58. Altın Portakal Kazananları Belli Oldu! Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı'nın Törene Damga Vuran Anları!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061
1024865.jpg

Bu yıl 58. kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin kazananları belli oldu!

Türkiye'yi yasa boğan Manavgat yangını nedeniyle 'Gelecek Umutla Yeşerecek' sloganıyla yola çıkan festivalde ödüller Yekta Kopan ve Şevval Sam'ın sunumuyla gerçekleşen, Halk TV'den canlı yayınlanan törenle sahiplerini buldu.

Geçtiğimiz aylarda Berlin Film Festivali'nden ödülle dönen 'Okul Tıraşı' En İyi Film başta olmak üzere 3 ödül kazanırken En İyi Kadın Oyuncu ödülüne Nihal Yalçın, En İyi Erkek Oyuncu ödülüne Tarhan Karagöz layık görüldü. Nezaket Erden'in iki yıl üst üste yardımcı kadın oyuncu ödülünü alması da dikkat çekti.

Nihal Yalçın'ın konuşma sırasında kendisine ödülünü veren Tamer Karadağlı'yla arasında yaşananlar ve jüri üyesi Hazal Kaya'nın yarışmadaki kadın oyuncuların azlığına yönelik verdiği mesaj da gecenin öne çıkan anlarından oldu.

İşte kazananlar:
UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
  • En İyi Film: Okul Tıraşı (Ferit Karahan)
  • Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: İki Şafak Arasında (Selman Nacar)
  • Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü: Anadolu Leoparı (Emre Kayiş)
  • SİYAD En İyi Film Ödülü: Bembeyaz (Necip Çağhan Özdemir)
  • En İyi Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu | Kerr
  • Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Tayfun Pirselimoğlu | Kerr
  • En İyi Senaryo: Ferit Karahan & Gülistan Acet | Okul Tıraşı
  • En İyi Kadın Oyuncu: Nihal Yalçın | Zuhal
  • En İyi Erkek Oyuncu: Tarhan Karagöz | Kafes
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Nezaket Erden | İki Dünya Arasında & Özay Fecht | Kafes
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Erdem Şenocak | İki Dünya Arasında
  • En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Özgür Eken | Bağlıklık: Hasan
  • En İyi Müzik Ödülü: Nicos Kypourgos | Kerr
  • En İyi Kurgu Ödülü: Ferit Karahan, Hayedeh Safiyari & Sercan Sezgin | Okul Tıraşı
  • En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Billur Turan | Anadolu Leoparı
  • Cahide Sonku Ödülü: Ezgi Baltaş ve Feride Çiçekoğlu (cast direktörleri)

KISA METRAJ FİLM YARIŞMASI
  • En İyi Kısa Film Ödülü: Siz Biraz Uzak Kaldınız [Elif Refiğ)
  • Kısa Film Jüri Özel Ödülü: İkinci Gece (Ali Tansu Turhan)
  • Övgüye Değer Ödülü: Rewşen (Musab Tekin)

BELGESEL FİLM YARIŞMASI
  • En İyi Belgesel Film Ödülü: Her Şey Dahil (Volkan Üce)
  • Belgesel Film Jüri Özel Ödülü: Bekleyiş (Aslı Akdağ)
  • Övgüye Değer Ödülü: Acı ve Tatlı (Didem Şahin)

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Şurada Tamer Karadağlı'yı linçlemişler ama asıl ayıbı Nihal Yalçın yapmış aslında öyle azarlar tonda "kim verdi ödülü!!" çıkışıyla. Tamer Karadağlı laf uzayınca ödülü uzatmış işte, bunda abartılacak bir şey yok.

• Beğendim
Reactions: Polat Şaşmaz

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061

Şurada Tamer Karadağlı'yı linçlemişler ama asıl ayıbı Nihal Yalçın yapmış aslında öyle azarlar tonda "kim verdi ödülü!!" çıkışıyla. Tamer Karadağlı laf uzayınca ödülü uzatmış işte, bunda abartılacak bir şey yok.
Ya aslında kötü niyetle yapmadığı çok açık ama dan diye verince de sanki sus gibi bir anlam çıkıyor daha üsturuplu bir yolunu bulsa bu kadar tepki almazdı herhalde. Zaten arkadaki hareketleri de bunu destekliyor. :A
------

Ayrıca linç edilmek için başka bir nedeni daha var çünkü İstanbul Sözleşmesi Yaşatır denildiğinde alenen alkışlamayı kesiyor. :A @Tolstoyevski

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,616
Puanı
860
Nihal Yalçın sanırım ilk kez ödül alıyor çünkü ödül töreninin adabını bilmiyor. Ödülü almayan giden kişi ödülünü alır ondan sonra istediği kadar konuşur. Tamer Karadağlı da haklı olarak arkada bu duruma canı sıkılmış. Bence çok da doğru bir tepki göstermiş. Nihal Yalçın arada bir kaç cümlesi hariç çok boş konuşuyordu. Bazen sırf politik mesaj vermek için gereksiz konuşulması itici oluyor.

Hazal Kaya'nın tepkisini de tam anlamadım. Bilmediğim için soruyorum Kadın ve Erkek oyuncu kategorilerinde aday sayısı farklı mıydı? Tam olarak nasıl bir kadın oyuncu çokluğu arıyormuş?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061
Nihal Yalçın sanırım ilk kez ödül alıyor çünkü ödül töreninin adabını bilmiyor. Ödülü almayan giden kişi ödülünü alır ondan sonra istediği kadar konuşur. Tamer Karadağlı da haklı olarak arkada bu duruma canı sıkılmış. Bence çok da doğru bir tepki göstermiş. Nihal Yalçın arada bir kaç cümlesi hariç çok boş konuşuyordu. Bazen sırf politik mesaj vermek için gereksiz konuşulması itici oluyor.

Hazal Kaya'nın tepkisini de tam anlamadım. Bilmediğim için soruyorum Kadın ve Erkek oyuncu kategorilerinde aday sayısı farklı mıydı? Tam olarak nasıl bir kadın oyuncu çokluğu arıyormuş?
Nihal Yalçın ilk kez ödül almıyor ki Afife almışlığı da var. Yani konuşmanın çok uzamaması lazım evet ama kadın da mutlu gününün tadını çıkarsın biraz. :A

Sanırım bu sene erkek başrollerin ağırlıkta olduğu filmler daha çokmuş oysa kadın başrol için 10 filmden 3 tane alternatif (Nihal Yalçın, Hare Sürel, Su Kutlu) varmış.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Boş boş işler olarak görüyorum ben bunu gerçi daha beter linçler de olmuştu.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061
O değil de daha geçen sene Bir Başkadır için attığı tweet nedeniyle Nihal Yalçın linçleyen (hadi linç demeyelim ama tepki gösteren) kesim şimdi alkışlıyor ilginç. :A Kendisinin sosyal medyadaki konumu da Rezzan gibi gilgetli. :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,616
Puanı
860
Nihal Yalçın ilk kez ödül almıyor ki Afife almışlığı da var. Yani konuşmanın çok uzamaması lazım evet ama kadın da mutlu gününün tadını çıkarsın biraz. :A

Sanırım bu sene erkek başrollerin ağırlıkta olduğu filmler daha çokmuş oysa kadın başrol için 10 filmden 3 tane alternatif (Nihal Yalçın, Hare Sürel, Su Kutlu) varmış.
Sıkıntı orada uzun konuşması değil. Ödülünü almadan uzun konuşması. Ödülünü aldıktan sonra tekrar konuşabilirdi. Tamer Karadağlı da bence buna tepki gösterdi.

Bu tepki de bana çok boş geldi. Kadın başrolün olup da hakkı yenen bir film yoksa zorla oraya sırf kadın başrolü var diye film koyamazlardı.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,952
Puanı
1,061
Sıkıntı orada uzun konuşması değil. Ödülünü almadan uzun konuşması. Ödülünü aldıktan sonra tekrar konuşabilirdi. Tamer Karadağlı da bence buna tepki gösterdi.

Bu tepki de bana çok boş geldi. Kadın başrolün olup da hakkı yenen bir film yoksa zorla oraya sırf kadın başrolü var diye film koyamazlardı.
Tamer Karadağlı'nın asıl şanssızlığı Nihal Yalçın gibi sivri birine denk gelmesi. :A Belki başkası olsa o an bozuntuya vermezdi ama öyle birinin ironik tavrını ortaya koymama ihtimali yok maalesef. :A

Kadın oyuncu konusunda da haklısın ama belki geçen sene aynı filmden 5 kişiye kadın oyuncu ödülü verilince ertesi yıl bu kadar az alternatif olması gözüne batmıştır belki.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,616
Puanı
860
Tamer Karadağlı'nın asıl şanssızlığı Nihal Yalçın gibi sivri birine denk gelmesi. :A Belki başkası olsa o an bozuntuya vermezdi ama öyle birinin ironik tavrını ortaya koymama ihtimali yok maalesef. :A

Kadın oyuncu konusunda da haklısın ama belki geçen sene aynı filmden 5 kişiye kadın oyuncu ödülü verilince ertesi yıl bu kadar az alternatif olması gözüne batmıştır belki.
Nihal Yalçın daha sert bir tepki verseydi mutlaka bir karşılık alırdı. :D

Muhtemelen o yüzden bir tepki göstermiştir ama jürinin bilinçli olarak böyle bir karar aldığını sanmıyorum. Mutlaka böyle bir tepkinin gelebileceğini düşünmüştür.

jacksonx

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
10
Puanı
25
Tamer Karadağlı haklıdır, oyuncu eğer ödüle layık görüldüyse önce ödülü takdim eden kişiden ödülü alır, teşekkür eder ve konuşmasını yapar. Burada ödülü almayıp, ödülü verecek kişiyi 3-4 dakika ayakta bekletmiştir. Ödül törenlerinde konuşmanın kısası makbuldür. Yönetmenden başlayıp, sanat asistanına kadar teşekkür edecekti Karadağlı ödülü eline tutuşturmasa...

Ha, Karadağlı'nın arkadaki tripleri de çok anlamsız. Bence bu videoda daha anlamsız ve saygısızca olan şey, Hazal Kaya'nın iki dakika boyunca dalga geçer gibi Tamer Karadağlı'ya bakıp gülmesi. Karadağlı'nın yerinde ben olsam dönüp ben de kendisine aynı şekilde gülümseyerek, alay eder gibi bakardım. Komik olan neydi acaba?

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
Tam ortada bir olay... Nihal Yalçın ödülünü aldıktan sonra konuşabilirdi... Süreyide bol kullanmak, uzun konuşmak istemiş... Tamer Karadağlının mimikleri çok anlamsız... Sabırla bekleyip, dayanamamış belli ki...
Bencede ödülünü alıp, Tamere teşekkür etseydi.. Bunların hiçbiri yaşanmazdı...

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Tamer Karadağlı haklıdır, oyuncu eğer ödüle layık görüldüyse önce ödülü takdim eden kişiden ödülü alır, teşekkür eder ve konuşmasını yapar. Burada ödülü almayıp, ödülü verecek kişiyi 3-4 dakika ayakta bekletmiştir. Ödül törenlerinde konuşmanın kısası makbuldür. Yönetmenden başlayıp, sanat asistanına kadar teşekkür edecekti Karadağlı ödülü eline tutuşturmasa...

Ha, Karadağlı'nın arkadaki tripleri de çok anlamsız. Bence bu videoda daha anlamsız ve saygısızca olan şey, Hazal Kaya'nın iki dakika boyunca dalga geçer gibi Tamer Karadağlı'ya bakıp gülmesi. Karadağlı'nın yerinde ben olsam dönüp ben de kendisine aynı şekilde gülümseyerek, alay eder gibi bakardım. Komik olan neydi acaba?
Yaklaşık olarak 40 saniye bakmış ve orada Tamer Karadağlı hafif sinirli gözüküyor, tepkisini merak etmiş falan olabilir de buradan alaycılık çıkmaz. :A

Hazal Kaya yine çok güzel konuşmuş, fanlık modundan çıkınca da düşüncelerim değişmiyor. :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Niyet okumalar başlamış hemen. 2-3 tane mimikten hemen anladınız değil mi ne düşündüğünü, hissettiğini? 👏👏👏

Galiba İstanbul Sözleşmesi diyorlar yoksa başka bir şey anlamadım.
İlk başlarda da siyasi söylem var. İstanbul Sözleşmesi konuyu siyasi yapmaya yeterli.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Tamer Karadağlı'nın arkada şekilden şekile girmesi hoş olmamış ve baya itici duruyor. Nihal Yalçın ise keşke önce ödülü alıp sonra konuşmasına devam etseymiş.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İkisi de hatalı gözüküyor. Biri öncelikle ödülü almamakla hata etmiş ve sonrasında ödül verene saygısızlık etmekle. Diğeri aşırı mimik göstermekle.

Bu arada Tamer Karadağlı'nın bu tip bir organizasyonda ödül verici olması da ayrıca tuhaf olmuş.