İngiliz Black Mirror - İlk 2 Sezon Yorumları

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
1.Bölüm..

Evet başladım izlemeye @OzaN gerçi her bölüm farklı şeyler anlatılıyor demiş o yüzden şu şu karakteri beğendim demeyeceğim ama olay üzerinden gidecek olursak ben beğendim ilk bölümü. Farklı bir havası var ve özellikle domuz ile ilişkiye gireceksin kısmı gerçekten işin en çetrefilli boyutuydu bence. Başbakan için zor bir süreçti ben yapmaması gerektiğine inansam da dizi gereği bunu yaptı. Ama biraz daha gerçekçi sahne olabilirdi o kısımda.

Bir de bölümün başından sonuna kadar yatakta yatan bir herif vardı o ne ayak Allah aşkına :A

Süreler biraz uzun komedi olsa biraz çekilebilir ama bu dizide çok sıkılmadım yani yine de. İkinci bölüme de yarın bakarım :D

@Sherlock @Aserat
Bir hayvansever olarak minik domuzcuğun ırzına geçilmesini nasıl yorumluyorsun? :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
2.Bölüm

İlk bölüme göre daha etkileyici bulduğum bir bölümde süresi 1 saat olmasına rağmen hiçbir sahnede sıkılmadım. Özellikle ilk 15 dakika neredeyse sessiz sinema gibiydi ama ne anlattığı da belliydi. Enteresan bir senaryosu var zenci karakter özellikle çok iyiydi tek başına bölümü sırtlamış resmen. Adamlar sürekli pedal çeviriyorlar bir düzen var ve bu düzenin içinden çıkabilmek yine insanın elinde. Nitekim iki karakterde bu sistematikten kurtuldular zaten. Sistemin kölesi olmaktansa sistemi yerle bir edecek gücü insan kendinde bulmalı hikayesiydi.

@Aserat @Sherlock @OzaN @Harunnn60 @Doğu @FaJi @MasacRE-

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
2.Bölüm

İlk bölüme göre daha etkileyici bulduğum bir bölümde süresi 1 saat olmasına rağmen hiçbir sahnede sıkılmadım. Özellikle ilk 15 dakika neredeyse sessiz sinema gibiydi ama ne anlattığı da belliydi. Enteresan bir senaryosu var zenci karakter özellikle çok iyiydi tek başına bölümü sırtlamış resmen. Adamlar sürekli pedal çeviriyorlar bir düzen var ve bu düzenin içinden çıkabilmek yine insanın elinde. Nitekim iki karakterde bu sistematikten kurtuldular zaten. Sistemin kölesi olmaktansa sistemi yerle bir edecek gücü insan kendinde bulmalı hikayesiydi.

@Aserat @Sherlock @OzaN @Harunnn60 @Doğu @FaJi @MasacRE-
Son sahne daha çok sistemden kurtulmak için çabalayan insanların bile sistemden çıkamadığını anlatıyor aslında. Daha büyük oda, daha güzel bir manzara ama yine tutsak ve başka insanların dediğini yapıyor. :D

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Son sahne daha çok sistemden kurtulmak için çabalayan insanların bile sistemden çıkamadığını anlatıyor aslında. Daha büyük oda, daha güzel bir manzara ama yine tutsak ve başka insanların dediğini yapıyor. :D
En azından daha geniş bir platforma çıkabilmek için azmetti :D

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
3.Bölüm..

İlk 15 dakika aşırı sıkıcıydı dedim ne anlatma derdinde falan durumundaydım ama sonrası su gibi aktı. Zaman makinesi oyunuydu resmen. Her yapılan, her söylenen şey alenen ortaya çıkıyordu. Yalan söyleme şansın yok ve gerçek hayatımızda böyle bir şey olsa eminim ciddi sorunlar çıkabilirdi sanırım. :D Güzel bölümdü ama hala favorim 2.bölüm.

@Aserat @OzaN @Sherlock @Doğu @Harunnn60 @MasacRE- @FaJi

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
3.Bölüm..

İlk 15 dakika aşırı sıkıcıydı dedim ne anlatma derdinde falan durumundaydım ama sonrası su gibi aktı. Zaman makinesi oyunuydu resmen. Her yapılan, her söylenen şey alenen ortaya çıkıyordu. Yalan söyleme şansın yok ve gerçek hayatımızda böyle bir şey olsa eminim ciddi sorunlar çıkabilirdi sanırım. :D Güzel bölümdü ama hala favorim 2.bölüm.

@Aserat @OzaN @Sherlock @Doğu @Harunnn60 @MasacRE- @FaJi
3x4 San Junipero ve 2x2 White Bear'ı muhakkak izle. Yani izlemeden diziyi bırakayım deme :A White Christmas da güzel imdb'de en çok puan alan bölüm ancak ben en çok White Bear'ı beğendim. Gerçek hayatta olması gereken bir şeyi anlatıyor detay vermiyim ama izle muhakkak :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
3x4 San Junipero ve 2x2 White Bear'ı muhakkak izle. Yani izlemeden diziyi bırakayım deme :A White Christmas da güzel imdb'de en çok puan alan bölüm ancak ben en çok White Bear'ı beğendim. Gerçek hayatta olması gereken bir şeyi anlatıyor detay vermiyim ama izle muhakkak :)
Yok kanka hepsini izleyeceğim zaten :D İyi geliyor böyle enteresan senaryolar :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
2.sezon 1.bölüm..

Enteresan bir bölümdü bu da. Kadın kocası öldükten sonra internet üzerinden bir sistemle onun tıpatıp aynı karakterinde biriyle aynı ses tonuyla konuşması etkileyiciydi derken daha da etkileyici kısmı tıpa tıp aynısı şekliyle elektrolitler aracılığıyla ayağına kadar gelmesi, onunla öpüşmesi, sevişmesi her şeyi bire bir yaşamasıydı. Onun gibi olmadığını söylediği halde ondan kopamayışı da güzeldi.

1.sezon 2.bölümle yarışabilir :A

@Aserat @MasacRE- @FaJi @Doğu @OzaN @XanTier @Sherlock

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
2.sezon 1.bölüm..

Enteresan bir bölümdü bu da. Kadın kocası öldükten sonra internet üzerinden bir sistemle onun tıpatıp aynı karakterinde biriyle aynı ses tonuyla konuşması etkileyiciydi derken daha da etkileyici kısmı tıpa tıp aynısı şekliyle elektrolitler aracılığıyla ayağına kadar gelmesi, onunla öpüşmesi, sevişmesi her şeyi bire bir yaşamasıydı. Onun gibi olmadığını söylediği halde ondan kopamayışı da güzeldi.

Yarışırsa yarışsın banane? :A

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
2.sezon 1.bölüm..

Müthiş bir bölüm bu da. Gelecekte böyle bir teknoloji olur mu ki acep? Düşünsene baban annen vefat ediyor onlar yerine bu robotlar geliyor. Vay anasını.. Tüyler ürpertici ama bir o kadar da ilgi uyandırıcı. İzlemeye devam et çok güzel bölümler seni bekliyor :)

Son düzenleme:

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Müthiş bir bölümü bu da. Gelecekte böyle bir teknoloji olur mu ki acep? Düşünsene baban annen vefat ediyor onlar yerine bu robotlar geliyor. Vay anasını.. Tüyler ürpertici ama bir o kadar da ilgi uyandırıcı. İzlemeye devam et çok güzel bölümler seni bekliyor :)
Babamın daha iyi versiyonu olursa kopyalarım :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
2.sezon 1.bölüm..

Sonraki bölüm daha da güzel. :D