Bir Zamanlar Kıbrıs'ın Konusu ve Karakterlerin Hikayeleri Belli Oldu!

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,957
Puanı
1,060
bir_zamanlar_kibris_yakinda_trt_1de_h8947_2a6cc.jpg

Yapımcılığını TMC Film'in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Hakan İnan’ın oturacağı, başrollerinde Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Gülper Özdemir, Tayanç Ayaydın, Devrim Saltoğlu ve Miray Akay’ın yer aldığı 'Bir Zamanlar Kıbrıs' dizinden yeni detaylar açıklandı.

Gerçek bir vatan mücadelesinin anlatılacağı dizide Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesi ele alınacak. Dizi, Kıbrıs olaylarının şiddetlenmeye başladığı 1963 yılı itibarıyla sonraki süreci ekrana yansıtacak.

Dizide oynayacak oyuncuların rolleride belli oldu. Ahmet Kural, sakız tüccarı Kemal Dereli karakterine, eşi İnci’yi Pelin Karahan ise Kemal Dereli'nin eşi İnci'ye hayat veriyor. Serkan Çayoğlu, Türkiye’den adaya gizli görevle gelen Ankaralı bir karakteri,nişanlısını ise Gülper Özdemir canlandırıyor. Dizide ayrıca Rauf Denktaş hayat bulacak ve Rauf Denktaş’a da Devrim Saltoğlu hayat veriyor. Tayanç Ayaydın ise Rum komutan Samson’u canlandırıyor.
Dizinin konusu:
1963, Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar yan yana sorunsuzca yaşamaktadır. Adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir.

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Bölüm başı 60 dakika yayınlanması planlanan 'Bir Zamanlar Kıbrıs' yakında TRT 1'de!

Kaynak: Oya Doğan

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Kare güzel görünüyor. Serkan ve Pelin’in yeni imajları çok iyi.

@Dosi konudan bana da ekmek çıktı kadrosuna katılan isimleri açtım ben de. :A

• Harika
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,957
Puanı
1,060
Kare güzel görünüyor. Serkan ve Pelin’in yeni imajları çok iyi.

@Dosi konudan bana da ekmek çıktı kadrosuna katılan isimleri açtım ben de. :A
O kısmı özellikle eklemedim birileri açmak isterse diye :A haberde o da vardı ama sadece konu ve karakterler yer alsın istedim :A
Açmana sevindim :bhr:

• Harika
Reactions: Özgür

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ahmet Kural ve komedi olmayan bir dizi... Şaşırtıcı bir durum. Süresi de 60 dakika, oldukça sürükleyici bir iş olma ihtimali yüksek... Bekleyelim ve görelim...

• Beğendim
Reactions: Gerekli24 and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,957
Puanı
1,060
Ahmet Kural ve komedi olmayan bir dizi... Şaşırtıcı bir durum. Süresi de 60 dakika, oldukça sürükleyici bir iş olma ihtimali yüksek... Bekleyelim ve görelim...
Hadi bakalım, seninle yine Serkan Çayoğlu'nun yer aldığı bir dizide buluşacağız gibi.
26 bölüm olarak en başından tasarlanmış. Bu yüzden kalitesini sonuna kadar devam ettireceğini düşünüyorum.

• Beğendim
Reactions: MEnes

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,957
Puanı
1,060
Sağol canım, çok düşüncelisin. :bhr:
Tam uyumaya koyulacaktım, biraz gündeme bakayım derken gördüm haberi ve açayım bari dedim :A Aslında fotoyu önceden açtığım konuda yeni kare geldi diye eklemek için tıklamıştım ama sonra konusu ve detayları görünce haberini açtım :A ilk kez daha başlamayan bir diziden 2 konu açmışlışım oldu :A galiba ilk detay konusu :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Tam uyumaya koyulacaktım, biraz gündeme bakayım derken gördüm haberi ve açayım bari dedim :A Aslında fotoyu önceden açtığım konuda yeni kare geldi diye eklemek için tıklamıştım ama sonra konusu ve detayları görünce haberini açtım :A ilk kez daha başlamayan bir diziden 2 konu açmışlışım oldu :A galiba ilk detay konusu :A
Son zamanlarda bir sürü ilki başardın zaten daim olsun. :A

• Harika

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Hadi bakalım, seninle yine Serkan Çayoğlu'nun yer aldığı bir dizide buluşacağız gibi.
26 bölüm olarak en başından tasarlanmış. Bu yüzden kalitesini sonuna kadar devam ettireceğini düşünüyorum.
Ben de aynı şekilde düşünüyorum, bir de konu olarak da etkili bir iş yapılabilir. O yüzden merak ettim. Bekleyip göreceğiz artık.

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Konunun tam detaylarını ekledim alıntı kutusuna. Güncelledim yani konuyu. Okursun.
@Tolstoyevski 'nin istediği konu.
Kutucuktaki hali çok daha ilgi çekici. Ahmet Kural'ı bu rolde görmek gerçekten çok iyi olacak. Salt dramada nasıl oynayacağını çok daha fazla merak ettim şimdi konuyu da görünce...

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,957
Puanı
1,060
Kutucuktaki hali çok daha ilgi çekici. Ahmet Kural'ı bu rolde görmek gerçekten çok iyi olacak. Salt dramada nasıl oynayacağını çok daha fazla merak ettim şimdi konuyu da görünce...
Oyuncuların farklı rollerde oynaması ve bizi şaşırtması güzel. Eminim iyi kalkacaktır üzerinden. Ben de merak ediyorum açıkçası. Yalnız onu gördükçe Mustafa Keser'i canlandırdığı o tiplemeyi hatırlatıyor bana. Umarım diziyi izlerken aynı düşünceye kapılmam :A

• Beğendim
Reactions: MEnes

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,618
Puanı
860
Ahmet Kural'ın tipini görünce kesin kötü adam dedim ama hikayeyi okuyunca işler değişti.

Konu, kostüm, mekânlar ve oyuncular çok ilgi çekici. Umarım TRT bu diziyi hafta içi değil de pazar günü yayınlar.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,972
Puanı
1,061
Malum şahsa kadına şiddet olayında tepki gösterenler bu diziyi izlerken (forumda bile izlerim diyenler çıkmış şimdiden) rahatsız olmayacak mı merak ediyorum. Böylelerine istihdam veren yapımlara izleyici de destek vermeyerek tepki göstermeli ama son filminin 1 milyondan fazla izlenmesini sağlayan bir ülkeden ne bekliyorsam..

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Birileri olmasa izlerdim de o malum şahsın olduğu işleri izlememe kararı almıştım.