Diğer Death Note 1. Sezon Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@OzaN @Tolstoyevski @berkann @Çiğdem- @gundix123 @Yiğitt

Netflix dizisini yapacak animenin. İzleyecek misiniz? L'yi oynayacak olduğu söylenen oyuncuyu gözüm hiç tutmadı ve role yakıştıramadım.

Japon filmini bile izlemedim Anime'ye saygısızlık olmasın diye. Hele uyarlama USA dizilerinin hali ortadayken... Kaldı ki Ryuk'u ve onların dünyasını doğru düzgün nasıl tasvir edecekler o da bilinmez. Yine de bir iki bölüm şans verilebilir.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu animeyi @Tolstoyevski önerdi ve önerirkende 25 bölüm izle gerisine bakmasanda olur dedi :A ben 26 bölüm izleyerek noktalıyorum. Normalde bir diziye başladığımda kendimi kaptırıp 10 günde, bir kaç sezon bitirdiğim oluyordu. Bu kez ilkez ağırdan alarak izlediğim bir yapım oldu ama artık ondan dolayımı bilemem ama diğer izlediklerim kadar zevk vermedi. İlk anime dizisi olarak SNK efsanesiyle başlamış olmam bunda bir etken olmuş olabilir ama yinede tabiki güzel bir animeydi. 8.5/10 puan verebilirim.
beni eğlendiren kısımlar Ryuk'un elma krizleri, Misa'nın şapşal aşk halleriydi.

En üzüldüğüm kısım L'nin ölümü oldu. Çok ani bir ölüm oldu ve L'nin öyle cılız görünümlü biri çıkmasıda beni şaşırtmıştı.

En hoşuma giden sahnelerden biri otobüsü kaçıran adamın başına gelenler. Light harika bir plan yapmıştı orada.
L'nin Kira'nın Japonya'da olduğunu tespit ettiği kısımlarda iyiydi. Ekrana sahte L'yı gösterip o ölünce Kira'nın yerini tespit edebilmek için iyi bir plan kurdu.

En heyecanlı bulduğum sahnelerden biri Light'in babasının Light ve Misa'yı ölüme götürdüğü sahneydi ama tabiki bir plandı o.

Hem L hem de Light çok zeki karakterlerdi ve ikisinin iyi dost olacaklarını düşündum izlerken.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu animeyi @Tolstoyevski önerdi ve önerirkende 25 bölüm izle gerisine bakmasanda olur dedi :A ben 26 bölüm izleyerek noktalıyorum. Normalde bir diziye başladığımda kendimi kaptırıp 10 günde, bir kaç sezon bitirdiğim oluyordu. Bu kez ilkez ağırdan alarak izlediğim bir yapım oldu ama artık ondan dolayımı bilemem ama diğer izlediklerim kadar zevk vermedi. İlk anime dizisi olarak SNK efsanesiyle başlamış olmam bunda bir etken olmuş olabilir ama yinede tabiki güzel bir animeydi. 7.5-8/10 puan verebilirim.

En üzüldüğüm kısım L'nin ölümü oldu. Çok ani bir ölüm oldu ve L'nin öyle cılız görünümlü biri çıkmasıda beni şaşırtmıştı.

En hoşuma giden sahnelerden biri otobüsü kaçıran adamın başına gelenler. Light harika bir plan yapmıştı orada.
L'nin Kira'nın Japonya'da olduğunu tespit ettiği kısımlarda iyiydi. Ekrana sahte L'yı gösterip o ölünce Kira'nın yerini tespit edebilmek için iyi bir plan kurdu.

En heyecanlı bulduğum sahnelerden biri Light'in babasının Light ve Misa'yı ölüme götürdüğü sahneydi ama tabiki bir plandı o.

Hem L hem de Light çok zeki karakterlerdi ve ikisinin iyi dost olacaklarını düşündum izlerken.

Puan yoruma göre biraz düşük kaçmış gibi, özellikle ilk 25 bölüm genelinde o zeka dolu akıl oyunlarını göz önüne alınca 7.5, eh yani 😏:A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: MEnes and Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sen onu 8 olarak kabul et :A Zaten 8 diye belirtmiş sayılırım :A SNK ile kıyasladım ve izlettirme durumuna göre puanladim 😊

36 bölümün tamamı için olsa tamam 8 normaldir, ilk 25’ten sonraki karakterlerin iticiliğinden dolayı diyeceğim ama ilk 25 bölüm için 8 bile yetersiz, SNK’nin 9.5 olduğu düzlemde 8.5’i hak ediyor bence :A Ben de izlediğine şükretmek yerine kalkmış puanlamayı beğenmiyorum, insanoğlu İşte sürekli bir şeylerden memnun olmaz :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Puan yoruma göre biraz düşük kaçmış gibi, özellikle ilk 25 bölüm genelinde o zeka dolu akıl oyunlarını göz önüne alınca 7.5, eh yani 😏:A
Katılıyorum ilk 25 bölümü izleyip 7.5 8 puan vermek biraz garip geldi bana da. Destansı seviyede ilk 25 bölümü. SNK'yı kıyaslayarak da konuşsak yine o seviyede kesinlikle. Ki bence son 12 bölümünü ilk 25 kadar beğenmesem bile DN'nin genel puanı 9 veya üstündedir...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
36 bölümün tamamı için olsa tamam 8 normaldir, ilk 25’ten sonraki karakterlerin iticiliğinden dolayı diyeceğim ama ilk 25 bölüm için 8 bile yetersiz, SNK’nin 9.5 olduğu düzlemde 8.5’i hak ediyor bence :A Ben de izlediğine şükretmek yerine kalkmış puanlamayı beğenmiyorum, insanoğlu İşte sürekli bir şeylerden memnun olmaz :A
Aynen, bence fazla kurcalama.Zar zor tamamladım (beğenmediğimden değil ama benim dizi izleme modum 0 olmuş :S )

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Katılıyorum ilk 25 bölümü izleyip 7.5 8 puan vermek biraz garip geldi bana da. Destansı seviyede ilk 25 bölümü. SNK'yı kıyaslayarak da konuşsak yine o seviyede kesinlikle. Ki bence son 12 bölümünü ilk 25 kadar beğenmesem bile DN'nin genel puanı 9 veya üstündedir...
@Sherlock üsteki yorum mesajımı editleyip puanımı 8.5 yaparmısın? :A "edit" yazısından gıcık kaptığım için editlemiyorum ve gizli editten olsun :A ve yapmışken @Tolstoyevski alıntı yapmıştı, orada da 8.5 yap ki bu ikisinin dırdırından kurtulayım :A sende gelip dırdır edersen bayılırım en son :F

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Aynen, bence fazla kurcalama.Zar zor tamamladım (beğenmediğimden değil ama benim dizi izleme modum 0 olmuş :S )

O zaman sizi İspanyol hava sularına alalım, Profesör ve ekibi, La Casa...

images

Şaka şaka :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and MEnes

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
Bu animeyi @Tolstoyevski önerdi ve önerirkende 25 bölüm izle gerisine bakmasanda olur dedi :A ben 26 bölüm izleyerek noktalıyorum. Normalde bir diziye başladığımda kendimi kaptırıp 10 günde, bir kaç sezon bitirdiğim oluyordu. Bu kez ilkez ağırdan alarak izlediğim bir yapım oldu ama artık ondan dolayımı bilemem ama diğer izlediklerim kadar zevk vermedi. İlk anime dizisi olarak SNK efsanesiyle başlamış olmam bunda bir etken olmuş olabilir ama yinede tabiki güzel bir animeydi. 7.5-8/10 puan verebilirim.

7.5 mu? Was?

Ve ne demek sen bu efsaneyi yeni izledin? :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
al işte biri daha :T: @MEnes @Tolstoyevski 8 var kocaman 8, niye 7.5 takılı kaldıniz😡 8.5 karar kıldım zaten.
Evet Snk'yi manyakça izledikten sonra Tols beni bu animeye zorladi ama güzelmiş, tabi bir SNK değil :A
Başladığın işi yarım bırakmak da nedir... Nasıl 11 bölüm kalmış bir işi finalini merak etmeyip yarıda bırakırsın. Asıl kötü olan durum o... :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
al işte biri daha :T: @MEnes @Tolstoyevski 8 var kocaman 8, niye 7.5 takılı kaldıniz😡 8.5 karar kıldım zaten.
Evet Snk'yi manyakça izledikten sonra Tols beni bu animeye zorladi ama güzelmiş, tabi bir SNK değil :A
SNK'nin 2. sezonunu fazla beğenmedim, yorumumu yapacağim zaten. Death Note kesinlikle daha iyi bence. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi