Damlaya damlaya göl olur...Kumbara :)

Kumbaranız Var mı?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
  • Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: dreamy and Turkuazz

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Harika bir konu olmuş yine. :bhr: @The_Erinch

İlkokul 2. sınıfta para biriktirmeye başlamıştım ilk kez. O zaman bayağı para biriktirip biriktirmiştim ve daha sonra annemle beraber alışverişe gidip saat almıştım kendime. :F O zamandan beri para biriktirmeye özen gösteriyorum.

Lisede biraz boşlamıştım ama üniversite zamanı (2 yıldır) yine biriktirmeye başlamıştım. E aileden uzakta öğrencilik zor tabi, üç beş bir şeyler atma ihtiyacı duyuyorsun. :A Küçük bir kavanozum vardı yurt odamda, her gün muhakkak bir şeyler koyuyordum. Yurt yemekhanesinde para üstü olarak çoğunlukla bozuk verdikleri de çok işime yarıyordu. Ya da bazen aldığım yemek limiti aşınca 50 kuruş vermem gerekince direk o bozuklardan veriyordum. :A

Ama pandemiden dolayı kumbaram ve içindeki bozuk paralar İstanbul'da yurt odamda kaldı. :F

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Eline, emeğine sağlık abi.

2,5 3 sene önceye kadar metal bir kumbaram vardı. Bu konuda gayet de sabırlı olduğum için o zamana kadar fazla da bir para biriktirmiştim. Sonra kumbarayı patlatıp telefon almıştım. :A

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Harika bir konu olmuş yine. :bhr: @The_Erinch

İlkokul 2. sınıfta para biriktirmeye başlamıştım ilk kez. O zaman bayağı para biriktirip biriktirmiştim ve daha sonra annemle beraber alışverişe gidip saat almıştım kendime. :F O zamandan beri para biriktirmeye özen gösteriyorum.

Lisede biraz boşlamıştım ama üniversite zamanı (2 yıldır) yine biriktirmeye başlamıştım. E aileden uzakta öğrencilik zor tabi, üç beş bir şeyler atma ihtiyacı duyuyorsun. :A Küçük bir kavanozum vardı yurt odamda, her gün muhakkak bir şeyler koyuyordum. Yurt yemekhanesinde para üstü olarak çoğunlukla bozuk verdikleri de çok işime yarıyordu. Ya da bazen aldığım yemek limiti aşınca 50 kuruş vermem gerekince direk o bozuklardan veriyordum. :A

Ama pandemiden dolayı kumbaram ve içindeki bozuk paralar İstanbul'da yurt odamda kaldı. :F
Teşekkürler Özgürcüm :love1:
Katılımın ve yorumun için teşekkür ederim,

Açıkçası Pandemi sürecinde para alışverişi azaldı ama bir ekmek almaya gittiğimde kağıt para varsa üstünü hep kumbaraya atarım.
Kumbaranın faydasını gördüm her zaman, biriken meblağ az olsada çok iş gördüğü anlar olmuştur.

Biriktirmenin zararı yoktur.
------

Eline, emeğine sağlık abi.

2,5 3 sene önceye kadar metal bir kumbaram vardı. Bu konuda gayet de sabırlı olduğum için o zamana kadar fazla da bir para biriktirmiştim. Sonra kumbarayı patlatıp telefon almıştım. :A
Telefon alacak kadar biriktirmen harika :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Teşekkürler Özgürcüm :love1:
Katılımın ve yorumun için teşekkür ederim,

Açıkçası Pandemi sürecinde para alışverişi azaldı ama bir ekmek almaya gittiğimde kağıt para varsa üstünü hep kumbaraya atarım.
Kumbaranın faydasını gördüm her zaman, biriken meblağ az olsada çok iş gördüğü anlar olmuştur.

Biriktirmenin zararı yoktur.
------

Telefon alacak kadar biriktirmen harika :A
O zamanlar telefonlar baya ucuzdu. Biraz da ailem tamamlamıştı üstünü ama yine de harikaydı. :A

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,732
Puanı
710

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
  • Üzücü
Reactions: dreamy

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,732
Puanı
710
12 gün sonra 2 sene olcak diye iğrenç bir espri yapayım :F :F :F :F
------

Aynen sen 10.000 ler konusunda da bir etiket kaçırdın :bilmem:
x2 üzücü. :A Keşke bırakılabilecek ifadeler de mesaj sayıyla orantılı olsaydı. :A

Unutmuşum benim hatam bakmam lazımdı konuya etiketsiz...