Dokuzuncu Gezegen 1. Bölüm

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
(Sarapya ve Kallopya uzayda bulunan bir gezegenin içindeki iki ülkedir.Yüzyıllardan beri savaş halinde olan bu iki ülke vazgeçmeye niyetli değildir.)
(Sarapya halkı güne Kral Tora'nın konuşmasıyla başlarlar..Kral Tora önündeki binlerce insana karşı konuşmaktadır...)

Tora:Bugün tarihimizin en çetin savaşlarından birine çıkacağız.Bu ülke varolalı beri can düşmanımız olan Kallopya'ya saldıracağız.
Öncelikle askerler dışında isteyen herkes bu savaşta yerinİ alabilir.Şimdi hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.
(KRAL DAİRESİ)
Kayn:Yola ne zaman çıkacağız efendim?Askerler sabırsız...
Tora:1 saat sonra,bu arada şu geçeceğimiz yolda Kurpları görmek istemiyorum.Ayak bağı olmamaları için bir kolaçan et yolları.

(Kurplar,Sarapya'da herhangi bir suç işleyenlere verilen addır.Eğer ciddi bir suçta bulunurlarsa evlerinden çıkarılıp ormanın derinliklerine bırakılırlar.Bırakılmadan önce ise bazı işlemler uygulanır.Dilleri ve bir kolları kesilir.Eğer ikinci bir suç işlerlerse cezası ölümdür!!!)

Kayn:Merak etmeyin kralım birkaç kişi alıp yola çıkarım.Mikar da gelir.
Tora:Her şey kusursuz olmalı.Eğer Kallopya'ya hükmetmeyi başarabilirsek bu gezegendeki tek ülke olacağız.Bu gezegen bizim olacak!
Kayn:Umarım karalım.

(Beyna ise daha 10 günlük bebeğini kucağına almış ağlamaktadır.)

Beyna:Kızım büyüdüğünde bu savaşlar biter değil mi anne?Kızımın geleceği...

(Ağlaması şiddetlenir.)

Rahel:Beyna,benim biricik kızım.Çocuğuna kötü bir şey olmayacak ne şimdi ne de daha sonra.O burda güvende.Umuyorum ki bu bugün son bulacak.

(Tora ise büyücülükle ilgisi olan Yerne'yi ziyaret eder.Yerne bu savaş için yeni bir silah geliştirmiştir.Karşılığında kızını da Yerne'ye vermiştir.Bu silah bildiğimiz tabancaya benzeyen fakat içinden ok fırlayan ve savaşın seyrini değiştirebilecek bir mucizedir.)

Tora:Yerne o üzerinde çalıştığın silah hazır değil mi?
Yerne:Hazır kralım.Bu silah bir mucizeden farksız.
Tora:Etkisini göstermesi için karşıdakinin vücudunun herhangi bir yerine isabet etmesi yeterli değil mi?
Yerne:Evet efendim bu silah bir oktan daha etkili.Seçtiği insanı başka diyarlara gönderiyor.
Tora:Bu gezegenden tamamiyle ...
Yerne:Evet kralım.Pardon sözünüzü kestim.
Tora:Önemli değil.Bu silah bizim için çok büyük bir avantaj.

(Kayn ve Mikar ise yolda birkaç Kurp görürler.)
Kayn:Anlaşılan işimiz var Mikar.
Mikar:Benim için zevk...

(Savaş saati gelmiştir.SARAPYA-KALLOPYA savaşı birkez daha başlamıştır.)
(Mucizevi silah ise Mikar'ın elinde bir çok insanı yok etmeye başlamıştır çoktan.Silahtan çıkan Kallopya kralının kızına isabet eder.Bunu gören Kallopya kralı bir emir verir)
Kallopya Kralı:Sarapya'ya saldırın.Ordaki evleri yakın yıkın!!!

(Bu emirden sona Tora için amaç değişmiştir.İlk amacı Kallopya'ya hükmetmekken şimdi ise halkını korumaktır.Kızını ve torununu...)

(Beyna ise tehlikeden habersiz annesiyle konuşmaktadır.O sırada cama bir ok isabet eder.Camı tuz buz edip içeri giren okun kızına gidişini izleyen Beyna kızını korumak için okun önüne atlamaktan bir an olsun tereddüt etmez...)

Rahel:Hayııırrr!!!

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Bölümün ismi Masum bu arada yanlışlıkla enter a bastım:-)

• Güldürdün
Reactions: xBUGRAx

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,887
Puanı
610
Moderatörün son düzenlenenleri:

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Daha neler neler buldum. Bugün bana 1 vermek istemen bile beni delirtti hemen arşivlere girdim.:A Yalnız baya özgün bi çalışma olmaz. Bez Bebek izlerken mi yazdın :A @xBUGRAx
Ben bunun ikinci bölümünü de yazmıştım galiba. O zamanlar bir de senaryo yazanlar çok olduğu için özenmiştim. Çocuktuk hoş görmek gerek. :A

• Güldürdün
Reactions: sokak sanati

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061