana konular.
Etiketleme yapsaydın daha iyi olurdu😊

• Güldürdün
Reactions: Araf

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Sen bunu ancak rüyalarında yaparsın. Yıllardır ekibin dağılmaması için her şeyi yapan kişi benim burada... :A 2 3 haftalık bir süreçte 0 film izledim diye bunu yapacaksanız nerede kaldı sizin vefanız... :A

Söz konusu SABAR ise, VEFA sadece bir semt adıdır adaşım... Bunu sen söylemiştin, unuttun mu... :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
:D konusu ne ki filmin o sahne varmış
Konusu bu:
Gemma ve Diego Saraybosna’da tanışmışlardır. Gemma'nın hayatı Diego’ya aşık olması ile beklenmedik şekilde değişmiştir. Fakat Diego, Bosna savaşı sırasında hayatını kaybeder, Gemma ise başka bir ülkeye savrulur. Savaş bittikten yıllar sonra Gemma oğulunu da yanına alarak Diego'nun öldüğü topraklara geri döner. Geçmişte yaşananları ve Diego'nun izlerini Saraybosna'da arar...

Penélope Cruz ve Emile Hirsch gibi oyuncularla birlikte başrolde yer alıyor. Saadet Işıl Aksoy, bu filmle birlikte gündeme gelmiş diye de hatırlıyorum, özellikle o sahneyle.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,838
Puanı
1,060
Konusu bu:
Gemma ve Diego Saraybosna’da tanışmışlardır. Gemma'nın hayatı Diego’ya aşık olması ile beklenmedik şekilde değişmiştir. Fakat Diego, Bosna savaşı sırasında hayatını kaybeder, Gemma ise başka bir ülkeye savrulur. Savaş bittikten yıllar sonra Gemma oğulunu da yanına alarak Diego'nun öldüğü topraklara geri döner. Geçmişte yaşananları ve Diego'nun izlerini Saraybosna'da arar...

Penélope Cruz ve Emile Hirsch gibi oyuncularla birlikte başrolde yer alıyor. Saadet Işıl Aksoy, bu filmle birlikte gündeme gelmiş diye de hatırlıyorum, özellikle o sahneyle.

Aa konusu güzelmiş ya o sahneyi sardırarak izlerim ben bu filmi :D

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hımm anladım ama ne bilim izlenemiyo işte yaa :D ay ben izleyemiyomda nasıl çekti acaba saadet hanım :A
Profesyonel oyunculuk gereği, hele de uluslararası alanda kendini göstermek istiyorsa, ister istemez profesyonel sahne de rol alır. Gerçi o filmdeki performansı etkili olmamış da olabilir, genelde yerli yapımlarda devam ediyor. :D

• Beğendim
Reactions: Angelica