Zey TV Cevapsız Sorular-1.Bölüm Konuğu Araf

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,306
Puanı
1,060
1
@Araf hepimiz zaman zaman belirli zamanlarda farklı kişilerle muhabbet ederiz forumda. Senin bu aralar en çok sohbet ettiğin isimler kimler?

2.
2011 zamanlarından bu yana hala iletişimin olan üyeler var mı?

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,373
Puanı
1,060
Özelden sorun hazır @Araf önce kim sordu tahminini alalım sonrasında da cevapları :A

Soru 1)Seçimler... Hayatta herkese yapabileceklerini seçme özgürlüğü verilmiş. İnsanlar seçimler yapar ve o seçimler başka seçimlere yol açar. Derler ki kişi isterse ve çabalarsa tercih ettiği ve istediği şeye ne olursa olsun ulaşır ve bunda başarılı olur. Yani kısaca ve amiane tabirle başarmanın yarısı istemektir (inanmaktır) derler. Peki sence bu kesin olarak sadece bir kişinin istemesiyle ve seçimler yapmasıyla olabilen bir şey midir? Sen kendi hayatında yaptığın seçimlerde ve istediğin şeylerde ne olursa olsun çabalayarak başarıya ulaşabileceğini düşünüyor musun? Çok çok zor bir şeye böyle yaparak ulaştığın oldu mu?

Soru 2)Standartları normal sakin bir yaşamı mı tercih edersin, yoksa o standartları yükseltmek için çılgınlarca her tarafı tırmalayıp, o yüksek standartlara ulaşana kadar durmamayı mı?

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Özelden sorun hazır @Araf önce kim sordu tahminini alalım sonrasında da cevapları :A

Soru 1)Seçimler... Hayatta herkese yapabileceklerini seçme özgürlüğü verilmiş. İnsanlar seçimler yapar ve o seçimler başka seçimlere yol açar. Derler ki kişi isterse ve çabalarsa tercih ettiği ve istediği şeye ne olursa olsun ulaşır ve bunda başarılı olur. Yani kısaca ve amiane tabirle başarmanın yarısı istemektir (inanmaktır) derler. Peki sence bu kesin olarak sadece bir kişinin istemesiyle ve seçimler yapmasıyla olabilen bir şey midir? Sen kendi hayatında yaptığın seçimlerde ve istediğin şeylerde ne olursa olsun çabalayarak başarıya ulaşabileceğini düşünüyor musun? Çok çok zor bir şeye böyle yaparak ulaştığın oldu mu?

Soru 2)Standartları normal sakin bir yaşamı mı tercih edersin, yoksa o standartları yükseltmek için çılgınlarca her tarafı tırmalayıp, o yüksek standartlara ulaşana kadar durmamayı mı?
Bu kesinlikle @MEnes. İkilem ve parantezi çok kullanıyor çünkü. Kendini bir anda ele verdi. :D

• Güldürdün
Reactions: MEnes and xdragxx

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bu kesinlikle @MEnes. İkilem ve parantezi çok kullanıyor çünkü. Kendini bir anda ele verdi. :D
Doğru @MEnes niye bu kadar açık ettin? :A Cevapları alalım şimdi de :A
Bir yerde parantez kullanmışım, parantez sadece ben mi kullanıyorum sanki... :A Onun dışında kendimi ele vermemeye uğraştım ama bu tarz bir soruda nasıl cümleler üstünde oynayacağımı bulamadım. (Ya da bulmak istemedim) :A O yüzden çok da kasmayıp devam ettim yazmaya, yapacak bir şey yok... :A

• Güldürdün
Reactions: Araf and xdragxx

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060

Hayat zaten pamuk ipliği ile bağlıdır aslında. Asılırsın, asılırsın ve sonuç olarak hayatın değişmeye başlar. Tabii bu asılma işlevi de aslında istemekten geçer, inançtan geçer. Biraz çaba gerekiyor. Bazı ipler de halat gibi gibidir, zorlanırsın ve bu uğraş, çok büyük uğraştır. Bazı ipler de çok incedir, çok kolay olur gider her şey, şart faktörü devreye girer tabii böyle şeylerde. Doğrusu, çok büyük uğraşarak bir noktaya geldiğimi söyleyemem ama çok büyük uğraş vererek bir noktaya gelineceğine inananlardanım. Hele şartlar senin için uygun değilse, halat ipine asılır gibi asılman gerekiyor.

Standartları yükseltmek için çılgın bir çaba sarf etmeyi isterim. Neden? Hayatında adrenalin yüksek olunca yaşadığını hissedersin, bir çaba gösterince yaşadığını hissedersin. Dümdüz yaşarsan eğer, ölüden bir farkın kalmaz.

@MEnes

• Beğendim
Reactions: MEnes and xdragxx