Cehalet Mutluluktur 😂

RüzgarGülü

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,080
Puanı
711
Screenshot_2024-10-15-18-17-54-56_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Bildiklerimiz yüzünden çoğu zaman acı çekiyoruz, türlü türlü işler başımıza geliyor. Cehalet Mutluluktur, erdemdir diyorum :)

Sosis yapımını izlemeyi tercih ettim. Yaklaşık 3 ay sonra ilk defa yedim. Keşke bilmeseydim dediğim oldu. Sağlıklı deniyorum ama cehalet Mutluluktur :)

Herkesin başına gelmiştir bu tür şeyler. Keşke bilmeseydim dediğimiz.

Bu konu altından bunları paylaşabiliriz.

Meşhur sosis yapımı videosu :)

Not: Resim yapay zeka ile yapılmıştır :)

Son düzenleme:
Keşke bilmeseydim dediğin şeyi neden bizim bilmemizi istiyorsun @RüzgarGülü :A bırak bizde bilmeyelim. İnsan bi spoi kutusuna koyar videoyu :A kapak forsu bile iştah kapatıcı.

Ben daha çok insanlar hakkında bazı şeyleri öğrenince keşke duymasaydım diyorum.

Ben burada hep soruyorum Domuz değil dimi diye, hayır diyince içimden günahı senin boynuna diyorum. :D
Yani bilmediğin sürece sorun yok :F

Senin yok mu keşke bilmeseydim dediğin birşey :)
------

Keşke bilmeseydim dediğin şeyi neden bizim bilmemizi istiyorsun @RüzgarGülü :A bırak bizde bilmeyelim. İnsan bi spoi kutusuna koyar videoyu :A kapak forsu bile iştah kapatıcı.

Ben daha çok insanlar hakkında bazı şeyleri öğrenince keşke duymasaydım diyorum.
Haklısın koydun spoilere :D

İnsanları tanimasaydim da diyoruz :D

Yeme içme konusunda ki özellikle et iṣlerinde muhakkak vardır daha bilmek istemediğim. :D
Sadece yeme içme değil bazen birşeyi yapınca aldığımız zevk o işin öyle olmadığını görünce çok çok igrenclesiyor sonra yapmıyoruz ama o zevkten de mahrum kalıyoruz. :D

Mutluluk bazen bilmemek olabiliyor :)

Yada gerçeklerden kaçmak gibi. Başka bir seye sığınma ihtiyacı. O yüzden bilmemek tercih sebebi. Bilmediğin şeyden acı da duymazsin :)

• Aynen
Reactions: Yakamoz-Asi
Sadece yeme içme değil bazen birşeyi yapınca aldığımız zevk o işin öyle olmadığını görünce çok çok igrenclesiyor sonra yapmıyoruz ama o zevkten de mahrum kalıyoruz. :D

Mutluluk bazen bilmemek olabiliyor :)

Yada gerçeklerden kaçmak gibi. Başka bir seye sığınma ihtiyacı. O yüzden bilmemek tercih sebebi. Bilmediğin şeyden acı da duymazsin :)

Son kısma harfiyen katılıyorum. Yaṣadım. Öğrenince acı çekiyor bazı konularda insanoğlu. Ama yinede bilmek istiyor. Acıdan besleniyor gibi oluyorsun bazen.

• Güldürdün
Reactions: RüzgarGülü
Sosis ve Salam yemeyi bıraktım... Ama sucuk ve pastırmaya hayır diyemiyorum 🫣🫣🫣 @RüzgarGülü @Yakamoz-Asi
Canın çekmiyor mu? Ben artık içinde ne olduğunu bildiğim halde göz yumuyorum. Dünyaya 1 defa geleceğiz :D

Sucuklu yumurta olmadan, kara gidince sucuk ekmek yemeden nasıl olacak ki o zaman kartopu oynayınca acıkınca ne yenecek :D
Son kısma harfiyen katılıyorum. Yaṣadım. Öğrenince acı çekiyor bazı konularda insanoğlu. Ama yinede bilmek istiyor. Acıdan besleniyor gibi oluyorsun bazen.
Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp sözü dışlama bana göre. Çünkü bu bır tercih meselesi :D

İş hayatında ne kadar çok bilirsen işin o kadar artar degilmi :D

• Güldürdün
Canın çekmiyor mu? Ben artık içinde ne olduğunu bildiğim halde göz yumuyorum. Dünyaya 1 defa geleceğiz :D

Sucuklu yumurta olmadan, kara gidince sucuk ekmek yemeden nasıl olacak ki o zaman kartopu oynayınca acıkınca ne yenecek :D

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp sözü dışlama bana göre. Çünkü bu bır tercih meselesi :D

Oooooo iṣ hayatına girersen çıkamazsın konudan. Ne kadar çok bilirsen o kadar sevenin olur. Ve ne kadar iyi niyetle göstersen bile millet anlamaz yine sana gelir. Yani iṣin hiç bitmez bilirsen. :D

Sosis ve Salam yemeyi bıraktım... Ama sucuk ve pastırmaya hayır diyemiyorum 🫣🫣🫣 @RüzgarGülü @Yakamoz-Asi

Abi ben hepsini yerim hiç sorun yok. :D ama sucuk dedin mi akan sular durur. Suçuklu yumurta, bekar evimin ana yemeklerindendir. :D

• Güldürdün
Reactions: RüzgarGülü
Oooooo iṣ hayatına girersen çıkamazsın konudan. Ne kadar çok bilirsen o kadar sevenin olur. Ve ne kadar iyi niyetle göstersen bile millet anlamaz yine sana gelir. Yani iṣin hiç bitmez bilirsen. :D

Abi ben hepsini yerim hiç sorun yok. :D ama sucuk dedin mi akan sular durur. Suçuklu yumurta, bekar evimin ana yemeklerindendir. :D
Yani en çok da iş hayatında cehalet Mutluluktur. Staj döneminde az eşeklik yapmadım :D

Sucuklu yumurtaya bazıları yağ koyup pişiriyor sen nasıl yapıyorsun. Herkesin tarzı farklı :D

• Güldürdün
Salam, sosis, sucuk hepsini de minimum oranda tüketmeye çalışıyorum. Arada tost yiyesim gelince dilim salam kaçamağı yapabiliyorum. :A Bir de zayıf noktam pizza var. Pizza söz konusu olunca hepsi de bir güzel tüketiliyor. :A
Katılıyorum pizza zaten bambaşka boyut herşey var :D

Peki adminim sen genelde benim tam tersi karakterimsin. Sana göre cehalet mutluluk mu? Yoksa insan bildikleri ile mi mutlu olur?

Bana göre sen ikinci secenek dersin ama keşke bilmeseydim ogrenmeseydim dediğin olmuştur :)
------

@12.Adam çok aydın biri olarak cehalet mutluluk mu yoksa insan bildikleri ile mi mutlu olur? Çok bilmek çok egolu değil mi? :)

Aslında hepsini gömerdimde.. Bir ara detaylı kan testimde karaciğer yağlanması çok yüksek çıkınca hepsini 3 ay falan bıraktım ama sucuk ve pastırmanın yokluğuna dayanamadım 🫣😅🤣

harika bir konu gerçekten cehalet mutluluktur siyaset aklıma geldi nedense :D

bu arada diğer mutluluğa erişmenin kestirme yolu ise hafızayı sıfırlamaktır :D
Hafızayı sıfırlamak güzel ama bu sefer ogrendigmiz hayatta kalma, hayata baglanma şekillerini unutursak sorun olur :D

Düşün 40 yıl yaşıyorsun öğreniyorsun birkaç hayat hilesi diyelim bir sildiler unuttun ama yaşın 40 napcan. Emekli maaşında yok ve simitler çok pahalı kadınlar simit alayamayan kişiye bakmaz. Neyse konu kadınlara geldi nasıl olduysa :F

• Güldürdün
Reactions: tekin