destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bunu da sevme ihtimalin yüksek ikisinin de senaristi aynı. Ben de Outlander'a başlıyorum Six Feet Under bitince.
muhteşem bir karar bence :) seveceğine eminim zaten tarihi konuları seviyorum bu dizi tarihe bilimkurgu katmış birde claire var izlemeye değer tek başına :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2pjgBT.jpg

Evde Kal - Yabancı Dizi İzle!

Fav10'daki dizi izleme ekibi olarak 2004 yılından 2009 yılına kadar yayınlanmış Bilim Kurgu dizisi olan Battlestar Galactica dizisinin dört sezonluk versiyonuna geçiş yapıyoruz. Öncesinde mini dizisini izlediğimi dizinin tüm sezonlarını izleyeceğiz.

1. Sezon - Son İzlenme Tarihi: 01.05.2020 / 19.30
2. Sezon - Son İzlenme Tarihi: 20.05.2020 / 19.30
3. Sezon - Son İzlenme Tarihi: 01.06.2020 / 19.30
4. Sezon - Son İzlenme Tarihi: 20.06.2020 / 19.30

(Diziyi izleyen ekibin, sezonları bitirme tarihlerine göre son izleme tarihleri güncellenebilir.)

Battlestar Galactica (kısaca BSG ya da Battlestar; Türkçe: Savaş Yıldızı Galactica), askerî bilimkurgu ve drama türündeki televizyon dizisi ve Battlestar Galactica serisinin bir parçasıdır. 1978'de Glen A. Larson tarafından yaratılan orijinal Battlestar Galactica televizyon dizisinin David Eick ve Ronald D. Moore tarafından oluşturulan yeni nesil çekimidir.

Dizinin oyuncu kadrosunda; daha önceki performanslarıyla Emmy Ödülü kazanmış ve Oscar'a aday gösterilmiş Edward James Olmos ve Mary McDonnell başta olmak üzere Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Grace Park, Jamie Bamber gibi isimler yer alıyor.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Mini dizinin konusu ve yorumlarımız için: Battlestar Galactica - Mini Dizi

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.​

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Puan Tablosu:

1. BölümAraf: 8
Tolstoyevski: 7
MasacRE: 8.5
MEnes: 8.5
Sherlock: 8
Maskeli Fedai: 8
8 (6 Oy)
2. BölümAraf: 7.5
MasacRE: 7.5
MEnes: 8
Sherlock: 7.5
Maskeli Fedai: 8.5
7.8 (5 Oy)
3. BölümAraf: 8
Sherlock: 8.5
8.4 (5 Oy)
4. BölümAraf: 7
Sherlock: 7.5
Maskeli Fedai: 7.6
7.5 (5 Oy)
5. BölümAraf: 7.5
MasacRE: 9
Sherlock: 9
MEnes: 9
8.5 (5 Oy)
6. BölümAraf: 6.5
MasacRE: 8
7.8 (5 Oy)
7. BölümAraf: 6.5
7.9 (5 Oy)
8. BölümAraf: 6
Maskeli Fedai: 9
8.1 (5 Oy)
9. BölümMEnes: 8
8.2 (4 Oy)
10. BölümMEnes: 9
Sherlock: 9
8.8 (4 Oy)
11. BölümMEnes: 7.5
Maskeli Fedai: 9.5
8.1 (4 Oy)
12. BölümMEnes: 8
8.3 (4 Oy)
13. BölümMEnes: 9.5
Maskeli Fedai: 9.5
MasacRE: 10
Sherlock: 9.5
9.6 (4 Oy)
Genel OyAraf: 6
8 (5 Oy)

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x1 (33)

Mini dizinin devamı şeklindeydi tamamen. Özet geçerek girdi ve dizi kaldığı yerden devam etti. Başları biraz durağan gitti, sonlara doğru hareketlenmeye başladı. Bölümün isminin "33" olmasının sebebi ise, mürettebatın her 33 dakikada bir hiper uzaya atlamak zorunda kalması yüzündendir. "İçimizdeki düşman" modu devam ediyordu yine. Gerçi bu mod hiçbir zaman bitmeyecek, bu şekilde hep devam edecek ayrı konu.

Başkan Laura Roslin'in emriyle sivil gemi vurulmak zorunda kalındı. İşin ilginç tarafı, Agathon klon saldırısına yakalandı. Bu klon saldırısında Number Six'e yakalandı. Hemen klon "hayatta mısın" diyerek yakınlaşmaya kalktı. Number Six yine iş başındaydı. Vuruldu, sonra yine dirildi. Anlaşılan klonlarla işler çok zor olacak. Lee ile Kara'nın sahneleri de eğlenceli oluyor. Birbirlerine laf sokmaları güldürüyor. Aynı şekilde Adama ile Tigh'in sahneleri de iyi oluyor. Bu Gaius, Number Six'ten bir türlü zihninden atamadı. Number Six dört bir yandan saldırıyor. Boomer ise kendini hiç belli etmeden, aynı şekilde devam ediyor.

Tricia Helfer yine bildiğimiz gibi, aslında ana karakter de diyebiliriz. Her sahnede de çıkıyor kendisi. Mary McDonnell'ın yüz ifadesi genelde hep aynı oluyor, hüzünlü bir bakış. Çok fazla mimik kullanmadan oynuyor gibi geliyor bana.

Tabii böyle anlatıyorum da, hâlâ daha tam anlamıyla oturmadı kafamda dizi, yine izlemekte zorlanıyorum ve çoğu sahneyi yine boş gözlerle izliyorum. Zamanla oturacak artık, göreceğiz.

8/10

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x2 (Water)

Bu bölüm, bölüm isminden anlaşılacağı üzere su üzerineydi. Durağan bir bölümdü.

Bölüme Boomer damgasını vurdu:
Cylon olmasından dolayı birden fazla yerde de görülebiliyordu. Bir tarafta Tyrol ile birlikte kayıp bünyeyi bulmaya çalıştı. Diğer tarafta da Agathon'u kurtarmaya çalıştı. Bir tarafta su bulmaya çalıştı, bir tarafta cylonlar arasında kaldı bir cylon olarak. Böyle garip bir durum içerisindeydi bu bölümde. Muhtemelen iki kişiyi birden kullanabilir. Şu an için Agathon'u fazla göremiyoruz.

Gaius:
Bu bölümde Number Six ile fazla diyalog içerisine girmedi şaşırtıcı bir şekilde. Konuşup bilgilerini aktarmaya çalıştı, üstüne Kara Tharaca ile kumar oynadı, üstüne kazandı da.

William Adama, Lee Adama ve Laura Roslin:
Bu üçü arasındaki diyaloglar iyiydi. William tam bir otorite, Laura otoritenin yumuşak yüzü ve Lee de dengeleyici. Hele de Roslin'in Lee'yi askeri danışman olarak istemesi de bunun en bariz örneği. Roslin de otoritenin yumuşak yüzü olarak askeri danışman olarak istemesinden önce, geçen bölümde Olympic Carrier'i yok etmek zorunda kalan ve psikolojik olarak bu bölümde çöken Lee'yi teselli etti ama Lee de, babasının konuşmasından etkilenerek durumu açıkladı.

William Adama'nın bölümde geçen muhteşem iki sözünü eklemeden geçmeyelim:

"İnsan doğru ya da yanlış olsun, hareketlerinin sorumluluğunu taşır. Sonuçlarını kabul eder ve onlarla yaşar, her gün." (William Adama)

"Askerlerle polisleri birbirinden ayırmanın bir sebebi vardır. Birisi devletin düşmanlarıyla savaşır, diğeri vatandaşı korur ve hizmet eder. Eğer askerler iki görevi de yaparsa, o zaman vatandaşlar devletin düşmanı haline gelir." (William Adama)

Durağan bir bölüm olmasından dolayı:
7.5/10

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x3 (Bastille Day)

Bölümde üst düzey hareketlilik yoktu ama mesaj veren bir bölümdü.

Bu bölümde su taşınması için mahkûmlardan yardım istemek adına Astral Queen'e (Hapishane Nakliye Gemisi) gidildi. Orada bulunan Tom Zarek üzerinden ciddi mesajlar verildi. Diğer türlü Cylonlar üzerinde çok fazla sahne yoktu. Number Six'in yine Gaius'u cylonları bulma konusunda yönlendirdiği sahne vardı. Daha sonra da Boomer'ın Tyrol ile sahnesinde Tigh'a yakalandıkları sahne vardı ve Caprice'de Agathon ile sahnesinin devamı vardı Boomer'ın hiç bitmek bilmeyen. Bu bölüm cylon odaklı değildi.

Bu bölümde Lee ile mahkûm olan Tom Zarek arasındaki sahneler iyiydi. Demokrasi ve insan hakları adına göndermeler yapıldı. Lee, en sağlamından mesajları verdi, ayarı verdi, yargı dağıttı. Fikirlere değer verip, kuralları uyma anlamında kendini göstermesi de iyiydi.

Dizinin bu bölümünde geçen bazı düşündüren sözler:

"William Adama: Her insan hangi tarafta olduğunu kendi seçmelidir.
Lee Adama: Taraf tuttuğumuzu bilmiyordum. (Gider)

William Adama: Bu nedenle daha bir taraf seçmedin. (Arkasından)"

"- Tom Zarek de kim yahu?
- Özgürlük savaşçısıdır.
- Görüşleri yüzünden hapsedilmişti.
- Kasabın tekidir.
- Kolonisi 11 asır önce diğerleri tarafından istismara uğramıştı.
- Halkı aşağılanmış, merhametsizce davranılmıştı.
- Ben Saggitaronlıyım ve o adam hepimizi temsil ediyor. Bir devlet binasını bombalamıştı, mazur görülemez.
"

"Lee: Yıllardır müdafaa ettiğiniz şeyler, yazdığınız kitap.
Tom: Kitabın çalışma kampından gizlice kaçırılması gerekti, çünkü mahkûmların ifade özgürlüğü yoktur.
Lee: Üniversitedeyken okumuştum. Radikal ve düşündürücüydü. Düşünmeden kabul ettiğim bazı şeyleri sorgulamam neden olmuştu."

"Tom: Özgürlük hak edilir."

"Tom: Cevap; kimse ona oy vermedi. Ama hepimizin adına kararlar veriyor, kimin yaşayıp, kimin öleceğini belirliyor. Demokrasi bu mu? Hür toplum böyle mi olur? ... Hür olmalıyız. Eğer hür değilsek, Cylonlardan farkımız yok demektir."

Çok hareketli olmamasına rağmen mesaj dolu olmasıyla:
8/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

7.0/10

Dizinin dezavantajlarından biri de günümüze eski olması ve çok çeşitli türlerİ olduğu için alt yazı bulmanın mesele haline gelebilmesi. Tabletten izlediğim için istediğim siteden indir yapıştır olmuyor, MX Player’den otomatik çevrimiçi indir seçeneği ve çıkan listeden seçmek vb.

Özetle sadece mini sezona dair alt yazılar ortalığı kapladığı için değil Türkçe, İngilizcesini bile bulamadım ve hayatımda ilk defa alt yazısız bir dizi bölümünü izlemek zorunda kaldım. Bu yüzden bu gereksiz ayrıntıyı biraz uzattım, seneler sonra ilk alt yazısız izlediğim şey neydi sorusu akılda kalmış olur. Ama gel gelelim 0.9 hızda izlememe rağmen diyalogların %30-40’ını anca kapabildim. Kulaklıkla sesi açarak izlemek de baş ağrısına neden oldu. Ama görüntü olduğu için bölümün çoğunluğuna ayak uydurabildim, özellikle sarışın hatun kesinlikle dizideki en berrak konuşan karakter. Askeri ekip ise korkunç.

Dizinin genel hikayesi yine çok yavaş aktı ve yer yer sıktı. İlerleyen bölümleri mutlaka en azından ing alt-yazıyla izleyeceğim ama 5.bölümden sonrasını görebilir miyim şimdilik emin değilim. 5.bölüme kadar 8.5 ve üstünde puan vereceğim bir bölüm çıkarsa devamı gelir büyük ihtimalle, ama çıkmazsa zor.

Bölümde sürekli bir doktorun adı geçti ve doktor Baltazar onunla zamanında savunma bakanlığında çalışmış sanırım. O doktor kim, daha önceki bölümlerde gördük mü, ölü mü diri mi orayı kaçırmış olabilirim? @Araf

Bu arada dizideki şu müziğe bayılmakla birlikte, geri kalan müzikleri ise gerçekten iç bayıyor. Yer yer töre dizisi yer yer Sırlar Dünyası müzikleri tadında. İlerleyen bölümler böyle değildir umarım.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x1

7.0/10

Dizinin dezavantajlarından biri de günümüze eski olması ve çok çeşitli türlerİ olduğu için alt yazı bulmanın mesele haline gelebilmesi. Tabletten izlediğim için istediğim siteden indir yapıştır olmuyor, MX Player’den otomatik çevrimiçi indir seçeneği ve çıkan listeden seçmek vb.

Özetle sadece mini sezona dair alt yazılar ortalığı kapladığı için değil Türkçe, İngilizcesini bile bulamadım ve hayatımda ilk defa alt yazısız bir dizi bölümünü izlemek zorunda kaldım. Bu yüzden bu gereksiz ayrıntıyı biraz uzattım, seneler sonra ilk alt yazısız izlediğim şey neydi sorusu akılda kalmış olur. Ama gel gelelim 0.9 hızda izlememe rağmen diyalogların %30-40’ını anca kapabildim. Kulaklıkla sesi açarak izlemek de baş ağrısına neden oldu. Ama görüntü olduğu için bölümün çoğunluğuna ayak uydurabildim, özellikle sarışın hatun kesinlikle dizideki en berrak konuşan karakter. Askeri ekip ise korkunç.

Dizinin genel hikayesi yine çok yavaş aktı ve yer yer sıktı. İlerleyen bölümleri mutlaka en azından ing alt-yazıyla izleyeceğim ama 5.bölümden sonrasını görebilir miyim şimdilik emin değilim. 5.bölüme kadar 8.5 ve üstünde puan vereceğim bir bölüm çıkarsa devamı gelir büyük ihtimalle, ama çıkmazsa zor.

Bölümde sürekli bir doktorun adı geçti ve doktor Baltazar onunla zamanında savunma bakanlığında çalışmış sanırım. O doktor kim, daha önceki bölümlerde gördük mü, ölü mü diri mi orayı kaçırmış olabilirim? @Araf

Bu arada dizideki şu müziğe bayılmakla birlikte, geri kalan müzikleri ise gerçekten iç bayıyor. Yer yer töre dizisi yer yer Sırlar Dünyası müzikleri tadında. İlerleyen bölümler böyle değildir umarım.

O doktor çıkmayacak sanırım. Ellerinde tek doktor Gaius kalacak. Bazı şeyler laf olsun diye de geçebiliyor.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x4 (Act of Contrition)

Böyle bir bölümün gelmesi kesinlikle gerekiyordu. Çünkü böyle bir bölümün olmaması birtakım boşlukların oluşmasına sebebiyet veriyordu. O açıdan durağan geçse de, boşlukların dolması açısından iyi bir bölümdü. Bölümün yıldızı da Thrace idi.

Thrace, William'ın oğlu ve Lee'nin kardeşi Zak'i uçuş pilotu olamayacak seviyede olmasına rağmen geçer not verip geçmiş, doğal yeteneği olmayan Zak'in ölümüne sebebiyet vermişti. Bunu da içi rahatlasın diye Lee'ye söylemişti. 1000'inci inişi başaran kişiyi kutlayanların patlaması sonrası William, pilot yetiştirme görevini Thrace'ye verdi. İşi duygularını karıştıran Thrace de Lee'nin müdahalesi sonrası bu durumu anlatmak zorunda kalır. Aslında gördüğümüz Thrace'in profesyonellik dışı hareketleri de Zak'in ölümü sonrası savunma mekanizmasının geliştirdiği hareketler olduğunu da gördük. William'ı anlattıktan sonra, William'ın da tepki göstermesinin ardından nasıl da profesyonel davrandığını gördük pilot eğitiminde. Gerçi sondaki cylon saldırısı karşısında kahramanlık taslaması uymadı ama o da doğaldı, içindeki pişmanlığın bir yansımasıydı. Zak'i de gördüğümü bu bölümün Thrace'in düşüşünün ara ara gösterdiği görüntüyle, sondaki görüntünün birleşmesi iyiydi. Sonu da merak uyandıracak şekilde bitti.

Saçma sahneler de vardı. Onlardan birisi de, Laura Roslin'in doktorunun, Roslin'in kanser olmasını bile bile sigara içmesi. Bölümün en saçma sahnesi buydu. Karşındaki kanser, sen doktorsun ve hastanın yanında sigara içiyorsun. Doktorluk diplomasını nereden aldıysa artık. Bu sahne çok saçmaydı.

Cylonlar ise pilot kutlamasını baltalama dışında ve sondaki saldırı dışında pek varlık gösteremedi. Gaius pek görünmedi, aynı şekilde Number Six de. Agathon ile Boomer, 14 gün geçti ama bir türlü Caprica'dan çıkmayı başaramadılar ve onların Caprica macerası iyice sıkmaya başladı.

Durağan bir bölüm olması, ara ara giren gereksiz sahnelerin de etkisiyle:
7/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x5 (You Can't Go Home Again)

Bir önceki bölümün kalan kısmı gibiydi bu bölüm. Bu bölüm de Thrace ağırlıktaydı. En azından Thrace üzerinden geçiyordu bu bölüm de.

Bir önceki bölümde olduğu gibi, bu bölümde de çatışma vardı. Edward ile Lee, Zak'in de etkisiyle Thrace için bütün pilotları devreye sokacak kadar ileri gitmeyi tercih ettiler. Bu çatışmaya Tigh ve Gaius'un sözlerinin de etkisiyle Roslin katıldı, onların bu kadar uğraşması olmasaydı, muhtemelen büyük zarar görülecekti. Gaius'u da bu düşünceyi getiren de ilginçtir Number Six'in düşünceleri oldu. Number Six'in düşünceleri, Gaius'u Roslin'i güvenlik konusunda uyarmaya itti. Caprica'da 15. gününü geçiren Agathon ile Boomer, cylonların saldırısına uğradı. Herkes umudunu keserken Thrace'in cylon gemisiyle uzay aracına gelmesi vardı, hatta Lee tarafından saldırıya uğrayıp, sonra da gemisiyle üste çıkıp kendisini tanıtması vardı. O sahne iyiydi. Kurtuldu sonuç olarak yaralı da olsa. Bu arada Edward, Lee'ye sinir bozucu bir şey de yaptı, "senin için göndermezdik" dedi ve hiç hoş olmadı. Edward o kadar hüzünlüydü ki Thrace için, Tigh'a görevini devretmesini söylediği de oldu, oğluna "sen gitsen üzülmezdim, bu kadar seferber olmazdım" demeye varacak noktaya da geldi. Oysa Lee için de üzüldü, sinirinden söyledi oysa.

Bu arada Number Six kırmızıdan maviye geçerek ve yine fiziksel açıdan kendini gösterek ön plana çıktı, Gaius'un aklını yine bulandırdı. Gerçi kim olsa aklı bulanırdı, o derece. :D

Son sahnelere doğru hareketliliğin olması ve bir önceki bölüme göre bir tık daha iyi olmasıyla:
7.5/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İc açıcı yorumlar gelmiyor.. :( @Sherlock @MasacRE
Bir dizi bir anda açılmaz ki, zaman içinde açılır. Korkmana gerek yok, başla. Çok var böyle sonradan açılıp hayran bırakan. Gerçi IMDb puanlarına bakıyorum, bazen zirveye, bazen dibe vuruyor. Yani izle ve keyif almaya bak, önemli olan o. :)

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x6 (Litnus)

İnsanlarla cylonlar arasında ciddi olayların yaşandığı bölümde büyük yükü William Adama çekti.

Doral isimli cylonun kopyasını patlatmasıyla başlıyor hikaye. Bu ismi patlatırken görüyoruz kendisini, aynı zamanda da Caprica kentinde Number Six ile Boomer ile sahnelerinde görüyoruz. Belirtmek gerekir, Number Five oluyor Doral. Boomer da Number Eight oluyor. İşte patlatıyor kendisini Doral, sonrası "içimizdeki düşman" mantığı mahkemeye boyutuna taşınıyor. Tyrol ile Boomer yasak aşk yaşamaya devam ediyor, tabii bu da iyi sonuçlar doğurmuyor. Caprica kentinde de Boomer, Agathon ile aşk yaşıyor. Boomer aynı şekilde devam ediyor. Yalnız Caprica'daki Number Six, iyi benzetti Boomer'ı, Agathon'ın gözüne sokmak için.

Number Six, Gaius'un hep zihninde yaşıyor. Bu kez beyaz giysisi ile öne çıkıyor. Moda defilesi sanki, sürekli giysi değiştiriyor zihinde. Gaius da sağlam kafa yaşıyor, önce boğazlama, sonra yakınlaşma. 15 günü geçti ama yine tabii çıkamadılar Caprica'dan. Hiç merak etmiyorlar "Agaton nerede" diye. Bu ikili gemiye döndü, Boomer nasıl karşılanacak ve dolayısıyla Agathon? Gemideki Boomer'a ne olacak, orası da var. Hadi o da tamam, Agathon ile yaşadıklarıyla gemiye nasıl giriş yapacaklar, orası da var. Agathon ile Tyrol'ın arası açılacak kesin. Ayrıca Agathon'un Boomer'a başta gördüğünde "gemiye ne oldu" diye soru sordu mu, hatırlamıyorum.

Yasak aşk diye girdi Tyrol ile Boomer. Yalan söylediler ve Socinus isimli Tyrol'ın altı feda oldu. William Adama mahkeme kurup, mahkeme sorguluyor diye bozuşup, mahkemeyi kapattı. Kendi yargısını kendisi dağıttı aslında bölümde. Bölümde Lee yoktu ilginçtir. Karakteri önemli ve az da olsa görünmeliydi. Lee'nin adı bile geçmedi ilginçtir.

Şu diyalog ve sözler düşündürücüydü:

"Roslin: Büyük tepki olacak.
Edward: Gemilerde başka Cylonlar varsa, hepsini bulmamız gerekiyor. Eğer halktan yardım istersek, çok daha kolay olur.
Roslin: İnsanlar şoke olacak, kızacak, dehşete düşecek, korkacak. Halkın yardımını istersen, ödeyeceğin bir bedel olur. En azından birinin bunun hesabını vermesini talep edecekler.
Edward: Bir mahkeme kurduruyorum.
Roslin: O mahkemenin halka bir isim vermesi gerekiyor. Hatayı yapanı.
Edward: Birinin hatası mı bilmiyoruz.
Roslin: Bir Cylon ajanı güvenliğimizden sızdı ve neticesinde üç kişi öldü. En azından adamlarımızdan bir erkek veya kadın hata yaptı. Bakış açım şöyle: Bağımsız mahkeme, açıklık, şeffaflık, kulağa harika geliyor. 20 yıllık politika tecrübeme göre şunu söylüyorum, bu tip şeylerin hiç ummadığımız kişilere zararı olur. Bir cadı avıyla karşı karşıya olmak istemem."

"Halkı telaşa düşürmek sadece kaos ve paniğe yol açar diye düşündüm." (Edward Adama)

"Hukukun amacını aştınız. Amaç vatandaşları korumaktır, eziyet etmek değildir." (Edward Adama)

Pembe diziyi çevirmezler umarım diziyi. Bilim kurgu diye gidiyordu, biraz da pembe dizi moduna girdi. Durağan bir bölümdü genel olarak, her ne kadar yargılama üzerine gitse de.

6.5/10

Son düzenleme: