FF Eski Forum

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2 Şubat 2019 öncesini kapsayan forumdur. Özellikle mobil bakımdan yeni forum daha kullanışlı gibi gözükse de eskisi çok daha ferah, rahat ve sosyal idi. Yeni forum ise daha gelişmiş ancak daha dar, sıkışıklık hissi uyandırıyor. Eski Forum da tıpkı güzel Eski Türkiye gibi çekip gitti...

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
2 Şubat 2019 öncesini kapsayan forumdur. Özellikle mobil bakımdan yeni forum daha kullanışlı gibi gözükse de eskisi çok daha ferah, rahat ve sosyal idi. Yeni forum ise daha gelişmiş ancak daha dar, sıkışıklık hissi uyandırıyor. Eski Forum da tıpkı güzel Eski Türkiye gibi çekip gitti...

Merak etme yakında Fav10 tatile çıksın diyeceğiz :A :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Foruma geldim geleli sürekli yenilikler oldu, neredeyse hepsine karşı durdum ama sonunda hepsine çok iyi şekilde alıştık. Mobil sürümü çok iyi olmuş, fazla kullanmasam da kullandığım zamanlar sorun yaşıyordum. Eskisi daha rahattı, basit bir sürümdü orası doğru. Aradığımızı çok daha rahat buluyorduk da buna da alışırız zamanla. Gire çıka o da basit gelecek, elimiz direkt gidecek. Hayat da alışıyoruz olan bitene, burada mı alışamayacağız? :X

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Foruma geldim geleli sürekli yenilikler oldu, neredeyse hepsine karşı durdum ama sonunda hepsine çok iyi şekilde alıştık. Mobil sürümü çok iyi olmuş, fazla kullanmasam da kullandığım zamanlar sorun yaşıyordum. Eskisi daha rahattı, basit bir sürümdü orası doğru. Aradığımızı çok daha rahat buluyorduk da buna da alışırız zamanla. Gire çıka o da basit gelecek, elimiz direkt gidecek. Hayat da alışıyoruz olan bitene, burada mı alışamayacağız? :X
İnsan oğlu neye alışmıyorki. Bunada alışırız :A Ben hep mobildim ve şuan yeni mesajlar tıklayacağım zaman hep profil mesajları öne geliyor :F

Bir önceki yenilik konusuna denk gelmiştim. İlkkez olmamış butonu koyulduğunda "ben sinirli adamım, bana olmamış atarlarsa kavga ederim" tarzı bir yorumun vardı ama sonuç? Belkide en çok diss atan kişi Yiğit oldu :A o kadar bariz belli olan bir durum olduğu için @DarkLegenD tarafından diss atma konun açılmıştı :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
İnsan oğlu neye alışmıyorki. Bunada alışırız :A Ben hep mobildim ve şuan yeni mesajlar tıklayacağım zaman hep profil mesajları öne geliyor :F

Bir önceki yenilik konusuna denk gelmiştim. İlkkez olmamış butonu koyulduğunda "ben sinirli adamım, bana olmamış atarlarsa kavga ederim" tarzı bir yorumun vardı ama sonuç? Belkide en çok diss atan kişi Yiğit oldu :A o kadar bariz belli olan bir durum olduğu için @DarkLegenD tarafından diss atma konun açılmıştı :A
Ben hatta Ozan'a forumu bırakırım olmamış butonu gelirse diye bir şey demiştim yönetimde, o derece karşı çıkmıştım. Sonuç dediğin gibi, çokça kullandım. Tabi beklediğim gibi kötü niyetli kullanım olmadı, zaman zaman birilerine karşı oldu bu ama fazla uzamadı ve abartılmadı. :D

• Beğendim
Reactions: bazinga and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben hatta Ozan'a forumu bırakırım olmamış butonu gelirse diye bir şey demiştim yönetimde, o derece karşı çıkmıştım. Sonuç dediğin gibi, çokça kullandım. Tabi beklediğim gibi kötü niyetli kullanım olmadı, zaman zaman birilerine karşı oldu bu ama fazla uzamadı ve abartılmadı. :D
Sinir bozucuyu sevdim. Tam da senin profil mesajıma verdiğin cevabına uydu yapıştırmak :A daha 1 kere kullandım, sana denk geldi :A
Senden diss kapmak için @MasacRE ile az damarına basmadık son zamanlarda ama bana genelde gözlük fırlatıyordun :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE and Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sinir bozucuyu sevdim. Tam da senin profil mesajıma verdiğin cevabına uydu yapıştırmak :A daha 1 kere kullandım, sana denk geldi :A
Senden diss kapmak için @MasacRE ile az damarına basmadık son zamanlarda ama bana genelde gözlük fırlatıyordun :A
Gözlüklerim gitti, ona yanarım. :T @MasacRE

• Güldürdün
Reactions: MasacRE and Dosi

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Bırakın bu eski seviciliği artık.

Forumun şu görüntüsü a-şı-rı sek-si. @bazinga tek tek kodladınız mı ne yaptınız bilmiyorum ama elinize sağlık.

Düzenleme: 'gericilik' kelimesi 'eski sevicilik' olarak değiştirildi.
Eski her zaman iyidir ben yeniciliğe karşıyım :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yenisi her yönden daha iyidir. :Z
Açtığım konuları ana sayfada bile göremiyorum, anca profilden açtığım bütün konular kısmına girerek dolaylı yoldan erişiliyor bunun amacı ne böyle :A
Az kurcala Tols bey :A Al sana iki yol:
Bilgisayar görünümü şuradan:
64636

Benim gibi mobilsen şuradan 3 çizgili yer, ardından Ana sayfa seçeneği:
Mobil:
64635

Gıcık kısmı, ordaki Dosi kısmına tıklayınca profilime değil hesap ayarlarıma ışınlanıyorum :F

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Az kurcala Tols bey :A Al sana iki yol:
Bilgisayar görünümü şuradan:
Ekli dosyayı görüntüle 64636

Benim gibi mobilsen şuradan 3 çizgili yer, ardından Ana sayfa seçeneği:
Mobil:
Ekli dosyayı görüntüle 64635

Gıcık kısmı, ordaki Dosi kısmına tıklayınca profilime değil hesap ayarlarıma ışınlanıyorum :F

O zaten bahsettiğim “profilden, açtığım bütün konular” cümlesinde bahsettiğim “dolaylı” yer ama niye anasayfada görmek varken oraya buraya tıklayayım ki :A Hatta yorum yaptığım konular bile görülmüyor, mesela demin dizi yorumu yaptım ama anasayfada o konuyu göremiyorum, düzeltme yapmak için tekrardan o konunun olduğu alt foruma girmem gerekecek. Konuları ve açtığım başlıkları anca birisi yorum yaptığında görebiliyorum, filtreleme kısmında “katılımda bulunduğunuz” ya da “izlediğiniz konular” kutucuklarına işaret koyunca da tamam bu söylediklerim gözüküyor ama bu sefer de yeni konular, katılımda bulunmadığım başka güncel konular gözükmüyor anasayfada, “okunmamış konular” kısmı da işaretli olmasına rağmen. :A

Halbuki eskisinde hiç bu elle ayarlama karışıklığı yoktu, her şey otomatik olarak gözüküyordu anasayfada güncelleştikçe konular.

Ve ayrıca PC için ayrıca zahmet etmene gerek yok zira hayatımda sadece bir ya da iki kere PC’den girdim foruma, geri kalan kısımların tamamı telefon tarayıcısı üzerinden, eskiden tablet bozulmadan ondan da giriyordum ama o da mobil versiyondu sonuçta. :D

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
O zaten bahsettiğim “profilden, açtığım bütün konular” cümlesinde bahsettiğim “dolaylı” yer ama niye anasayfada görmek varken oraya buraya tıklayayım ki :A Hatta yorum yaptığım konular bile görülmüyor, mesela demin dizi yorumu yaptım ama anasayfada o konuyu göremiyorum, düzeltme yapmak için tekrardan o konunun olduğu alt foruma girmem gerekecek. Konuları ve açtığım başlıkları anca birisi yorum yaptığında görebiliyorum, filtreleme kısmında “katılımda bulunduğunuz” ya da “izlediğiniz konular” kutucuklarına işaret koyunca da tamam bu söylediklerim gözüküyor ama bu sefer de yeni konular, katılımda bulunmadığım başka güncel konular gözükmüyor anasayfada, “okunmamış konular” kısmı da işaretli olmasına rağmen. :A

Halbuki eskisinde hiç bu elle ayarlama karışıklığı yoktu, her şey otomatik olarak gözüküyordu anasayfada güncelleştikçe konular.

Ve ayrıca PC için ayrıca zahmet etmene gerek yok zira hayatımda sadece bir ya da iki kere PC’den girdim foruma, geri kalan kısımların tamamı telefon tarayıcısı üzerinden, eskiden tablet bozulmadan ondan da giriyordum ama o da mobil versiyondu sonuçta. :D
Ya ammada üsengeçsin, 1 tık yerine 2 tık yaparsın olur biter ama anlattığın kadar dolaylı yol yok.
uyku fena basmış beni. @bazinga uğraşsın senle :A ama son bir ekran resmide atayım.
Bak bu kategoriler altında ulaşmak istediğin her yer var aslında. Neler yeni kısmında son etkinlik seçeneğine tıklarsan kendi yorumlarını görürsün. Neler Yeni'deki "Haber akışıniz" kısmı senin değil, izlediğin kişilerin yorumlarını gösterir. Bu iki farkıda unutma :D
2 saat sonra ya da yarın Film konusuna gitmek istiyorsan "Kategoriler"kısmından tüm bölümlerdeki en son mesajlı konular belirir.
64637

Ben kurcaladıkça daha kolay yolları keşfediyorum. Hâla evet karışık gelen kısımlar var ama yavaş yavaş alışıyorum.ve sevdim yeni halini.
iyi geceler :bhr: Yorucu bir gündü benim için. Kurcala öğren! :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şuan forum harika olmuş. Pefecto!!!!
Sadece merak edip ama hala kullanmadiğim " Yer imleri (bookmarks)" hala kullanamamiş olmak :A

Ayarları böyle yaparsan eğer eski top 30 formatının keyfini yakalıyorsun:X

64639

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Yeniler bilmez 2013'deki en güzeliydi bu da ondan sonraki en güzel bence. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gerçekten her geçen gün daha fazla özlüyorum o özgür ortamı, ferahlığı tıpkı eski güzel Türkiye’yi özler gibi... Şu konuya girebilmek için bile anasayfadan direkt Sözlük bölümü girmek mümkün değil, yandan yan sekmeye tıklayıp kategoriler bölümüne gireceksin filan.. Top 15 bile yok. Hele Durum kısmı eskisinden çok daha kurak. Eskiye göre teknik yenilikler elbette iyi bir şey ama o eski ortamı her türlü yeniye tercih ederdim, yüz kere yeni bir kere eski olamaz. Eski daima kalitelidir, şarap gibidir. Film, dizi, kitap, müzik her alanda eskinin tadı bir başka güzeldir...

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai