ATV Bir Zamanlar Çukurova - Dizi Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Pek hevesim yoktu ama tamam senin için yapayım yorumu. 3 bölümü birden yapacağım. Nekadar uzar bakacaz.

Abisine gıcık kaptım ilk bölüm, ikincide Gaffur ve hanımına, üçüncü bölümde Gaffur ve hanımına yine.
bir çok oyuncu tanıdık ama çıkaramadım hangi dizide oynadıklarını. Detaylı araştırmamı yapacağım sonra :D
Gelelim diziye. Gerek müzik, gerek oyunculuklar gerekse görüntüyü çok beğendim.
Hünkar harika bir rolde. Senin Züheyla yaktı Yılmaz'ın başını. Çiftlikte kardeşim diyerek ikinci hatasını yaptı. Yılmaz'ın ustasına üzüldüm :( Adamın karısıda şak şak herşeyi anlatıverdi Gaffur'a. Gaffur'un hanımı cilveli, kardeşi Gülten ise şimdilik çok iyi.
Bence Yılmaz, Demir'e herşeyi anlattı. Demir'de bir kere gönlünü Züleyha'ya kaptırdığı için ve birazda yalan söyledikleri için pat diye evlenme teklifi etti.
Ha senin o anlattığın terlik sahnesi evet duygusaldı. Kızın ayakları yara bere oldu :(
Demir'in eski karısı bence dizide olmaya devam edecektir. Demir'in yurt dışındaki kuzenide sonradan diziye dahil olup Yılmaz'a sevdalanabilir. İkinci bir Hanımın Çiftliği vakası gibi yani.

İzlemeye devam edeceğim :)
genelde ben başroldekilerin oyunculuğunu sevmiyorum işi götüren yan roldekiler hanımın çiftliğindede öyleydi bir ramazanla kabağı çıksan diziden geriye bişey kalmıyordu kemalle güllünün aşkınımı izleyecekti millet? burdada olaya renk katan yan roldekiler, mesela gaffurdan nefret etmişsen rolünü hakkıyla yapıyor demektir :) karısı saniyeyide seviyorum ben kıskanç ama civelek bir kadın :) gültende çok saf ilerde saflığı geçmezse hayatta çok darbe alacaktır :)
züleyha hem güzel hemde arada bir iyi oynayınca insan mutlu oluyor yani başrolü boşuna kapmamış diyorum :)
olayların hangi istikamete doğru gideceğini kestirmek güç ilk üç bölüm çok hızlı başladı ama genelde seyirci toplamak için her dizi ilk başta gaza basıyor belli bir seyirci kitlesi toplayınca çakılıp kalırlar senaryo bir türlü ilerlemez? umarım bundada öyle olmaz :)
vahide gördümün hünkar yaman karakteride dizinin olmazsa olmazı müstakbel gelini züleyhayı nasılda paşa torunu yaptı öylede ballandıra ballandıra anlatıyorki nerdeyse ben bile inanacağım :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060
genelde ben başroldekilerin oyunculuğunu sevmiyorum işi götüren yan roldekiler hanımın çiftliğindede öyleydi bir ramazanla kabağı çıksan diziden geriye bişey kalmıyordu kemalle güllünün aşkınımı izleyecekti millet? burdada olaya renk katan yan roldekiler, mesela gaffurdan nefret etmişsen rolünü hakkıyla yapıyor demektir :) karısı saniyeyide seviyorum ben kıskanç ama civelek bir kadın :) gültende çok saf ilerde saflığı geçmezse hayatta çok darbe alacaktır :)
züleyha hem güzel hemde arada bir iyi oynayınca insan mutlu oluyor yani başrolü boşuna kapmamış diyorum :)
olayların hangi istikamete doğru gideceğini kestirmek güç ilk üç bölüm çok hızlı başladı ama genelde seyirci toplamak için her dizi ilk başta gaza basıyor belli bir seyirci kitlesi toplayınca çakılıp kalırlar senaryo bir türlü ilerlemez? umarım bundada öyle olmaz :)
vahide gördümün hünkar yaman karakteride dizinin olmazsa olmazı müstakbel gelini züleyhayı nasılda paşa torunu yaptı öylede ballandıra ballandıra anlatıyorki nerdeyse ben bile inanacağım :)
Analizlerine bitiyorum, ne de güzel özetlemişsin öyle :bhr:
Bende yorumda Saniye için cilveli yazmıştım :A
Haklısın çok hızlı ilerliyor. Yılmaz ve Züleyha olayını uzatabilirlerdi. 2. sezonu garanti bir dizi ve umarım batırmazlar ileriki bölümlerde.
Demir ile Züleyha'nın evlilik sürecide bir kaç bölüme yayılabirdi. Yalnız Demir evlilik teklifi edince takı için masadan öyle bir kalktı ki kızı dövecekti sanki :F Ağır abi rolü iyi yakışmış.
Züleyha'nın abisi Hünkar hanımın başına bela olabilir. Yakında onlarda çöker çiftliğe :A
Züleyha illerde Demir'e aşık olacak mı bakalım :D
Züleyha zor bir isimmiş. İkide bir Züheyla diye yazıyorum sonra düzeltiyorum :F

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,657
Puanı
1,061
Haklısın çok hızlı ilerliyor. Yılmaz ve Züleyha olayını uzatabilirlerdi. 2. sezonu garanti bir dizi ve umarım batırmazlar ileriki bölümlerde.
Demir ile Züleyha'nın evlilik sürecide bir kaç bölüme yayılabirdi. Yalnız Demir evlilik teklifi edince takı için masadan öyle bir kalktı ki kızı dövecekti sanki :F Ağır abi rolü iyi yakışmış.
Züleyha'nın abisi Hünkar hanımın başına bela olabilir. Yakında onlarda çöker çiftliğe :A
Allah in iskandinavi Türkçeyi unutmuş :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060
Allah in iskandinavi Türkçeyi unutmuş :A
Aha yine gelmiş benim bu konudaki belalım :F

Anam benim ilk öğrendiğim dil yani anadilim türkçe değilki :A Sen git ana dili türkçe olupta, Türkiye mekteplerinde okuyanların türkçesiyle uğraş :A:A Benim geçerli mazeretim var :A(...asabiyim ben, diyesim geldi ardından):F

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,657
Puanı
1,061
Aha yine gelmiş benim bu konudaki belalım :F

Anam benim ilk öğrendiğim dil yani anadilim türkçe değilki :A Sen git ana dili türkçe olupta, Türkiye mekteplerinde okuyanların türkçesiyle uğraş :A:A Benim geçerli mazeretim var :A(...asabiyim ben, diyesim geldi ardından):F
DobN9oHXsAIo92G.jpeg

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

cezaevi baykuşu yılmaz, züleyhanın kızkardeşi değil sevgilisi olduğunu demire söyledide ben mi kaçırdım o sahneyi ? yoksa o kısmı sadece tahmin mi ediyoruz ? :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060
cezaevi baykuşu yılmaz, züleyhanın kızkardeşi değil sevgilisi olduğunu demire söyledide ben mi kaçırdım o sahneyi ? yoksa o kısmı sadece tahmin mi ediyoruz ? :)
Demir Bey diye seslendi Yılmaz, size bir şey diyecem bakışıyla durkaladı ve sonrasını izlettirmediler. Demir Bey kara kara düşünüyordu dışarda o sahneden sonra ve bu yüzdende tahminde bulundum :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Demir Bey diye seslendi Yılmaz, size bir şey diyecem bakışıyla durkaladı ve sonrasını izlettirmediler. Demir Bey kara kara düşünüyordu dışarda o sahneden sonra ve bu yüzdende tahminde bulundum :A
bu konuda yalnız değilsin aynı tahmini bende yürüttüm:) ama şimdi böyle bir açıklamaya rağmen demir kazması nasıl hiçbişey yokmuş gibi züleyhanın peşinde koşturuyorki ? aşk insanı mallaştırıyor diye bir açıklama haricinde başka bir açıklama kurtarmaz bu durumu :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,657
Puanı
1,061
bu konuda yalnız değilsin aynı tahmini bende yürüttüm:) ama şimdi böyle bir açıklamaya rağmen demir kazması nasıl hiçbişey yokmuş gibi züleyhanın peşinde koşturuyorki ? aşk insanı mallaştırıyor diye bir açıklama haricinde başka bir açıklama kurtarmaz bu durumu :)
İşte gönül aka da konuyor oka da @Çiğdem- e de en iyi sen bilirsin :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060
@destere senin Züleyha'yı baya övdü yine Hünkar hanım gelinlik mevzusunda :A

Müzikler ozamamların müziğimi acaba? (b)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,942
Puanı
1,060
Bu Züleyha ile Yılmaz'ı Hünkar gibi gören biri daha çıkmış :F @destere @Yiğitt @vadikızı
Size spoi vermiyeyim izlemediyseniz. İzlerken öğrenin :A Dizinin bu bölümüde güzel :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,657
Puanı
1,061
hogatham aktır, ok değildir :)

Bu Züleyha ile Yılmaz'ı Hünkar gibi gören biri daha çıkmış :F @destere @Yiğitt @vadikızı
Size spoi vermiyeyim izlemediyseniz. İzlerken öğrenin :A Dizinin bu bölümüde güzel :D

Yok ben bizim hikayeye bakıyorum gece izlicem inşAllah :D anam kim acaba o :A
küpeler vahide teyzeme çok yakıştığı için hürrem rolünden büyük hanım rolüne geçerken küpeleri de 400 küsür yıl zamanda ışınladık:A :A mesela @Çiğdem- taksa @serhatt totosuna kaş göz çizmiş gibi dururdu hogathda:A :A @mrt-06 @Bully @denizz19 @Masacre- @cookies @ozmoturk @dreamy @Billy Kane @Aserat @xBUGRAx DorvFPvX4AU4zmw.jpg DorvEtNXgAAGaTZ.jpg

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,186
Puanı
1,060