Avrupa Süper Ligi Resmen Kuruldu (Dağıldı RIP)

Avrupa Süper Ligi’ni Destekliyor Musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    10

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
370697.jpg

Futbolda çok sıcak gelişmeler yaşanıyor. İngiltere'den Arsenal, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Tottenham, Chelsea İtalya'dan Milan,Inter, Juventus ve İspanya'dan Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona resmen Avrupa Süper Ligi'ni kurdu. Buna göre bu takımlar artık Uefa'nın organize ettiği turnuvalara katılım göstermeyecek. Kulüpler resmi hesaplarından Avrupa Süper Ligi'ne katıldıklarını söyledi.
Fakat UEFA ve FİFA buna kesinlikle karşı. Aynı zamanda ülke federasyonları da buna kesin bir şekilde karşı olduklarını açıkladı. Gelen haberlere göre Avrupa Süper Ligi'nde mücadele edecek takımların oyuncularının milli takımlarında mücadele etmemesi gibi cezalar gelecek.
Avrupa Süper Ligi 15 kurucu takım ve her sene 5 takımın davet edilmesiyle oluşturulacak. Ligdeki takımlar iki gruba ayrılacak ve 10 takım arasından yaptıkları 18 maç sonucunda ilk 4'e kalan takımlar çeyrek finalde mücadele etmeye başlayacak.
Avrupa Süper Ligi başkanı Real Madrid başkanı Perez oldu.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,311
Puanı
280
Aga biraz saçma oldu sanki ya. Ne gerek vardı.

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Aynen sen de baya dinleyemedin ama Fenerliyken :A Gs'li oldun her maç 4-5 yedin çok çektin ŞL'den.
Neden mesajımı değiştirme gereği duydun :A ayıp :A

Bu arada tablo ortada. Konuşmaya gerek yok. Siz manchester unitedı elemekle (elemek dedim pardon yenmek :A) övünürken biz kazandığımız kupalara sevinip yenemediğimiz takımlara üzülüyoruz. Farkı konuşmaya gerek bile yok:)

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Oturduğum yerde duramıyorum, 30 yıl müebbet yemiş mahkûm gibi 20 metrelik alanda volta atıyorum. Acilen başlasın lig, hemen derbi izlemek istiyorum.
sen City taraftarı olduğun için hayat sana güzel ya ben her hafta Messi ve Ronaldoya karşı Holding-Gabriel ikilisini nasıl izleyeceğim

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Neden mesajımı değiştirme gereği duydun :A ayıp :A

Bu arada tablo ortada. Konuşmaya gerek yok. Siz manchester unitedı elemekle (elemek dedim pardon yenmek :A) övünürken biz kazandığımız kupalara sevinip yenemediğimiz takımlara üzülüyoruz. Farkı konuşmaya gerek bile yok:)
Mesajını mı değiştirmişim? Kendin değiştirmişsin görülüyor sistemde niye değiştireyim senin mesajını?

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,311
Puanı
280
modern futbol tarihinin en büyük ve önemli değişimi bu. Kulüplerin sahipleri ve yönetenler sportif düşünceden ziyade birer kâr amaçlı şirket yöneticisi gibi ekonomik ve kurumsal bir karar aldılar. Şimdi önümüz büyük kaos.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Orta yol elbet bulunacaktır. Bu ligi biraz daha iyileştirip ŞL'ye çevireceklerdir. Ayrıca ŞL ve AL maçları askıya alınmış.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Futbolun artık eğlenceden çıkıp paraya dönüştüğünün tescillidir zaten benim için futbol çok bir şey ifade etmemeye başlamıştı. Bu olaylar da iyice cereyan ettiğine göre her halde bir 5 yıla futbolla ilişkimi tamamen kesecek gibiyim.

• Beğendim
Reactions: Hobbit

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
'CHAOS' is a ladder demiş ünlü bir düşünür... :A Futbol artık eski futbol olmayacak gibi. Aradaki uçurum zaten sürekli açılıyordu şimdi önünü almak iyice zor olacak. Ha futbol açısından bu kadar fazla büyük maçın oynandığı bir sezonun tadı başka olur ama diğer takımlar için bu durum pek parlak olmayacaktır. Pastadan payı büyük takımlar alacak diğer takımlar bu yarışta çok çok geriye düşecek... Bakalım sonu ne olur bekleyip göreceğiz...

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Büyük - küçük takımlar arasındaki fark zaten 10 senedir amorti edilemeyecek seviyede açıldı. Transfere 600 milyon euro harcayan City'e Kızılyıldız'la maç yaptırmak falan mümkün değil artık. İlk 20 takımdan sonrası için adil bir sistem kurulsun herkes işine baksın.

UEFA, ŞL'de para işini de geliştirmeyince büyükler bu durumdan sıkıldı. Önceden ŞL kazanan ertesi yıl takım kuracak kadar para kazanıyordu. Şimdi bir transfer parası ancak alıyorlar. Yeni ligde sadece ayak bastı parası 450 milyon €. Böyle şansa bizden birini alsalar takımın borcu sıfırlanacak.

UEFA ve FIFA'nın yangını bu isin pazarlama kısmında kendilerinin olmayacak olmamasında. Rüşvet, komisyon ve yolsuzluk ortamı olmayınca dellendiler.

Futbolu futbol yapan 12 kulüp bir araya gelmiş futbolun NBA'ini oluşturuyorlar sen hala onları dünya kupasıyla tehdit ediyorsun. O adamların oynamadığı dünya kupasını kime izleteceksin?

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,311
Puanı
280
Büyük - küçük takımlar arasındaki fark zaten 10 senedir amorti edilemeyecek seviyede açıldı. Transfere 600 milyon euro harcayan City'e Kızılyıldız'la maç yaptırmak falan mümkün değil artık. İlk 20 takımdan sonrası için adil bir sistem kurulsun herkes işine baksın.

UEFA, ŞL'de para işini de geliştirmeyince büyükler bu durumdan sıkıldı. Önceden ŞL kazanan ertesi yıl takım kuracak kadar para kazanıyordu. Şimdi bir transfer parası ancak alıyorlar. Yeni ligde sadece ayak bastı parası 450 milyon €. Böyle şansa bizden birini alsalar takımın borcu sıfırlanacak.

UEFA ve FIFA'nın yangını bu isin pazarlama kısmında kendilerinin olmayacak olmamasında. Rüşvet, komisyon ve yolsuzluk ortamı olmayınca dellendiler.

Futbolu futbol yapan 12 kulüp bir araya gelmiş futbolun NBA'ini oluşturuyorlar sen hala onları dünya kupasıyla tehdit ediyorsun. O adamların oynamadığı dünya kupasını kime izleteceksin?
Futboldan men ederler, lisansı iptal olur, isim hakkını alırlar, yöneticiler ömür boyu bir daha spor alanında herhangi bir yerde görev alamaz. FİFA'nın elinde çok büyük hamleler hala var. Hafife alınmamalı derim. Ayrıca çoğunluk şuan yapılmamasından yana.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Futboldan men ederler, lisansı iptal olur, isim hakkını alırlar, yöneticiler ömür boyu bir daha spor alanında herhangi bir yerde görev alamaz. FİFA'nın elinde çok büyük hamleler hala var. Hafife alınmamalı derim. Ayrıca çoğunluk şuan yapılmamasından yana.
Adamlar FIFA'yı tanımıyorlar ki artık. FIFA'nın üstlerinde hiçbir hükmü yok. Şu 12 takım ve oyuncuları olmadan FIFA hiçbir şey yapamaz. Seve seve orta yolu bulup bu takımların çıkarına iş yapacaklar.