Eurovision 2020 | Genel Yorum Konusu

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Ayrıca Malta bu yıl aşırı iyi. Geçen yıl da klip ve şarkı güzeldi, sahnede batırmışlardı. Umarım aynısı yaşanmaz.
Bu yılki şarkıları çok modern hatta bu yılın en modern şarkılarından birisi. Modernden kastım şu an gündemde olan tarza uydurulmuş olmak.

Mesela Bulgaristanda da aynısı var. Genç kitlenin zevklerine oynamışlar onlar da. Tabiiki Bulgaristanın ki daha çok çakma duruyor o ayrı konu.

• Üzücü
Reactions: Hazem

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Eurovision bence bu sene %90 iptal oldu. Seyircisiz oynansa bile Avrupa’yı ölüm kasıp kavururken müzik ve eğlence etkinliği ne kadar anlamlı kalır bilmiyorum. Geri kalan %10 seyircisiz olma ihtimali ise “insanlar kafasını uzaklaştırsın, stres atsın” amaçlı yapılabilir. An cak ölüm her yerde kol gezerken fazlasıyla tatsız tüysüz ve nafile olacaktır. Zaten seyircisiz olsa bile doğal olarak yüzlerce kişi yine olacak ekipleri topladığımızda her ülkenin ve çalışanlar vb. En başta sanatçılar gitmeyecektir, o yüzden %90 bile az, %99,99 iptal.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Eurovision bence bu sene %90 iptal oldu. Seyircisiz oynansa bile Avrupa’yı ölüm kasıp kavururken müzik ve eğlence etkinliği ne kadar anlamlı kalır bilmiyorum. Geri kalan %10 seyircisiz olma ihtimali ise “insanlar kafasını uzaklaştırsın, stres atsın” amaçlı yapılabilir. An cak ölüm her yerde kol gezerken fazlasıyla tatsız tüysüz ve nafile olacaktır. Zaten seyircisiz olsa bile doğal olarak yüzlerce kişi yine olacak ekipleri topladığımızda her ülkenin ve çalışanlar vb. En başta sanatçılar gitmeyecektir, o yüzden %90 bile az, %99,99 iptal.
İptal edilmeyi bırak ertelenmesi bile söz konusu değil. Sıcak havalar gelince virüsün etkisi minimuma düşecek zaten. Yarışmanın da Mayıs sonu yayınlandığını düşünürsek alınan önlemlerle beraber bu konuda hiçbir sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İptal edilmeyi bırak ertelenmesi bile söz konusu değil. Sıcak havalar gelince virüsün etkisi minimuma düşecek zaten. Yarışmanın da Mayıs sonu yayınlandığını düşünürsek alınan önlemlerle beraber bu konuda hiçbir sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Umarım tam dediğin gibi olur ve bir an önce kurtuluruz bu karabasan ortamından. Ama Mayıs sonuna kadar bu felaketin tamamen bitmeyeceği bir gerçek. Yine de benim aklımda Nisan sonları diye kalmıştı, o yüzden %90-99 dedim. Mayıs sonu ise %80’e düşüyor o ertelenme ihtimali. Seyircisiz olmaması konusunda ise bir ihtimal dahi yok.

• Beğendim
Reactions: kerem

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Resmi açıklamada zaten nisanın ilk 2 haftası içinde kesin karar verileceği demişler. Çünkü 11 nisandan itibaren sahnenin ve mekanın işleri başlanması planlanıyordu. Rotterdamdan gelen resmi açıklama bu tarihi beklediklerini dediler.
Eğer yok durum iyileşmezse, nisandaki görüşmede 3 seçenek masada olacakmış:
1. Seyircisiz kendi taruhinde yapılması
2. Her temsilçinin kendi ülkesinden video bağlantı ile sahne alması (ki bence en saçması bu)
3. Temmuz ortasına ertelenmesi

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Sanırım beklenen gelişme maalesef gerçekleşti, tarihte ilk kez iptal olmuş. Euro 2020 iptal, Eurovision iptal, ligler iptal, sinema filmleri diziler iptal... Şaka gibi bir sene.

• Üzücü
Reactions: kerem