Show Alev Alev - Dizi Yorumları

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Ne bu hepinizi sarmış bir Amerika merakı almış başını gidiyor, sırf diziler dolayısıyla mı? :A

Oraya gidip görmüş biri olarak muhteşem bir ülke olduğunu söyleyemeceğim. Tam tersine adaletin dibine vurmuş, parayla herkesin söz sahibi olduğu kadar halkına önem vermeyen sistemli bir ülkeden bahsediyoruz. Güzel yanları tabii ki var ama bende hiç Amerika merakı olmadı nedense, ben dezavantajlarının çokluğundan dolayı negatif bakıyordum hep. :A
Dünya'nın merkezi New York'tur ve ben de New York'ta yaşamak istiyorum. Tam yaşanılacak şehir. :bhr:
Aslında benim Almanya'da çalışmam daha kolay olur ama nedense Almanya'ya karşı bir antipatim var, almancadan dolayı da olabilir bilmiyorum: :A Bir de dilini bilmediğim bir ülkede yaşamak çok zor ve sıkıntı olur ya. :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,594
Puanı
1,060
Yine de kendi mesleğimi hak ettiğim şekilde orada daha iyi yapacağımı düşünüyorum. Tabii ki kendi ülkemden sonra en sevdiğim ve takdir ettiğim ülke Almanya ama dediğim gibi dil sorununu bu saatten sonra çözemem. :A
Başarılar dileyelim o zaman, inşallah kısa zamanda meslek eğitimini başarıyla tamamlayıp hayallerine kavuşursun. :bhr:

Dünya'nın merkezi New York'tur ve ben de New York'ta yaşamak istiyorum. Tam yaşanılacak şehir. :bhr:
Aslında benim Almanya'da çalışmam daha kolay olur ama nedense Almanya'ya karşı bir antipatim var, almancadan dolayı da olabilir bilmiyorum: :A Bir de dilini bilmediğim bir ülkede yaşamak çok zor ve sıkıntı olur ya. :A
Almanya değil de Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda veya Avustralya da var mesela İngilizce konuşan. :A

Ben şahsen Dünya'nın merkezi olduğunu düşünmüyorum. New York'ta o kadar çok değişik hayat var ki, bizim gördüğümüz her şeyin sadece küçük bir kısmı. Tıpkı İstanbul gibi. :A Ama kısa sürede gidip hevesini kırarsın inşallah, belki de benim aksime çok beğenip orada yaşamak istersin. :D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Başarılar dileyelim o zaman, inşallah kısa zamanda meslek eğitimini başarıyla tamamlayıp hayallerine kavuşursun. :bhr:

Almanya değil de Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda veya Avustralya da var mesela İngilizce konuşan. :A

Ben şahsen Dünya'nın merkezi olduğunu düşünmüyorum. New York'ta o kadar çok değişik hayat var ki, bizim gördüğümüz her şeyin sadece küçük bir kısmı. Tıpkı İstanbul gibi. :A Ama kısa sürede gidip hevesini kırarsın inşallah, belki de benim aksime çok beğenip orada yaşamak istersin. :D
Teşekkür ederim.. Hepimiz için.. :bhr:

• Harika

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
New York'ta o kadar çok değişik hayat var ki, bizim gördüğümüz her şeyin sadece küçük bir kısmı. Tıpkı İstanbul gibi. :A Ama kısa sürede gidip hevesini kırarsın inşallah, belki de benim aksime çok beğenip orada yaşamak istersin. :D
Zaten bu yüzden orda yaşamak istiyorum. Kozmopolitlik, günlük hayat kargaşası, her tipten ve ırktan insanlar, sosyal açıdan en iyi imkanlar. Tam yaşanılacak şehir. Ben İstanbul'u da çok seviyorum zaten, tabii merkez semtlerini. :A
Avustralya'da yaşamak istemem ya, Dünya'nın öbür ucunda. Burda güneşten kavrulurken orda kar yağıyor falan. Çok ters bir ülke. Bir de biraz sıkıcı gibi. İş imkanı da çok yoktur. :A
İngiltere, İrlanda'da da olabilir de İrlanda gibi küçük ülkelerde iş bulmak zor olur gibi geliyor bana. :A

• Güldürdün

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,594
Puanı
1,060
Zaten bu yüzden orda yaşamak istiyorum. Kozmopolitlik, günlük hayat kargaşası, her tipten ve ırktan insanlar, sosyal açıdan en iyi imkanlar. Tam yaşanılacak şehir. Ben İstanbul'u da çok seviyorum zaten, tabii merkez semtlerini. :A
Öyle diyorsan bir gün seni de Berlin, Hamburg ve Köln şehirlerine bekliyoruz madem. :A

Avustralya'da yaşamak istemem ya, Dünya'nın öbür ucunda. Burda güneşten kavrulurken orda kar yağıyor falan. Çok ters bir ülke. Bir de biraz sıkıcı gibi. İş imkanı da çok yoktur. :A
İngiltere, İrlanda'da da olabilir de İrlanda gibi küçük ülkelerde iş bulmak zor olur gibi geliyor bana. :A
İş imkanı tam olarak ülkenin büyüklüğü ile değil de ekonomisi ile bağlantılı daha çok. İrlanda da Amerika'ya göre daha kolay iş imkanı sağlayan ülkelerden. Londra da hiç fena değil ayrıca. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Öyle diyorsan bir gün seni de Berlin, Hamburg ve Köln şehirlerine bekliyoruz madem. :A
New York ile aynı sınıfta olduklarını sanmıyorum. :A
İş imkanı tam olarak ülkenin büyüklüğü ile değil de ekonomisi ile bağlantılı daha çok. İrlanda da Amerika'ya göre daha kolay iş imkanı sağlayan ülkelerden. Londra da hiç fena değil ayrıca. :A
İrlanda, Amerika'ya göre daha kolay iş imkanı mı sağlıyor? Yani eyaletine göre değişir tabii de fazla abartmayalım yine de. :A Şimdi internetten karşıma çıkan ilk siteden baktım da İrlanda'nın imkanları da iyiymiş sanırım. Bilişim, pazarlama, teknoloji alanında sektörlerle öne çıktığı yazıyor. Aklıma yattı, araştırıcam biraz. :A

• Güldürdün

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,594
Puanı
1,060
New York ile aynı sınıfta olduklarını sanmıyorum. :A
Gel buraya yerleş demiyorum, gez gör diyorum. Görülmeye değer şehirler sonuçta. :D

İrlanda, Amerika'ya göre daha kolay iş imkanı mı sağlıyor? Yani eyaletine göre değişir tabii de fazla abartmayalım yine de. :A Şimdi internetten karşıma çıkan ilk siteden baktım da İrlanda'nın imkanları da iyiymiş sanırım. Bilişim, pazarlama, teknoloji alanında sektörlerle öne çıktığı yazıyor. Aklıma yattı, araştırıcam biraz. :A
İrlanda güçlü ekonomisi sayesinde dışarıdan daha dığrusu AB'den çok fazla öğrenci alan bir ülke. Çoğu yönüyle geliştiği için son zamanlarda çok öne çıkıyor eğitim ve meslek konusunda. Biraz daha araştırırsan abartmadığımı anlarsın. :A

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Fragman çok iyi. :Z Senaristin hızını bilmeme rağmen karşılaşmanın bu kadar çabuk olacağını düşünmemiştim ama. :A

• Beğendim
Reactions: Carpe Diem

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710