2015 En Favori (Yabancı) Film |Yarı Final |Interstellar vs The Grand Budapest Hotel

Hangi Film Finale Yükselsin?

• Interstellar

Oy: 20 71.4%
  • The Grand Budapest Hotel

Oy: 8 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    28
  • Anket kapatılmış .

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,879
Puanı
1,061
Bu yıl altıncısı düzenlenen ''En Favori Film'' etkinliğinin yabancı ayağı büyük katılımıyla devam ediyor!

Yabancı film kategorisinde artık ''Yarı Final'' zamanı!

Bu oylamada ''Interstellar'' ve ''The Grand Budapest Hotel'' filmleri finale çıkmak için yarışacak!

NOT: Oylama sonuçları pazartesi akşamına kadar gizlidir ve oy değiştirme hakkınız bulunmamaktadır.

INTERSTELLAR

THE GRAND BUDAPEST HOTEL

Oylarınızı bekliyoruz...

En fazla çeyrek yılın yani birkaç ayın en iyi filmleri arasında anılabilir zaten.

Çok müthiş keyif aldığım bir işti TGBH ama Interstellar'ı sinemada izleyen, o müthiş deneyimi sinemada yaşayan biri olarak Interstellar diyorum.

Interstellar tabi ki. Dekorla, prodüksiyonla falan en iyi film olunmaz. Interstellar tıpkı konusu gibi uzay boyutunda bir eserdir.

En fazla çeyrek yılın yani birkaç ayın en iyi filmleri arasında anılabilir zaten.

Yılın önüne -yüz eki geliyor tabi, klavye sürçmesi.

Sinema sanatından full aksiyon, sürekli olay vb. bekleyenler için şüphesiz Yıldızlarası daha hoş. Keza önlerine İz Sürücü, Yedinci Mühür gibi filmleri de koysak yine galibi Yıldızlarası gibi action hollywood filmleri tercih edilecektir, çoğu sefer ben de onu hollywood'u tercih ederim yalan yok. Lâkin Yedinci Mühür'ü sinematik anlamda tutup da Yıldızlararası'ndan daha üstün tutarsam; işte o zaman saygısızlık yapmış olurum.

Büyük Budepeşte Oteli'de tıpkı üstte saydığım iki film gibi action filmlerin karşısında duramayan ama kalitenin gerçek anlamda hası olan filmlerdendir.

Neyse, bugün Budepeşte kaybedecek olsa bile geriye son kalemiz Whiplash kalıyor.

Budapeşte'den ümidi kesince Whiplash'a mı sığındın?

Budapeşte'den ümidi kesince Whiplash'a mı sığındın?

Yapacak bir şey yok, burada sonuç ne çıkarsa çıksın sinema sanatının galibi belli.

TGBH'ni anlarım da eğer Whiplash gibi bir film de Yıldızlararası gibi son yılların gelmiş geçmiş en abartılan şişme filmine yenilecek olursa, yazık olur.

Valla bunu demeseydin Interstellar'a oy atardım, boş geçiyorum.

Yahu hocam anlamıyorum TGBH nasıl bu tür felsefik filmlere benzetiyorsun? Senaryo bakımından Interstellar daha zekice yazılmış daha felsefik bir iş değil mi?

Son düzenleme: