Dijital Platform İçerikleri - Genel Yorum Sohbet Konusu 🍿

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Friends, 30 Aralık'ta; Modern Family, How I Met Your Mother ve Prison Break, 31 Aralık'ta Netflix'ten kaldırılacak.

@bazinga, @Tolstoyevski, @The_Erinch.
Ne kadar kötü haberler bunlar. :(

En önemli sitcomlarından üçünü birden nasıl kaybetmeyi başarmışlar. Friends ve HIMYM'ı yavaş yavaş izliyordum. Modern Family'nin de elimin altında yeniden başlamaya hazır olması hoşuma gidiyordu...

Friends HBO Max'e, MF, HIMYM ve PB ise Disney Plus'a gelecektir yüksek ihtimalle...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ne kadar kötü haberler bunlar. :(

En önemli sitcomlarından üçünü birden nasıl kaybetmeyi başarmışlar. Friends ve HIMYM'ı yavaş yavaş izliyordum. Modern Family'nin de elimin altında yeniden başlamaya hazır olması hoşuma gidiyordu...

Friends HBO Max'e, MF, HIMYM ve PB ise Disney Plus'a gelecektir yüksek ihtimalle...
Friends en azından HBO'nun da kısmen ortak olduğu BluTV'de devam ediyor ama tabii BluTV'yi player anlamında pek sevmiyorum. Aynen, büyük ihtimalle HBO Max ülkemize geldiğinde oraya kayacaktır, muhtemelen BluTV'den de gider. Disney Plus'ın gelmesi çok uzun sürer muhtemelen, ses soluk yok çünkü. Sözde Şubat ayında sürpriz yapacak gibiydiler ama olmadı. Amazon Prime'da yayınlanıyordu Prison Break, orada zaten hiçbir şey kalmadığı için, oradan da kaydı gitti.

Platformlarda orijinal şeyler kolay kolay durmuyor ama şu da bir gerçek; HBO Max geldiği zaman, Warner Bros ile ortak olduğunu da düşünürsek, kendi dışında yapımlar da kolay kolay elden çıkmaz. Friends'in dağıtımcı şirketi Warner Bros'tu mesela, öyle kolay kolay elden gitmez. Hatta dağıtımcı şirketin Warner Bros olduğu birçok şey HBO Max'in içerisinde olur ve HBO Max'in de çok geniş yabancı dizi ağı olur. Kaliteli bir platform olacak ama maliyetli de olacaktır, orası sıkıntı. Olsun, en azından kalite katar.

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Friends en azından HBO'nun da kısmen ortak olduğu BluTV'de devam ediyor ama tabii BluTV'yi player anlamında pek sevmiyorum. Aynen, büyük ihtimalle HBO Max ülkemize geldiğinde oraya kayacaktır, muhtemelen BluTV'den de gider. Disney Plus'ın gelmesi çok uzun sürer muhtemelen, ses soluk yok çünkü. Sözde Şubat ayında sürpriz yapacak gibiydiler ama olmadı. Amazon Prime'da yayınlanıyordu Prison Break, orada zaten hiçbir şey kalmadığı için, oradan da kaydı gitti.

Platformlarda orijinal şeyler kolay kolay durmuyor ama şu da bir gerçek; HBO Max geldiği zaman, Warner Bros ile ortak olduğunu da düşünürsek, kendi dışında yapımlar da kolay kolay elden çıkmaz. Friends'in dağıtımcı şirketi Warner Bros'tu mesela, öyle kolay kolay elden gitmez. Hatta dağıtımcı şirketin Warner Bros olduğu birçok şey HBO Max'in içerisinde olur ve HBO Max'in de çok geniş yabancı dizi ağı olur. Kaliteli bir platform olacak ama maliyetli de olacaktır, orası sıkıntı. Olsun, en azından kalite katar.
Ben HBO Max'in gelişiyle BluTV'yi de kapsayacağını düşünüyorum. Marka olarak kapanmasa bile HBO Max + BluTV + Discovery+ tek paket halinde satılacaktır yüksek ihtimalle...

Evet, HBO Max'in Warner avantajı nedeniyle eli çok geniş olacaktır. Tabii şu anda da pek çoğunu BluTV'ye sunuyor aslında.

Disney+ için de benzer şey geçerli. Diğer üç dizi 20th Century'ye ait ve o da Disney'e ait. Disney'in de 2022'de mutlaka Türkiye'ye geleceğini düşünüyorum...

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben HBO Max'in gelişiyle BluTV'yi de kapsayacağını düşünüyorum. Marka olarak kapanmasa bile HBO Max + BluTV + Discovery+ tek paket halinde satılacaktır yüksek ihtimalle...

Evet, HBO Max'in Warner avantajı nedeniyle eli çok geniş olacaktır. Tabii şu anda da pek çoğunu BluTV'ye sunuyor aslında.

Disney+ için de benzer şey geçerli. Diğer üç dizi 20th Century'ye ait ve o da Disney'e ait. Disney'in de 2022'de mutlaka Türkiye'ye geleceğini düşünüyorum...
HBO Max'in gelmesiyle birlikte, aynı zamanda tabii Disney Plus'ın da gelişiyle işler değişecek. Dediğin gibi, HIMYM, Modern Family ve Prison Break, 20th Century'e ait. Hatta FX'te yayınlandığını gördüğümüz, ABD'de de FOX olarak yayınlandığını gördüğümüz birçok dizi de, Disney Plus'ın bünyesine girecek. Saydığımız üç dizi haricinde, This is Us, X-Files, 24, American Horror Story, Sons of Anarchy, Family Guy ve The Simpsons gibi birçok dizi de muhtemelen bu platformun bünyesinde yer alacak. Bu da diğer platformlardaki dizileri direkt etkiler.

BluTV aslında çok büyük etkilenmez, en azından eski diziler kalabilir belki ama HBO Max'in yeni dizileri yer almaz tabii. HBO Max'in gelişinden muhtemelen en çok Bein Connect etkilenir, eş zamanlı yayınlıyorlar, haliyle etkilenmeleri muhtemel. Şu da bir gerçek; BluTV ile aynı anda HBO Max, yerli dizi çıkarır ve yayınlar. Bu da BluTV'nin çıkardığı dizilerin kalitesinin artması demek. Çok kaliteli, yüksek bütçeli yerli diziler izleyebiliriz. Bir de HBO Max ile bütün dünyaya yayılabilir. Aslında düşününce heyecan verici. HBO Max ile Disney Plus'ın gelişiyle birlikte piyasa kızışacak ama dijital platform anlamında yerli dizi sektörü bir anlamda devrim yaşayacak bence, bu büyük bir şey. Oyuncular daha şimdiden dijitale kayması söz konusu oldu ama bu iki platformla birlikte iyice artabilir. Televizyon sektörü etkisini giderek azaltıyor, bu da bir gerçek ve artık dijital platform çağı başlıyor.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
  • Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Belgesel çekimi harika görüntülerle film yapan Terrence Malick’in yönetmenliğinde belgesel ve The Tree of Life filminde birlikte çalıştığı oyuncu olan Brad Pitt'in harika sesiyle Zamanın Yolculuğu.

Tam olarak bu film oluyor, kısa bir belgesel film ve 4K kalitesiyle.

@bazinga, @Tolstoyevski ve diğer Mubi izleyicileri.
44 dakika hala çok uzun. Terrence Malick sıkıcılığına katlanabilmem için çektiği şeylerin süresini 2-3 dakikaya düşürmesi gerekir. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
44 dakika hala çok uzun. Terrence Malick sıkıcılığına katlanabilmem için çektiği şeylerin süresini 2-3 dakikaya düşürmesi gerekir. :A
Ben çekebilen insanlardanım, büyüleyici bir tarzı var. Bildiğin transa geçiyorum filmlerinde. Tarzının dışında bir film istiyorsan eğer, Into the Badlans izleyebilirsin. Gerçek bir olaydan uyarlama ve sıfır şiirsellik var içinde. :D

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben çekebilen insanlardanım, büyüleyici bir tarzı var. Bildiğin transa geçiyorum filmlerinde. Tarzının dışında bir film istiyorsan eğer, Into the Badlans izleyebilirsin. Gerçek bir olaydan uyarlama ve sıfır şiirsellik var içinde. :D
Terrence Malick'ten tek istediğim film çekme işlerini komple bırakması. :A

• İlginç

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Terrence Malick'ten tek istediğim film çekme işlerini komple bırakması. :A
Entelektüel kitleye hitap ediyor tarzı, herkese hitap etmez. Ben entelektüel değilim tamam da, sarıyor filmleri. Hani bir şiirin içinde yaşıyorsun gibi bir şey filmlerinde, yani dümdüz film anlatısı yapmıyor. Tarz olarak farklı. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Entelektüel kitleye hitap ediyor tarzı, herkese hitap etmez. Ben entelektüel değilim tamam da, sarıyor filmleri. Hani bir şiirin içinde yaşıyorsun gibi bir şey filmlerinde, yani dümdüz film anlatısı yapmıyor. Tarz olarak farklı. :A
Biz odunuz da o yüzden mi sevmiyoruz yani? :A

Entelektüel kitle dediğin çok geniş bir kitle ve homojen olmaktan çok uzak bir kitle. Tam tersi entelektüel olmayanların zevkleri daha benzer niteliktedir. Ben şiir de sevmiyorum mesela. Fakat şiir sevmeyen insan entelektüel değildir gibi bir genelleme yapamazsın. X şiirini sevmeyen entelektüel değildir önermesini ise hiç yapamazsın. :A

Gerçi sen tam tersini demişsin daha çok. "Terrence Melick sevenlerin büyük çoğunluğu entelektüeldir" önermesi daha doğru olabilir. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Biz odunuz da o yüzden mi sevmiyoruz yani? :A

Entelektüel kitle dediğin çok geniş bir kitle ve homojen olmaktan çok uzak bir kitle. Tam tersi entelektüel olmayanların zevkleri daha benzer niteliktedir. Ben şiir de sevmiyorum mesela. Fakat şiir sevmeyen insan entelektüel değildir gibi bir genelleme yapamazsın. X şiirini sevmeyen entelektüel değildir önermesini ise hiç yapamazsın. :A

Gerçi sen tam tersini demişsin daha çok. "Terrence Melick sevenlerin büyük çoğunluğu entelektüeldir" önermesi daha doğru olabilir. :A
Kendine haksızlık ediyorsun, öyle der miyim hiç? :A Herkese hitap etmiyor işte, kastım buydu. :A

Cümleleri eğip büktüğün için her türlü anlam çıkarabilirsin, benim kastım başkaydı oysa. Eğip bükmeye gerek yoktu. :A

Terrence Melick sevenlerin büyük çoğunluğu entelektüeldir. :A Oldu mu şimdi? :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1640288804733.png

Matrix gündemdeyken S Sport Plus reklamını yapıyor. :D

@Tolstoyevski, @bazinga.
------

1640289068126.png

Tabii BluTV durur mu, o da manşete taşımış. :D

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İçeriklerini inceledim ama bir tane ilgi çeken bir şey yok, ücretsiz bile olsa kullanmazdım sanırım :A
Yerli içerikleri fena değil aslında, yabancı içerikleri de genişletiyorlar, programları da fena değil. En uygun fiyatını bulmuşken abone oldum. Gelişime açık bir platform bence. Bazı dizi ve programlarını da önceden izlemiştim, iyiydi. :D

• Güldürdün