Eurovision 2011 Yarı Final Sonuçları

Eleştirmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4
Puanı
137
Eskiden daha fazla konuşurdu sanki :D Millet bu adamı duymasın diye yabancı kanallardan izlerdi. Artık emekli olsun..

SaMeT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2
Puanı
119
1-Türkiye 8,8-12
Şovumuz mükemmel. Türkiye’den daha iyisi çıkmadı.
2-Azerbaycan 7,3-10
Azerbaycan’da en az Türkiye kadar iyi. Yavaş bir parça fakat yine de Yarı Finalden 2.sırada çıkacaktır.
3-Rusya 6,7-08
İddialı şarkılardan birisi. Finalde en güçlü rakiplerimizden birisi olacağına inanıyorum.
4-Norveç 6,5-07
Şarkı çok hoş. Waka Waka çakması olduğu tüm Eurovision fanlarının ortak düşüncesi. Bende öyle düşünüyorum. Fakat Afrika ezgileri Eurovision’da denenmemiş bir tür.
5-Ermenistan 6,2-06
Şovları bana farklı geldi. Ermenistan, bu sene Türkiye’nin rakibi olmasa bile, finale kesin çıkacak. Ve Türkiye’den 6 puan alacak.
6-Macaristan 5,9-05
Macaristan’ın şarkısı finale çıkmayı hak ediyor.
7-Gürcistan 5,5-04
Gürcistan, farklı türde denemek istemiş. Zaten finale çıkabilecek kadar iyi bir şarkı.
8-Polonya 5,2-03
Belki finale çıkamayacaktır. Fakat benim bu şarkıya bir zaafım var. Çok hoşuma gidiyor.
9-Arnavutluk 4,8-02
Kadın çok bağırmasına rağmen yapılan kamuoyu yoklamalarında Arnavutluk’a şans tanıyan ülkeler var.
10-Yunanistan 4,2-01
Şarkısı çok kötü. Oy potansiyeli olduğundan dolayı Yunanistan, finale kesinlikle çıkacak.

SaMeT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2
Puanı
119
Çıkamadık!.. Skandal nasıl oluyor böyle bir şey anlamadım...
İnanılır gibi değil. En iyi bizdik. Bizden daha iyi bir ülke yoktu ki.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hiç tahmin ettiğim ülkeler çıkmadı. Benim için sonuçlar büyük sürpriz oldu.

Türkiye ve Ermenistan kesinlikle finalde olmalıydı bana göre.

Özellikle Litvanya ve Macaristan'ın ilk onda olması son derece şaşırtıcı bana göre.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
Şoktayım. Bu yarışmada da Avrupa'nın bizi sevmediği ortaya çıktı. :( Ben Yüksek Sadakatı şahsen ilk defa duymuştum.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Finale kalanları izleyemedim ama şoktayım.. Türkiye en kötü performansla bile finale kalmıştı. (Rimi Rimi Ley vb) Yanlışlık filan olmasın?!? Hangi ülkeler kaldı arkadaşlar, sonları izleyemedim.
Evet son 10-15 yıldır hep finallere kalıyorduk. Rimi Rimi Rey dahil.

Ülkeleri ilk mesaja ekledim.

SaMeT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2
Puanı
119
Heyecan olsun diye herhalde bizim şarkımızı en son açıklayacaklar diye düşünmüştüm. Yok ya 19 ülkeden ilk 10'a giremeyecek kadar mı kötüydü şarkımız? Yazıklar olsun.
Telefonla bağlandık Bülent Özveren'e.
Hala aklım almıyor biz 1.olmak için gitmemiş miydik DüsseLdorf'a.
Finlandiya, Litvanya... Hiçbir şey söylemiyorum. Aylardır Eurovision'u takip ediyorum. O grup Yüksek Sadakat varını yoğunu ortaya koyuyor. Şovumuz mükemmeldi.
AVRUPA'NIN EN TEKNOLOJİK ÜLKELERİNDEN BİRİSİ ALMANYA'DAN TELEFONLA SUNUM YAPAN TÜRKİYE FİNALE ÇIKAMADI. ÜSTELİK EN MÜKEMMEL ŞOVA SAHİP OLAN ÜLKE OLMASINA RAĞMEN...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Rakip ülkelerde çok iyi şarkılar olsa normal diyeceğim ama bizim şarkı gerçekten ortalamanın üstündeydi.
Son derece sıradan şarkılar bile seçildi finale.

Eleştirmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4
Puanı
137
Türkiye Eurovision' da hep finale kaldığı için gündeme gelmedi ama Eurovision' da o kadar güzel şarkılar finale kalamadan elendiki. Şu anda da Türkiye gayet başarılı ve en az ilk 5' e kalacak bir şarkıyla elendi. Eski oylama sistemi değişti ama hala başarılı şarkılar/ülkeler eleniyor. Bu arada oylamaya sadece yarı finaldeki ülkeler katılmış. Almanya, Hollanda, Belçika gibi tam puan aldığımız ülkeler yokmuş. Ses sistemi filan rezaletti zaten. Suç Yüksek Sadakat' te değil, oylama sisteminde kesinlikle.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
Bazı ülkelerin şarkıları gerçekten çok kötüydü. Ama Avrupa işte sevdiği ülkelere veriyor oyunu. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gürcistan ve Azerbaycan'ı destekleyeceğim sanırım finalde :)

Tabii diğer yarı finali ve Almanya'nın performansını da görmek lazım :)

SaMeT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2
Puanı
119
Bizim Şarkımız;
Sırbistan
Litvanya
Gürcistan
Yunanistan
İsviçre
Finlandiya
İzlanda
Bu 7 ülkeden 1000 kat daha güzeldi. Bizi geçebilecek Azerbaycan ve Rusya'dan başka ülke göremediğim bu finalde biz ilk 10'a bile giremedik.

Eleştirmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4
Puanı
137
Gürcistan ve Azerbaycan'ı destekleyeceğim sanırım finalde :)

Tabii diğer yarı finali ve Almanya'nın performansını da görmek lazım :)

Evet bu iki ülke çok iyi, yanına Rusya' yı da ekleyebiliriz. Eski oylama sistemi devam etseydi bu şarkıyla banko Rusya 1. olurdu. Komşularından yoğun destek alıyor zaten. :) Ama İngiltere' de de Blue grubu gibi çok yakın bir döneme damgasını vurmuş bir grup var, özellikle kadınlardan yoğun destek alabilir. Perşembe günkü yarı finali çok merak ediyorum. Başları Fatmagül' e kurban gidecek gibi. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gürcistan ve Finlandiya gayet normaldi. Ben beğendim onları ve çıkmasını bekliyordum ama dediğin diğer ülkeler gerçekten bizimkilerin performansından kötüydü.

Keşke o saçma kıyafetler yerine adam gibi giyinselerdi :)