2015 En Favori (Yabancı) Film |Yarı Final |Interstellar vs The Grand Budapest Hotel

Hangi Film Finale Yükselsin?

• Interstellar

Oy: 20 71.4%
  • The Grand Budapest Hotel

Oy: 8 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    28
  • Anket kapatılmış .

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Burada da durum aynı şekilde. TGBH de çok iyi ama Interstellar bambaşka. Tercihim Interstellar. Bu yarışmaya Whiplash-Interstellar finali yakışır :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yahu hocam anlamıyorum TGBH nasıl bu tür felsefik filmlere benzetiyorsun? Senaryo bakımından Interstellar daha zekice yazılmış daha felsefik bir iş değil mi?

Intersteller çok daha görkemli ve ilgi çekici kabul fakat kurgusunda Morphy kanunlarını bilimsel kanunmuş gibi gösteren bir çıkmaz, aldatmaca ve paradoks var. Ayrıca finaliyle klasik hollywood macera filmlerine göz kırpmış bir yapım, özgün olduğu söylenemez. The Grand Budapest ise başka bir boyut, anlatılmaz hissedilir. O yüzden ne kadar tartışsak da kişiden kişiye ilgi ve alaka doğrultusunda değişen tercihler alacağız. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Intersteller çok daha görkemli ve ilgi çekici kabul fakat kurgusunda Morphy kanunlarını bilimsel kanunmuş gibi gösteren bir çıkmaz, aldatmaca ve paradoks var. Ayrıca finaliyle klasik hollywood macera filmlerine göz kırpmış bir yapım, özgün olduğu söylenemez. The Grand Budapest ise başka bir boyut, anlatılmaz hissedilir. O yüzden ne kadar tartışsak da kişiden kişiye ilgi ve alaka doğrultusunda değişen tercihler alacağız. :)
O kütüphaneli kısmı hangi Hollywood filminde gördün? Film aslında Murphy kanunlarını bilimselmiş gibi göstermiyor ama o kanunlara inancı olan bir film diyebiliriz. Felsefik boyutu orada zaten. Budapeşte Otel'i de zaten çok iyi film de o nasıl özgün oluyor? Çok özel bir senaryosu mu var? Sadece absürt bir film o kadar.

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
Üzülerek... Interstellar

Şampiyonla finalde karşılaşmalarını isterdim, finalde budapest oteli gelebilirdi belki. :( Duygusala bağladım. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
Matthew McConaughey dışında interstaller i ilginç kılan hiçbişey yoktu :) bu yüzden @MEnes ve diğer arkadaşların düştüğü hataya düşmeyip başta @Doğu @xemrexxx @Forumdash @Harunnn60 @Çiğdem- @Tzira @EFE UYSAL @DarkLeqenD @cookies @eskici @pompy olmak üzere biz forum ailesinin değerli üyeleri olarak oyumuzu the grand budabest hotel den yana kullanıyoruz dimi arkadaşlar? aksini iddia edip yüzümü kara çıkarmazsınız inşallah:) yüzümü kara çıkaran zenci olsun morarsın yansın elektrik çarpmışa dönsün :)

@Yiğitt ordan budapesht hotele toptan 10 oy ekleyebilirsin :))

senin oyun geçersiz sayılır :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,689
Puanı
860
Matthew McConaughey dışında interstaller i ilginç kılan hiçbişey yoktu :) bu yüzden @MEnes ve diğer arkadaşların düştüğü hataya düşmeyip başta @Doğu @xemrexxx @Forumdash @Harunnn60 @Çiğdem- @Tzira @EFE UYSAL @DarkLeqenD @cookies @eskici @pompy olmak üzere biz forum ailesinin değerli üyeleri olarak oyumuzu the grand budabest hotel den yana kullanıyoruz dimi arkadaşlar? aksini iddia edip yüzümü kara çıkarmazsınız inşallah:) yüzümü kara çıkaran zenci olsun morarsın yansın elektrik çarpmışa dönsün :)

La ben Interstellar'a verdim gitti :A Ne var bu Budapest Hotel'de anlamadım gitti. İzlemedim de zaten :A Sen beğendiysen kesin fuhuş yuvasıdır o otel. Derhal ahlak büro göreve :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
La ben Interstellar'a verdim gitti :A Ne var bu Budapest Hotel'de anlamadım gitti. İzlemedim de zaten :A Sen beğendiysen kesin fuhuş yuvasıdır o otel. Derhal ahlak büro göreve :A
hatayla interstaller e oy atmış olabilirsin ama vazgeçme hakkın var @Yiğitt e söyle düzeltsin onu :) la interstaller de ne var? ben hiç bir fok anlaamdım filmin sonundan.. hanı vatandaş evrende fazla yolculuk yapmaktan dünyaya dönerken küçülüp cücük kadar kalıyorda gelecekteki yetişkinleşen kızına dumanla haber salıyor kitaplıkların arasında:) ? nolduda cücük hale geldi hala anlamış değilim :))
ama grand budapesht hotel in havası suyu başkaydı sadece o çatışma sahnesi ve ordaki tempolu müzik 10 tane interstaller edeerdi :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,829
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
hatayla interstaller e oy atmış olabilirsin ama vazgeçme hakkın var @Yiğitt e söyle düzeltsin onu :) la interstaller de ne var? ben hiç bir fok anlaamdım filmin sonundan.. hanı vatandaş evrende fazla yolculuk yapmaktan dünyaya dönerken küçülüp cücük kadar kalıyorda gelecekteki yetişkinleşen kızına dumanla haber salıyor kitaplıkların arasında:) ? nolduda cücük hale geldi hala anlamış değilim :))
ama grand budapesht hotel in havası suyu başkaydı sadece o çatışma sahnesi ve ordaki tempolu müzik 10 tane interstaller edeerdi :)
Sen filmi anlamadıysan filmin suçu ne? Bence bir daha izle de sen de doğru yolu bul. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
Sen filmi anlamadıysan filmin suçu ne? Bence bir daha izle de sen de doğru yolu bul. :A
anlaşılır olsa benden kaçmazdı kesin anlardım :) birde kız ufakken çok sempatikti kızın büyümüş halinden pek hoşlanmadım:) birde gerçeğe yakın bir konu olsaydı eğer baba orda kitaplıkların arasında zıplayıp durmazdı boşuna :) kızının zamanla o kadar tipsizleştiğini gördükten sonra ona gelecekle ilgili uyarı mesajı vermekten vazgeçerdi eminim :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

İş işten geçti, populizm kazandı. :)

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,877
Puanı
1,061
Darbe yaptım ben, öyle oy değiştirme yok artık. :A :Z

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060

Ben kullandım oyumu @Yiğitt yorulmasın oy değiştirmekle erken kalkmiş:F