En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
@berkann Hobbit için öyle bir yorum yapmışsınki sanki LOTR ile tamamen farklı bir seri çakmasını yapmak istemişler ama pek beceremişler gibi. :D Benzerlikler olması çok normal ve biraz alt seviyede kaldığına katılıyorum. :)

@berkann Hobbit için öyle bir yorum yapmışsınki sanki LOTR ile tamamen farklı bir seri, çakmasını yapmak istemişler ama pek beceremişler gibi. :D Benzerlikler olması çok normal ve biraz alt seviyede kaldığına katılıyorum. :)

Evet ama öyle gibi. :D Olayları çok benzettim ben LOTR'a. :(

- - - Ekleme - - -

The Nighmare Before Christmas

Farklı bir animasyondu. Bu tarzı pek sevmedim. Ama korkunçluk barındırması iyiydi.

Konusu ve ana fikri güzeldi. "Kendini değiştiremezsin."

Başlarda biraz sıkılsam da Noel Gecesi'nde toparladılar filmi.

Puanım: 7.5/10

Annie Hall (1977)

Woody Allen'ın daha önce tek bir filmini izlemiştim o da Midnight in Paris idi. O filmi epey sevmiştim ve diğer Woody Allen filmlerini de epey seveceğimi ön görmüştüm ki bu filmle birlikte o yargı tamamen ters yöne döndü.

Film gerçekten çok sıkıcıydı. Before Sunrise'ın daha sıkıcı diyaloglusu gibiydi filmin büyük çoğunluğu gereksiz diyaloglarla geçti.

Woody Allen'ı oyuncu olarak ilk kez izledim canlandırdığı karakteri pek sevmesem de oyunculuk olarak başarılıydı.

Filmi farklı kılan şüphsesiz yönetmenlik teknikleri olmalı. Çıktığı yılı düşünecek olursak pek çok teknik ilk kez denenmiş olabilir. En azından ben o tarihlere dair izlediğim filmlerde bu tekniklere rastlamadım. Yönetmenlik oscarını bu teknikler kazandırmış olmalı.

Filmin o yıl aldığı 4 Oscar çok fazla ama o yıl çıkan diğer filmlere baktığımda kötünün iyisi olarak görülmüş herhalde diye düşündüm çünkü o yıl Star Wars dışında kayda değer başka film çıkmamış.

Özetle bir iki yönetmenlik tekniğe bağlı sahne dışında çok vasat bir filmdi. Kısa süresine rağmen çok sıkıcıydı.

Puanım: 4/10

A Bronx Tale (1993)

İzlediğim en iyi suç mafya filmlerindendi. De Niro bu filmde alışılmışın dışına çıkmış. Mafya yerine mafyadan oğlunu koruyan bir babayı canlandırmış ve yine müthiş bir performans göstermiş. Açıkcası filmi açarken bu kadar müthiş bir film olacağını tahmin etmiyordum ama film yanılttı beni. Özellikle çocuğun küçük hali ve büyük halini canlandıran oyuncularda çok iyiydi. Sonny'de her ne kadar kötü adam rolünde görünsede filmin kahramanlarından biriydi. Konusu, oyunculuklar, akıcılık hepsi çok iyiydi. De Niro yönetmiş filmi ve yönetmenliktede başarılı olduğunu kanıtlamış bu filmle.

10/10

Reservoir Dogs (1992)

Konusunu okuyunca aksiyonu bol bi film sanmıştım ama hiç öyle değildi. Yavaş ilerleyen uzun ve sıkıcı diyalogların olduğu bi filmdi. Sadece son dakikalara doğru 3 kişinin birbirini vurduğu sahne güzeldi. Ama yaşlı adamın oğlunu kim vurdu orayı çözemedim :D İmdb puanının 8.4 olması şaşırtıcı bence o puanı hak eden daha güzel filmler var.

6.5/10

Mystic River (2003)

Yine bu filmi neden daha önce izlemedim dedirten bir film oldu.Usta Eastwood yine farkını ortaya koymuş.

Filme göz atacak olursak,çok başarılı bir filmdi.Başrolde The Shawshank Redemption filminden tanıdığım ve sevdiğim Tom Robbins vardı.Sean Penn'i de unutmamak gerek müthiş bir oyuncu gerçekten,yine hayran kaldım kendisine.

Oyunculuklar çok iyiydi beğendim.Zaten film hem "En İyi Erkek Oyuncu" hemde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dallarında Oscar'ları nı almış.

Çok etkileyici bir hikayesi bir o kadar da güzel senaryosu vardı.Filmin etkisinden kolay kolay çıkamıyacak gibiyim.Kurguda yine çok başarılıydı.

Yönetmene gelecek olursak;hemen her filmini sevdiğim ve hayran kaldığım bir isim.Zor gibi gözüküyor ama elimden geldiğince Eastwood filmlerini bitirmeye gayret edeceğim. :)

Genel olarak mükemmel bir filmdi.Tavsiye ederim... :)

Puanım: 9.5/10

Evet ama öyle gibi. :D Olayları çok benzettim ben LOTR'a. :(

- - - Ekleme - - -

The Nighmare Before Christmas

Farklı bir animasyondu. Bu tarzı pek sevmedim. Ama korkunçluk barındırması iyiydi.

Konusu ve ana fikri güzeldi. "Kendini değiştiremezsin."

Başlarda biraz sıkılsam da Noel Gecesi'nde toparladılar filmi.

Puanım: 7.5/10
İzlediğim en kötü filmlerdendi. Çocukken izlesem severdim belki ama geçen yıl izledim ve bence çok sıkıcıydı. :(

Mystic River (2003)

Yine bu filmi neden daha önce izlemedim dedirten bir film oldu.Usta Eastwood yine farkını ortaya koymuş.

Filme göz atacak olursak,çok başarılı bir filmdi.Başrolde The Shawshank Redemption filminden tanıdığım ve sevdiğim Tom Robbins vardı.Sean Penn'i de unutmamak gerek müthiş bir oyuncu gerçekten,yine hayran kaldım kendisine.

Oyunculuklar çok iyiydi beğendim.Zaten film hem "En İyi Erkek Oyuncu" hemde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dallarında Oscar'ları nı almış.

Çok etkileyici bir hikayesi bir o kadar da güzel senaryosu vardı.Filmin etkisinden kolay kolay çıkamıyacak gibiyim.Kurguda yine çok başarılıydı.

Yönetmene gelecek olursak;hemen her filmini sevdiğim ve hayran kaldığım bir isim.Zor gibi gözüküyor ama elimden geldiğince Eastwood filmlerini bitirmeye gayret edeceğim. :)

Genel olarak mükemmel bir filmdi.Tavsiye ederim... :)

Puanım: 9.5/10

Eastwood'un yönetmenliğini konuşturduğu filmlerden. Oyunculuklar gerçekten harikaydı filmde. :)

OzaN post: 1432354' Alıntı:

İzlediğim en kötü filmlerdendi. Çocukken izlesem severdim belki ama geçen yıl izledim ve bence çok sıkıcıydı. :(

Başında ben de sıkılmıştım ama konusu farklıydı. Bana hiç çocuk filmiymiş gibi gelmedi. :D

berkann post: 1432358' Alıntı:
Başında ben de sıkılmıştım ama konusu farklıydı. Bana hiç çocuk filmiymiş gibi gelmedi. :D

Tim Burton filmlerinin gothic havasından dolayı öyle gözükebilir ama bence çocukların daha çok sevebileceği bir film. Bence tümüyle sıkıcıydı birkaç sahne hariç. İzlenebilecek çok daha iyi animasyonlar var. 8.0 imdb puanını anlamak zor. :(

OzaN post: 1432371' Alıntı:

Tim Burton filmlerinin gothic havasından dolayı öyle gözükebilir ama bence çocukların daha çok sevebileceği bir film. Bence tümüyle sıkıcıydı birkaç sahne hariç. İzlenebilecek çok daha iyi animasyonlar var. 8.0 imdb puanını anlamak zor. :(

Bildiğim kadarıyla Stop Motion tekniğiyle yapılmış ilk uzun metrajlı filmmiş. Büyük ihtimal ona borçludur. :)

Eastwood'un yönetmenliğini konuşturduğu filmlerden. Oyunculuklar gerçekten harikaydı filmde. :)

Katılıyorum. :)
En İyi Yönetmen Oscar'ını alamaması şaşırtıcı değil mi ?

- - - Ekleme - - -

Gerçi o sene "The Lord Of The Rings: Return Of The King" varmış. :)

The Maltese Falcon (1941)

Kasablanka filmiyle izlediğim ve oyunculuğunu çok beğendiğim Humphrey Bogart'ı yeniden bu filmde görmek güzeldi.

Filme gelecek olursak zamanına göre çok başarılı bir film yine beğendiğim bir film oldu..Kesinlikle sinema klasiklerinin arasına girebilecek düzeyde bir yapıt.

Oyunculuklar zamanına göre çok başarılıydı.
Humphrey Bogart sert adam karizmasını bozmamış ve yine çok iyi bir iş çıkarmış.

Filmin beni zaman zaman sıktığı olsada yinede normal diye düşünüyorum.Senaryo güzeldi ve ilgi çekiciydi.

Polisiye filmlerinin çıkış noktası olarak kabul gören bu filmi tüm sinema severlerin izlemesi gerektiğini düşünüyorum...

Puanım: 8.4/10

Batman Begins (2005)

İzlediğim en müthiş filmler listesinde ilk 5' girdi bu film. Tek kelimeyle muhteşemdi. Senaryo, oyunculuklar, işleyiş, efektler hepsi müthişti. Bale gerçekten müthiş oynamış Batman'i bu adamdan başkası oynarsa her halükarda yadırganacaktır. Bütün olaylar muhteşemdi. Filmi izlerken kendinizi kaptırıyorsunuz. Heyecan, aksiyon bir an olsun düşmüyor. Olağanüstü bir film herkesin izlemesi gerekir.

Filmdeki küçük sarışın çocuk ergen Joffey değilmi ya :D @OzaN @KK|Batman

10/10

Batman Begins (2005)

İzlediğim en müthiş filmler listesinde ilk 5' girdi bu film. Tek kelimeyle muhteşemdi. Senaryo, oyunculuklar, işleyiş, efektler hepsi müthişti. Bale gerçekten müthiş oynamış Batman'i bu adamdan başkası oynarsa her halükarda yadırganacaktır. Bütün olaylar muhteşemdi. Filmi izlerken kendinizi kaptırıyorsunuz. Heyecan, aksiyon bir an olsun düşmüyor. Olağanüstü bir film herkesin izlemesi gerekir.

Filmdeki küçük sarışın çocuk ergen Joffey değilmi ya :D @OzaN @KK|Batman

10/10

Joffrey o. :D

Bir Bale'ci daha kazanmış bulunuyoruz 😎 Benim de ilk 5imde bu film. gerçekten harika. :D liam neeson reyis de harika oynamıştı. :D

The Misfits (1961)

Günün anlam ve önemini belirten bir film oldu benim adıma.Zira Marilyn Monroe'nin son filmi.

Genel olarak iyi bir filmdi.Sıkıldığım yerleri de oldu ama yine de güzeldi.Western filmi olması da benim için bir ayrıcalıktı.Filme gelince filmde her şey vardı Aşk,komedi,dram.... :biggrin:

Oyunculuklar yerindeydi.Özellikle Clark Gable çok başarılıydı.Tabii ki Marilyn'de. :biggrin:

Bilmem izlermisiniz ama izlersenizde pişman olmazsınız bence. :smile:

Puanım: 7.7/10

Filmi yeniden izledim... Oyunculukların çok başarılı olduğu Marilyn Monroe ve Clark Gable'nin son filmlerinde müthiş oyunculuk sergilediği ve duyguyu çok iyi yansıttıkları filme çok düşük puan vermişim...

Puanım: 8.8/10

Son düzenleme:
cevaa post: 1433213' Alıntı:
Diğer 2 film nasıl panpa :D

Dark Knight benim için serinin en kötü filmi rises ve beginsin yanında ama elalem onu çok seviyor. :D begins>rises>dark knight. böyle sıralamam. :D en kötü dedim de yanlış anlaşılmasın 9 luk filmdir :D

Dark Knight benim için serinin en kötü filmi rises ve beginsin yanında ama elalem onu çok seviyor. :D begins>rises>dark knight. böyle sıralamam. :D en kötü dedim de yanlış anlaşılmasın 9 luk filmdir :D

Pazar günü izlicem panpa Dark Knight'ı :D

Diğer 2 filmi izlemememe rağmen Begins benim için 1. film oldu diyebilirim :D