Diğer Anime Dizileri - Yorum & Sohbet Konusu

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
İnternet hızı kafayı yedirtiyor, haliyle online anime sitelerinden izlemek azap gibi. Torku desen pek elverişli değil malum... Haliyle kapitalizmin kalelerinde, Netflix, Amazon'da filan yakalayınca bam bam modunda hızlı ilerleyebilmek mümkün oluyor, ki Steins Gate ve SNK hatta Ergo Proxy'nin kesin cepte olmalarının sebebi bu, daha Fullmetal Alchemist da cabası... :A

Ama önce şu üzerimdeki paslanmışlığı atabilirsem, yani seri şekilde Steins'i izleyebilirsem bence otaku ruhuna yavaştan geri dönebilirim... Şu paslanmayı bi atlatabilsek....
İstanbul'un göbeğinde 2021'e yaklaştığımız şu zamanda hala internet hızıyla ilgili sorunlar yaşamak 'Coğrafya Kaderdir' cümlesini ne kadar da hakim kılıyor... Gerçekten sinir bozucu, ben de yıllarca yaşadığımdan biliyorum... Kapitalizm'e bu kadar kendini kaptırmanın nedenini daha iyi anlayabiliyorum... Ama online izleme sitelerinde malum site gayet başarılı ve her kalite mevcut. Ben de şuan mesela oradan izliyorum izlediğim animeyi. Hem çeviri de yapıyor adamlar. Her yerde o altyazıyı bulamazsın sonuçta. :A

Senin derdin bence izleme veya internet değil tam olarak. Tam olarak bu paslanmışlık senin derdin... O paslanmışlığı bir şekilde atlatman gerekiyor. Steins Gate bunu en iyi yok edecek seridir... Atlatacaksın yoldaşım, sana güveniyorum... OTAKU'ya dönüşün muhteşem olacak...

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yıllardır izleyeceğim izleyeceğim diyip erteliyordum... Sonunda Ghost in The Shell efsanesine başlamış bulunmaktayım...

What a f... Soundtrack... @Tolstoyevski

Tüyler ürperten efsanevi soundtract... Benim de canım çekti ama önce SNK'yi halledeceğim GITS için havaların da sıcak olması bana pek gitmez, karanlık atmosferli bir yapım olduğu için daha uygun bir iklimi bekliyorum...

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Tüyler ürperten efsanevi soundtract... Benim de canım çekti ama önce SNK'yi halledeceğim GITS için havaların da sıcak olması bana pek gitmez, karanlık atmosferli bir yapım olduğu için daha uygun bir iklimi bekliyorum...
İlk çıktığında gerçekten tüylerim diken diken oldu bu mükemmellik karşısında... Çizimleri de mükemmel ötesi 95 yılına göre... Zaten ilk filmi izler izlemez hemen devamında ilgili işleri araştırdım ve izleme listemi yaptım... 2 film (Ana seri) + 2 sezon anime + 1 film (Stand Alone Complex) + 5 film (Arise) diye gidiyor... Tam olarak ne zaman biter bilmiyorum ama 2 3 aylık süreçte bitiririm diye düşünüyorum...

Sen de şu SNK'yi izle artık be adam... Yetmedi mi bu kadar uzak kaldığın...

• Harika

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk çıktığında gerçekten tüylerim diken diken oldu bu mükemmellik karşısında... Çizimleri de mükemmel ötesi 95 yılına göre... Zaten ilk filmi izler izlemez hemen devamında ilgili işleri araştırdım ve izleme listemi yaptım... 2 film (Ana seri) + 2 sezon anime + 1 film (Stand Alone Complex) + 5 film (Arise) diye gidiyor... Tam olarak ne zaman biter bilmiyorum ama 2 3 aylık süreçte bitiririm diye düşünüyorum...

Sen de şu SNK'yi izle artık be adam... Yetmedi mi bu kadar uzak kaldığın...
6 sene önce efsaneyi izlemişim ama bu sonbaharda, havaların soğuk karanlık olduğu dönemde ben de senin gibi kronolojik olarak başlayacağım hem dizi hem film serisine... Zaten uzun zamandır aklımdaydı ama liste kabarık malum...

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
6 sene önce efsaneyi izlemişim ama bu sonbaharda, havaların soğuk karanlık olduğu dönemde ben de senin gibi kronolojik olarak başlayacağım hem dizi hem film serisine... Zaten uzun zamandır aklımdaydı ama liste kabarık malum...

Zaten öyle felsefik öyle derin diyaloglar var ki izlerken şaştım kaldım... Ama izlemeden önce Matrix ve türevlerinin 'Atası' yorumlarını gördüğüm için bekliyordum böyle bir şey. Yine de 95 yılında böyle bir içerik ve böyle derin anlamlar çok fazla diyor insan... Çok acayip bir deneyim denilebilir, ne çılgınlıktı be... Belki Robot falan ama Siyah Saç Mavi göz ablamız Motoko ise bambaşka bir şey be kardeşim...

Devam içeriklerini de az biraz araştırdım, sanırım bu filmdeki hikayenin devamı olarak sadece 2. film geçiyor. Diğerleri farklı gerçekliklerin anlatıldığı farklı hikayeler anladığım kadarıyla. Neyse onu izleyince anlarız artık...

• Harika