Bilgisayarınızın İşlemcisi Nedir?

Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    32

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Keşke önceki yaz falan almış olsaydın. Pc fiyatları çığırından çıkmış vaziyette, kolay kolay da düşmez zaten fiyatlar. İyi bir şey almak istiyorsan yüksek bir miktarı gözden çıkarman lazım :A

Bak bak nasıl da girmiş konuya hemen hava atmak için :A

Senin o külüstürü satman için üstüne para vermen lazım, kim niye para ödesin onun için :A
Bilgisayardan anlayan bir arkadaşım var, laptop için konuştuk. Ben zaten oyun oynamıyorum, dizi ve film izlemek için kullanıyorum. İş dosyaları için de kullanıyorum tabi. Sabah 9'da açılıyor gece 1'e kadar açık haliyle, onu kaldıracak bir laptop şart. Arkadaşım diyor 3-3.5'a çok rahat uzun yıllar işini görecek bir bilgisayar buluruz sana diyor. Yaza bakacağım artık. :D

• Beğendim
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bilgisayardan anlayan bir arkadaşım var, laptop için konuştuk. Ben zaten oyun oynamıyorum, dizi ve film izlemek için kullanıyorum. İş dosyaları için de kullanıyorum tabi. Sabah 9'da açılıyor gece 1'e kadar açık haliyle, onu kaldıracak bir laptop şart. Arkadaşım diyor 3-3.5'a çok rahat uzun yıllar işini görecek bir bilgisayar buluruz sana diyor. Yaza bakacağım artık. :D
Oyun oynamadıktan sonra 3-3.5'a yeterli bir bilgisayar bulursun tabi doğru :D Ekran kartı olayı çıkıyor aradan o şekilde, dahili veya düşük modelli bir ekran kartı bile yeterli olur sana o zaman. RAM'ine, işlemcisine ve tabi ki markasına da bakarak ona göre bir pc alınır. Sen fazla anlamıyorsan arkadaşına bırak tabi o işleri, daha iyi olur :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Oyun oynamadıktan sonra 3-3.5'a yeterli bir bilgisayar bulursun tabi doğru :D Ekran kartı olayı çıkıyor aradan o şekilde, dahili veya düşük modelli bir ekran kartı bile yeterli olur sana o zaman. RAM'ine, işlemcisine ve tabi ki markasına da bakarak ona göre bir pc alınır. Sen fazla anlamıyorsan arkadaşına bırak tabi o işleri, daha iyi olur :A
Ay yok ben hiç anlamam, pc kasam 10 yılı geçti. Sorsan hiç temizlemedim, aşırı da sesi var zaten. Geçen arkadaşım geldi, garibim illa temizleyeyim dedi. Temizle dedim neyse çocuk içini bir açtı şok oldu, sen bunu nasıl kullanıyorsun diye hahahaha. :F Ben sadece kullanıcıyım işte, oyun oynamam zaten. Dizi/Film ek olarak Word'de iş dosyalarımı ayarlayıp düzenliyorum falan öyle yani.

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ay yok ben hiç anlamam, pc kasam 10 yılı geçti. Sorsan hiç temizlemedim, aşırı da sesi var zaten. Geçen arkadaşım geldi, garibim illa temizleyeyim dedi. Temizle dedim neyse çocuk içini bir açtı şok oldu, sen bunu nasıl kullanıyorsun diye hahahaha. :F Ben sadece kullanıcıyım işte, oyun oynamam zaten. Dizi/Film ek olarak Word'de iş dosyalarımı ayarlayıp düzenliyorum falan öyle yani.
O kasanın görüntüsü gözümün önüne geldi şu an, nasıl bir halde olduğunu tahmin edebiliyorum :A Yalnız içini temizledikten sonra da düzelmedi mi ya ses sorunu :D

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
O kasanın görüntüsü gözümün önüne geldi şu an, nasıl bir halde olduğunu tahmin edebiliyorum :A Yalnız içini temizledikten sonra da düzelmedi mi ya ses sorunu :D
İçini temizledi falan ama seste pek değişim olmadı, temizledi dediğim Aralık sonuydu zaten. Son günlerde sesi yine artmaya başladı gibi. Rahatsız etmiyor beni ama ya, sıkıntı yok yani. :D Yaza kurtaracağım bu aslan parçasından inşallah...

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bilgisayarım yok :D
Her işimi sevgili telefonum hal ediyor :A
Şu mesajdan sonra emektar telefonumu daha da hor kullanmaya başladım. Bu seneki filmler hariç önceki senelerdeki dizleri filmleri hâlâ aynı telefonumla halettim :bhr:
Bu aralar sıkıntı yaratıyor arada ve gidip yenisini alamıyorum Korona yüzünden🙄 @Tolstoyevski @MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Şu mesajdan sonra emektar telefonumu daha da hor kullanmaya başladım. Bu seneki filmler hariç önceki senelerdeki dizleri filmleri hâlâ aynı telefonumla halettim :bhr:
Bu aralar sıkıntı yaratıyor arada ve gidip yenisini alamıyorum Korona yüzünden🙄 @Tolstoyevski @MasacRE
Telefonla dizi, film izleyenlere şaşırıyorum valla, al bir pc rahatla işte :A Gidip alamıyorsan, online alabilme imkanın yok mu bu arada :D

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Telefonla dizi, film izleyenlere şaşırıyorum valla, al bir pc rahatla işte :A Gidip alamıyorsan, online alabilme imkanın yok mu bu arada :D
Bu sene film izleyebildiğim bir Pc var ama benim değil.
Online var ama mesele benim kararsızlığım :A ne alacağıma karar veremiyorum arı gidip bakmam gerekiyor özelliklere detaylı🙄
internetten kolay alamıyorum ürün :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu sene film izleyebildiğim bir Pc var ama benim değil.
Online var ama mesele benim kararsızlığım :A ne alacağıma karar veremiyorum arı gidip bakmam gerekiyor özelliklere detaylı🙄
internetten kolay alamıyorum ürün :A
İşte bak bu sene pc'den izledin nasıl rahat olduğunu gördün, o yüzden pc alman gerekiyor :A Özellikleri sanki internette yazmıyor detaylı, mağazada gördüklerinden çok daha detaylı görebilirsin özellikleri internetten :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi