Netflix Dark - 2. Sezon Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: Yiğitt and MasacRE

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S02 - B05-06

Bu bölümde geçen sordugum cevabını bir nebze olsun aldım. Herşey kendini tekrarlıyor. Ama neden 66 yıl? Hani başlangıc belli değildi ya da sonu yoktu??

Bu arada Jonas anasıyla mı seviyordu diyordum ama değilmiş. Martha ie seviyormuş rüyasında:F Her bölüm sevişerek uyanık nasıl bi yokluktaysa artık:F
Yakıyorlar ortaliği resmen hacılarrrr:eek:

Yahu bu ADAM denilen yanık suratlı Jonas'ın bu teoriye göre başka bir ADAM daha olmalı :F Şuan bizim gördüğümüz ADAM da başka bir ADAM'la hesaplaşmalı filan yani:F

Jonas kendini yine planlar içinde babası intihar etmesin diye gönderdi. Hadi döngüyü filan geçtim. Bir insanın yaşlılıgı ve gençliği aynı zaman diliminde yaşar mı? Yaşıyorsa bu teoriye ne denir? Biri bana söyleyebilir mi? Karşılaştiklarında ne hissediyorlar? Tanıyor mu kendisini:A

jonas babasıyla konsurken masa başinda mektup sahnesinde gereksiz bir gerildim. Korku filmlerinden filan kormam normalde ama bu bi başkaydı. Ortam şahaneydi kasvet yağmur filan :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2x1

Noah=Bertosz diye bir tahminde bulunduk, adamlar daha sezonun açılışında Noah'ın gençliğini göstererek patlattılar tahminleri :A Bir de Adam diye birisi çıktı, Noah'ın lideri gibi bir şey. O kimdir bilemeyeceğim ama dilsiz kızın Noah'ı teşhis ettiği fotoğrafta o tipte oturan biri görünüyor. O odur herhalde, Noah gibi her zamanda var muhtemelen. Noah ile Adam konuşurken, Adam Bertosz için o hep saftı gibi bir laf etti aslında, o da Adam'ın Bertosz olduğunu ya da onu tanıdığını düşündürüyor?

Dilsiz kız demişken o da Jonas'ın gittiği gelecekte karşımıza çıktı. Güncel zamanda 6 gün sonra kıyamet kopuyormuş, o da oradan kurtulanlardan biriymiş. Jonas da en son radyasyonun tavan yaptığı merkeze ulaştı. O sahne Çernobil'i hatırlattı bana, radyasyon ölçen cihazın çıkardığı seslerle birlikte :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2x1

Noah=Bertosz diye bir tahminde bulunduk, adamlar daha sezonun açılışında Noah'ın gençliğini göstererek patlattılar tahminleri :A Bir de Adam diye birisi çıktı, Noah'ın lideri gibi bir şey. O kimdir bilemeyeceğim ama dilsiz kızın Noah'ı teşhis ettiği fotoğrafta o tipte oturan biri görünüyor. O odur herhalde, Noah gibi her zamanda var muhtemelen. Noah ile Adam konuşurken, Adam Bertosz için o hep saftı gibi bir laf etti aslında, o da Adam'ın Bertosz olduğunu ya da onu tanıdığını düşündürüyor?

Dilsiz kız demişken o da Jonas'ın gittiği gelecekte karşımıza çıktı. Güncel zamanda 6 gün sonra kıyamet kopuyormuş, o da oradan kurtulanlardan biriymiş. Jonas da en son radyasyonun tavan yaptığı merkeze ulaştı. O sahne Çernobil'i hatırlattı bana, radyasyon ölçen cihazın çıkardığı seslerle birlikte :D
Tebrikler izlemişsin:A @Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
S02 - B05-06

Bu bölümde geçen sordugum cevabını bir nebze olsun aldım. Herşey kendini tekrarlıyor. Ama neden 66 yıl? Hani başlangıc belli değildi ya da sonu yoktu??

Bu arada Jonas anasıyla mı seviyordu diyordum ama değilmiş. Martha ie seviyormuş rüyasında:F Her bölüm sevişerek uyanık nasıl bi yokluktaysa artık:F
Yakıyorlar ortaliği resmen hacılarrrr:eek:

Yahu bu ADAM denilen yanık suratlı Jonas'ın bu teoriye göre başka bir ADAM daha olmalı :F Şuan bizim gördüğümüz ADAM da başka bir ADAM'la hesaplaşmalı filan yani:F

Jonas kendini yine planlar içinde babası intihar etmesin diye gönderdi. Hadi döngüyü filan geçtim. Bir insanın yaşlılıgı ve gençliği aynı zaman diliminde yaşar mı? Yaşıyorsa bu teoriye ne denir? Biri bana söyleyebilir mi? Karşılaştiklarında ne hissediyorlar? Tanıyor mu kendisini:A

jonas babasıyla konsurken masa başinda mektup sahnesinde gereksiz bir gerildim. Korku filmlerinden filan kormam normalde ama bu bi başkaydı. Ortam şahaneydi kasvet yağmur filan :A

Bir ara ben de Jonas’ın anasının bir şeyler yapacağından korktum orta yaş Jonas’a, öyle bir kadın ki her şey beklenir doğrusu :A Bizim mi içimiz fesat yoksa kadın mı fesat? :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bir ara ben de Jonas’ın anasının bir şeyler yapacağından korktum orta yaş Jonas’a, öyle bir kadın ki her şey beklenir doğrusu :A Bizim mi içimiz fesat yoksa kadın mı fesat? :A
Jenerikte o sahne var:A O yuzden hep tedirgindim izlerken. Ben anası sanmiştim ama değilmiş:X Bu arada jenerik spoiler kaynıyor ama yıne de ne kaparsam diye izliyorum:A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
2x3

Tiedemann başlıklı bir bölüm olsaydı daha iyi olurdu aslında. Bölüm o kadar çok onlarla alakalıydı ki Tiedemann aile ağacını çıkabilirim şuan. :F Bu bölümle dizide ilk homoseksüel sahneleri görmüş olduk, bende ne zaman maruz bırakılacağız diye düşünüyordum. :A Noah'ın göründüğünden daha güçsüz ve iplerin onun elinde olmadığını biliyoruz, Claudia'yı öldürdükten sonra cebindeki kağıdı çıkarıp Charlotte dedi ve ben o anda ya Noah'ın yada Adam'ın Charlotte'nin dedesi olduğundan emin oldum. Zaten Noah ile Charlotte birbirlerine çok benzemiyorlar mı? :)

• Beğendim
Reactions: MasacRE

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
S02 - B03-04

Aslında bunda yorumlanacak bişey yok. Nükleer santralin başındaki kadının artık zaman yolcusu oldugunu kabullenişi ve ölümünü izledik.

Jonas'ın şu yanık suratlı adam oldugunu öğrendik. O zaman ADAM denilen adam da O? Şimdi kendine ADAM deme sebebi bu zaman yolculugunu başlatan kişi mi kendisi? Gerçekte ne zaman başladı bu olay? Tek merak ettiğim bu. Ve kaç kere sirküle etti bu olayları? Sonu getirmek istiyrdun neden 4-5-6 hadi lan 7.ci sefer de olsun, neden sonlandırmadın?

Önceki bölümde Cluada mıdır nedir o katının yazara verdiği kitapta sonsuza kadar devam ediyorsa bu teoriye göre sen son getiremezsin Jonas!!!

Ayrıca ADAM jonas ise tüm bu olayları o başlattiysa çok klişe olur. Her başrol sorunun çözümü olmak zorunda mı? Madem sonlandırmak istiyorsun o zaman ilk sezon kardeşini kurtarsaydın neden kendi kendini dinledin?

Onca sefer zaman yolculugu yaptıysan ananla da yattın mı Jonas? Her uyanişin sex anasını satayım:T:
İzleyip hemen gitmek istiyorsun sanırım. :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash