Arkadaşlar LYS tercih için Yardımlarınız Bekliyorum !!

Hangisi Olsun ?

• Ege Üniversitesi : İstatistik

Oy: 8 88.9%
  • Karabük Üniversitesi: Metalurji ve Malzeme Müh.

Oy: 0 0.0%
  • Karabük Üniversitesi: Enerji Sİstemleri Müh.

Oy: 1 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    9

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
ARkadaşlar Ege Üniversitesi : İstatistik mi yoksa Karabük Üniversitesi : Metalurji ve Malzeme Müh. mi Yoksa Karabük Üniversitesi: Enerji Sistemleri Müh. mi ? karar veremiyorum bi türlü :( bende izmir'deyim. ne yapacağım bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum....[sm=s20.gif]

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
istatistik okursan ne olursun?[/FONT]

İstatistikçiler; hastanelerin istatistik bürolarında, Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE),
Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu
(TÜBİTAK), Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ),
Bankalar, Emniyet Teşkilatı (özellikle trafik alanında) gibi kamu kuruluşlarının
araştırma ve bilgisayar birimlerinde çalışırlar. Üniversitelerin, istatistik bölümlerinde
öğretim elemanı olarak, ayrıca piyasa ve kamuoyu araştırma şirketlerinde görev
yapabilirler.

LeqeND KiLLeR

Emekli
Reaksiyon puanı
33
Puanı
269
İstatistikçiler; hastanelerin istatistik bürolarında, Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE),
Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu
(TÜBİTAK), Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ),
Bankalar, Emniyet Teşkilatı (özellikle trafik alanında) gibi kamu kuruluşlarının
araştırma ve bilgisayar birimlerinde çalışırlar. Üniversitelerin, istatistik bölümlerinde
öğretim elemanı olarak, ayrıca piyasa ve kamuoyu araştırma şirketlerinde görev
yapabilirler.
iyimiş[/FONT]

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdi öncelikle bu üç meslek birbirinden çok farklı meslekler. Senin öncelikle hangisini daha çok istediğine karar vermen gerekiyor. Meslek olarak mühendislikler istatistik bölümünden elbette daha iyi ama o mühendisliklerin sana uygun olup olmayacağını iyi düşünmelisin.

Ben senin yerinde olsam Ege İstatistik seçerdim ama eğer o mühendisliklere ilgin varsa ve Karabük'e (ccc Karabükspor ccc :D) giderim sorun olmaz diyorsan seç onlardan birini. (Bence Metalurji ve Malzeme diğerinden daha iyi)

Neferet

Emekli
Reaksiyon puanı
17
Puanı
259
karabüğe git canlı süper lig maçı izlersin (gerçi buca da dönebilir) :D

şaka bi yana ben buna karışamam istediğine git.burda bizim dediğimizi yaparsan ve hatalı bi karar olursa bunun sorumluluğunu almak istemem

Prncss..

Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
ben olsam ege seçerdim. Sonuçta işe girerken falan bitirmiş olduğun üniversiteyede bakıyorlar ve hangisi daha iyi ise önceliği fazla oluyor. Tabiki senin tercihe kalmış hangi meslek sana hitap ediyor bilmiyorum ama son günlerde ben de bu sorunla uğraştığım için genel fikrim böyle :)

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
ben olsam ege seçerdim. Sonuçta işe girerken falan bitirmiş olduğun üniversiteyede bakıyorlar ve hangisi daha iyi ise önceliği fazla oluyor. Tabiki senin tercihe kalmış hangi meslek sana hitap ediyor bilmiyorum ama son günlerde ben de bu sorunla uğraştığım için genel fikrim böyle :)

Katılıyorum...:)

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
ege üniversitesi istatistik dedim ama sen daha iyi bilirsin:D
edit:çok saçma cümle oldu

Prncss..

Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
ayrıca izmirdeyim demissin seçmek istediğin bölümlerden birisinin ege olması senin için şans sayılabilir bir bakıma. Birçok sorundan, yeni çevreye uyum sağlama çabasından da kurtulmuş olursun :)

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
ayrıca izmirdeyim demissin seçmek istediğin bölümlerden birisinin ege olması senin için şans sayılabilir bir bakıma. Birçok sorundan, yeni çevreye uyum sağlama çabasından da kurtulmuş olursun :)

evet o konulardan rahat olack istatistikte Bilgisayar + matematik tam bana göre :) ama işte müh. istiyordum ondan kararsız kaldım ama Ege %52 Karabük %48 gibi şuan bende :)