Zey TV Cevapsız Sorular-1.Bölüm Konuğu Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Kimi aile vardır evlatlarının düşüncesine ve tercihinden ziyade kendilerini önemser ve biraz bencilce yapılardadırlar haliyle, inat bakımından. Kimileri ise tam tersi. Bu konuda içim rahat zira yanıp tutuştuğum insana karşı onlar da saygı duyacaktır, aynısı büyük ihtimalle sende de olur o yüzden aslında hiç yaşanmayacak sorular üzerine terliyoruz. :D Sadece eşcinsel evliliğe karşı çıkarlardı doğal olarak, ki o konuda da hiçbir zaman öyle bir durum söz konusu olmayacağı için mesele yok. :D

Buradan kaynaklanan esas soru:

Kızın eşcinsel olsaydı ve bir başka kadınla evlenmek isteseydi, tepkin ne olurdu?
Sonuç olarak onların değil, kendi hayatımızı yaşıyoruz. Yine sorunlar olur mu, olur. İnsanın olduğu yerde sorun diye her türlü şey olur. :D

Türkiye'de onu yapamazdı, cinsiyet değiştirmesi gerekir. Serbest olan yerde olur muydu bu, bilmiyorum. Hiç bilmiyorum. :D

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sonuç olarak onların değil, kendi hayatımızı yaşıyoruz. Yine sorunlar olur mu, olur. İnsanın olduğu yerde sorun diye her türlü şey olur. :D

Türkiye'de onu yapamazdı, cinsiyet değiştirmesi gerekir. Serbest olan yerde olur muydu bu, bilmiyorum. Hiç bilmiyorum. :D
2020 itibariyle yapamaz ama 2050'lere gelindiğinde hiç belli olmayabilir. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Şu profil resmini ne zaman değiştireceksin sen yazdığında ben yazdım sanıyorum :A :mad:
nnmW4z8A.png_small.png

• Güldürdün

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,375
Puanı
1,060
Bir soru soranımız bile yok. :rolleyes:
Sürpriz bir konuğumuz var o zaman :A

Soru: Uzay-zaman bükülmesi sonucu zamanda geriye bir şekilde gidip ileride on milyonlarca kişinin ölmesine yol açacak olan Adolf Hitler'in bebeklik dönemindeki odasında bulsan kendini; sadece 60 saniye zamanın olsa, bebek Hitler'i boğarak öldürür müydün?

Soru: Sadece ölüler mi görür?

Sence bu sürpriz konuk kim? :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060

Soru: Uzay-zaman bükülmesi sonucu zamanda geriye bir şekilde gidip ileride on milyonlarca kişinin ölmesine yol açacak olan Adolf Hitler'in bebeklik dönemindeki odasında bulsan kendini; sadece 60 saniye zamanın olsa, bebek Hitler'i boğarak öldürür müydün?

Hayal gücü @Tolstoyevski'nin, bilim kurgu gücü @MasacRE'nin. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Bir tanesini seç :A
Uzay-zaman bükülmesi sonucu zamanda geriye bir şekilde gidip ileride on milyonlarca kişinin ölmesine yol açacak olan bu kısım @MasacRE, Adolf Hitler'in bebeklik dönemindeki odasında bulsan kendini; sadece 60 saniye zamanın olsa, bebek Hitler'i boğarak öldürür müydün? bu kısım @Tolstoyevski. :D

Ben @Tolstoyevski diyorum. :D

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,375
Puanı
1,060
Uzay-zaman bükülmesi sonucu zamanda geriye bir şekilde gidip ileride on milyonlarca kişinin ölmesine yol açacak olan bu kısım @MasacRE, Adolf Hitler'in bebeklik dönemindeki odasında bulsan kendini; sadece 60 saniye zamanın olsa, bebek Hitler'i boğarak öldürür müydün? bu kısım @Tolstoyevski. :D

Ben @Tolstoyevski diyorum. :D
Bu sefer bildin cevapları da alalım :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060

Adolf Hitler, dünya düzeninin bu hale gelmesinin nedenlerinden birisi, bu net bir biçimde ortada. Baktığımızda o dönem İngiltere'nin kontrolünde bir dünya düzeni vardı, daha sonra İngiltere'nin güç kaybına uğrayıp, dünya gücü haline gelen bir ABD vardı. Sonra da Sovyet Rusya meydana çıktı. Adolf Hitler'i tarihten silmek; İngiltere'nin gücünü bir süre daha devam ettirmesi, İsrail devletinin kuruluşunun ileri tarihe ertelenmesi demektir, Almanya'nın da güçsüzlüğüne, borç batağında yüzmesine de neden olacaktı. Almanya'da Hitler olmasa da, mutlaka diktatör yetişecekti, başa geçerdi. Onu boğsan, yine bir başkası geçerdi. Çünkü ekonomik boşluklar, diktatörlükler doğuruyor. Hitler de öyle doğdu, yükseldi ve tarihte yerine aldı. ABD kalkıp atar gider yapabilir Hitler'e ama dünya gücü olduysa, büyük ölçüde Hitler sayesinde oldu, dolaylı yoldan da olsa katkı sağladı Hitler.

Gerçekleri belki sadece ölüler görür ama yaşayanlara spoiler veremez. Açıkçası pek de iyi olmazdı yaşayan insanın gerçekleri görmesi, hayatın zevki kalmazdı.

@Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Adolf Hitler, dünya düzeninin bu hale gelmesinin nedenlerinden birisi, bu net bir biçimde ortada. Baktığımızda o dönem İngiltere'nin kontrolünde bir dünya düzeni vardı, daha sonra İngiltere'nin güç kaybına uğrayıp, dünya gücü haline gelen bir ABD vardı. Sonra da Sovyet Rusya meydana çıktı. Adolf Hitler'i tarihten silmek; İngiltere'nin gücünü bir süre daha devam ettirmesi, İsrail devletinin kuruluşunun ileri tarihe ertelenmesi demektir, Almanya'nın da güçsüzlüğüne, borç batağında yüzmesine de neden olacaktı. Almanya'da Hitler olmasa da, mutlaka diktatör yetişecekti, başa geçerdi. Onu boğsan, yine bir başkası geçerdi. Çünkü ekonomik boşluklar, diktatörlükler doğuruyor. Hitler de öyle doğdu, yükseldi ve tarihte yerine aldı. ABD kalkıp atar gider yapabilir Hitler'e ama dünya gücü olduysa, büyük ölçüde Hitler sayesinde oldu, dolaylı yoldan da olsa katkı sağladı Hitler.

Gerçekleri belki sadece ölüler görür ama yaşayanlara spoiler veremez. Açıkçası pek de iyi olmazdı yaşayan insanın gerçekleri görmesi, hayatın zevki kalmazdı.

@Tolstoyevski
Hitler konusunda haklısın, biri gitse öteki gelecekti kaçınılmaz olarak o 1.Dünya Savaşı sonrası oluşan durumdan dolayı. Klişe bir sorudur ama alternatif tarih olduğu için sorayım dedim. :D

İkinci soruda ise gönderme yapmıştım aslında, özellikle senden doğruca kapmanı beklerdim. :A

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Hitler konusunda haklısın, biri gitse öteki gelecekti kaçınılmaz olarak o 1.Dünya Savaşı sonrası oluşan durumdan dolayı. Klişe bir sorudur ama alternatif tarih olduğu için sorayım dedim. :D

İkinci soruda ise gönderme yapmıştım aslında, özellikle senden doğruca kapmanı beklerdim. :A

Kurtlar Vadisi üzerinden gönderme yapacağını tahmin etmemiştim, düşündürücü bir soru sorduğunu düşünmüştüm. :D

• Güldürdün

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,375
Puanı
1,060
Özelden bir soru daha @Araf :A

Mars'a bir haftalığına yolculuğa gideceksin, bu varsaydığımız durumda teknoloji çok gelişmiş ve yapılabilecek şeylerin ucu bucağı yok. Yanına forum üyelerinden üç kişi alma hakkın var. Bu üç kişiye ek olarak bir tane yerli, bir tane de yabancı dizi karakteri almak zorundasın. Seninle beraber altı kişilik bir ekibin olacak yani. Kimleri alırdın ve tabii ki neden?

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Özelden bir soru daha @Araf :A

Mars'a bir haftalığına yolculuğa gideceksin, bu varsaydığımız durumda teknoloji çok gelişmiş ve yapılabilecek şeylerin ucu bucağı yok. Yanına forum üyelerinden üç kişi alma hakkın var. Bu üç kişiye ek olarak bir tane yerli, bir tane de yabancı dizi karakteri almak zorundasın. Seninle beraber altı kişilik bir ekibin olacak yani. Kimleri alırdın ve tabii ki neden?
@Sherlock, @MEnes ve @Tolstoyevski olabilir. @Sherlock ve @MEnes kesinlikle olmalı. Hacivat ve Karagöz gibi ikili. Hani muhtemelen ikisinin atışmasını bile izlersin. :D

Yerli dizi karakteri olarak Mecnun Çınar olabilir, yabancı dizi karakteri olarak Yabancı dizi karakteri olarak Jake Peralta, Winston Bishop ya da küfür etmesinin insanı rahatlatmasından dolayı Jesse Pinkman olabilir.