En Favori Türk Müzik Grubu | Yarı Final Duman - Seksendört

Finale kim çıksın?

• Duman

Oy: 13 38.2%
  • Seksendört

Oy: 21 61.8%

• Kullanılan toplam oy
    34
  • Anket kapatılmış .

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Seksendört'ün pop ile alakası yok, son şarkıları filan beni ilgilendirmez ben genele baktığımda rock görüyorum ama buna pop rock da diyebilirsiniz fakat Azap, Eller Günahkar ve başyapıtı Ölürüm Hasretinle gibi parçaları pop kültürüyle kıyaslanamaz, Serdar Ortaç nere 84 nere. :D

Tabi bir de bunu bana bir Aleyna Tilki hayranının söylemesi daha büyük bir çelişki :A Pop dediğin Sen Olsan Bari'dir, Azap değil.
Eski şarkıları çok iyi ben de hala dinlerim. Telefonumdaki az sayıda Türkçe şarkılar arasında vardır zaten. Ama grup çizgisini bozdu, çok sıradan şarkıları var artık :D

Ayrıca ben şarkılarını dinlemiyorum Aleyna'nın. Sen Olsan Bari'yi toplamda 5 Cevapsız Çınlama'yı 1 kere dineidm sadece. Ben kişiliğine hayranım :F

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Eski şarkıları çok iyi ben de hala dinlerim. Telefonumdaki az sayıda Türkçe şarkılar arasında vardır zaten. Ama grup çizgisini bozdu, çok sıradan şarkıları var artık :D

Ayrıca ben şarkılarını dinlemiyorum Aleyna'nın. Sen Olsan Bari'yi toplamda 5 Cevapsız Çınlama'yı 1 kere dineidm sadece. Ben kişiliğine hayranım :F

Dediğim gibi yeni şarkıları öne sürüp eski efsaneleri görmezden gelmek yakışık almaz, Galatasaray son dönemde kötüye gitti diye mazisini unutabilir miyiz örneğin? :D Ayrıca Duman hep mi zirvede kalmış kalite olarak asıl onu sormak gerekir.

Bir de Aleyna Tilki'nin kişiliğine hayran olmak şarkı ve sesine hayran olmaktan daha ilginç bence, yani bildiğin ergenliğini yaşıyor hepimiz gibi bunun neresine hayranlık duydun? :D Sadece dış görünümü çekici geliyor bana ama 18 yaşına henüz girmediği için hukuki olarak yorum yapmak bile iş açabilir başa o yüzden susuyorum ve gidip su içiyorum. :A

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Dediğim gibi yeni şarkıları öne sürüp eski efsaneleri görmezden gelmek yakışık almaz, Galatasaray son dönemde kötüye gitti diye mazisini unutabilir miyiz örneğin? :D Ayrıca Duman hep mi zirvede kalmış kalite olarak asıl onu sormak gerekir.

Bir de Aleyna Tilki'nin kişiliğine hayran olmak şarkı ve sesine hayran olmaktan daha ilginç bence, yani bildiğin ergenliğini yaşıyor hepimiz gibi bunun neresine hayranlık duydun? :D Sadece dış görünümü çekici geliyor bana ama 18 yaşına henüz girmediği için hukuki olarak yorum yapmak bile iş açabilir başa o yüzden susuyorum ve gidip su içiyorum. :A
Aynen öyle işte. Duman hep zirvede. Her albümünden en az 3-4 tane kült şarkı çıkarmış bir grup. Sadece buraya bile 10'dan fazla şarkı sıralayabilirim kült olan. Seksendört o kadar değil. :D
Egoistliği beni en çok çeken özelliği :F

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Diyebilirsin, önemi yok :A
Ama bu gibi bir şaheserden
Enstrüman kullanılsa bile buna dönen birini mi dinleyim? :D
Buna dönenmiş? Sadece tek bir şarkısıyla kalitesinin düştüğünü veya herhangi birşeyi ima edemezsin. Yaklaşık olarak bütün şarkıları güzel ve 1-2 tane kötü veya vasat şarkı çıkarması, zirveye yürüyüşünü engelleyemez veya zirveden indirmez. Göksel, günümüzün en iyi kadın pop şarkıcısıdır ve pop müziğini ayakta tutandır. Neyse biz 3-5 milyon kişi iyiyiz böyle, Göksel'i herkes dinlemese de olur.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Buna dönenmiş? Sadece tek bir şarkısıyla kalitesinin düştüğünü veya herhangi birşeyi ima edemezsin. Yaklaşık olarak bütün şarkıları güzel ve 1-2 tane kötü veya vasat şarkı çıkarması, zirveye yürüyüşünü engelleyemez veya zirveden indirmez. Göksel, günümüzün en iyi kadın pop şarkıcısıdır ve pop müziğini ayakta tutandır. Neyse biz 3-5 milyon kişi iyiyiz böyle, Göksel'i herkes dinlemese de olur.
Sadece örnek olarak verdim ben o şarkıyı

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Yani ilk şarkı pop sayılmaz ama ikincisi tam pop :A İlki hoş ama ikincisi değil :A
Pop sayılmaz ama rock havası da veriyor, aynı zamanda arabesklik bir yanı da var lakin alttan alttan 'ben metal'im'' diye bağırıyor. Bir şey diyeyim mi? Bildiğin pop bu. Kabul etsen de etmesen de.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Adam hala bir şeyler yapmaya çalışıyor, izlede utan :Z:Z:Z @XanTier
Bu hda pek güzel değil hakikaten :F
2017 yılında hit çıkartamayan grubun bu yarışmada işi ne? Fazla bile kaldılar :A
2 yıl önce bunu yaptılar. Bence çok iyi :D

Pop sayılmaz ama rock havası da veriyor, aynı zamanda arabesklik bir yanı da var lakin alttan alttan 'ben metal'im'' diye bağırıyor. Bir şey diyeyim mi? Bildiğin pop bu. Kabul etsen de etmesen de.
Rock'ın ne oldu belli. Metalin de ne olduğu belli. Peki pop nedir? :D

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu hda pek güzel değil hakikaten :F

2 yıl önce bunu yaptılar. Bence çok iyi :D

Rock'ın ne oldu belli. Metalin de ne olduğu belli. Peki pop nedir? :D
Fena değilmiş :D @Çiğdem- in haberi yoktur ama bundan bir şey diyemedi çünkü :A Kendisi Ayna'yı eski grup olduğu için seviyordur zaten bu yıllarda çıkmış bir grup olsa dinlemezdi :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Fena değilmiş :D @Çiğdem- in haberi yoktur ama bundan bir şey diyemedi çünkü :A Kendisi Ayna'yı eski grup olduğu için seviyordur zaten bu yıllarda çıkmış bir grup olsa dinlemezdi :A

@Çiğdem- in bilmeme ihtimali var evet. Çünkü deyince aklına gelmesi lazım direk :A:A
Bu da var epey güzel. Çok severim :bhr:
En son çıkardıklarını koydum ayoll Seksendördün de Aynanın da :A :A :A

Akdeniz şarkısından uyarlamaydı bence düşünmesi yeter :bhr:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Cemil Özeren olmadan grup yapsalardı sevmezdim yılla pek alakası yok :A :A :A
Cemil Özeren de olacak farzet işte, her şey aynı şartta 20 yıl sonra doğdular diyelim şu an yaşıyor rahmetli. Bence dinlemezdin ayy bu ne 2010'da çıkmış bir ergen grup derdin muhtemelen :A