En Son İzlediğiniz Film? 🎞

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,810
Puanı
1,061

Harry Potter and the Chamber of Secrets

Efsane seriyi yeniden yaşamaya devam ediyorum. :)

Serinin zayıf halkalarından biri olduğu söylenebilir. Yine muhteşem yaratacılık ürünü pek çok şey var ama yönetmen vasat bir yönetim sergilemiş.

Süresi gereğinden çok daha uzun. Filmin en önemli kısımları kısa yer kaplarken boş sahneler çok fazla yer kaplamış.

Filmin yıldızı Alan Rickman'dı. Snape performansına #respect yani. Bence Oscar falan almalı öyle bir performans da bu tarz blockbuster filmlerdeki performanslar göz ardı ediliyor genelde. :)

7/10
Arada ben de baştan alıyorum efsaneyi. Güzel oluyor, ilginç olan şey de şu her izleyişimde aynı heyecanla izliyorum. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arada ben de baştan alıyorum efsaneyi. Güzel oluyor, ilginç olan şey de şu her izleyişimde aynı heyecanla izliyorum. :D
5-6 sene falan olmuştur ilk filmlerini izlemeyeli. Detayları falan unutmuşum heyecanla izliyorum ben de. :D Yalnız bazı kilit şeyleri hatırlıyor olmam pek iyi olmuyor. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Fish Tank

Bu yılın övgü alan filmlerinden olan American Honey'nin yönetmeni Andrea Arnold'ın en ünlü filmini izlemek istedim.

Öncelikle filmdeki yönetmenlik harika. Senaryonun çok ahım şahım bir şeyi olmasa da yönetmen harika bir sinema deneyimi yaşatmayı başarmış.

Başroldeki genç oyuncu Katie Jarvis muhteşemdi. Michael Fassbender ve diğer oyuncular da iyiydi.

Son 20-30 dakika filmin temposu düşüyor ve çok iyi bir yere bağlanamıyor. Dans sahnesinde kesseler belki yarım puan daha fazla verirdim. Hala 7 ile 7.5 arasında kararsızım ama şimdilik:

7/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Alive
93 yapımı bir film. 13 Ekim 1972'de gerçekleşen uçak kazası üzerine kurulu. Beni derinden etkiledi.
Aslında spoiler'lık bir şey yok herhalde tahmin edilir insanların kurtarılacağı ama olsun. :D
And Dağları'nda 72 gün en temel yaşam materyallerinden mahrum bir şekilde yaşamak... Gerçek bir hikayeden alınmış olduğundan mı bilmem çok etkiledi film. Dağa tırmandıktan sonra daha fazla dağ görüp yola devam etme kararı almaları büyük bir cesaret örneğiydi. Helikopterler yükselmeye başladığında tüylerim diken diken oldu, gözlerim doldu.
10/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Teknik açıdan serinin en özel filmi olabilir. Alfonso Cuaron yönetmen olarak çok öne çıkmış ve acayip bir işe imza atmış.

Cuaron'un tekniğini beğenmeme karşın senaryo olarak bence ilk iki filmin gerisindeydi. Bu filmi de Chris Columbus yönetseydi IMDb puanı 6.9 falan olurdu bence Cuaron'a tebrikler. :)

7/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195

Kafam dağılsın diye izledim.Chloë küçükken de tatlıymış :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

500 Days of Summer

Kesin zamanında abartmışımdır diyerek yıllar sonra yeniden izledim ama abartmamışım. Gerçekten ilişkiler üzerine yapılmış en iyi filmlerden biri hatta en iyisi.

Her şeyiyle çok başarılı bir film. Senaryosu güzel, ilişkiler üzerine derinlemesine düşündürüyor ve özgün olmayı başarıyor. Anlatım tarzı çok iyi. Kurgusu, yönetmenliği on numara. Şarkı ve müzik kullanımı harika. Oyuncular harika. Hem Joseph Gordon-Levitt hem de güzeller güzeli Zooey Deschannel harika. Bir de üstüne tatlı Chloe Grace Moretz var. :)

Böylesi her zaman gelmez.

9.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Harry Potter and the Goblet of Fire

Yıllar sonra bilinçli şekilde ve arka arkaya izleyince fark ettim ki serinin filmlerinin çoğu bireysel anlamda çok bir şey ifade etmeyen filmler. Karakterleri görüyoruz iyi hoş falan ama konu olarak içerik boş sayılabilir. :( Çok fazla film var ve hepsinin süresi çok uzun. 8 filmlik seri yapıyorsun ve ortalaması 2.5 saat falan. :( 5 film ve 2 saat ortalamasıyla tekrar tekrar izlenen bir efsane olabilirdi. :) Yine efsane de yani ultra efsane falan. :A

Bu filmin önemi herhalde Voldemort'u ilk defa insan suretinde görmemizdi.

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Hoşgeldin David Yates. :)

İlk filmden sonraki serinin en iyi ikinci filmi bence. Yani şu ana kadar ikinciye izlediklerimden. :):)

Konusu güzel, David Yates'in yönetimi başarılı, gereksiz yere uzatılmamış.

Büyüksün Dumbledore başkan!

7.5/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Amélie

Başyapıt Festivaline alınmama talihsizliği yaşaması sonrası kendim yıllar sonra yeniden izledim. :)

İlk izlediğimdeki kadar tat aldım. Özellikle filmin ilk yarısı mükemmel. Muhteşem yönetmenlik, mükemmel sinematografi, son derece ilgi çekici senaryo (konu demiyorum dikkat) ve Audrey Tautou tatlılığı...

İyiliği yücelten şeyleri seviyorum. Bu filmi sevmemdeki önemli sebeplerdendir herhalde.

Filmde o kadar çok orijinal şeyler var ki yani hangi birini övsem bilemiyorum. Mesela Amelie'nin kendi cenazesini izlemesi...

İkinci kısımda biraz sıradanlaşmaya başlıyor ve gereksiz uzatılmış hissi yaratıyor. Keşke 2 saat yerine 1 saat 40 dakika falan olsaymış ama kusursuz film yoktur tabii ki. :)

Gelmiş geçmiş en iyi, en orijinal filmlerden biri. Keşke böyle filmler daha çok gelse...

9.5 ve 10 arasında kararsız kaldım ama:

9.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Vizontele

Televizyonda rastlayıp izlemişimdir pek çok kısmını izlemişimdir ama hiç oturup baştan sona adamakıllı izlememiştim. Bu eksikliği de giderdik çok şükür. :)

Genel anlamda iyi film. Konusu orijinal ve güzel. Bazı replikler efsane ve zaten günlük hayatımıza da geçmiş replikler. En başta tabii "Zeki Müren de bizi görecek mi?" :A

Yılmaz Erdoğan iyi oynamış. Demet Akbağ'ın abartılı şivesi iticiydi, Cem Yılmaz'ın karakterini de sevmedim. Kadroda pek çok başka önemli isimler de vardı. Say say bitmez. :)

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Ağladım delice, elimde boş bi şişe... :(

Yine epey uzun ve ilk kısmı yer yer sıkıcı olsa da serinin iyi filmlerinden biri, duygusal filmlerinden biri.

Dumbledore başkan ölmedi, kalbimizde yaşıyor. :( Serinin en üzücü anıydı.

Harry ve Hermonie'nin arkadaşlığı. :love1:

8/10

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,511
Puanı
1,061

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Ağladım delice, elimde boş bi şişe... :(

Yine epey uzun ve ilk kısmı yer yer sıkıcı olsa da serinin iyi filmlerinden biri, duygusal filmlerinden biri.

Dumbledore başkan ölmedi, kalbimizde yaşıyor. :( Serinin en üzücü anıydı.

Harry ve Hermonie'nin arkadaşlığı. :love1:

8/10
Yeni mi izliyosun bu bölümleri

Şu sınavlardan sonra bende başlıcam Harry Potter serisine baştan acayip özledim 5-6 sene oldu seyretmeyeli

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2. Kez)

Seride büyük final öncesi yine güzel bir filmdi fakat öyle çok akılda kalıcı, sıra dışı bir yönünün olduğu da söylenemez.

O değil de filmdeki görüntü yönetmenliği muazzam. Neredeyse her kare çerçeveletip duvara asılası. :)

7.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

A.R.O.G. (2. Kez)

Herkes G.O.R.A.'ya hayran ama bence Cem Yılmaz'ın en komik filmi A.R.O.G. olabilir. İçinde çok fazla iyi espri var ve konusu çok daha güzel. Uzaylılardansa tarihi çağlar çok daha ilgi çekici bence.

Tabii daha iyi olabilecek çok şey var ve bazı noktalar epey abartılı. Bir de giriş kısmı biraz sıkıntılı. Onun dışında gayet iyi, özgün bir komedi. :)

8/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

The Butterfly Effect (2. Kez)

Daha önce izlediğimde beğenip 9 verdiğim için kendimden utandım resmen. İlk kez bir film hakkındaki görüşüm ikinci izleyişimde olumsuz yönde bu kadar değişti.

Filmin çıkış noktası güzel ama işleyiş acayip sorunlu. Teknik açıdan zaten rezalet. Üçüncü sınıf korku filminden hallice. Muhtemelen ilk izlediğimde bu tip hiç film izlememişim ki beğenmişim.

Ashton Kutcher, Hollywood'daki en itici adamlardan biri şüphesiz. Başta onun oyunculuğu olmak üzere kadro genelinin oyunculukları vasat.

Aklıma kalan Kelebeğin Etkisi çok daha farklı ve etkileyici filmdi. Bu film ise gerçekten kötü. Normalde daha da düşük verirdim ama ilk izleyişimde beğendiğim için 1 puan fazladan vereceğim. :)

6/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,784
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2. Kez)

Efsane seriye yakışan harika final. İkinci izleyişimde de sonuyla hüngür hüngür ağlattı.

Film içi yer yer sıkıcı kısımlar, aşırı aksiyon karmaşası falan yok değil ama hem senaryosu çok iyi ve seri çok iyi bağlanıyor. Hem de büyük finali çok başarılı.

Serinin genel başarısını da göz önünde bulundurarak:

9.5/10

Genel olarak sıralama yaparsam
  1. Deathly Hallows Part 2 - 9.5/10
  2. Sorcerer's Stone - 9/10
  3. Half-Blood Prince - 8/10
  4. Order of the Phoenix - 7.5/10
  5. Chamber of Secrets - 7.5/10
  6. Deathly Hallows Part 1 - 7.5/10
  7. Prisoner of Azkaban - 7/10
  8. Goblet of Fire - 7/10
İlk 4'teki 3 film David Yates imzalı...