58. Altın Portakal Kazananları Belli Oldu! Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı'nın Törene Damga Vuran Anları!

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Okul Tıraşı'nı ve Bembeyaz'ı merak ediyorum. Okul Tıraşı'nın çok ödülle dönmesi güzel olmuş. Boğaziçi Film Festivali'nde izlemeyi düşünüyorum.

Gündem olan videoda da Nihal Yalçın'ın ödülü almadan ve ödülü veren/sunan kişilere selam vermeden direkt konuşmaya başlaması hoş değil. Onun dışında Tamer Karadağlı'nın gereksiz mimikleri hiç hoş değil.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,183
Puanı
1,061
Yine Altın Portakal yine kriz. :A Mütevazılığa giriş dersleri. :A

Şurada Tamer Karadağlı'yı linçlemişler ama asıl ayıbı Nihal Yalçın yapmış aslında öyle azarlar tonda "kim verdi ödülü!!" çıkışıyla. Tamer Karadağlı laf uzayınca ödülü uzatmış işte, bunda abartılacak bir şey yok.
Nihal Yalçın sanırım ilk kez ödül alıyor çünkü ödül töreninin adabını bilmiyor. Ödülü almayan giden kişi ödülünü alır ondan sonra istediği kadar konuşur. Tamer Karadağlı da haklı olarak arkada bu duruma canı sıkılmış. Bence çok da doğru bir tepki göstermiş. Nihal Yalçın arada bir kaç cümlesi hariç çok boş konuşuyordu. Bazen sırf politik mesaj vermek için gereksiz konuşulması itici oluyor.

Hazal Kaya'nın tepkisini de tam anlamadım. Bilmediğim için soruyorum Kadın ve Erkek oyuncu kategorilerinde aday sayısı farklı mıydı? Tam olarak nasıl bir kadın oyuncu çokluğu arıyormuş?
Boş boş işler olarak görüyorum ben bunu gerçi daha beter linçler de olmuştu.
Bir rivayete göre Nihal Yalçın hala kursuda konuşuyormuş :A
Tamer Karadağlı haklıdır, oyuncu eğer ödüle layık görüldüyse önce ödülü takdim eden kişiden ödülü alır, teşekkür eder ve konuşmasını yapar. Burada ödülü almayıp, ödülü verecek kişiyi 3-4 dakika ayakta bekletmiştir. Ödül törenlerinde konuşmanın kısası makbuldür. Yönetmenden başlayıp, sanat asistanına kadar teşekkür edecekti Karadağlı ödülü eline tutuşturmasa...

Ha, Karadağlı'nın arkadaki tripleri de çok anlamsız. Bence bu videoda daha anlamsız ve saygısızca olan şey, Hazal Kaya'nın iki dakika boyunca dalga geçer gibi Tamer Karadağlı'ya bakıp gülmesi. Karadağlı'nın yerinde ben olsam dönüp ben de kendisine aynı şekilde gülümseyerek, alay eder gibi bakardım. Komik olan neydi acaba?
Tam ortada bir olay... Nihal Yalçın ödülünü aldıktan sonra konuşabilirdi... Süreyide bol kullanmak, uzun konuşmak istemiş... Tamer Karadağlının mimikleri çok anlamsız... Sabırla bekleyip, dayanamamış belli ki...
Bencede ödülünü alıp, Tamere teşekkür etseydi.. Bunların hiçbiri yaşanmazdı...
Yaklaşık olarak 40 saniye bakmış ve orada Tamer Karadağlı hafif sinirli gözüküyor, tepkisini merak etmiş falan olabilir de buradan alaycılık çıkmaz. :A

Hazal Kaya yine çok güzel konuşmuş, fanlık modundan çıkınca da düşüncelerim değişmiyor. :A
Tamer Karadağlı'nın arkada şekilden şekile girmesi hoş olmamış ve baya itici duruyor. Nihal Yalçın ise keşke önce ödülü alıp sonra konuşmasına devam etseymiş.
İkisi de hatalı gözüküyor. Biri öncelikle ödülü almamakla hata etmiş ve sonrasında ödül verene saygısızlık etmekle. Diğeri aşırı mimik göstermekle.

Bu arada Tamer Karadağlı'nın bu tip bir organizasyonda ödül verici olması da ayrıca tuhaf olmuş.
Okul Tıraşı'nı ve Bembeyaz'ı merak ediyorum. Okul Tıraşı'nın çok ödülle dönmesi güzel olmuş. Boğaziçi Film Festivali'nde izlemeyi düşünüyorum.

Gündem olan videoda da Nihal Yalçın'ın ödülü almadan ve ödülü veren/sunan kişilere selam vermeden direkt konuşmaya başlaması hoş değil. Onun dışında Tamer Karadağlı'nın gereksiz mimikleri hiç hoş değil.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,221
Puanı
1,060
Ödül törenlerinde kısa kesmek gerekir, kısa bir konuşma yaparsın, teşekkürünü yaparsın ve olay biter. Tamer Karadağlı'nın tepkisi kadın konuşmacının olmasına değil, konuşmanın uzamasına. Ödül konuşmasının amacına tamamen ters çok fazla uzaması, konuşma çok kısa sürer çünkü.

Örnek vermek gerekirse; Haluk Bilginer'in konuşması bir ödül konuşmasıdır. Harika bir üslup, harika bir konuşma, harika bir teşekkür ve bitiş. İşte gerçek konuşma budur. Tamer Karadağlı'nın tavrı da yanlış, o da ayrı konu. Tabii bu tavır, bir kadının konuşmasına değil, konuşmanın gereksiz uzamasına dediğim gibi.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,183
Puanı
1,061
Ödül törenlerinde kısa kesmek gerekir, kısa bir konuşma yaparsın, teşekkürünü yaparsın ve olay biter. Tamer Karadağlı'nın tepkisi kadın konuşmacının olmasına değil, konuşmanın uzamasına. Ödül konuşmasının amacına tamamen ters çok fazla uzaması, konuşma çok kısa sürer çünkü.

Örnek vermek gerekirse; Haluk Bilginer'in konuşması bir ödül konuşmasıdır. Harika bir üslup, harika bir konuşma, harika bir teşekkür ve bitiş. İşte gerçek konuşma budur. Tamer Karadağlı'nın tavrı da yanlış, o da ayrı konu. Tabii bu tavır, bir kadının konuşmasına değil, konuşmanın gereksiz uzamasına dediğim gibi.
İşte o koskoca HALUK BİLGİNER olduğu için öyle bir konuşma yapıyor ama onun yarı yaşı ve tecrübesinde olan birinden kusursuz bir konuşma bekleyemeyiz. :A

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,442
Puanı
409

Grand Theft Auto Man GIF by GTAMulti

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,221
Puanı
1,060
İşte o koskoca HALUK BİLGİNER olduğu için öyle bir konuşma yapıyor ama onun yarı yaşı ve tecrübesinde olan birinden kusursuz bir konuşma bekleyemeyiz. :A
Haluk Bilginer üslubunda bekleyemeyiz ama onun profesyonelliğinde bir konuşma bekleyebiliriz ama, bu da çok zor değil. Hazal Kaya profesyonel bir şekilde yapabiliyorsa, Nihal Yalçın da yapabilir bence. Hazal Kaya'nın konuşması çok başarılıydı, az ve öz.

• Beğendim
Reactions: Aserat

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,700
Puanı
1,060

Bu çok mantıklı bir kıyas değil bana kalırsa, arada ciddi bir tecrübe ve yaş farkı söz konusu. Nihal Yalçın kariyerinde ilk kez bu denli ciddi bir ödül alıyor neticede. Kaldı ki Tamer Karadağlı'ya tepki gösterilmesinin asıl sebebi aşırı derecede yersiz olan mimikleri, mimik kullanımı. Nihal Yalçın havadan sudan şeylerden bahsetmiyor neticede, Tamer Karadağlı da bir ödül verici olarak orada bulunuyor. Mimik kullanımına, hal ve hareketlerine biraz daha dikkat etmesi gerekirdi...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,221
Puanı
1,060
Bu çok mantıklı bir kıyas değil bana kalırsa, arada ciddi bir tecrübe ve yaş farkı söz konusu. Nihal Yalçın kariyerinde ilk kez bu denli ciddi bir ödül alıyor neticede. Kaldı ki Tamer Karadağlı'ya tepki gösterilmesinin asıl sebebi aşırı derecede yersiz olan mimikleri, mimik kullanımı. Nihal Yalçın havadan sudan şeylerden bahsetmiyor neticede, Tamer Karadağlı da bir ödül verici olarak orada bulunuyor. Mimik kullanımına, hal ve hareketlerine biraz daha dikkat etmesi gerekirdi...
Konuşma üslubunun bu üslupla olması gerektiğini söylüyorum sadece, Haluk Bilginer gibi konuşmasından söz etmiyorum, ki bu mümkün değil. Konuşmanın uzun sürmesi yüzünden o mimikler çıkıyor ortaya, elbette doğru değil, iki taraf da hatalıydı. Nihal Yalçın havadan sudan şeylerden bahsetmiyor elbette ama kısa süreli konuşmasına sığdırması gerekir bu konuyu eğer konuşmak istiyorsa.

Dikkat edersen konuşmanın uzamasından sonra mimikleri değişmeye başlıyor. İki tarafın da tepkileri yanlıştı, ki zaten Nihal Yalçın olayı tamamen mizaha dökmeye başladı, bu da profesyonel bir davranış değil aslında ama tabii kendi kararı, yapacak bir şey yok. Kadınlara yapılan bir hareket olarak algılandı mesele, büyüdü de büyüdü ama öyle de bir şey söz konusu değildi. Bunun sebebi de, konuşma esnasında verdiği tepki, bu da yanlıştı ve bu da meselenin büyümesine yol açtı.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,396
Puanı
710
  • Beğendim
Reactions: BARON疼痛