Dijital Platform İçerikleri - Genel Yorum Sohbet Konusu 🍿

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
MW-HW945_stream_ZG_20191213153931 copy.jpg

Netflix, Amazon Prime Video, BluTv, MUBI, puhutv, HBO Max, Disney Plus ve daha birçok streaming servis platformlarında "telif hakları" yer alan film ve dizilere dair öneri, sohbet ve içerik güncellemelerine yönelik bilgiler bu başlık altından iletilebilir.

Örnek: "2003 yapımı Kill Bill filmi X platformunda yerini aldı."
Örnek: "Fight Club Amazon Prime Video Türkiye'den X gün sonra kaldırılacak" ...

• Harika
Reactions: Gizmen

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,077
Puanı
1,060
Dizilerimin yeni sezonları geliyor,bildirim manyağına döndüm ama dizinin yeni sezonunu izlerken..uzaylıya bakar gibi oluyorum..
Bence Kısa bir özetle başlasalarrrrrrrrrr
Ne alaka ama buraya bunu yazasım geldi :A :A :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bazen Netflix’te 30-35 dakika sadece ne izlesem diye dolaşıp hiçbir şey izlemeyemeden kapattığım oluyor ama o arayış süreci keyif veriyor nedense...

Çok fazla içerik çok fazla platform var, seçenek çok fazla artık ve zaman kısıtlı. Eskiden 2010 öncesinde DVD için ne aldıysak onu izlerdik, kısıtlı içerik olunca daha bi odaklanma söz konusuydu. Şimdi yüzlerce, binlerce seçenek var. Haliyle hele ki bu sıcaklarda oturup baştan sona izleyebilmek zorlaşıyor ve nadirleşiyor. Farklı platformlardan 15-20 filmi aynı anda izliyorum genelde, birisine mola verip diğerine geçiyorum ve günlerce haftalarca sürdüğü oluyor dizi izler gibi. Nasılsa kaldığım yer belli ve tekrar döndüğümde anında kaldığım yerden başlayacak olması düşüncesi tembelliğe itiyor ister istemez..

Tabi ruh haline ve sıcaklara rağmen istisna filmler sürükleyince tek oturuşta izletiyor kendini ama geneli taksit taksit daha rahat gidiyor. Dijital platformlara alışınca mı böyle oldum yoksa dönemin bir gerçeği mi pek emin değilim...

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Mubi'den gece izlemelik, oldukça sürükleyici ve süresi uzun olmayan bir film önerisi varsa alabilirim? :A @bazing @Araf
Bir ara Jim Jarmusch'un Night on Earth filmi yüklenmişti. BluTV'den izlemiştim zamanında ama onu izleyebilirsin. Beş ülke, beş dünya şehri ve beş taksi; hem komik, hem de dramatik bir film. Filmde Giancarlo Esposito'yu da göreceksin, nam-ı diğer Gustavo Fring. Roberto Benigni'nin olduğu bölüm biraz sinir bozacak, biraz da güldürecek. Helsinki bölümü hüzünlendirir. Neyse, izle derim. :)

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Mubi'den gece izlemelik, oldukça sürükleyici ve süresi uzun olmayan bir film önerisi varsa alabilirim? :A @bazing @Araf
Son dönemde Mubi'den çok bir şey izlemedim malum önceden izlenenler de uzun süre kalmıyor platformda. :A

Geçen akşam izlediğim The New Girlfriend dediğin tanıma uyuyor. Herkese uyacak bir film olmasa da sevebilirsin belki sen de. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Son dönemde Mubi'den çok bir şey izlemedim malum önceden izlenenler de uzun süre kalmıyor platformda. :A

Geçen akşam izlediğim The New Girlfriend dediğin tanıma uyuyor. Herkese uyacak bir film olmasa da sevebilirsin belki sen de. :A

François Ozon'dan vazgeçemiyordu, muhtemeeln BluTV etkinliğine de filmlerinden birini dahil edecekti, en azından oylamaya. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
BluTV’nin en kötü yanı İngilizce alt yazı desteğinin olmaması. Bu resmen çağ dışı bir olay. Netflix, Amazon ve Mubi’de böyle bir sorun yok. Daha da komiği BluTV’nin orijinal Türk yapımı içeriklerinde İngilizce alt yazı var, ama İngilizce telif içeriklerde yok...

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
BluTV'nin dizi sistemine acayip sinir oluyorum. Yabancı Dizi izlemek için giriyorum, bildiğin çile. Bir de uzun süreli bir yapımsa sıkıntı. Tıklıyorsun diziye, aşağı inmek büyük sıkıntı. Anasayfadan tıklıyorsun; sezon finaline ya da rastgele bir bölüme götürüyor. Atıyorum altıncı bölümü seçiyorsun sezon finali bölümünü geçip, gidiyor altıncı sezondaki altıncı bölümü açıyor. Bu kadar olmaz! Bir de adamlar bir türlü şeffaf alt yazı koymadılar. Hani bembeyaz yazı, beyaz bir ortamda yok oluyor. Arkada şeffaflığı siyah olan, yazının da beyaz olduğu bir alt yazı olsa ne güzel olurdu.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
BluTV'ye gelen filmler, kimi zaman Mubi'den çok önce geliyor, çok ilginç bir detay. Jim Jarmusch filmografisi, BluTV'de önceden vardı ve sonradan Mubi'de gösterime girmeye başladı. Corn Island, Küçük Şeyler, The Florida Project, On Body and Soul gibi filmler sonradan Mubi'ye geldi. Daha çok var böyle filmler.

• Beğendim

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
BluTV'ye gelen filmler, kimi zaman Mubi'den çok önce geliyor, çok ilginç bir detay. Jim Jarmusch filmografisi, BluTV'de önceden vardı ve sonradan Mubi'de gösterime girmeye başladı. Corn Island, Küçük Şeyler, The Florida Project, On Body and Soul gibi filmler sonradan Mubi'ye geldi. Daha çok var böyle filmler.
+ Dead Man

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
+ Dead Man

"Jim Jarmusch filmografisi" derken, Dead Man'i de dahil ettim içine. :D

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aynı satıcıdan farklı paketler aldılar muhtemelen ve BluTV'ninki biraz daha ayrıcalıklı gibi. :A

Keşke Mubi, BluTV'de olanlara karışmayıp daha farklı filmleri getirse. Mubi'si olan çoğu kişinin BluTV'si de vardır zaten...

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aynı satıcıdan farklı paketler aldılar muhtemelen ve BluTV'ninki biraz daha ayrıcalıklı gibi. :A

Keşke Mubi, BluTV'de olanlara karışmayıp daha farklı filmleri getirse. Mubi'si olan çoğu kişinin BluTV'si de vardır zaten...
Mubi, BluTV'ye göre daha az popüler olan ve her kitleye hitap etmeyen bir oluşum. Daha çok belli bir kitleye hitap ediyor, bu yüzden çok tercih edilen bir oluşum da değil. Tercih ediliyor tabii ki yine ama mesela dublajlı film izlemek isteyen, film dışında şeyler izlemek isteyenlerin tercihi değil. Mubi; atılan her filmi izleyebilecek, hatta daha çok sanat filmi havalarındaki filmleri izleyebilecek kitleye hitap ediyor ve dublajlı içerikleri izlemek mümkün değil, öyle de bir amacı yok zaten. :)

BluTV ile Mubi'ye gelen anlaşmalı filmler birbiriyle bağlantılı olma ihtimali olabilir ama bence BluTV bir tık daha iyi gibi; çünkü skalası geniş ve Hollywood yapımları da mevcut. Mubi, BluTV'de olan yapımları da atıyor ve aynı zamanda kıyıda köşede kalmış hem Avrupa, hem de Dünya sinemasından yapımları atıyor. İkisi bence aynı yapımları atsa bile bambaşka dünyalar. Player bakımından ve alt yazı bakımından Mubi daha iyi ama. :D

Bu arada işin ilginci, Mubi'de Nadin Labaki'nin filmi yayınlanmıştı ‎Where Do We Go Now? diye. Filmin alt yazı çevirmenine dikkat et, internet sitesinden almışlar alt yazyı. Görünce gülmüştüm. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Forumda GAİN kullanıcısı var mı bilmem, sanırım sadece @bazinga'nın hesabı var. GAİN'e harika bir dizi gelmiş; Showtime yapımı olan, başrolünde Jim Carrey'nin yer aldığı bir dizi olan Kidding. Benim çok sevdiğim bir diziydi, ikinci sezonu da var ama ikinci sezonu biraz hızlı yayınladı Showtime. İkişer ikişer yayınlayarak bitirdiler. Bilhassa ilk sezon iyiydi, iki sezon finali de çok iyiydi. Tavsiye edilir.

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Forumda GAİN kullanıcısı var mı bilmem, sanırım sadece @bazinga'nın hesabı var. GAİN'e harika bir dizi gelmiş; Showtime yapımı olan, başrolünde Jim Carrey'nin yer aldığı bir dizi olan Kidding. Benim çok sevdiğim bir diziydi, ikinci sezonu da var ama ikinci sezonu biraz hızlı yayınladı Showtime. İkişer ikişer yayınlayarak bitirdiler. Bilhassa ilk sezon iyiydi, iki sezon finali de çok iyiydi. Tavsiye edilir.

Benim de premium'um yok artık. 1 ay aldım, bitti. :A

Bu diziyi denemiştim daha önceden de sevememiştim maalesef. :(

• Üzücü

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Benim de premium'um yok artık. 1 ay aldım, bitti. :A

Bu diziyi denemiştim daha önceden de sevememiştim maalesef. :(

Dizinin bu sahnesi çok etkileyiciydi. Dizi genel olarak aslında etkileyiciydi. Hikayeye bağlanmak önemli olan aslında ve hikayeye bağlanamadığın takdirde sevmeme ihtimalin doğuyor. Jim Carrey çok sevdiğim bir oyuncu, onun da etkisiyle diziyi sevmiştim. :)

Dizinin kamera arkaları da çok iyi oluyor. Hele tek planda bir sahnesi vardı.

Bu şekilde çekilmiş birkaç sahne daha görmüştüm, özellikle de Jim Carrey'nin ön planda olduğu yukarı aşağı aynı senkronla gidip gelmenin olduğu bir görüntüydü, o da çok iyiydi ama o görüntüyü şimdi bulamadım.

Bence sezonu bitirmeye çalış, seversin belki. Dramatik bir diziydi ve bence iyi bir hikayesi vardı.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1626972466984.png

1626972540849.png

1626972577988.png

23 Temmuz'da Mubi özel sunumuyla bir İsveç filmi yayınlanacak. Filmin yönetmeni Magnus von Horn ve kendisi @Dosi'nin memleketinden. :D

1626972678864.png

• Beğendim
Reactions: bazinga and Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,674
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Beğendim